Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

mataharyy
23. led 2013

@maladama No právě že moc nemá kdo pohlídat...
@werumka Jo, to dobře znám strávila jsem tam dost času a pořád si říkám, že pokud k tomu bude situace a nebudou žádné potíže, taky pojedu jinám 😝 😎

Jináč na Slovensku když jsem rodila, tak tam byla návštěvní místnost - jeden vstup z chodby a druhý z oddělení a do té místnosti člověk mohl s dítětem a mohli tam i starší sourozenci, byla volba každého (tedy každé) zda tam novorozence vzal, nebo ne a to mi přišlo fajn a moudré 🙂

@aknel_m drahá to je Motol, nespoléhej na to že jí tam pustí, spíš počítej s tím že ani náhodou... I kdyby jsi narazila na sestru která bude mít pochopení, tak tam není sama a věř nestojí jí za to aby na ní někdo řval za to že ukáže lidskost... To je nevýhoda velkých nemocnic, tam očekávej profesionalitu co do lékařské praxe, ale nečekej lidskost 😉 Mají toho tolik, že kdyby nad každým měli být lidský, večer si proženou kulku hlavou... 🤐 Navíc, znáš to jednomu dovolí a ostatní se tam nacpou taky, takže jestli je to tam takto nekompromisní, tak se s tím rovnou smiř, nebo hledej jinou porodnici, menší, kde mají více času a tedy i možnost být lidštější, aniž by jim to tam spadlo na hlavu 😉

werumka
23. led 2013

@mataharyy A kdes tam trávila čas, jestli se můžu zeptat, možná jsme tam trpěly spolu 😀
Dobře jsi to popsala - záleží, co člověk hledá. Jestli lékařskou profesionalitu ve všech ohledech, nebo spíš lidský přístup a soukromí. Jedna doktorka mi dobře říkala - uvědomte si, že všechny matky nemohou rodit v Motole. A když jsou nějaké komplikace, tak se holt dítě nebo matka převezou. Tak jsem to tak brala... nakonec jsem rodila v Kladně a byla jsem s jejich přístupem moc spokojená. Soukromí, vstřícnost... fakt jsme s manželem byli až dojatí, protože jsem tohle nikdy v nemocnici nezažila.

mataharyy
23. led 2013

@werumka No tak krom velmi častých návštěv na ortopedii, chirurgii a tak... 😀 jsem si poležela nějakou dobu na kardiologii, ale to už je (až děsivě) mnoho let 😀

Tak oni to v Motole mají tak že tím že je tam fofr, tak se dostanou k takovým věcem a diagnózám, které jinde tak často, nebo vůbec nemívají, takže to co je jinde jako ojedinělí problém a ne vždy si s ním vědí tak rychle rady, tak tam to mají jako rutinu. Tím vůbec neznevažuji jiné nemocnice, ale je to tak menší nemocnice méně praxe více času na lidskost, velká nemocnice hodně zkušeností, málo času na lidskost... Já rodila prvního syna v Hořovicích a super (jistě všude lze narazit na vola...) lidský a individuální přístup, ale vše bylo bez problémů, známá tam rodila a dítko mělo problém, hned ho vezli do Motola...

maladama
23. led 2013

@mataharyy mě nemaj jako rutinu dokonce ani v Motole, ono mono-bi dvojčata mají pořád incidenci 3 na 1000 porodů, takže ani v těch třech fakultních nemocnicích, kam si to stahují z celé Prahy a Středočeského kraje, se těch případů za rok tolik neobjeví. Jinde (tedy mimo ty tři perinatologická centra) by mě nevzali, ani kdybych chtěla, nejsou blbý - a já teda taky ne, abych pokoušela osud kontrolama u doktora, který se s tímhle typem setkal naposledy u atestačních otázek.

ale když jsem rodila první, nekomplikované dítě, tak ten Motol musím za lidský přístup pochválit - i na porodním sále, i pak na šestinedělí, třeba sestra, co mě přijímala na šestinedělí, iniciativně sama nahlásila dětským sestrám, že jsem neurologický případ a že mám tedy nárok na větší ohledy, kdybych se necítila dobře, že tam malýho můžu kdykoli přivézt a pořádně si odpočinout...

werumka
23. led 2013

@mataharyy Já bych taky byla pro, aby když má dítě konkrétní problém, ho převezli do Motola. Nebo kdyby už v těhotenství bylo vidno, že mu něco je (např. se srdcem), tak bych taky šla tam. Problém tam paradoxně spíš mají matky, které čekají zdravé dítě a samy rizikové nejsou - nejednou už jsem ze svého okolí zažila, že tam v tom frmolu něco přehlédli, protože počítali, že dítě je zdravé a věnovali se dětem a matkám rizikovým... jedné paní z mého okolí tam bohužel zemřela novorozená holčička, protože včas nezachytili zauzlení střev... Proto bych tam chodila jen s konkrétním problémem, o kterém vím, že ho tam umí řešit.
Joo, tak děti z kardiologie taky šoupali k nám na diabetologii. Celkově jsme byli oddělení s různýma diagnózama 😀 Myslím, že to dělají celých těch 25 let pořád stejně. Když jsem tam ležela naposledy, tak byla vedle mě holčička se zánětem na srdci a z druhé strany malé romské dítko s bronchitidou.

mataharyy
23. led 2013

@werumka Jo tam se to nemění, na kardiologii taky ležel kde kdo, včetně kluka se slepákem 😀

mataharyy
23. led 2013

@maladama No vidíš, tam to znají, ač ne tak často se opakující případ, ale setkávají se s ním rozhodně častěji než v malé nemocnici někde v horní dolní 😉 S tím lidským přístupem jsem to nemyslela tak že by to byli přímo hyeny, ale prostě mají více starostí, více práce a tedy méně času na individuální přístup a proto si nemyslím, že by kdokoliv z nich udělal nějaký ústupek jen s ohledem na konstatování "však jsme lidi"... Myslím že právě proto že jsme lidi tam ten ústupek opravdu nehrozí 😀

aknel_m
23. led 2013

Jak to v Motole chodi vim a necekam pristup nemocnice na malem meste. Lezela jsem tam na dvou oddelenich a i kdyz to tam slapalo jako na dratkach, tak se snazili vyjit vstric - a pevne doufam, ze s tou navstevou ditete u dveri by to dopadlo stejne. Kdybych tam mela byt 3 dny po porodu, tak to samozrejme nejak zvladneme - ale s prvorozenou jsem po komplikovanem porodu a naslednou novorozeneckou zloutenkou byla v porodnici dele nez 14 dni a to si navstevy pres dvere opravdu nedovedu predstavit. Jak vim, tak taky chteji, aby tam clovek prisel rodit idealne jen s prirucni taskou a dalsi veci privezl manzel dalsi den (dny), ale jak to ma udelat, kdyz zaroven hlida dite, ktere na oddeleni nesmi, to uz neresi. Jejich narizeni chapu, taky by se mi nelibilo, kdyby k novorozenci prisel nemocny clovek - zase na druhou stranu, to dite tam privede dospely clovek ktery tam muze stejne tak prijit nachcipany sam a ten muze jit na navstevu nejen na chodbu, ale i na pokoj. Rada lidi tam taky jezdi MHD a pak si ani neomyjou ruce a sahaji na prebalovaci pult apod. Mezi dospalakama se najde spousta blbecku a zakazani navstev deti to rozhodne neresi.

palomitacheca
23. led 2013

@mataharyy já chtěla rodit druhé dítě v Hořovicích a porod u nich mi nedoporučili, protože mám poruchu srážlivosti krve, se kterou tam nemají zkušenost, ani potřebné léky pro případ potřeby. Tak mi dali doporučení do Motola, kde mě bez problémů vzali a na pobyt v porodnici si stěžovat nemůžu, bylo to tam fajn a hlavně jsem měla štěstí, že zrovna bylo volno na šestinedělí, tak jsem byla s Janičkou hned od začátku. A to jsem do Motola hned od začátku těhotenství nechtěla...

@aknel_m taky jsem se bála, jak to syn zvládne (nebo jak to bez něj zvládnu já?). V době porodu měl 2 roky a 8 měsíců, do té doby jsem bez něj byla jen pár hodin a jednou jedinkrát asi 24 hodin. Byl na mě hodně vázaný, ale můj pobyt v porodnici zvládl naprosto v pohodě, ani po mně nějak netruchlil a nehledal mě. Do porodnice jsme ho vůbec brát nechtěli, nechtěla jsem zažít scénu, kdy nebude chtít odejít od mámy. A nelituju toho, oba jsme takhle byli v pohodě. Babička u nás byla na pár dní, tak nám ho doma pohlídala, když za mnou přítel přijel na návštěvu. Když pro nás potom jel, syna vzal s sebou, ale pohlídal nám ho přítelův brácha, který v Motole pracuje. Na ten okamžik, kdy mě uviděl a přiběhl, nikdy nezapomenu 🙂 Akorát mi od té doby přijde tak strašně veliký, jakoby za těch pár dní vyrostl...
Paní, co tam se mnou byla na pokoji, měla návštěvu dětí a manžela, kteří jeli k babičce a cestou se stavili podívat na sestřičku. Taky jim ji ukázala přes sklo, chvíli se s nimi potěšila na chodbě a zase se rozloučili.

Popravdě mi tenhle systém uzavřeného oddělení přijde mnohem lepší než v porodnici v Olomouci, kde jsem rodila poprvé. Tam bylo šestinedělí volně přístupný a mohl si tam přijít naprosto kdokoliv...

marcinek
23. led 2013

holky v Motole absolutne zadny lidsky pristup necekejte, berou to tam jak na bezicim pasu aspon co se oddeleni sestinedeli tyce. Nejsem zadny troublemaker, ale cekala jsem aspon trochu pochopeni a lidskyho pristupu pri rozhazenych hormonech prvorodicky, coz se mi nedostalo a vzhledem k tomu, ze se mi nedarilo rozkojit, tak jsem noci probrecela manzelovi do telefonu. Dostala jsem zdrbano snad uplne za vsechno, i otevreny okno na vyvetrani byl problem, pritom deti zrovna odvezly pryc. Ale ze sestry nechaly injekcni strikacku pod hlavickou miminka me spolubydlici, tak to bylo asi v poradku ☹ Jen porodni saly teda pristup a profesionalita, to musim ocenit. Druhy mimco jsem rodila na Melniku a to se neda vubec porovnat...

werumka
23. led 2013

@palomitacheca Mně třeba říkali, že rodit s cukrovkou jinde než u nich je hazard, že s tím nemají v Kladně zkušenosti apod. Realita byla taková, že jsem se nejdřív v Kladně dohodla, zda tuhle problematiku zvládnou, primář mě ujistil, že ano a nakonec z něj vypadlo, že jim běžně posílají rodící diabetičky z Prahy, když se do porodnice nevejdou. Takže už jsem pak šla do Motola s hotovou věcí, že jdu do Kladna. Naopak tady byl výborný doktor, který mi upravil infúze, protože v Motole na diabetologii je blbě rozepsali 😀

mataharyy
24. led 2013

@palomitacheca V Hořovicích pouštějí návštěvy na pokoj (nebo pouštěli před čtyřmi lety, teď nevím), ale protože jsme na pokoji byli samé prvorodičky, tak fakt netuším jak to tam bylo s dětmi... 😅 Na Slovensku měli tu návštěvní místnost, což mi přijde opravdu jako nejlepší řešení, no a tady to bude sranda, ale ono nějak bylo, nějak bude 🙂 Jináč přesně vím o čem píšeš, když jsem viděla prvorozeného, tak jsem měla dojem že je to hotový obr 😀
@marcinek Jináč já na Hořovice měla velmi dobré reference a věděla jsem že pokud budu rodit po 35 týdnu, tak to tam zvládneme protože mají dobré dětské oddělení a jsem fakt ráda že první dítko jsem rodila tam v klidu a míru, druhé na Slovensku kde byl přístup super, ale už to bylo jiné co do zázemí atp. no a tak si říkám že hádám to třetí taky někde porodím, pokud to zvládnu tak asi Hořovice, pokud ne tak Motol, ale je fakt že už vím, přibližně, co mě čeká a navíc já jsem tlama, nenechám si moc nic líbit, takže když se mi něco nelíbí tak se ozvu a nenechám si skákat po hlavě od někoho kdo se zrovna blbě vyspal, ale zase je taky fakt že nevolám pomoc nadarmo, když volám tak už jsem v koncích 😅 Ono se nikdy stejně všem nezavděčí, to co mě vyhovovalo, třeba má spolubydlící na pokoji v Hořovicích kritizovala 😉
@werumka Tak oni v Motole všeobecně dokážou občas fakt kouzelné věcí 😀 Mě jako dítěti čtyři roky jedna doktorka tvrdila, že simuluji, pak tam jednou nebyla, byl tam na záskok mladý doktor a zjistil nejen že nejsem simulant, ale že mám tak v háji páteř, čemuž dopomohlo i to, že daná doktorka na to kašlala tolik let, že se mi smál, že budu unikát a jak budu zletilá, tak druhým dnem budu mít nárok na invalidní důchod 😅 😀 No moc se nesekl, jen já pak raději přestala chodit k doktorům a zatím žiji i bez důchodu 😎 😀 😀

werumka
24. led 2013

@mataharyy Hehe, no tak to jsem a tom podobně, akorát já v tom inavlidním důchodu skončila 😀 😀 Jinak moje doktorka mě taky hodně let "léčila" vysokou glykémii snižováním inzlínu. A když už jsem tam poněkolikáté ležela s naprosto dekomepezovanou cukrovkou, tak přišel na záskok jiný doktor, řekl že ty dávky mám na svůj věk strašně nízký, zvýšil je a druhý den jsem mohla jít domů 😀 😀 A od té doby mám klid 😀

aknel_m
24. led 2013

No z tech navstev jsem vazne nestastna. Kdybychom meli ditko kam dat na hlidani, tak v tom zas takovej problem nevidim, ale nemame - rodit pujdu s dulou, protoze nam malou nema kdo pohlidat a privest ji chuvu (ciziho cloveka) by nezvladla. Takze az mi manzel poveze do porodnice veci, bude ji muset vzit s sebou a drzet ji tam za dverma, no nevim, nevim. Uz tak se na prichod sourozence vubec netesi a tohle by nebyl pekny start. Jeste overim, jak je to tam s nadstandardama a pripadne zkusim jinou porodnici.

werumka
24. led 2013

@aknel_m Mají tam jeden nadstandard na celé oddělení a stojí asi 2000 na den. Když jsem se na něj ptala, tak říkali, že se na něj s největší pravděpodobností nedostanu...

werumka
24. led 2013

@aknel_m Kecám - 1100 Kč na den. 2500 je to i s doprovodem.

helabella
24. led 2013

@werumka -- jj, některý věci se v Motole nemění 😅 😀
Já si teda nemůžu stěžovat na přístup personálu na rizikovým oddělení i na porodním sále. Tam mi přišli všichni fakt jako profíci...od toho, že se představí, podají ruku, vysvětlují co chtějí dělat a dokonce v klidu respektují, když člověk něco odmítne. Ale šestinedělí je už trošku jiný kafe...je to sice vždycky o člověku, ale taky o tom, že prostě mají zavedený postupy a do těch se každý musí napasovat ať chce nebo nechce. Dokážu pochopit, že se tam neflákají a určitý řád je potřeba, aby vše fungovalo, ale zároveň mě vytáčely "maličkosti" typu, že zrovna kojím, ale přijde vizita, takže honem skončete kojení a svlíkat dítě na vizitu. Co na tom, že dítě se ani nestihlo najíst 😝

helabella
24. led 2013

@werumka -- mně teda nutili do vyvolání před termínem i v minulých těhu, když jsem na inzulínu nebyla 😒 Ale myslím, že je to předem daný postup tý jedný doktorky, protože jiný doktor neměl problém ani s čekáním až do termínu, ačkoliv jsem byla na inzulínu.

@valentinka82 -- stojí za to se ozvat...třetí porod byl vyvolávaný nejspíš příliš silnou dávkou najednou, takže to bylo příšerný. Malýmu padaly ozvy, já musela být pořád na monitoru, bez možnosti pohybu, kontrakce šílený okamžitě a hlavně jsem měla strašný strach o malýho. Teď jsem o tom mluvila s doktorem horem dolem, že z toho mám veliký obavy, atd, atd a najednou šlo tu samou dávku tablety rozdělit, takže prood se rozjíždel v klidu, pomalu, bez jakýhkoliv problémů... Vím, že každý porod je jiný, ale evidentně se to dá udělat i méně agresivně.

werumka
24. led 2013

@helabella To je pravda - na každém pracovišti jsou jiné zvyklosti. U mě osobně neměla diabetoložka problém s ničím - ani s porodem v Kladně. Narozdíl gynekologické poradny. Tam mi říkali, jak to tam dělají a šmitec. Porod v Kladně mi taky rozmlouvali na základě cukrovky a stáhli se až ve chvíli, když jsem řekla, že diabetoložka s tím souhlasí. Myslím, že je to taky o financích, které jim z toho tečou od pojišťoven - když Tě hospitalizujou o den dřív, pak vyvolávají, tak je to samozřejmě dražší, než čekat do termínu na porod a jen dělat monitory.

petule12
26. led 2013

ahojky, tak asi je to o lidech. U mě na šestineděli krom jedné protivné sestry ani jeden problém. O porodních sálech nemluvím, tam to bylo naprosto v pohodě a všichni úžasní.
Tak doufám, že tentokrát taky budu mít štěstí na normální lidi a půjdeme rychle pak pryč.
Ty návštěvy mě mrzí 😒 Si nedokážu představit, že malou 3 dny pořádně neuvidím.
Ale uvidíme no jak to půjde nepo nepůjde.

mataharyy
26. led 2013

@helabella Já jsem se hrozně bála vyvolávání porodu, protože všechny kamarádky popisovali jaký to byl brutální zážitek, že hned po té vyvolávačce začali hrozné bolesti... Tak jsem šla fakt s malinkou dušičkou a v pohodě, ale je fakt že ony mi vyprávěli zážitky z Pražských porodnic, tak buď jsem měla kliku, nebo to na Slovensku dělají šetrněji 😅 Ale je opravdu nutný se ozvat když s něčím nesouhlasím atp. U prvního porodu je člověk vyjukaný, ale když se sebou nechá zametat, tak pak můžou nastat hororové popisy porodu 😅

sofinulik
26. led 2013

@monahr ahojky, tak jak ti to dopadlo s porodem v Motole? ja rodila sve prvni na Bulovce a pri druhem uvazuji nad MOtolem....diky I.

sofinulik
26. led 2013

@werumka ahoj, jestli jsem to dobre pochopila tak si taky mela problem s tehu cukrovkou? protoze ja ano a posledni dva mesice jsem mela i inzulin a moc holek s timto problemem neznam, takze pokud budes mit cas a chut si trosku popsat budu desne rada za kazdou zkusenost, radu, nebo jen tak si popovidat o tom jak to bylo v tehu, porodu, po porodu, a vůbec jak se cukrovka u tebe chova ted....u mne vyhlidky dost blby☹ I.

sofinulik
26. led 2013

@mataharyy ahoj, precetla jsem narychlo hodne komentaru, nejsem si jista, taky si mela v tehu problem s cukrovkou? ja ano. pokud bys mela chut a cas si o tom neco popsat, budu desne rada za kazdou zkusenost, radu nebo jen tak si popovidat. ja ji mela taky, dokonce posledni dva mes. tehu i s inzulinem a planuji druhe mimi, tak jsem zvedava co bude, jestli to bude horsi, nebo lepsi....vůbec nevim.u mne hrozi propuknuti I.typ....takze zadna hitparada ve vyhlidce☹ pa I.

mataharyy
27. led 2013

@sofinulik Ahoj, to je téma které se mi naštěstí vyhnulo, to spíš holky. Já sice sbírám kde co, ale naštěstí cukrovku, ani tu těhotenskou jsem neměla a nemám 😉 Každopádně držím palce, ať ti to dobře dopadne 😉

monahr
28. led 2013

@sofinulik Ahoj.s porodem v Motole to bylo ok.vsichni byly moc super a starali se pekne.nakonec jsem sice musela rodit cisarem,ale to jen z toho duvodu,ze jsem se vůbec neotevírala.Byla jsem spokojena byl to muj první porod takze srovnávat s jinou porodnici nemuzu.tak preji hodne stesti 🙂

jika10
29. led 2013

Ahoj holky, moje zkusenosti s porodnici v MOtole jsou jeste v zive pameti. Porod 23.1.2013 ..... Porodnici si nemuzu vynachvalit. Prijeli jsme otevreni na 4 cm a tudiz jsem se vyhnula cekatelskemu pokoji. Ale prijeti a vse okolo probihalo uplne suprove. Vsichni moc mili a snazili se podporovat. Porodni asistentka byla take super, vse pred kazdym vysetrenim nebo nejakym ukonem vysvetlila a dala doporuceni jak si ulevit od bolesti a tak. Porod nam trval 6 hodin a sama porodni asistentka byla prekvapena, ze jako prvorodicka jsem to mela takhle rychle 😉 Dokonce se mi neodloucila placenta, takze bud mi hrozilo cisteni pod narkozou, ale lekar zvolil setrnejsi variantu ze do me sahne. Bolelo to vice nez samotny porod, ale mohla jsem byt alespon od zacatku s malou na pokoji. V pripade narkozy bych ji minimalne 1 den nevidela. Oddeleni sestinedeli bylo taky super - opet vsechny sestricky hrozne mile, lekar kdyz sel na vysetreni ke me poprve, tak se vzdy pred vysetrenim predstavil. Detske sestry z novorozeneckeho hodne ochotne, mile a snazi se cloveku pomoct jak jen to jde. Moc musim pochvalit detskou sestru Yvonne Caslavskou - sice podle tonu hlasu jsem si myslela, ze to je herdek baba, ale diky ni jsem se nadherne rozkojila a mala odchazela z porodky plne kojena bez prikrmu, ktere ji museli davat. Takze porodnici v Motole DOPORUCUJU 😉

maladama
29. led 2013

@jika10 gratuluju k rychlému a příjemnému porodu, dobrému rozkojení, a velmi přeju dobrou zkušenost s Motolem! Tak ať se vám s Elinkou dál daří!

maladama
1. únor 2013

mám ze včerejška absolutní rekord z ultrazvuku - byla jsem objednaná na 10 a vzali mě v 10:03! To se mi fakt ještě nestalo, normálně hodina žádná křeč 🙂
zato v poradně, to bylo poněkud slabší. 10:25 jsem tam přišla a k doktorovi jsem se dostala až někdy po dvanácté - ale do rizikové nebrali nikoho, doktor byl na sále. No a pak se mě zeptal, jestli mám potíže (nemám, jinak bych tam byla hned - teda samozřejmě míněno vážné potíže typu kontrakce, krvácení nebo ztráta pohybů, můj stav hrocha ve stádiu rozkladu se jinak stále zhoršuje), konstatoval, že ultrazvuk je skvělý, jednou sáhnul na břicho (děloha v cajku, stále větší) a už jsem byla venku. Já to chápu, že klíčový je ten ultrazvuk a když tam nejsou potíže, tak není co řešit, ale stejně to bylo takové trochu neuspokojivé vyvrcholení toho čekání 🙂

asaka
11. únor 2013

ahoj holky, je porad v motole zakaz navstev??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru