Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

maladama
18. led 2013

@jika10 zeptání je určitě dobrý začátek. Ale jinak na tom vyšetření manžel moc nevykouká, to je akorát dotaz na potíže, kontrola čípku, a ven - ultrazvuk se dělá jinde. A tam samozřejmě s doprovodem není nejmenší problém, to je běžné.

jika10
18. led 2013

@maladama Ahoj, tak jsme to vcera zvladli za dve hodinky pd prichodu ke kartotece, super 😉 Do sesterny se mnou manzel nesel, zeptala jsem se sestricky a ta rikala, ze ted ne, ze treba az k dr. Na sesterne klasika tlak, vaha, moc ..... No a pak sel se mnou k dr, byla tam takova mlada a velice prijemna, myslim Hanzlikova nebo tak nejak no a tam se mnou sepsala nejaky vstupni pohovor, pak jsme meli s manzelem nejake dotazy, tak jsme pokecali o tom no a pak vysetreni a ven 😉 Pristi ctvrtek tam jdeme uz na osmou rano, a pujdeme na prvni monitor 😝

mataharyy
18. led 2013

@maladama Výborně díky moc za info 🙂

Jináč mám dotaz, nemáte někdo zkušenost jak to tam mají s porodem koncem pánevním...? Zvířátko se otočilo zase hlavou nahoru, sice tajně doufám že to ještě zvládne i zpět a vyhnu se hrozbě v podobě sekce, ale pro všechny případy potřebuji mít info, jináč pak panikařím 😅 Jsem říkala že spíš porodím paterčata, než abych šla na císaře, mám z něj normálně už teď hrůzu 😖

maladama
18. led 2013

@mataharyy Jak v Motole, to nevím, ale ve spoustě nemocnic dávají u druhorodiček a pokud dítě je odhadem mezi 2500 a 3500g vybrat, jestli chceš rodit přirozeně, nebo císařem. To uvádí i skripta z gynekologie a porodnictví, která jsem si nedávno nastudovala 🙂

A jinak ne, určitě nechceš rodit radši paterčata než císařem, protože paterčata se rodí císařem vždycky (poslední, co se dá spontánně, jsou dvojvaječná dvojčata, jinak jdou všechna vícečetná těhotenství císařem automaticky) 🙂

mufinka26
18. led 2013

@mataharyy nevím jestly už si rodila? Já sem rodila poprvé akutním císařem a podruhé my ho tam rovnou naplánovaly

nicolnik
18. led 2013

V Motole pracuje moje budouci svagrova,dela tam porodni asistentku,jmenuje se Alexandra Dřímalová,je to strašne hodna pani,takze sni se holky bat nemusite🙂 a co mi rikala,tak nejlepsi porodnik,tam je pan doktor Vlk.🙂

mataharyy
18. led 2013

@maladama No právě že jsem se dopátrala toho, že je to individuální, nemocnice od nemocnice to má trošku jináč. Mě doktor říkal že právě platí že pokud je vše v pohodě tak do váhy cca 3500 mě nechají porodit. S těmi paterčaty to bylo myšleno jako nadsázka, jde o to že jsem oba předchozí porody měla více méně v pohodě, nic nesnesitelného, nic dlouhého, do teď jsem vůbec neuvažovala nad tím, že by mohlo dojít k císařskému řezu, já jsem v tomto ohledu fakt srab 😅 jak se řekne operace tak jsem v háji 😅 Teď hledám všude možně jak to je, co je pro dítě lepší, bezpečnější... Já totiž musela jít akutním císařem, protože jsem se sice otočila hlavou dolu, ale zvládla jsem si u toho hodit šňůru tak šikovně, že jsem si lámala vaz... Tak z toho mám největší strach 😖
@mufinka26 Jo už jsem rodila, dvakrát normálně, takže vesměs bych si mohla vybrat, asi... Jen co je lepší pro dítě? 😨 Třeba to nakonec všechno dopadne nějak jináč a dobře. Já mám ještě strach z toho, že jak jsem měla porody (hlavně ten poslední) takhle rychlé, že když začnu rodit, tak jsem v háji a nezvládnu dojet ani do té porodnice, což u porodu KP asi nic moc představa 😅

iivik
18. led 2013

@mataharyy Ahoj maty - nevím, jestli si na mě ještě pamatuješ s beremese, měly jsme ještě se zuzankem svatbu v Lib.zámečku. Jsi zpět v Praze? a k tomu císaři - já rodila císařem v listopadu 2011, zcela neplánovaně se mi zhoršilo astma, synovi udělali velký váhový odhad - to bylo v pondělí, v úterý oběhnout předoperační a ve středu jsem šla CS. v 7 nástup, příprava, manžel čekal na chodbě, v 9:15 se narodil Honzík - nic nebolí, epidural jsem si nechala píchnout částečný, takže od prsou dolů nic necítíš, malého mi ukázali, pak ještě připíchli něco "na cestu", pak jsi 24 hodin na JIPCe, malého Ti vozí na přiložení, po dni ho máš u sebe na pokoji (já až tedy po dvouch - nebylo místo na poporodním a byla jsem docela ráda) - první den v tu středu mě nebolelo vůbec nic, tělo mi začalo přicházet k sobě až v 22h, zato čtvrtek byl teda krušný, to mi bylo zle (ale i vinou čípků proti bolesti, které se nesnesli s astmatem), v pátek už jsme byli spolu a jako vstávání přes to rozříznuté břicho je fakt hnus fialovej. takže samotný porod - sekce paráda, další dny jsou teda hrozný, dost to bolí, musíš vstávat z postele překulením na bok, spustit nohy a pak až pomalu vstát. Ale třeba Tě to mine. A co čekáte? Víte to? I.

mataharyy
18. led 2013

@iivik Ahoj, jo pamatuji 🙂 No tak já vím že jestli na císaře, tak leda celkovou narkózu, na částečnou jsem srab, do toho bych nešla 😅 Jestli mám v něčem jasno tak je to toto 😅 No a to hojení, z toho mám taky celkem děs, s ohledem na to že se pak vrátím domů a budu mít na krku tři děti a sebe v rozpadu 😅 Navíc nevím proč, mě se všechny jizvy déle hojí, jsem nějaká divná... Ale tak to vše bych ještě nějak překousala, jen fakt nevím, když se otočí je to jasný a budu doufat že není po mamince, aby se hned věšel na vlastní šňůře, no když se neotočí... Já si myslím že bych to zvládla, fakt do teď jsem neměla problém ani s jedním porodem, tak věřím že pokud to nebude obr obrovský, tak by to nemusel být problém, jen fakt nevím s ohledem na možné rizika pro dítě... No asi začnu doufat v zázrak a mládě se umoudří 😵

Jo víme, budeme mít třetího kluka, u manžela v rodině nic jiného neumí 😀 A jak se ti daří??

iivik
18. led 2013

@mataharyy moc gratuluji k dalšímu synkovi. Jak se mi daří??? No momentálně jsem na pokraji psychických sil, od října jsme střídavě marodili - dcera-syn-syn-dcera-dcera-syn-manžel-dcera-já....skončili jsme před vánoci. Teď se držíme, straníme se kolektivu, než se děti a vlastně i my oklepeme. Ale bylo to náročný. Jinak ta celková, pokud narkozu dobře snášíš, dej si jí- holky pak na JIPce prospaly celý den, jen je sestry chodily kontrolovat a dávat jim kapačky a já napíchaná nemohla zaboha zabrat a čuměla do stropu. K té bolesti - jako první den v pohodě fakt, druhý den hrůza, třetí den je blbej protože už se musíš starat o malý (teda já až třetí den), pak se to lepší a lepší, zvykneš si, jak vstávat a doma se ti pak uleví, že jsi ve svém. I když já měla doma jen jednoho raráška a né dva a manžel si vzal týden dovolenou. a coto, že už nejste na Slovensku - jen o době porodní a pak se vracíte? nebo nastálo? a kdy máš termín?

iivik
18. led 2013

@mataharyy s s tím druhem porodu si nedělej zbytečnou hlavu, doktoři Ti sami řeknou, co by bylo lepší a já jsem ta, která je teda poslechne. myslím si, že KP by možná pro malé byl CS lepší.

maladama
18. led 2013

@iivik takhle pitomě jsem vstávala z postele taky, a to jsem měla jenom nástřih - si pamatuju, jak mě třetí den po porodu po cestě na oběd předbíhaly maminky, co byly po císaři, jim to běhalo a já se ploužila podél zdi 🙂

iivik
18. led 2013

@maladama tak já měla z prvního porodu taky nástřih a šití, ale s císařem se to teda srovnat nedá - já za sebe bych řekla, že je císař horší. Jako chodí se dobře, očistky jsou oproti klas.porodu minimální, ale jako ta jizva bolí dost - přeci jen přeříznou Ti 7 vrstev - kůže, svaly.....až po půl roce jsem byla se schopna podívat na film, jak se císař dělá 😖 a nejlepší byla tchyně, ti přišli za námi do porodnice v sobotu - takže vlastně pouhý den po té, co jsem se plně starala o syna a na jeji otázku TAK CO? VYSPALA JSI SE? A BŘICHO TĚ NEBOLÍ? jsem se málem rozplakala, jak kdybych byla někde na hotelu a měla zaražené větry...

maladama
18. led 2013

@iivik je to velká břišní operace, ne že ne, ale někdy prostě má svoje opodstatnění.

tchýně no comment, ale zase aspoň přišla a zeptala se aspoň na něco. Má tchýně mi neposlala ani blbou SMSku s gratulací.

iivik
18. led 2013

@maladama nojo - nevybereš si žejo...já bych osobně byla radši,kdyby nechodila vůbec, dcerku, kterou jsem poprvé neviděla dýl jak dva dny mi pořád brala s klína, kam mi jí manžel zase vysazoval zpět, protože se mi stýskalo (nesmíš tahat víc jak 3-4kg aby ti to neprasklo), pořád se rozhlížela po chodbě, aby každý viděl jaká je (jednorázová) babička.....nojo

maladama
18. led 2013

@iivik a jak dlouho nesmíš nic zvedat? Ať vím, na co se připravit (u nás to jinak než císařem nepůjde, to bych jim na sále mohla taky exnout já nebo jedno z dvojčat a to se mi riskovat nějak nechce, jakkoli jsem taky za přirozený porod).

petule12
18. led 2013

@mataharyy - byla tam se mnou holčina, která tam rodila už své druhé dítě koncem pánevním A normálním porodem. Obě děti měla KP. Rodila jí tam nějaká dr. která prý to umí. Zkus se zeptat.

iivik
18. led 2013

@maladama no hned po porodu nic těžkého (já doma měla 2,4 letou dceru) a pak si myslím minimálně šestinedělí - ale to nevím přesně.

mataharyy
19. led 2013

@iivik Termín mám 18.2. tak ještě má čas a po pravdě tam dělá takové věci, že se třeba ještě opravdu otočí a má panika bude naprosto bezpředmětná a úsměvná 😅 Já právě měla oba porody v pohodě, bez nástřihu, u prvního mi dělali tři vnitřní stehy z povinnosti, protože mladý měl dlouhé nehty a trochu mě podrápal, u druhého ani steh, tak po tom představa toho císaře opravdu nic moc... Já po obou porodech hned seděla a žádný problém... Jináč narkózu více méně snáším dobře (po psychické stránce určitě lépe než lokální) a přesně jak píšeš, já pak dlouho prospím, což v tomto případě vidím za určité plus 😅
No ze Slovenska jsme se definitivně vrátili, prodáváme, tedy už jsme prodali dům a jsme v Praze, manžel tam dostal výpověď a s ohledem na velmi omezené pracovní možnosti a plat jsme se během týdne zabalili a emigrovali 😎
@petule12 děkuji za informaci, poptám se na to 🙂

mataharyy
19. led 2013

@iivik jináč s nemocemi mi ani nemluv, za poslední dva měsíce už jsem po třetí nemocná já, děti i manžel, takže přesně vím o čem mluvíš... Je to děs běs 🙄

valentinka82
19. led 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak je to v Motole s návštěvou sourozenců. Na stránkách jsem četla, že děti do 10 let nemají na oddělení šestinedělí přístup. Babičky máme daleko a manžel by za námi nemohl na návštěvu kdyby tam nesměl i 3 letý syn. 😒 Díky

maladama
19. led 2013

@valentinka82 co si pamatuju, tak na návštěvy vlastních dětí se kouká výrazně benevolentněji, ale nedoporučuje se je brát na (běžný) pokoj, aby nerušily druhou maminku - ale radši vyrazit všichni do jídelny, která v době návštěv slouží jako společenská místnost.
U nadstandardu je to úplně jedno, tam můžeš mít dítě (zase, teda vlastní) na návštěvě určitě.

Možná ale teď při chřipkové epidemii budou pravidla přísnější, a samozřejmě i normálně by tam asi nepustili dítě, které soplí nebo vypadá nemocně, ale to tak nějak dá rozum.

valentinka82
19. led 2013

@maladama děkuju za info 🙂 Rodit budu v dubnu to snad chřipka nebude. 😎 Nešlo mi o to mít ho na pokoji, jen jestli ho tam vůbec pustí i do té jídelny. První jsem rodila u Apolináře a tam na pokoj návštěvy vůbec nesmí. Sedí se na s nimi chodbě a je to fajn že se neobtěžují spolubydlící maminky 😉

fykyska
19. led 2013

Holky ahoj 🙂 Potřebovala bych poradit - jdu na OGTT teda měla bych jít 😉 příští týden 🙂 potřebuji se optat kam tam v Motole 🙂 ?? Jak jsou gynekologické ambulance ? nebo jak jsou UTZ ? Kde se o mě postarají a je třeba tam raději zavolat ? Prosím prosím poradíte

maladama
19. led 2013

@valentinka82 no já taky doufám, že mi tam pak sviště pustí 🙂 I když u nás to bude komplikovanější tím, že nejdřív budou dvojky nejspíš dlouho na JIPce, a tam samozřejmě děti nepustí určitě. Ale snad aspoň za mnou, když tam budu ještě ležet, protože já si toho Motola užiju podle všeho požehnaně (plánovaná hospitalizace už 2 týdny před porodem... ale na riziku, ne na šestinedělí, tak tam to bude taky jinak)
ale určitě se předtím zeptám sestřiček, jestli je to OK.

werumka
19. led 2013

@maladama Ahoj, pokud jde jen o to, aby se syn viděl s Tebou, tak můžete třeba spolu do kavárny dolů v nemocnici apod. Nemusíte být spolu na oddělení. Až budeš mít miminka u sebe, tak pak se určitě domluvíte, abyste mohli být spolu v jídelně na oddělení.

maladama
19. led 2013

@werumka až na to, že já po tom císaři asi moc "kavárenský typ" nebudu 🙂
ale uvidíme, když dá Pánbůh, budeme to řešit až za tři měsíce 🙂

valentinka82
19. led 2013

@maladama já si taky Motola užiju víc, zjistili mi totiž těhotenskou cukrovku 😝 Ve čtvrtek jdu poprvé do diabetologické poradny do Motola a na stránkách píšou, že cukrovkářky jsou hospitalizované 10-14 dní před termínem jako rizikové. Nesmí se s cukrovkou přenášet tak chtějí mít ten konec pod kontrolou a případně vyvolávají porod. 😒

werumka
19. led 2013

@valentinka82 Nebo, to platí pro diabetičky 1. typu a diabetičky na inzulínu. Standardně se předem nehospitalizuje 🙂 Ale do diabetolgické poradny si určitě vezmi něco na čtení 🙂

@maladama Myslela jsem před tím císařem... ale já jsem třeba po císaři už třetí den normálně chodila, tak uvidíš, jak to nakonec bude 🙂 Ale děti jsem určitě v jídelně viděla.

iivik
19. led 2013

@mataharyy takhle rychle zabaleno jo? A tady máte kde bydlet? To pro Tebe teda muselo být už takhle pokročilém těhotenství hrozně náročné. A jak kluci - jak to zvládají? Nové místo, češtinu a tak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru