Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

maladama
21. črc 2013

jo a v případě používání "erární" je potřeba mít vlastní odsávací nástavec od Medely - prodávají tu sadu dokonce i dole v lékárně (vysterilizovanou), ale mají jich omezený počet a odpoledne už někdy nebývá (druhý den zase jo).

pinkievivi
21. črc 2013

@mishah díky 🙂 do poradny chodím tři týdny asi, tak snad mi to udělají tam. Mě právě zarazilo, že mi někdo řikal, že si to vyběhával u obvoďáka. Ono je to asi všude jinak 🙂

mishah
21. črc 2013

@maladama díky, to je zvláštní, na BUlovce jsem na děstké JIPce krmila malého stříkačkou a ne z lahve a byli tam tehdy zrovna doktoři z Motola/oni tehdy v tom 2007 zrovna tu dětskou JIPku na BUL otevřeli a my byli jedni z prvních "klientů" 😎 / s tou lahví by mě to moc netěšilo,ráda bych kojila..a ted přemýšlím,co to ej ten nástavec-asi ta část,kam teče mlíko,co??jako lahvička? 😀
@pinkievivi a chodíš do rizikovky? moc by mě překvapilo,kdyby ta vyšetření nedělali 😕 Kdy máš TP?

maladama
21. črc 2013

@mishah nástavec je tohle: http://odsavacky.heureka.cz/medela-odsavaci-sou...
Lahve byly erární, sterilní, ale je potřeba mít vlastní tu část, co se do ní strká prso 🙂

jinak to krmení, pár dní lahvičkou kojení neohrozí (pokud není problém s produkcí jako takovou, ale u toho je stejně úplně jedno, jestli se UM dokrm podává přes stříkačku nebo z lahve), a zvlášť u těch nedonošenců, co prakticky nemají sílu sát, je důležitější do nich dostat mlíko než cokoli jiného. Ty jsi měla dítě na JIPce z jakého důvodu?

maladama
21. črc 2013

@pinkievivi standardní "předoperační" vyšetření je EKG - to si fakt musíš vyběhat sama, je to součást toho vyšetření u praktického lékaře, které má těhotná absolvovat. Jinak nevím, co dalšího by se dělalo? Já měla císař původně plánovaný a nic dalšího (samozřejmě krom vyšetření indikovaných z jiných důvodů, jako třeba krevní obraz kvůli případné anémii a tedy možnosti vyššího krvácení) jsem neměla.

maladama
21. črc 2013

@maladama jinak teda, ano, v poradně jsou schopní EKG natočit, přístroj tam je, ale to je jen pro účely internistky, která tam dochází jen velmi omezeně a vyšetřuje pacientky, u kterých to indikoval doktor z poradny kvůli nějaké komplikaci. Ptala jsem se na to sestřiček, protože se mi samozřejmě nechtělo k praktické táhnout (když jsem tam od prvního těhotenství nebyla a předchozí vyjádření měli stejně v kartě).

pinkievivi
21. črc 2013

@maladama já u obvoďáka nebyla právě :( a při návštěvě poradny mi řikali, že se naplánujou laborky...no musim holt počkat do příští kontroly 🙂)

pinkievivi
21. črc 2013

@mishah jj, do rizikovky. Termin mám 3.8. 🙂

mishah
21. črc 2013

@maladama Syn se narodil 36+1,já byla po CS,takže trvalo cca 5 dní,než se vůbec rozjela laktace..jinak ze začtku mu dávali jen glukozu,ale pak i nutrilon na dokrm-ale to jsem mu dávala už já a stříkačkou právě kvůli tomu,aby si nezvykl na lahvičku..doma jsme se nakonec plně rozkojili..on byl hodně maličký,měl 2kila,pořád u toho usínal,ale kupodivu nakonec jsme se opravdu během pár dní doma pěkně rozkojili 🙂 No,mám fotky v albíčku když tak 😉
Ještě mě napadá-je v Motole WIFI??

mishah
21. črc 2013

@pinkievivi No to máš za pár! Jsem myslela, že plánovaný CS se dělá dřív,než je TP?

pinkievivi
21. črc 2013

@mishah cisaře prý dělají od ukončeného 39. týdne..což je u mě až od 27.7. Tak uvidim na kdy mi to naplánují 🙂)

maladama
21. črc 2013

@pinkievivi laborky (z krve) si určitě dělají sami, otázka je, co to EKG, ale to ti řeknou určitě oni, kam máš jít...

apfele
22. srp 2013

Ahoj, Mám dotaz. Na stránkách Motola píšou, že registrace probíhají PO, UT a ST od 14:30 - chci se optat v tolik hodin je vhodné přijít , abych se stihla zaregistrovat? Předpokládám, že tam bude nával. Díky za info.

gingerone
22. srp 2013

@apfele Já byla po svátcích (v lednu), kdy měli delší dobu zavřeno, a nával bych to nenazvala, kolem druhé asi 7 lidí. Takže bych řekla, že stačí chvíli před, musí se tam stát na chodbě, čekárna je mimo dohled těch registračních dveří, takže je to na dlouhé čekání nepohodlné. Sestřička většinou vychází a ptá se už před tou půl třetí, tak cca od dvou, když vidí, že už jim tam někdo čeká. Ale za mě to vypadalo, že s místem není problém, brali i pozdější týdny, ačkoliv když jsem teď rodila, tak bylo strašně narváno. Myslím, že tě vezmou a že nemusíš chodit nějak dřív.

vladimurka78
19. zář 2013

5.9.2013 jsem v Motole porodila syna, porod byl dlouhý a vyčerpávající, ale díky péči skvělého týmu na to budu ráda vzpomínat.Všichni kompletně byli vstřícní a milí, zejména porodní asistentka Lenka 🙂.Rodila jsem zde také před patnácti lety mou první dceru a porodnici bych neměnila.Všem nastávajícím maminkám, které se chystají rodit v Motole přeji, aby byly tak spokojené, jako já před pár dny, když jsme si malého odváželi domů.Zdraví Vlaďka

eiram2010
20. zář 2013

@vladimurka78 Moc gratuluji 🙂
Můžu se zeptat, na mimčo si nemám brát vůbec nic sebou? Myslím zavinovačku? Vím, že až při odchodu domů. Děkuji.

petule12
23. zář 2013

@eiram2010 - nemusíš vůbec nic. Dupačky a košilky tam mají, doplní, když je potřeba. Stejně tak pleny. Mimčo tam máš v takové peřince. Ale samozřejmě pokud chceš můžeš si vzít svoje 😉 To tvé ti stačí opravdu až na odjezd.

vendyca
25. zář 2013

@apfele a nevíš prosim tě, když ti vyjde termín 14+0 na např ÚT - tak máš přijít v PO nebo v ST?

apfele
26. zář 2013

@vendyca když ti vyjde 14+0 na ÚT - musíš se dostavit v úterý. Já se nakonec registrovala v Podolí, tak se registruje on.line.

jaja01k
26. zář 2013

@vendyca Registrace jsou pondělí, úterý, středa. Takže když ti vyjde 14+0 na úterý, šla bych v úterý. Mně to vycházelo na pondělí, ale ten den jsem neměla čas tam jít, tak jsem šla až další den, kdy jsem tedy byla 14+1, a nebyl problém, v pohodě mě zaregistrovali 🙂 Ale možná jsem jen měla štěstí, že měli ještě volno, nevím jak tam bývá narváno.

vladimurka78
26. zář 2013

@eiram2010
Moc děkuji. Vůbec nic nepotřebuješ, vlastně pouze mastičku na zadeček pro mimčo ( oni používají bepanthen ), dají ti malý vzorek, ale to nestačí.Přítel mi ho koupil v lékárně přímo v Motole 🙂

eiram2010
27. zář 2013

@vladimurka78 A potřebuji noční košili, nebo mi dají andělíčka 🙂 ?

eiram2010
27. zář 2013

@petule12 Děkuji 🙂

petule12
27. zář 2013

@eiram2010 promin ze odpovidam, kosil je dostatek, volne k dispozici na prevleceni. Jsou to teda ty bile nemocnicni, ale mne to nevadilo, jsem se porad prevlikala 😉

petule12
27. zář 2013

@eiram2010 ted me napadlo co pro sebe potrebujes jsou vlozky, dostanes jedno baleni
Ale maji je dole v motole v lekarne.

eiram2010
27. zář 2013

@petule12 ty košile mi vůbec nevadí a vložkama jsem vybavená, díky za info 🙂

petule12
27. zář 2013

@eiram2010 tak muzes jit ma to 😉
Preji rychly porod 🙂

martinan4
10. říj 2013

Holky, nemáte někdo zkušenost, že by vám dali prcka na břicho hned po porodu, nebo ho vždycky odnášejí? Díky!

gingerone
10. říj 2013

@martinan4 Tak mně nedali, ale možná kdybych si řekla, tak i jo. Ale nějak jsem byla tak zmatená a vyčerpaná, že mě jenom doktorka ve chvíli, kdy malou vytáhla, pobídla, ať si jí pohladím, a zvedla mi ji na dosah, pak ji hned vzali vedle na stolek, otřeli a zvážili a nechali ležet v postýlce vedle mojí. Z porodního pokoje ji odnesli až asi po půl hodině (nemám ponětí o čase) a ještě před odnesením se ji pokusili přiložit (neúspěšně, ale přesto jsem ještě ten den kojila na šestinedělí už mlezivem). Možná kdybych se domluvila předem, tak by mi ji i položili, ale já jsem byla taková nezkušená, vyděšená a nějak jsem neměla myšlenky na extra požadavky, jenom aby byla v pořádku.

petule12
10. říj 2013

@martinan4 - podle mě když si řekneš tak nechají. Asistentky co jsem tam kdy potkala tak super. Neviděla bych v tom problém.
U prvního jsem měla hned po porodu ještě od mázku na sobě na přisátí, pak jí teda hned vzali a dali zase zabalenou znovu na přisátí.
U druhého mi jí teda dali zabalenou na přisátí a pak jsem měla skoro 2 hodiny vedle sebe na vyhřívaném lůžku a pak za chvíli u sebe na pokoji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru