Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

mufinka26
12. kvě 2012

@pejullka aha, tak to je dobrý, no tak to si ten poplatek snad radši zaplatíme co nejřív 😉

pejullka
12. kvě 2012

@mufinka26 jj, lepší je mít jistotu🙂

ellionor
14. kvě 2012

ahojte, tak sa sem tak nenápadne votriem 😀 Dnes som sa bola v Motole zaregistrovať..povodne som chcela do Podolí, ale nestihla som termín 14+0 a tak som šla až dnes 14+2 a za 5 minút bolo razítko v průkazce 🙂 Ale teda bludisko poriadne, viac času som strávila hladaním správneho oddelenia než čakaním na razítko :D

mufinka26
15. kvě 2012

@ellionor neboj časem si zvykneš, já už sem v Motole jak doma 😀 pak stačí jít dvakrát na kontrolu a už budeš chodit pomalu poslepu 😉

marcipanka.k
15. kvě 2012

@ellionor Ahoj a můžu se zeptat jak dlouho dopředu jsi tam šla?? Četla jsem, že registrace začínají od14:30, tak jestli se tam stojí fronty od rána nebo jak.... 😀 Díky

ellionor
15. kvě 2012

@marcipanka.k no dorazila som tam asi 14:35 a bola som prvá a kým sa uráčilo niekomu vyliezť z ordinácie, tak sme boli dve a viac ľudí som tam nestretla 🙂

marcipanka.k
16. kvě 2012

@ellionor tak to je super, já se bála, jestli se tam nestojí nějaké šílené fronty, tak to nebudu hrotit 🙂 Díky. Já se chystám na registraci příští týden.

ellionor
21. kvě 2012

@marcipanka.k ahoj, tak ako si dopadla už si sa bola zaregistrovať...bolo veľa ľudí ?

marcipanka.k
21. kvě 2012

@ellionor chystám se zítra 🙂

marcipanka.k
22. kvě 2012

@ellionor Tak registrace úspěšně za mnou, sešly jsme se tam celkem 3...sestřička nám dala razítko dokonce dřív než oficiálně začínají ty hodiny pro registrace, takže dobrý 🙂

katawo
22. kvě 2012

Já rodila v Motole letos v únoru, měla jsem překotný porod, na boxu jsem byla 4 hod., rodila jsem přes úzkou pánev, takže trochu komplikace a větší krevní ztráty (po šíleném porodu mi bylo sděleno že jsem byla jasná indikace k císaři), byli u mě 2 doktoři, 2 PA a můžu jim z celého srdce děkovat, že malej se narodil v pořádku, doktoři byli naprosto úžasní. Bohužel už to samé nemůžu říct o pobytu na pokoji a přístupu sester. Brali mě jak kdybych byla už zkušená matka, měli jsme problémy s kojením, žádná mi nebyla schopná pomoci, připadala jsem si jako kdybych je hrozně obtěžovala. Maminka co se mnou byla na pokoji se nedočkala analgetik a já za dva dny, kdy už jsem bolestí nezamhouřila oči (byla jsem hodně sešitá, vč. pochvy a navíc poporodní hematom) také ne. Sestřička chytrá až na půdu bezdětná nám odpovídala asi nápodobně: "Prosím vás, to už vás 3. den přece nemůže bolet." Zkrátka jsem šla hrozně ráda domů, samozřejmě jsme se nerozkojili, takže jsme šli domů s příkrmama, neukázaly mi žádné kojicí polohy nebo jak dosáhnout toho, abychom se rozkojily...zkrátka NIC. Porod ano, pobyt ne.

eustoma
22. kvě 2012

@marcipanka.k @ellionor jejej nasla som niekoho kto bude rodit v motole v podobnu dobu 😉. ja mam teda terminy dva jeden 11.11. a druhy 12.11. berem to ako jeden termin 😉. i tak je to priblizne.

eustoma
22. kvě 2012

@katawo na ktorom sestinedeli si bola? teda zazitok nic moc.

eustoma
22. kvě 2012

viete niekto nieco viacej o rekonstrukcii porodnych salov?

katawo
22. kvě 2012

@eustoma No zážitek katastrofa, na dvojce, ale ruku do ohně bych za to teď nedala, já zjistila až třetí den když za mnou šla švagrová, a nemohla mě najít, že tam jsou ty šestinedělí dvě

eustoma
22. kvě 2012

@katawo ja som bola tez na dvojke a take hrozne to nebolo. teda mala mi odmietala prso a rozkojili sme sa az po 3 mesiacoch malej. toto bol nas jediny problem. no sestricky my x-krat ukazovali ako kojit. dokonca, kedze som malinka, mi doniesli schodiky k posteli 😉. ale naslo sa par sestier, ktore vyzerali ze ich ta praca moc nebavi.

eustoma
22. kvě 2012

mna na dvojke sestinedelia celkom pobvavil dr. ktory robil vizity. taky mlady lekar, co vyzera ze prave spravil maturitu.

katawo
22. kvě 2012

Tak to se máš, mě hned po příchodu na pokoj přiložila sestřička malého, ten nic, tak mi hned šoupla klobouček, žádné další zkoušení, řekla mi ať si lehnu a když jsem chtěla jiné polohy tak mi řekly, že jsem hodně sešitá, že stejně jinak kojit momentálně nemůžu a bylo vymalováno

eustoma
22. kvě 2012

@katawo dufam, ze teda sa tam moc nezmenil personal a nebudem mat taky nic moc zazitok.

katawo
22. kvě 2012

Držím palce,aby jsi měla lepší než já, já už tedy do Motola určitě nepůjdu

eustoma
22. kvě 2012

@katawo ja rozhodne zase motol 😉. ono ked som presla skusenosti aj kamosiek co rodili v poslednych dvoch rokoch tak mi motol vychadza vzdy dobre.

eustoma
22. kvě 2012

@katawo a vies ktorych dr. si mala pri porode?

katawo
22. kvě 2012

@eustoma Jojo, malej je má v deníčku, říkám, na porod i přes to všechno si nemůžu stěžovat, jen na následující pobyt

eustoma
22. kvě 2012

@katawo a pisnes nam mena? 😉

katawo
22. kvě 2012

Pan doktor Martin Mužík a p. doktorka Blanka Vavřinková a PA Kateřina Dundrová

eustoma
22. kvě 2012

dakujem 😉

katawo
22. kvě 2012

@eustoma Za málo

zuzimme
24. kvě 2012

Ahoj, v úterý se chystám poprvé do poradny do Motola. Prý se mám nejdřív stavit někde na kartotéce a založit si kartu?? Tušíte některá kde to je? A to je centrální kartotéka nebo jen pro těhotné? A kde se pak nachází ta poradna? Ať tam moc nebloudím.Moc děkuji 🙂

sookie
24. kvě 2012

@katawo ahoj, mam to s motolem podobne jako ty - behem poraden a porodu naprosto uzasny pristup doktoru a PA, ale na sestinedeli nevzpominam rada, ze sester byla prijemna jen jedna, jinak nic moc, navic kazda rikala neco jineho a ja nezkusena prvorodicka naprosto zmatena, co a jak delat, pomoc s kojenim odmitnuta protoze "mame moc dvojcat":/ ale nastesti mi hodne pomohla moje mama, kojeni jsme nakonec taky zvladly a do motola bych sla urcite znovu rodit, kdyby neco, tak tam je jista ta nejlepsi pece o miminko i o mne!🙂

mufinka26
24. kvě 2012

@zuzimme 5. patro je tam poradna i ta kartotéka 😉 já tam jdu ve středu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru