Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

katchjenka
3. led 2013

@maladama, já ten papír co jsem dostala při registraci právě ztratila, ale moc ti děkuji už vím co dělat🙂 děkujimoc všem za rady🙂

maladama
3. led 2013

@katchjenka oni to mají snad i někde na stránkách, ale stačí se zeptat tady 🙂

jika10
3. led 2013

Holky, tak jsem dnes byla na gynekologii v motole, prvni termin navstevy mam 17.1. v rizikove poradne u dr. Spalove a pry budu chodit jenom k ni z duvodu moji nemoci, tak jsem docela rada. Ale teda musim rict, ze jsem tam byla jak Alenka v risi divu, tehulky chodili z jednech dveri do druhych a plna cekarna lidi 😝 No tak knizka a batoh se svacinou bude toho sedmnacteho nutnosti 😀

jika10
5. led 2013

Holky jeste jsem se chtela zeptat, zda si mam do Motola napsat nejaky porodni plan nebo jak se to jmenuje. spousta holek tady na MK pise o nejakem porodopisu 😝

petule12
7. led 2013

@jika10 - jako můžeš, ale myslím si, že to je zbytečné 😉
ale fakt záleží na tobě 🙂
já neměla a nebudu psát ani teď podruhé.

jika10
8. led 2013

@petule12 Diky za odpoved, no ja si nebyla jista, jestli se to v Motole praktikuje a navic nechci provokovat nejakyma vymyslama 😝 Pak kdyz clovek moc vybocuje z rady, tak si ho moc pamatuji a to ja nechci 😉

petule12
8. led 2013

@jika10 - tak jako jeslti si to chceš písnout tak určitě můžeš 🙂 všichni na koho jsem u porodu narazila byli milí a vstřícní a asi by s tím zase takový problém neměli.
Mně osobně to přijde po zkušenosti zbytečné. Šla jsem rodit do Motola a tím jsem byla srozuměná s tím, že to je velká nemocnice a ne třeba Hořovice apod.
Ale opravdu jsem si nemohla na nic u porodu stěžovat, byli všichni skvělí a snažili se pomoci a bohužel si nepamatuji jméno paní dr., která mě rodila a odrodila i když už měla střídat :o) a jen díky ní jsem nakonec neskočnila na císaři. 😉

rosaleen
8. led 2013

@jika10 ja jsem rodila v motole a zadny plan jsem nemela... je tedy pravda ze jsem sla na planovany CR tak jsem ho ani nepotrebovala 🙂 ale myslim ze porodni plany se uplatni spis v mensich nemocnicich, tohle je prece jenom trochu fabrika.. ale s tou nejlepsi moznou peci.. mozna ale neni moc cas na nejaky alternativni postupy...

mataharyy
9. led 2013

Ahoj, mohu poprosit nemáte někdo nějaký aktuální seznam co si vzít do porodnice jak pro sebe, tak pro dítě? Na stránkách mají nějaký seznam, ale praktická zkušenost potěší 🙂 Taky by mě zajímalo či si mám sebou brát nějaký čaj (tedy jestli se tam někde dostanu k rychlovarce) a co odsávačku mléka? 😕 Díky

jika10
9. led 2013

@petule12
@rosaleen Holky, moc dekuju. Na porodni plan kaslu 😉 Myslim, ze budu rada, az to budeme mit za sebou 🙂

maladama
9. led 2013

@mataharyy pro dítě akorát Bepanthen, počítám, že furt ještě dávají akorát ten 3.5g vzoreček, plus vlhčené ubrousky, pokud je chceš používat hned od začátku (oni doporučují vlhčený perlan, který je k dispozici), a vysterilizovaný dudlík, pokud jsi jeho zastáncem hned od porodnice.
Pro sebe extra jemný toaletní papír, balení kvalitních kuchyňských utěrek (na otírání spodku, ať si nezakrvácíš ručník), ty ručníky radši dva (přeci jen se budeš sprchovat často, tak ať stihnou uschnout), nějaké svačinky na noc (večeře je v šest a snídaně až v osm ráno, to je kurevsky dlouho, když mezitím xkrát vstáváš na kojení). Čaj je erární ovocný na chodbě, neslazený a docela poživatelný.
Odsávačku leda na stimulaci.

mataharyy
9. led 2013

@maladama takže pro dítě vlastně nic a pro sebe ten základ, tam píšou že vložky dávají jeden balík, což hádám na pár dní vystačí a kdyby ne, tak je dost času, aby mi donesli z domova, takže to taky není třeba řešit... Sváča je dobrá rada, naposledy jsem v porodnici chcípala hlady 😅 Erární čaj mě neláká, nevím nějak k ním mám odpor, spíš mi šlo o kojící čaje, zda je možnost si tam někde udělat, no a s odsávačkou hlavně na stimulaci, protože dvakrát se nezdařilo kojení, tak hádám teď by mohlo, tak aby se nic nezanedbalo 😎 Jináč ty utěrky jsou fajn nápad 🙂

maladama
9. led 2013

@mataharyy pravda, vložky, ty mi nevystačily, měla jsem jeden svůj balík. svůj čaj, to bys asi fakt potřebovala rychlovarku, ta tam nikde erární nebyla, co si pamatuju. Jo a jestli kojení je potíž, tak bych přibalila ještě homeopatika, ty se taky hodí a tolik místa nežerou 🙂

maladama
9. led 2013

a na sál do tašky přibalit nebublinkovou vodu a hroznový cukr.

mataharyy
9. led 2013

@maladama No ty vložky první den, dva určitě vydrží, tak si pak nechám donést, zas abych tam netáhla tašku jak při cestě na měsíc, že... 😀 Jo homeopatika mám taky v plánu, jen právě řeším tu odsávačku, tak si říkám že když už stála takové prachy, tak ať se alespoň otestuje 😀 😀
Na sál vodu, dobré vědět, já vždy jak porodila měla strašnou žízeň a když jsem rodila v Hořovicích, tak mi nechtěli dát napít, jsem tam ty dvě hodiny trpěla a v hubě mi běhali škorpióni 🙄

maladama
9. led 2013

@mataharyy na donesenou vodu mi dokonce dali i kelímek, manžel dával pít, ale jen v průběhu porodu, po porodu už mi to nepovolili, kdyby bylo potřeba uspat kvůli náhlému krvácení (takové ty dvě hodiny, jak je člověk ještě pozorovaný, než ho odvezou na pokoj), tak abych nezvracela.
A hroznovej cukr jsem hodně užila i potom na šestinedělí, když mě miminko nebo sestry ráno vzbudily z hlubšího spánku, byla jsem dost dezorientovaná, a ten cukr to vždycky rychle spravil.

mataharyy
9. led 2013

@maladama No to je to, během porodu až tolik pít nepotřebuji, ale ve chvíli kdy porodím, tak u obou jsem byla tak vyprahlá, že bych byla schopná vypít i vodu z pračky 😅 Právě v těch dvou hodinách... Stačil by mi lok hned po porodu, ale to néé, jen na Slovensku jsem si hned po porodu řekla o vodu a nebyl problém jsem do sebe naklopila skleničku vody a bylo mi fajn 😵

maladama
9. led 2013

@mataharyy já měla v kartě, že mám neurologické problémy, tak jsem je ukecala aspoň na 1 tabletu cukru a půl kelímku vody 🙂
ale stejně asi jen proto, že jsem řekla sestřičce, že buď to, nebo ať mi píchne kapačku, že jinak můžu zkolabovat - a já mám nehmatné žíly i při plné hydrataci, natož vyschlá a vyblitá z podoby. Po tom, jak mi pět minut nemohla píchnout oxytocin, už asi nechtěla riskovat 🙂

mataharyy
9. led 2013

@maladama no já si taky o to pití řeknu, protože to je pak o to hodit šavli, ono ta sklenka vody neuškodí... No však uvidíme co bude, ale toto je můj dramatický zážitek z porodu, dvě hodiny bez pití, po té co jsem vyschlá jak sahara 😀

marcipanka.k
9. led 2013

Ahoj holky, určitě doporučuju na porodní sál pití pro sebe ( já měla takovou tu lahev s pítkem a super, používala jsem ji pak i na pokoji při kojení) i pro partnera, je tam šílený vedro 😀
A nejlepší vložky jsou BatistFlower, to jsou ty, co tam dostanete, mají je tam dole v lékárně, takže je návštěva může dokoupit.
Svačinky s sebou taky určitě přijdou k chuti, jídlo je docela šílený a v noci a nad ránem hlad 🙂

barbusinka
14. led 2013

Ahoj, v Motole jsem rodila dvakrát (2010 a říjen 2012) a byla jsem moc spokojená (samozřejmě v rámci možností 😉 ). Personál perfektní, za oba pobyty jen jedna protivná sestra, u porodů výborný přístup, většinou mladí lékaři, velmi vstřícní. Při prvním porodu jsem čekala na kontrakce, při druhém to naopak bylo všechno narychlo a obojí proběhlo perfektně. Jediná nevýhoda je v zimě brutálně přetopeno v pokojích. Hodně štěstí!

jika10
16. led 2013

Ahoj holky, zitra me ceka prvni navsteva v rizikove poradne. Muzete mi rict, co se bude asi tak priblizne dit. A jestli se sebou mam mit ranni moc

mufinka26
16. led 2013

@jika10 určitě moč sebou, budou tě vážit měřit tlak a prohlížet, pak možná i monitor, jinak nic 😉

jika10
16. led 2013

@mufinka26 Moc diky 😉

maladama
16. led 2013

@jika10 moč s sebou (ideálně, pokud budeš mít zkumavku z lékárny, na skleničky se koukají blbě, ale většinou zkumavku koupit zapomenu 🙂
zvážit se můžeš už doma, stačí nahlásit, pokud jsi zvyklá to u doktora hlásit.
jinak, přijdeš do poradny, první se nahlásíš v kartotéce, vyplníš papíry, zapíšeš se na monitor, absolvuješ monitor, a teprve potom jdeš do poradny - sestřičky si tě zavolají. Je možné, že půjdeš dovnitř "nadvakrát", jednou na to úvodní kolečko se sestřičkami, pak tě pošlou zase ven, a pak si tě zavolají znova.

V rizikové poradně to funguje tak, že od sestřiček jsou dveře do dvou kumbálků na převlékání a odložení věcí - vždycky jedna maminka čeká vevnitř v kumbálku a druhá je na vyšetřovně.

Připrav se na to, že budeš asi dýl čekat - závisí, na kolik jsi objednaná, když hned na devět, tak je to rychlejší, než když jdeš třeba na jedenáctou, kdy už se tam kupí akutní případy a doktoři odbíhají na sál.

maladama
16. led 2013

jo, venku je automat na pití, ale na jídlo ne, tak určitě nezapomeň vzít si s sebou svačinku!

jika10
16. led 2013

@maladama Juuu, moc dekuji za vycerpavajici odpoved. Zkumavku jsem dostala na posledni navsteve od meho dr, takze se do ni pres ten pupek zkusim zase trefit 😀 Vahu jsem hlasila u dr vzdycky, nejak v prubehu tehu sem se sama doma vazila, takze budu hlasit 😉 A jsem na rano na devatou, takze snad to nebude na uplne dlouho, protoze potrebuju jit jeste pak na krev na neurologii 😝 Jo a muze jit se mnou dovnitr manzel, kdyz tam cekaji i jine maminky???

maladama
16. led 2013

@jika10 když jsem byla objednaná na devátou, tak to bylo rychlý, tak přeju totéž!

Jinak ad manžel při vyšetření, to není zvykem. Dokonce jsem posledně byla svědkem toho, jak kolem toho byla trochu scéna (ale to výrazně zhoršil ten manžel, protože se nacpal dovnitř a ještě do obsazené kabinky druhé maminky...).

jika10
16. led 2013

@maladama No tak se zeptam sestricek, jestli muze manzel dovnitr 😉 On se mnou chodil vzdycky na vsechna vysetreni, takze ja ani on v tom problem nevidime 😉

maladama
18. led 2013

@mataharyy k té odsávačce, ptala jsem se na to specificky, na oddělení jsou erární (ale možná budou vytížené) a pokud chceš mít svoji a odsáté mléko použít, tak si musíš přinést taky sterilizační tablety, protože na oddělení není možné zajistit sterilizaci nádobek na mléko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru