Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

asaka
13. lis 2012

@jika10 byla jsme pred 4mi lety, je to spis takova informativni schuzka, dozvis se co a jak, co je na porodnici k dispozici, jake jsou moznosti na porodnim sale, pousteli nam tam video jak to na salech vypada.. spis je to takovej prostor na tvoje dotazy, takze si sepis co te vsechno zajima k vnitrnimu chodu porodnice..

asaka
13. lis 2012

@kophana rpodila jsem pred 4mi lety, v motole jsem byla spokojena, nicmene porod jsem mela rychly, vyhla jsem se pripravne, hekarne atd, neb jsem prijela uz otevrena. Takze jsem obesla pbloukem to, kde hrozi potencionalni nespokojenost s moznostmi- co se pritomnosti partnera tyka atd. Zaklad byl, ze jsem mela stesti na personal- dr i por. asistentka byly super, to je vzdycky zaklad, je to o lidech...
Na sestinedeli uz trochu horsi, sestry dost protivne, neochotne, neempaticke.. kdyz jsem za nima sla s nejakym problemem, tak se tvarily kysele ve stylu ze jsem uplne pitoma ze se na neco takovyho ptam :-P podpora kojeni taky nulova, ja zadny problem s kojenim nemela, ale kdyby ano, tak nevim nevim.. pro vsechny pripady doporucuju mit s sebou tel. cislo na laktacni ligu/laktacni poradkyni, ta budes rodit kdekoliv, clovek nikdy nevi. Doktori byli mili, jak gyndari tak pediatri.. jen s tema sestrama to vetsinou dost vazlo az na vzacne vyjimky.
Ale je to uz par let.. pece celkove dobra, jen mit stesti na lidi, to plati ale vsude..

maladama
13. lis 2012

@asaka no vidíš, a za mnou (rodila jsem tam loni v srpnu) dětská sestra sama iniciativně poslala laktační poradkyni (hrnula se na pokoji hned ke mě a moji již kojící spolubydlící ignorovala, takže věděla, za kým jde), když jsem se nemohla rozkojit. Vůbec sestry byly všechny příjemné a milé, až do té míry, že třeba staniční mi po nastudování mé složky šla říct, že nahlásila dětským sestrám, že jako bývalá epileptička jim můžu dítě přivézt kdykoli, když se nebudu cítit dobře, abych si odpočinula.

ke kojení mi to sice nepomohlo, ale prostě někdo musí tvořit tu menšinu, co nebude kojit, ani kdyby se na uši stavěla.

asaka
13. lis 2012

@maladama no vida, takl treba se to v tomto posunulo k lepsimu 🙂 o e se s kojenim fakt nikdo nestaral. Akorat mi rekly, ze ve spolecenske mistnosti v tolik a tolik hodin pousti instruktazni video o kojeni 😀
Ja vubec doufam, ze i tim, ze tam udelali ted ty novy saly ze to tam zlepsi. I pro lekare je prijemnejsi pracovat v hezkem, vybavenem prostredi, nez v tom sosialistickem.Doufejme, doufejme 🙂

awdwa
13. lis 2012

@jika10 Na predporodný kurz ak myslíte predporodnú pripravu, co býva v pondelok, utorok alebo stredu od 17:00 som bola. Bolo to celkom prínosné, me sa to páčilo, porodná asistentka bola milá, pekne rozprávala, človek si aspoň urobí predstavu čo ho čaká. Nebola to klasický kurz kde vás učia dýchať a pod. skor podanie informácii ako to počas porodu prebieha v motole.

awdwa
13. lis 2012

V piatok sa taktiež chystám do motola na snaď už poslednú kontrolu. Bola som tam už 4x,z toho 2x mi nátáčali monitor. čakacia doba u mňa bola cca 1-2,5hod. Objednaná som bola na vždy na obed kolem 12hod. To čakanie sa dá zvládnuť ak však po 2,5 hodinách neprídete do ordinácie (predtým vám sestra zmeria tlak, vyšetrí moč a zváž), a Dr. sap vás opýta ako sa cítite a po vašej odpovedi dodá.."no to patrí k tehotenství, lepší to už nebude, Vaginálne vás vyšetříme až za týden!V prípade težkosti sem dojdete .Naschledanou, " mi príde zbytočné tam vobec chodit. Strata času : tlak si zmeriam sama doma, zvažiť sa dokážem tiež a stačilo by zavolať potelefóne a povedať ako sa cítim a štát by ušetril peniaze a ja čas. A to som pritom bola v 37.tt a 39tt tehotenstva. Tak toto mi vadí z motolskej poradne najviac. Neviem či sa ponáhľajú na obed, alebo domov. že je piatok... no myslím že pred koncom tehotenstva by mali rodičku vyšetriť.

jika10
13. lis 2012

@awdwa Jo, to bude asi ono. Diky, tak ja se po tom kouknu na net a zkusim se nekam s manzelem nahlasit 😉

asaka
14. lis 2012

@awdwa jooojo, takhle jsem ve 40tt byla v cekarne 4h, aby mi pak dr rekla ze me ani nebude vysetrovat.. :-P
No a co ses dozvedela na tom "kurzu"? kdyz je tam ted po ty rekonstrukci, je mozne aby byl partner porad priitomen? i v 1. dobe porodni?

awdwa
14. lis 2012

@asaka No v prvej dobe porodnej partner može byť, ale už musíš mať kontrakcie , byť otvorená... proste porod rozbehnutý, už musíš byť prijatá na por. sál...... Na čakateľskom pokoji s tebou byť nemože :(. Je tam 5 boxov - por. sálov, kde by malo byť zabezpečené súkromie, každý má svoju sprchu, hudbu v reproduktoroch... jedna porodná asistentka pripadá na jeden, mimoriadne na dva sály. Ináč čo PA hovorila, tak tam miminko po narodení budu ošetrovať priamo na por.sále, takže ho nebudu odnašať do vedlajšej miestnostia a žena naň uvidí. Po porode už by nemalo byť dané do inkubátora ( v čase keď žena je ešte na por. sále na pozorovanie) ale len na vyhrievacie lóžko, ktoré je otvorené, takže miminko možeme furt hladkať , dotýkať sa ho🙂. Dotepat pupočník a potom ho odstrihnuť v motole neumožňujú.

asaka
14. lis 2012

@awdwa no aspon nejaky pokrok! ze budou mimi osetrovat u me, super! a duvod proc nendchaj dotepat pupecnik?? rikaly? ja jim tam zas dam smrst otazek 😀 vyhrivany luzko taky super nicmene doufam, ze je ukecam ze chci mit dite na sobe.. samozrejme pokud bude vse v poradku. Sprcha, hudba (muzu si prisnest svoji?? taky super. S cekatelakem tedy zadna zmena, ja se mu vyhla pri prvnim porodu, prijela jsem uz otevrena.. tak snad i u druheho.. ;)

maladama
14. lis 2012

@awdwa tak to zní super!

maladama
14. lis 2012

@asaka co mi k tomu říkala jedna známá gynekoložka, tak dotepání pupečníku má smysl maximalne do 3. minuty po porodu. Behem 1. minuty tam dojde cca 80ml krve, do 3. minuty to dotece do 100/tedy, behem 2 minut narust cca o 20 ml krve. V pripade, ze se necha spojeni neprerusene dele, je vyssi riziko polycytemie a hyperbilirubinemie, coz vede k nutnosti fototerapie a delsimu setrvani matky a ditete v porodnici.

maladama
14. lis 2012

a ještě video z nového motola!
http://www.p5tv.cz/archiv/aktuality/nove-porodn...

asaka
14. lis 2012

@maladama no to jo, ale oni ho smiknou hned jak je mimi venku..

rosaleen
14. lis 2012

dnesni zazitek z poradny... cekani 3 hod.. vedro a spatnej vzduch.. jo a automat na piti nebere dvacetikoruny 🙂

pavlinasezuzankou
14. lis 2012

Ahoj maminky, tak já jsem rodila v Motole přesně před rokem. Dnešním datumem to začínalo, doktorka při vyšetření v poradně mi (snad nechtěně, snad náhodou) praskla vodu přímo když jsem vlezla na vyšetřovací kozu. odkráčela jsem tedy přímo na čekatelský pokoj. Tam se mi moc nelíbilo, byla jsem v příšerném stresu, jestli to jako zvládnu, byla jsem tam sama, partner tam nesměl. Vystřídalo se tam asi 9 maminek za ty dva dny. Se mnou se totiž nic nedělo a dodneška nechápu na co jako čekali. Třetí den ráno, když den předtím nezafungovaly ani dva vyvolávací prášky, se mě ptali co se mnou, ře jsem nějaká "rezistentní" a skvělá paní doktorka, bohužel už nevím jméno (hodně mladá, dlouhé vlnité vlasy) mě teda vyšetřila znova a při tom udělala Hammiltona. Bolelo to hodně, ale dalo se to vydržet. Vytekla další plodová voda, bohužel ale úplně zelená a taková kašovitá, hnus. Měla jsem tam totiž asi ještě jeden ten plodový vak blan nebo co....potom se mi teda konečně rozjely kontrakce po 5 minutách a krásně jsem se otevírala. Na přípravě super, všichni hodní, dorazil přítel, odkráčeli jsme na porodní sál. jak já sjem se těšila, že už to konečně budu mít za sebou (moc jsem toho na čekateláku nenaspala, byl tam dost provoz.....) jenže po napojení na monitor zjistili, že malá už má slabý tep, takže jsem tam strávila asi 10 minut, ani ne. Nejúžasnější pan doktor MUDr.Horák zasáhnul včas a jelo se na akutního císaře o kousek dál na sál. Chtělo se mi brečet, byla bych porodila přirozeně, jenže už nebyl čas. Celková narkóza, přítel mohl stát za oknem. Pak už si nic nepamatuju, jen že jsem se na JIPce dost natrápila, všechno mě bolelo, bylo mi blbě, miminko mi přinesli až za 24 hodin od porodu a já měla pocit, že mi přinesli něčí panenku na hraní, fakt žádnej pocit, že jsem rodila...špatně se nám rozjíždělo kojení a odcházeli jsme s dokrmováním a po 2 měsících skončili na UM. Na šestinedělí jakž takž, někdo super, někdo mě doháněl k slzám...ale i tak tam bylo fajn a šla bych tam znova, ale kdyby náhodou, tak jim řeknu ať mě teda rovnou "prošťournou" pořádně, ať tam nemusím zase dva dny trčet 🙂 A co jsem teda viděla to video z nových prostor, tak se tam už těším 🙂 Začínáme snahu o prcka č.2 🙂 Nejhorší tam bylo jídlo, hrůza děs, příště si vezmu hodně svých jogurtů. Míchaný vajíčka k snídani považuju za masakr. Taky jsem ji mto tam napsala, že doufám, že se to mého druhého porodu zlepší...tak uvidíme. malá se narodila 16.11. a je to naše největší zlatíčko. Já Motol určitě doporučuju maminkám, který nejsou moc zhýčkaný, je to prostě nemocnice, ale já teda rozhodně zastáncem jiného místa k porodu nejsem....vím proč.

maladama
14. lis 2012

@asaka řekla bych, že to je kvůli tomu, aby miminko ztratilo co nejmíň krve - vem si, že i těch 80ml za první minutu je na takové tříkilové švrně docela dost...

asaka
14. lis 2012

@maladama dik za video!!! sice tam toho mnoho neni videt,ale rozhodne me to potesilo 🙂 Jo a nerikali na tom kurzu jestli je mozne vybrat si polohu jinou nez na porodnim lehatku?

asaka
14. lis 2012

@pavlinasezuzankou jj, jidlo hriuza, jeste do porodniho boxu hodinu po porodu mi prinesli smazeny karbanatky s kasi z prasku a kyselou okurkou .-D jsme myslela ze padnu. V púoropdnici jsme byla pres silvestra, tqkze rizek s majonezovym bram borovym salatem k veceri ro jistil.-. jako strava pro cerstve kojici matky jak prase 😀DD

asaka
14. lis 2012

@pavlinasezuzankou a dr,. horak je fakt skvelej doktor a clovek k tomu..

jika10
14. lis 2012

@maladama Diky za videjko, no a doufam, ze by to ted po novu mohlo byt tak, ze na tom porodnim pokoji bude clovek s tim partnerem a nebude tam zadna hekarna a cekatelna

tinka_21
14. lis 2012

Ahojte! Mala som rodiť v Motole, resp. stále tam som registrovaná 😉 ... ale vyzerá to tak, že na poslednú chvíľu dôjde k zmene, a pôjdem na Slovensko. Neviete náhodou ako to je v takomto prípade? Totiž v 36. týždni ešte pojdem na kontrolu k svojej gynekologičke, ale potom sa už prechádza pod starostlivosť porodnice... kedy presne a ako často potom sú tie kotntroly? Niekedy vtedy totiž budem cestovať na Slovensko, tak neviem, či mám ísť ešte na prehliadku do Motola a tváriť sa že tam budem rodiť, alebo to riešiť až na Slovensku, lebo ešte neviem kedy sa mi podarí odcestovať...vyzerá to totiž tak na 37. až 38. týžden, samozrejme ak neporodím dovtedy 😉 Určite však nechcem nič zanedbať... ďakujem za rady

ellionor
14. lis 2012

@maladama ja to nedala 🙂 ma to vzalo vo štvrtok ráno o 01 hod. a o 14:42 sa malá narodila v nemocnici na Vinohradoch, tak máme doma malú Vivien narodenú 8.11. 3630g a 51 cm 🙂 Holky tak očakávam referencie z Motola ako to tam vyzerá po tej rekonštrukcii, ja si nemám na čo sťažovať, na Vinohradoch boli všetci super, aj na šetinedělí bolo fajn a hlavne sme na pokoji mali svoju vlastnú kúpeľňu len pre seba, čo je po šití fakt super, páč som tam strávila hodne času 🙂

maladama
15. lis 2012

@ellionor no tak gratuluju k Viviance! a hlavně že jsi byla spokojená, kde jsi rodila, to je super.

rosaleen
15. lis 2012

@ellionor gratuluji k miminku, je nadherna.. A proc jsi nakonec v Motole nerodila?

maladama
15. lis 2012

tipla bych si, že proto, že sály byly v motole mimo provoz až do čtvrtka 9:00 🙂

zlababa07
15. lis 2012

Zdravím, přidávám fotku jednoho z nových porodních pokojů. Já tam sice rodit nestihla, ale podívat jsem se byla a je to krásný 🙂 Jako velké zlepšení oproti starému porodnímu sálu vidím to, že mimčo se ošetřuje hned vedle vás a nikam ho nenosí 🙂

asaka
15. lis 2012

@zlababa07 to je panecku rozdil proti tomu porodnimu boxu driv.. 🙂

rosaleen
15. lis 2012

@maladama aha no jasne 🙂

palomitacheca
15. lis 2012

@zlababa07 tak podobně to v srpnu vypadalo na provizorních boxech. Vyhřívanou postýlku sice vedle porodního lůžka měli, ale stejně ji na ošetření odnesli jinam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru