Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

julia06
13. únor 2013

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, je běžné že v Motole udělají pouze monitor a už nic?příští týden mám termín a v Motole jsem byla dohromady 4x z toho 1x vnitřní vyšetření a 3x monitor..bez UTZ a dalšího vnitřního vyšetření..příští týden mám termín, tak jsem myslela, že mi udělají UTZ, aby zkontrolovali že je vše ok a hlavně mi bylo mou OG sděleno že mimčo bude větší..když se zeptám známých, tak UTZ byl u nich běžný i s vyšetřením.. Díky za odpovědi 🙂

maladama
13. únor 2013

@julia06 UTZ se ve fyziologickém (normálně probíhající jednočetné) těhotenství dělá (pojišťovna ho platí) jen třikrát - na potvrzení, že těhotenství je v děloze, a pak diagnostický v 18-20tt a znova v 30tt. Plus ještě tedy v rámci kombinovaného prvotrimestrálního screeningu, tam by taky měl být zdarma, ale co vím, spousta pracovišť si ten screening platit nechá.

Co se týká průkaznosti vnitřního vyšetření, tak takhle před termínem je ve skutečnosti stejně úplně k ničemu - vůbec nevypovídá o tom, za jak dlouho můžeš začít rodit. Někteří gynekologové ho dělají, někteří ne, ale obecně se od něj pomalu upouští (zase, pokud jde o fyziologické těhotenství).

Přesnost ultrazvukových odhadů váhy je taky taková... no, všelijaká. Ani tím se ve skutečnosti doktoři neřídí, pokud nejde o plánovaný přirozený porod KP (tam to do rozhodování o možnosti přirozeného porodu opravdu vstupuje, omezení je na děti o váze 2500-3500g).

Takže ano, je normální a běžné, že se UTZ před porodem nedělá. Popravdě já zas nevím o nikom, komu by ho v porodnici dělali. A buď ráda, že tam nemusíš čekat, na UTZ se to může seknout na hodně dlouho.

julia06
13. únor 2013

Díky moc za odpověď, chodím do rizikový poradny, poslední monitor ok, tak snad je vše v pořádku..všude je to prostě jinak 🙂 a jsem taky už nervozní a bojim se o mimčo, prostě klasika 🙂 ještě jednou děkuju 🙂

maladama
13. únor 2013

@julia06 určitě to v pořádku je, teď je nejvíc vypovídající ten monitor - koneckonců - kdybys byla týden před termínem otevřená třeba na tři prsty, tak co to komu řekne? že už můžeš rodit? no to asi můžeš i tak 🙂 a jestli je mimino hlavou dolů, tak ho porodíš, i kdyby mělo čtyři kila, ale možná něco takovýho radši lepší nevědět dopředu 🙂
já byla s prvním od 37tt na 2 prsty otevřená a rodila jsem 39+3, den po poradně, kde doktor konstatoval, že s tímhle nálezem můžu rodit za dvě hodiny i za dva týdny.

julia06
13. únor 2013

🙂 🙂 taky jsem si říkala že mi to obvodní neměla říkat 🙂 fakt si mě uklidnila, to víš budu rodit poprvé, takže jak se to blíží, tak začínám trošku panikařit 🙂 takže nohy nahoru a být v klidu 🙂 🙂 díky 😉

maladama
13. únor 2013

@julia06 klííííd 🙂
Pavel měl taky podle odhadů (jak od OG, tak od "zkušených doktorů") ještě den před porodem "spíš ke čtyřem než ke třem kilům" a nakonec v reálu 3.390g 🙂
ale i kdybys měla mimino velký, tak to je pořád dobré - za normální váhový úbytek po porodu se bere do 10% - když některá porodí králíčka s 2500g, tak těch 250g zhubne, jen to hvízdne - dvě tři vykakání, trochu si učůrne a je to, a než se matce rozjede mlíko, tak musí už dokrmovat (a to je na psychiku mizérie). Kdežto když ženská vyprdne pořádnýho chlapáka třeba s 4000g, tak má na to hubnutí 400g, takže než stihnou doktoři začít prudit, že hubne moc, tak už má mlíko a je za vodou 🙂

julia06
14. únor 2013

🙂 🙂 paráda, já vim pěkný prd 🙂

asaka
18. únor 2013

holky je na sstinedeli porad zakaz navstev kvůli chripce nebo uz ne?

mataharyy
19. únor 2013

@julia06 Já tedy zatím v motole nerodila, ale krom UTZ které jsem si platila u svého gynekologa (u prvního těhotenství), mi potom už v porodnici nedělali žádný, u druhého mi doktor dělal v rámci prohlídek ultrazvuk (to bylo na Slovensku) a pak protože jsem byla na vyvolání, tak mi dělali ještě UTZ v porodnici, ale je naprosto normální, že jak přejdeš do porodnice, tak už ti ho dělat nebudou, pokud nebude nějaké riziko 😉

mataharyy
27. únor 2013

Tak mám za sebou první kontrolu v motole a k vlastnímu podivu jsem byla venku za necelou hodinu. Paní doktorka velmi milá, no další návštěva tam mě čeká až na porod 😀

abby003
2. bře 2013

Ahoj holky, jsou nějaké kurzy pořádané v Motole před porodem, kde mě seznámí s celkovým průběhem a připraví mě na porod samotný? Díky 😉

petule12
2. bře 2013

@abby003 - přímo motol dělá jen takovou informační schůzku, kde ti řeknou co a jak bude probíhat.

Klasický předporodní kurz, který tě připravý na porod, jak dýchat apod. to musíš bohužel jinam. Oni snad doporučují POMAD jestli si to dobře pamatuji. Ale předporodní kurzy najdeš i jinde.

abby003
4. bře 2013

Ahoj Peťule, máš s tím zkušenosti? Někdo si tyhle kurzy vychvaluje, někdo zase tvrdí, že jsou k ničemu....

petule12
4. bře 2013

@abby003 - no v motele jsem byla na tom informačním a věděli jsme alespoň kam jít, kde se hlásit a co a jak. Jestli máš s partnerem volnou hoďku tak tam klidně jděte. Řeknou ti alespoň co a jak tam probíhá. 🙂

Co se táká klasického kurzu tak jsem byla na takovém co je kombinovaný se cvičením. Cvičení nic moc, informace jako některé byly zajímavé, některé méně. Dýchání a tak jsme tam bohužel moc nenacvičovali, což by se mi asi hodilo nejvíce v tu chvíli 🙂 Takže nakonec jsem spíše zhodnotila, že to byly vyhozené peníze.
Ale tak zase byla jsem možná o něco klidnější, že alespoň trochu vím do čeho jdu 😉
Takže ten předborodní kurz asi záleží kde ho děláš (pomad neznám) a jestli ti pomůže být klidnější, když budeš mít alespoň některé informace.
Ale je fakt, že hodně je toho i v knížkách. Tam je to spíše o tém, že máš s někým osobní kontakt a jsou tam další těhule, takže můžeš pokecat a tak. 🙂
No moc jsem asi nepomohla viď? 😉

abby003
5. bře 2013

ahojky, já jsem podobnou reakci tušila, protože jsem to zrovna probírala s jednou maminou a ta mi řekla, že je to k ničemu, ať si jdu radši na kafe pokecat než tam sedět a nic se nedozvědět a ještě za to zaplatit.....ale i tak děkuju🙂

bublina155
5. bře 2013

@abby003 ja jsem chodila na predporodni kurz do klubu slunecnice, a pani co to vedla byla porodni asistentka z motola, bylo to moc fajn povidani.
Nacvik dychani nevim k cemu je, ale na zadny jsem nechodila a porodila jsem 🙂

romantika
5. bře 2013

@julia06
julie asi te nepotesim, ja mela vetsi mimi, snuru kolem krku a uzkou panev, vse jsem hlasila, odezva spis ze hecuju. UTZ mi neudelali za celou dobu zadny. Pri porodu samotnem mne ani moc vnitrne nevysetrovali, takze si prosim te aspon pohlidej aspon toto, at te kontroluji. V motole je to obecne takove trochu orezane. Ale spon uz jsou tam porodni boxy. Z vlastni zkusenosti doporucuji pri samotnem porodu otce sebou, moc aktivni tam nejsou. Manzel za zady pomuze vic. Ale to jen osobni zkusenost.

petule12
5. bře 2013

@bublina155 - no mně by to dýchání možná i pomohlo. Nenechala jsem si dát žádný epidurál nic a myslím, že jsem pak byla zbytečně v křeči místo abych to požádně prodýchala. A zbytečně to možná bolelo více než muselo 😉 Ale nevím, těžko říci 🙂

@romantika - tak mě při porodu vyšetřovali pořád. Možná proto, že to trvalo tak dlouho. 😉 UZT teda ne, ale monitor stále natočený. Furt mě někdo kontroloval.
Na nedostatek péče jsem si fakt stěžovat nemohla 🙂

petule12
5. bře 2013

asi opravdu záleží na tom na koho člověk narazí, jako všude, nedá se podle mě paušalizovat. 😉

abby003
10. bře 2013

Ahoj maminky, je tu nekdo s terminem konec cervna?🙂

856428
12. bře 2013

Ahoj, nevite nahodou nekdo, kolik je nadstandardnich pokoju na 6N?

fykyska
12. bře 2013

😉 Motol vřele doporučuji 😉 Já si tam poležela na riz.odd a nemohu si stěžovat od porodních sálů po riziko je to tam naprosto perfektní a co se doktorů a sestrer týká a že jsem jich měla možnost poznat na odd. dost TAK SUPER 😎 😎 Sem tam se našla nějaká kyselá tvář ale ne nic co by se nedalo vydržet 😉 😉

petule12
12. bře 2013

@856428 - já mám pocit, že asi 2 nadstandardy tam jsou.
Ale myslím, že to je zbytečné si platit, protože normálně jsou tam dvoulůžáky. A dva dvoulůžáky mají teda vždy společnous koupelnu. Ale dostatečně prostornou a nebyl žádný problém.
A taky jsou ty nadstandardy prý pořád obsazené, ale to mám jen z doslechu 😉

svoba
12. bře 2013

@abby003 s pomadem nemám dobrou zkušenost. paní nám tam řikala hrozný nesmysly ...

maladama
13. bře 2013

@fykyska jak to vlastně vypadá na riziku? Po kolika jsou pokoje a na kolik pokojů připadá společná koupelna/záchod?
čeká mě preventivní hospitalizace 2 týdny před porodem a když jsem dneska v noci už po čtvrté běžela na záchod, tak mě napadlo, jak daleko budu běhat v tom Motole ☹

fykyska
13. bře 2013

@maladama Na riziku, je asi 12 pokoju z nichž myslím 1 nadstandart. ten je za 11OOKč. Nevím jak je to ve všech ale zřejmě to bude stejné takže dva pokoje = jedna koupelna 🙂 Na pokoji jsou 3 postele pruchozí koupelna do dalšího pokoje vchod je vždy z pokoje kde ležíš takže nemusíš lítat někam na chodbu atd.. Takže 1 sprcha na 6 žen + 1 záchod 2 umyvadla 2 zrcadla bidet koše na odpadky možnost vzít si vložky nebo vydezinfikovat si ruce noční stolek, televize a skříňky s klíčkem polohovací postýlky 🙂 Žádný super moderní vybavení NENÍ TŘEBA, prostě klasika ale nic co by chtělo měnit 🙂 Pokoje po levé straně maj možnost vstupu na terasu... Takže paráda když svítilo sluníčko člověk mohl mít otevřené balkonové dveře 🙂 😉 A klidně se na terase projít... na chodbě je k dostání teplý čaj, černý/ovocný možnost přečíst si na nástěnkách různé informace, pak je tam denní místnost s ledničkou a pár stolů židle většinou se tam snídá, a obědvá a drbe 😀 když to stav dovolí 🙂 Vaří dobře 🙂 Jídlo většinou rozdává děsně milá sanitářka Valentýnka 😉 Na chodbě je dále sesterna, a vyšetřovna kde jsou monitory, vyšetřovací křeslo 🙂 🙂 Podle mě je to ideální místo na rekreaci před porodem 😀 Jsou tam dvě starší sestry ty jsou podle mě takové no ,,vyprahlé" ale jinak tam jsou mladé holky takže ty tam lítají ptají se pečují smějí se 😎 a sestra staniční ta je také príma 😉 A maminek s dvojkama je tam taky požehnaně 🙂 Někdy jsou tam dlouhodobě někdy tam jsou maminy co za ,,chvilku" porodí někdy jsou tam holky co tam leží už dýl protože maj vyloženě riziko a musí být pod dohledem 😉 Ale za mě ..Jedině tam! 😉

maladama
13. bře 2013

@fykyska tak to vypadá fakt hezky! hlavně že se nemusí na ten záchod nikam daleko po chodbě, kde se svítí (já chodím doma potmě, abych se moc neprobudila) 🙂
taky počítám s tím, že se tam před porodem zrekreuuju, zvlášť když mám doma 18m raubíře, tak to bude dovolená i s tím obřím pupkem 🙂
rozhodně děkuju za report, hned se tam víc těším! a snad budu mít štěstí na dobré spolubydlící, ta kravka, co jsem ji měla na pokoji, když jsem rodila prvně, byla jediná vada na kráse Motola - za čtyři dny se ani nepředstavila, a když já se ploužila po pokoji, v náručí hystericky brečící hladový dítě (nerozkojila jsem se), tak akorát seděla na posteli, vystrkovala na mě zakrvácenou vložku a průběžně opakovala "ten můj Michálek, on je tak hodný, vytáhne tu svoji padesátku a hned zas usne!" No měla štěstí, že okna nejdou otevřít víc než na 20 centimetrů, jinak by byl Michálek sirotek 🙂

mataharyy
13. bře 2013

Tak mě čeká už definitivně motol příští týden, dnes jsem byla na kontrole u svého doktora a ten mi řekl že když do pondělí neporodím (což je oficiální termín), tak se tam mám objednat, protože po 40. týdnu už musím tam 😒 Takže to vidím tak, že začnu běhat do schodů po celém paneláku, abych mládě donutila vylézt, jináč fakt nevím... Trochu se totiž bojím, že by mohli dostat ten nápad a nechat si mě tam, když mám oteklé nohy a tlak mi dobře vychází většinou na druhý pokus 😅 A to prý každý další porod je rychlovka, tak to nevím 🤐

abby003
15. bře 2013

Ahoj holky, braly jste si do porodnice plenky nebo jsou na sestinedeli k dispozici skutecne jak pisi na webu?

palomitacheca
15. bře 2013

@abby003 já si jich pro jistotu pár vzala, ale plenky jsme na pokoji měly. Případně stačilo zajít za dětskými sestrami.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru