Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

petule12
15. lis 2012

Ahojky,

@ellionor - velká gratulace, malá je krásná 🙂

petule12
15. lis 2012

tak to je docela luxus proti tomu co byly ty boxy a hlavně takového místa 🙂
tak si to napodruhé třeba užiju.
I když je fakt, že mi v tu chvíli kdy jsem rodila bylo úplně jedno jestli jsem na boxu nebo kde jsem 😀

nany123
15. lis 2012

@awdwa Tak ja tam byla uz 3x (vzdy ve stredu) a je to vicemene stejny jako v PA 🙄 Vysetrovali me teda pokazdy, ale to bude asi tim, ze chodim do rizikovy..i kdyz po prvni navsteve mi dr. VLk, napsal, ze mam chodit do fyziologicky a sestry me furt posilaj k Vlkovi nebo Horakovi. Ty se mi pokazdy omlouvaj za cekani..pry spousta neobjednanych "akutnich" pacientek, ktery tam posilaj obv. gyn.
A nejlepsi je, ze podle tech kodu pro pojistovnu s jedna !o peci o tehotne s vysoce rizikovym tehotenstvim" bla bla. Asi zpusob jak zdimat pojistovnu. By me zajimalo, cim jsem tak rizikova...ze by predchozi akutni cisar ?
Pristi ST jdu konecne na UTZ atd. Snad se to nejak pohne...

Porodni pokoje vypadaj ale fakt dost dobre.. 😉

bublina155
17. lis 2012

Ahojte, ja som po prvej kontrole v Motole, nebolo to tak hrozne to cakanie, za hodinu som uz bola vybavena, co ma ale prekvapilo bolo ze mi nerobili ani ultrazvuk ani CTG, som 36.tt a moja lekarka mi utz robila zakazdym a na ctg som bola uz dvakrat

rosaleen
17. lis 2012

@bublina155 me taky nedelali ctg, mozna to poprve nedelaji, pokud nejsou potize... a s tim cekanim, proste jsi mela stesti... bylo asi min lidi.. ja cekala fakt 3 hodiny...

nany123
17. lis 2012

@bublina155 Ja myslim, ze poprve CTG nedelaji - mne ho pri prvnim teh. nedelali, ted taky ne. UTZ se dela taky jen pri nejakych "nejasnostech" . Mne UTZ ceka pristi tyden. Ja minule behem necele hodiny mela za sebou CTG a mereni tlaku, ale pak jsem tam cekala na doktora 😖

rosaleen
17. lis 2012

no je pravda ze se to cekani natahne.. nejdriv sestry a pak doktor.. ale kdyz jsem odchazela bylo tam par lidi co cekalo a le kdyz jsem prisla byla plna cekarna... myslim, ze chyba bude taky ve spatny organizaci objednavek.. co me ale vadilo nejvic bylo desny vedro a dusno a spatnej vzduch, bylo mi uplne na omdleni...

petule12
17. lis 2012

@bublina155 - mně ctg dělali až poseldních 14 dní. 😉

rosaleen
17. lis 2012

@petule12 jasne.. tak asi to neni driv potreba.. dik za pouceni 🙂

petule12
17. lis 2012

@rosaleen - jen žádný stres 😉 🙂
ale tebe už to čeká jak tak koukám 🙂 držím palce.

rosaleen
17. lis 2012

@petule12 dik.. nejak se ten cas zacal ritit desnou rychlosti 😲

petule12
17. lis 2012

@rosaleen - a nechci tě strašit, ale až budeš mít Terezku u sebe tak se to ještě zrychlí 🙂

rosaleen
17. lis 2012

@petule12 neeeee ! 🙂

petule12
17. lis 2012

@rosaleen joooooooooo! 😀

papuchalk
17. lis 2012

Ahoj holky!
Tak závidím, že už budete rodit v novém, já rodila ještě v provizorním, ale také to nebylo špatné 😉 . Jako hlavní zlepšení vidím v tom, že tam byl se mnou i partner na hekání, toho jsem s považovala. Což teď půjde také, ale dříve to nešlo. A taky tu chci vyseknout ohromnou poklonu dr. Horákovi, to je motolskej poklad, pořád se mi po něm stýská a skoro lituju, že už máme "splněno" a už u něj rodit nebudu 😉 . Škoda, že není víc doktorů jako on...

maladama
18. lis 2012

takový krásný sály a já budu rodit císařem ☹
prakticky buď plánovaným v 36+0, nebo akutním kvůli náhlým problémům - spontánní porod mi povolí jen v případě, že bych se rozrodila sama od sebe v 36tt a navíc bych se hodně rychla otevírala. Což teda kdyby to šlo jako u prvního, kdy jsem měla odrozeno za 5,5 hodiny od první kontrakce, tak by docela šlo. Ale samozřejmě zase u dvojek se počítá každej den vevnitř, tak je zas nechci přemlouvat, aby si pospíšily na svět. Leda jim každý den opakovat, že půjdou ven 35+6 večer 🙂

maladama
18. lis 2012

a jinak teda páteční poradna na 2 a čtvrt hodiny, a to jsem ani nebyla na ctg. A protože mě sestry nějako zapomněly objednat na ultrazvuk a tam měli plno, tak v úterý další kolo do Motola.
Jako, všechno se dá zvládnout, ale vadí mi to čekání v té "převlékárně" - seděla jsem tam skoro 15 minut, protože paní přede mnou byla extra riziková, malej už musel bejt přikšírovanej v golfkách, což nesnáší (venku v čekárně běhal a byl spokojenej) a stálo mě to půl balíčku piškotů na úplatcích.

teer
18. lis 2012

Také jsme rodila v provizorním a nějak mi to nevadilo a přišlo mi fajn že to bylo co pokoj to sál žádné boxy..

pejullka
18. lis 2012

ja teda nedoporucuji, viz. muj clanek o porodu

rosaleen
18. lis 2012

@pejullka komplikace muzou asi nastat u kohokoliv a kdekoliv, nemocnice za to nemuze.. teda aspon doufam, ted stejne uz neni cas ji menit 😒

pejullka
18. lis 2012

@rosaleen to sice muzou, ale v mem pripade na ne byly upozorneny a stejne si to udelaly po svem.

rosaleen
18. lis 2012

@pejullka tak to me mrzi.... Asi nam to tady , tem, co to teprve ceka, moc odvahy neprida ☹

pejullka
18. lis 2012

@rosaleen na druhou stranu, znam i zensky, co tam bykly spokojheny, jde jen o to, ze se proste stane a myslela jsem ze se tady ptate na nazor:( nechtela jsem vas vystrasit

pejullka
18. lis 2012

@pavlinasezuzankou to byla nejspis Hanzelkova, ta me rodila taky🙂

pavlinasezuzankou
18. lis 2012

@pejullka jj díky za připomenutí, to byla ona...byla moc hodná, tu bych k druhému porodu taky brala...měla jsem tam ještě MUDr. Horáka, byla jsem asi zvláštní úkaz, že na mě nic nereaguje......ale díky bohu za něj, kdybychom na toho akutního císaře neodjeli, ani nechci myslet, co by se mohlo stát. Malému držím pěstičky ať se máte co nejlíp a ať se vám to lepší, četla jsem tvé příspěvky a já to s tím kojením měla úplně, ale úplně stejné...přikládám vinu právě tomu "nepovedenému" porodu po nekonečných dvou dnech čekání (po prasklé plodové vodě se má prcek narodit nejpozději do 24hod., malá se narodila za 47 hod.!!) na čekatelském pokoji (vyplavilo se mi asi hodně adrenalinu, který blokuje nástup laktace, pozdnímu začátku přikládání a neuvěřitelně žravému dítěti, které by sálo a sálo a jen co začalo brečet hlady (já ještě neměla mlíko), tak jí sestřičky na šestinedělí začaly samy dokrmovat přes stříkačku UM...áách jo. Ukončily jsme kojení po 2.měsíci kdy jsme pod nátlakem okolí zkoušeli plně kojit dva dny až nám dehydratací propadlá fontanela ukázala, že takhle tedy ne......potom ještě trochu malá pila, ale bylo toho málo a po 3-5 minutách začala řvát jak tur dokud nedostala flašku...

palomitacheca
19. lis 2012

@bublina155 mne KTG pri prvni kontrole u nich delali, poslali me na nej po prohlidce u doktorky. Byla jsem myslim v 38.tydnu. UTZ mi delali 2x, asi tyden pred porodem, kdy chtel doktor zkontrolovat mnozstvi plodove vody, a v den terminu/porodu na odhad vahy, nez me doktorka poslala na vyvolani... 🙂

pejullka
19. lis 2012

@pavlinasezuzankou ja jsem to mela hodne podobny jako ty. Vsak si to cetla, ja uz bych tam nikdy nesla, ale je to muj nazor.

maladama
19. lis 2012

@pavlinasezuzankou někdy se laktace prostě nerozjede, ani kdyby ses na uši stavěla... já měla ukázkový vaginální porod, dítě přiložené ještě na sále, rooming in od dvou hodin po porodu - a mlíko co, hovno. Celé šestinedělí jsem šaškovala s odsávačkou, polykala homeopatika, pila kojící čaje, nahřívala, vizualizovala, a největší úspěch bylo jednou nakojených 50g - když syn v té době na posezení zbufnul už 100+
vydržela jsem přikojovat (to fakt nebylo přikrmování po kojení, ale přikojování před krmením) do 11 týdnů, než mrňous sám usoudil, že to je pod jeho úroveň, 10 minut z prsů dolovat 20g, aby se dostal k flašce se zbylými 150, a odstavil se sám.

ellionor
19. lis 2012

ahojte, ďakujem za gratulácie k Vivien...tak to som prišla o hodně, ale je fakt, že človeku je vo finále jedno ako čo vyzerá, hlavne že sa narodí zdravé miminko 😉 Mne jediné čo vadilo na Vinohradoch bola "hekárna" vyzerala ako z doby komunizmu...keby sme sa tam pripravovali dve naraz, tak sa asi popereme o záchod, páč tam bol len jeden a ešte bez toaleťáku 🙂 Ako to je v Motole ? ( ja len že až budeme plánovať druhé, aby som vedela ako to vyzerá tam :D )

nany123
20. lis 2012

@ellionor Ja kdyz byla v Motole pred vice jak 2 lety, tak na "cekacim pokoji-hekarne" jsme byly 4 a vedle byl, myslim, jeste dvouluzak 😕 Jsem tam stravila vic jak 24 hod. a poslouchat vedle zvuky z porodnich boxu byl nezapomenutelny zazitek (jeste, ze jsem mela s sebou MP3 a sestra mi sama nabidla prasek na spani). Pak jsem sla i s muzem do pripravy, tam jsme byli sami.... Ale jak je to ted, tot otazka... 😉

Kdo jste ted v M. rodil-davaj na mimca jeste ty erarni kosilky na zavazovani ? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru