Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

martinan4
11. říj 2013

@gingerone
@petule12 Já právě prvního rodila v Motole, ale byla jsem z toho tak vyjukaná, že jsem si jaksi "zapomněla" říct 🙂 Teď už vím, do čeho jdu, tak už začínám mít požadavky 😀 Malého mi taky ukázali, pak odnesli na vážení, měření, atd., přinesli už zabaleného na první přiložení, pak už byl v inkubátoru vedle mě.. Teď bych to chtěla zkusit trošku jinak, tak mě právě zajímalo, jestli to někomu v Motole dovolili 🙂 Pamatuji si, že na tom předporodním kurzu tenkrát říkali, že je prostě odnesou, že přes to nejede vlak. Tak třeba se zase za ten rok a půl udála nějaká změna 🙂

gingerone
11. říj 2013

@martinan4 No myslím, že mají nově porodní pokoje, ne porodní sál, plně vybavené, kde jsi jenom ty a miminko pak nikam nemusejí odnášet na tobalení a vážení, všechno je na tom pokoji, takže už by to jít mohlo.

petule12
11. říj 2013

@martinan4 - mně přijde, že tam jsou fakt v pohodě 😉 Zkusila bych se domluvit.
jojo porodní pokoje jsou super, teď podruhé jsem si to fakt užila, krásné soukromí. I když je fakt, že když jsem rodila poprvé na porodní boxu, tak mi stejně bylo jedno kde jsem, hlavně že už to mám za sebou 😀
teď podruhé už jsem nebyla tak vyplesklá, tak jsem si to alespoň "trochu užila" 😉

bebe_84
21. říj 2013

ahoj holky, nečetla jsem celou diskuzi, tak doufám, že se nebudu opakovat. Jak je to s přítomností taťky u porodu? Je s rodičkou pořád nebo ho v nějaké fázi někam vyženou? A jak vypadají porodní sály - třeba v Podolí jsem četla, že má každá žena svůj porodní pokoj, tudíž 100% soukromí. Díky moc zkušeným! 😵

gingerone
21. říj 2013

@bebe_84 Ahoj. S tatínkem neporadím, ale porodní pokoje jsou krásně nové - naprosté soukromí (klid omezen jen nezvukotěsností pokojů, ale tak to musí být určitě všude), na pokoji vlastní sprcha s WC, miminko tam má taky hned postýlku, takže s tebou chvíli zůstane.

valentinka82
21. říj 2013

Ahoj @bebe_84, rodila jsem v Motole v dubnu. Na porodní pokoj jsem přecházela z rizikového oddělení s kontrakcemi po 5 minutách. Hned jak mi řekli, že se mám přesunout na porodní pokoj, jsem volala manželovi. Ten dorazil za 10 minut a byl se mnou od té chvíle celou dobu porodu a pak něco přes hodinu po porodu. Dokonce mě po porodu cévkovali a manžel mi stál za hlavou 😀 Jinak porodní pokoje jsou moc pěkné, malou jsme měli po porodu celou dobu u sebe na vyhřívaném lůžku 😎

bebe_84
22. říj 2013

@gingerone @valentinka82 tak to jste mě, holky, trochu utěšily, že tam nejsou porodní boxy. Si to představuju jak z hororu, že jsme jen oddělené plentou. 😅 😀 😀 😀 Já právě někde četla, že vás na začátku lupnou na "hekárnu" a tam tatínek nemůže, což mi přijde praštěné, aby někde čekal na chodbě. 😎

bebe_84
22. říj 2013

@gingerone @valentinka82 Holky a co taková registrace v Motole. Byl tam frmol, když jste tam byly? Jestli to dobře chápu, tak když budu 14+0 v sobotu, šla bych se registrovat v pondělí? 😅 Jen teď přemejšlím, podle čeho ten 14+0 počítat - doktor mi napsal do karty o dva dny jiný termín než mi sestra napsala na těhuprůkazku. 😀

maladama
22. říj 2013

@bebe_84 hele, já rodila v 2011 s plentama a můžu ti zodpovědně říct, že i kdyby se mi za hlavou promenovala kapela skotských dudáků s mažoretkama a cirkusovým slonem, tak o nic ani nevím 🙂 takže zas takovej horor to není 🙂

hekárna nevím, nezažila jsem ani jednou.

valentinka82
22. říj 2013

@bebe_84 s registrací je to v pohodě. Byla jsem se registrovat 2x. Pokaždé jsem tam byla půl hodiny předem a byla jsem tam sama 🙂 Až těsně před otevřením přišly poprvé 3 maminky (rok 2009) a podruhé jedna 😉 Čeká se tam na chodbě kde není na co si sednout, což je celkem nedomyšlené 😠

bebe_84
22. říj 2013

@maladama 😀 😀 Já vím, že mi bude všechno fuk, jen si to zatím nedovedu představit. 🙂

valentinka82
22. říj 2013

Já rodila první u Apolináře (v Motole měli zrovna zavřeno z důvodu malování) a tam byly taky boxy. Naštěstí jsem rodila v noci sama. Když jsem měla po porodu a ležela jsem tam ještě tu hoďku po tak vedle přivezli jinou maminku a tu jsem teda slyšela. Byl tam se mnou ještě manžel tak to moc příjemné nebylo 😒

valentinka82
22. říj 2013

Jinak porodní pokoje v Motole jsou podle mě moc pěkný. Všechno nové, hlavně WC a sprcha 5 kroků od lůžka a každý pokoj má své vlastní.

bebe_84
22. říj 2013

@valentinka82 já co to tu občas čtu, tak mi přijde, že stojí před registračkou zástup a holky se tam rvou o místo. 😀 😀 😀

bebe_84
22. říj 2013

@valentinka82 u Apolináře právě rodila kamarádka v únoru a říkala, že ač přes bolest moc okolí nevnímala, tak přesto, jí ty boxy byly nepříjemné. 😒

jaja01k
22. říj 2013

@bebe_84 S registrací v Motole asi problém nebude. Já jsem byla 14+0 v pondělí, to jsem ale neměla čas tam jít, tak jsem šla až v úterý, tedy den po termínu, přišla jsem asi půl hodiny po začátku registrace, nikdo tam nečekal, a bez problémů mě zaregistrovali 🙂 Řídila bych se podle termínu v průkazce, protože tu bude chtít sestra při registraci vidět 🙂

valentinka82
22. říj 2013

@bebe_84 hlavně je tou Apolináře všechno takové staré 😒 Byla jsem na 3 lůžkovém pokoji a to bylo něco. Spát se tam opravdu nedalo. WC a koupelna na chodbě. Manžel čekal hodinu na chodbě než ho zavolali, že může jít k porodu. Oproti tomu v Motole byl se mnou pořád. 🙂 Klystýr mi dali než dorazil, jinak by ho asi na tu chvilku poslali za dveře. Na pokoji jsme měli společnou sprchu a Wc s druhým pokojem což bylo super. Nemuseli jsme nikam lítat přes půl porodnice 😀

bebe_84
22. říj 2013

@jaja01k tak to jste mě fakt udivily, že je to takhle v pohodě. Tak budu doufat, že když nevyjde Podolí, vyjde Motol. 😎

gingerone
22. říj 2013

@bebe_84 Já měla 14+0 před Vánoci (těsně), takže měli až do ledna zavřeno, šla jsem hned, jak to šlo, v lednu a úplně v pohodě mě vzali a tak půl hodiny před "oficiální dobou" tam bylo cca 6 maminek ve frontě a sestřička rovnou už začala zapisovat dřív. Ale určitě tam byly i ve vyšším než 14 tt, podle břich... a nikoho tam neodmítli, co jsem viděla.
Na hekárnu tatínek podle mého taky asi nemůže, tam leží víc ženských (tuším 3 mi myslím říkali, že tam jsou, když mi to nabízeli), ale já jsem pak po druhé kontrole stavu šla rovnou na pokoj. Kdybych nerodila tak rychle, chtěli mě poslat "hekat" na cca tři hodiny ještě domů, protože měli dost plno. Ale standardně asi hekárnu moc nepoužívají, spíš posílají domů, když se ještě nic neděje (pokud to nemáš daleko).

isacek
23. říj 2013

Ja rodila v Motole pred mesicem a pul a naprosta spokojenost, porodni pokoje jsou naprosto senzacni, soukromi a vse nove a krasne, dokonce jsme celou dobu mohli poslouchat i radio, ktere je zabudovane ve zdi 😀...na cekatelsky pokoj tatinkove nesmeji, ale na porodni uz ano.Ja na cekatelaku lezela asi 7hodin.Vsechny porodni asistenky byly moc mily a to se vystridali dve smeny, a do finale jsem mela PA pani Janu F. a diky jejimu optimismu a pekfeknimu jednani jsem to zvladla mnohem snaz, kdyby takove PA byly vsude, to by se pak rodilo 🙂.Az budu rodit potreti urcite zase jenom Motol!!

magdalenaz
1. lis 2013

Ahoj, nejde se náhodou někdo zapsat do Motola v pondělí 4.11.? 🙂

magdalenaz
1. lis 2013

@magdalenaz teda kecám, 11.11. :D jsem se do toho nějak zamotala

bebe_84
1. lis 2013

@magdalenaz nechceš na mě počkat do 18.11.? 😅 😀

magdalenaz
2. lis 2013

@bebe_84 to radši ne, aby pak pro mě měli místo, když to občas čtu, jaká je to mela o ty porodnice, tak se bojím, ale Motol je prý v pohodě, ale riskovat to nebudu 🙂

dijakisch
5. lis 2013

Ahojte mamičky, prestahovali sme sa do Prahy cez letne prazdniny, termin porodu mam 18.1.2014. Potrebovala by som poradit, ako postupovat pri zapisani sa do nemocnice MOtol. Kolko dni pred porodom tam treba ist? Je tam nejaky fajn dr., na ktoreho sa mozem obratit ohladom porodu..... vobec nepoznam postup, poradte mi prosim. Doteraz som rodila na Slovensku 😉 dakujem za rady a tipy, popripade kto ma termin ako ja, mozeme si pisat alebo sa aj stretnut 😉

maladama
5. lis 2013

@dijakisch no, v pražských porodnicích se registruje k porodu v 14+0, což jsi poněkud prošvihla. Samozřejmě že s rozběhlým porodem tě vzít musí, ale na prenatální péči (od 37tt) tě bez registrace nevezmou. Takže bych na tvém místě zavolala na kartotéku, vysvětlila situaci a zeptala se, zda ještě náhodou nemají místo a nezaregistrovali by tě i takhle pozdě.
Jinak se budeš muset nahlásit do některé z mimopražských porodnic, kde berou až v tom 37tt - pokud tě zajímá Motol, tak budeš mít pravděpodobně blízko Hořovice (ty jsou hodně dobré), Kladno, Slaný... případně Neratovice jsou taky hodně chválené.

dijakisch
6. lis 2013

@maladama ja riešim FN Motol - iba v tom prípade, ak by to na mna prišlo, ked budeme v Prahe. Na celé sviatky chceme isť na Slovensko - a očakávam, že to príde na mna skôr a porodím v rodnom meste. Ak to nestihneme počas sviatkov, tak budem musieť riešiť Prahu. Viem že mi to vyšlo úplne na figu. Ale čo už, musím to riešiť. budúci týžden skočím do FN Motol a skúsim sa tam popýtať, popr. čo by mi poradili.

magdalenaz
11. lis 2013

ahoj, tak hlásím, registrace v Motole naprosto bez problémů, pověřila jsem mamku, byla tam o něco dřív, nikoho tam nepotkala, jen zaklepala a sestřička jí dala razítko 🙂

mishakk
27. pro 2013

@dijakisch
Ahoj. Tak jak jsi dopadla v Motole? Jestli uz tedy nemáš porozeno? Ja mám termín 13.2., ale vzhledem k memu rizikovemu těhotenství bych měla rodit ve36.tt a to vychází mezi 15.-20.1.2014 🙂. Ze bychom se tam potkali 🙂

rotkapchen
27. pro 2013

Obě mé děti se narodily v Motole. Byla jsem s péčí naprosto spokojená. Od těhotenské poradny, přes oddělení rizikového těhotenství, porodní sál i oddělení šestinedělí a novorozenců. Lékaři machři, porodní asistentky milé. Jenom dětské sestry jsou takové protivné, ale když na ně jde člověk s dobrým, tak umí být příjemné. Všechno, co jsem chtěla mi splnili. Rodila jsem dceru ještě na porodním boxu (manžel stále u mě) a syna na "provizorním" porodním pokoji - bylo to zrovna v době, kdy přestavovali boxy na pokoje, takže to měli přesunuté někam na oddělení. Celou dobu byl manžel se mnou. Od první fáze, přes všechny monitory, vyšetření, finále až do té doby, než mě odvezli na šestinedělí. Obě děti jsem měla brzy u sebe (za cca 3 hodiny po porodu). Přijeli s dětskou sestrou, ukázala mi, jak je držet, přebalovat, koupat, čistit.... A pak už jsem se o ně starala ve dne v noci sama. Přístup gynekologů i pediatrů byl skvělý. Já mohu jen doporučit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru