Porodnice Náchod. Podělte se o zkušenosti

macanet
15. bře 2007

Chtěla bych poprosit maminky, které se rozhodly rodit v Náchodské porodnici, po jejím otevření 1.4.2007, zda by se mohli podělit později o své zkušenosti.Děkuji.

zdenik89
17. srp 2009

http://mojeporodnice.cz/porodnice/porodnice-nachod

jen pro zajímavost.. napadlo me ze todle taky jednou budu muset řešit a Náchod je nejblíž.

bizonka1
30. bře 2011

Ahojda, koukám, že to tu žije.... ☹ je tu někdo, kdo má aktuální info o porodnici v Náchodě? Co si vzít sebou, co mě tam dají pro mimi atd.? Díky předem 😉

lintea
15. dub 2011

Ahoj, není tady někdo kdo by v Náchodě poslední dobou rodil dvojčátka?

pe.martina
20. dub 2011

@bizonka1 Ahojda, jestli ti ještě nikdo nepsal, tak já jsem rodila v NA teď koncem února. Brala jsem si pro mimi jen balení ubrousků, jinak dostaneš balík plínek (myslím, že jich tam bylo 72) a když bys je vypotřebovala, tak ti dají a ty až budeš odcházet řekneš tatínkovi aby dovezl ten počet cos nadspotřebovala 🙂 Ale nám stačily i týden doma 😀 Pro sebe jsem si brala 2 balení tena jednoráz.kalhotek a 2 balíky vložek Batist flower (jeden balík dostaneš). Pak jsem si brala noč.košili, ale nevyužila jsem ji, stačila mi jedna jejich. No a na mimíska jsme oblečky dostávali, my měli overálek a každý den čistou košilku. Kosmetiku jsem používala jejich Weledu a koupila jsem si ji až po příchodu domů. Dopředu jsem si radši nic nekupovala, kdyby to Pepče nesedělo. Kdybys chtěla ještě něco vědět písni.

bizonka1
21. dub 2011

@pe.martina Ahojda, moc děkuji, jsi hodná 😉 Takhle mi to bude stačit, to víš, člověk neví do čeho jde, tak jsem z toho už trochu nervózní 🙂 Tak to je super, že si člověk nemusí pomalu nic brát, měla jsem z toho hrůzu, jak všechno zabalit. Jinak se mi to už blíží, už aby to bylo za námi a byli jsme doma 😉

bbavlna
19. kvě 2011

Ahojky holky, taky se chystám rodit v Náchodě - ideálně už dneska 😀 ale termín mám až 9. června. Nám na kurzu (vede ho vrchní sestra z porodnice) říkala, ať si vezmeme vlhčené ubrousky, určtě jednorázové kalhotky - dostatečné množství, nemají se prý z hygienických důvodů prát, vložky, bepanthen, noční košile, jo a taky ručníky. Kamoška mi pak doporučovala nějaké nazouváky do sprchy. Taky nám na tom kurzu doporučovala homeopatika pro snazší porod a taky na zotavení po porodu - kdyžtak můžu poslat seznam.

nemue
19. kvě 2011

Hezké odpoledne, tak já nejspíš taky budu rodit v Náchodě. Zrovna včera jsme se tam s kurzem byli podívat a celkem se mi tam líbilo.
Na mimčo se tam, krom již zmíněných vlhčených ubrousků, dostane všechno včetně plenek. Akorát pro maminky tam toho tolik nemají, takže tam je toho potřeba si zabalit víc, jak psala @bbavlna

Já určitě seznam homeopatik ocením, děkuji 😉

bbavlna
20. kvě 2011

@nemue ahoj, jestli chodíš na kurz k paní Křivské, tak Vám o nich určitě bude rříkat (na poslední hodině). Kdyby ne, tak tady je 🙂 kdyžtak můžu poslat i jako word, kdyžtak mi pisni na bbavlna@seznam.cz.

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC PŘED PORODEM
• *ARNICA MONTANA 15CH 5 granulí 1x denně 10 dní před porodem
Připraví porodní cesty, harmonizuje cévní řečiště, je prevencí cévních komplikací, podává se u zvýšené únavnosti a na posílení organismu

• *ACTEA RACEMOSA 15CH 5 granulí 1 x denně 10 dní před porodem
Příprava porodních cest k porodu, působí u žen s velkým strachem z porodu, prevence žilních komplikací

• STAPHASAGRIA 15CH 5 granulí 2 x denně preventivně měsíc před porodem
Psychické i fyzické zvládnutí porodu bez přirozeného hormonálního startu (indukce porodu), podpora hojení řezných ran – episioomie, op. rány při císařském řezu

• CAULLOPHALLUM 9CH 5 granulí 1 – 2 x denně 10 ní před porodem
Při nezralém hrdle děložním s blízkým TP, nepřipravené porodní cesty

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC BĚHEM PORODU

• *ACTEA RACEMOSA 9CH 1 dávka + *ARNICA MONTANA 9CH
1 dávka rozpustit v 0,5l vody, střídat v popíjení se zvlášť naředěnou Caullophyllou
+
• *CAULLOPHYLLUM 9CH 1 dávka naředit do 0,5 l láhve
Odtok plod. vody, kdy nedochází ke kontrakcím. Koktejl z těchto přípravků působí na branku děložní a harmonizaci děložních stahů. Také u nepravidelných bolestivých křečovitých bolestí vystřelujících do děložní branky, močového měchýře a dolních končetin, u prvorodiček.

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC PO PORODU

• *ARNICA MONTANA 15CH + *SEPIA 15CH 5 + 5 granulí 1 x denně po celé šestinedělí
po vaginálním porodu na rekonvalescenci

• ARNICA MONTANA 15CH + STAPHASAGRIA 15CH 5 + 5 granulí 1 x denně po celé šestinedělí
rekonvalescence po císařském řezu

• *ARNICA MONTANA 15CH + *CHINA 9CH + *VERATRUM ALBUM 9CH 5+5+5 granulí 2 x denně
Elixír na zotavení po porodu, při dehydrataci organismu, vyčerpání, na hojení poporodních poranění, při únavě

• BELLIS PERENIS 15CH 5 granulí 2 x denně po dobu 7 – 10 dnů
při rozsáhlých poraněních, u hematomů hráze

• PYROGENIUM 9CH 5 granulí 1 x denně
při infekci a špatném hojení porodního poranění, preventivně u diabetiček

MAGNESIA PHOSPHORICA 9CH nebo CUPRUM METALLICUM 9CH 5 granulí několikrát denně vždy před kojením
prevence poporodních bolestivých stahů dělohy při kojení u vícerodiček

*RICINUS COMMUNIS 5CH 5 granulí 3 x denně před a po kojení
na podporu a rozvoj laktace

Mast CASTOR EQUI mast na lokální použití
na praskliny bradavky, na svědění a pálení trhlin na bradavce

NITRICUM ACIDUM 9CH 5 granulí 2x denně
Na bolestivé krvácející praskliny

Přípravky značené * jsou vhodné pro všechny maminky a po každém porodu.

nemue
20. kvě 2011

@bbavlna Jojo, jezdíme s manžou k paní Křivské. Je úžasná 😉
Moc děkuju za ten seznam. Poslední hodinu máme 14 dní před mým TP, tak ani nevím, jestli bych to stihla 😉

bbavlna
21. kvě 2011

@nemue ahojky, tak to jsme se asi o jeden kurz minuly 🙂 Mě osobně dost uklidnila, jestli jsou v porodnici všichni tak hodní jak ona, tak se skoro nebojím 🙂 To, že nestihneš kurz dochodit se klidně může stát - u nás jedna taková byla, porodila skoro o měsíc dřív 🙂

nemue
24. kvě 2011

@bbavlna To asi jo. Já měla chodit na ten předchozí kurz, ale pak se to nějak kvůli nedostatků zájemců zrušilo či co, tak chodím až teď a jsem tam skoro o dva měsíce napřed než ostatní holky 🙂
Na mě celá ta porodnice působila příjemně. Výhoda je, že Náchod je malá porodnice a tak na tebe mají čas, všechno ti ukážou a tak.

Jsem koukala, že jsi z Trutnovska. Proč nejedeš rodit do Trutnova, jestli se můžu zeptat?

bizonka1
24. kvě 2011

Holky, mě to čeká za pár dnů, tak pak napíšu jaké to v porodce bylo ju? Jinak už se moc těšíme na mimi, už aby byl mezi námi, vůbec mi to teď už neutíká, zdravím a pohodové těhu přeji.

poupatko8
24. kvě 2011

@bizonka1 jj pak napiš..už se moc těšíme na informace🙂

bbavlna
24. kvě 2011

@nemue ahoj, jsem koukala různě na netu na zkušenosti s porodnicema a Trutnov nic moc, zato Náchod má dost dobré reference, navíc je to tam zrekonstruované. Na Náchodě se mi hodně líbí právě to, že je to malá porodnice a prej se tam maminám docela věnujou, snažej se, aby se rozkojili něž je pustěj dom atd.

bbavlna
24. kvě 2011

@bizonka1 ahojky, na tvé osobní zkušenosti jsme určitě zvědavé. Ikdyž je možné, že si je přečtu až pozdě, nebo se v Náchodě třeba i potkáme, já zítra končím 38. týden, tak už to taky může přijít každým dnem... (kéž by)

bizonka1
24. kvě 2011

@bbavlna To bych ti moc přála, mě to doktor slibuje už 3 týdny, prý je vše dole připravené na porod a stále se malýmu nechce, je to lump 😉 Třeba se tam uvidíme, to by bylo fajn.

nemue
24. kvě 2011

@bizonka1 Tak držím palce, aby všechno dobře dopadlo a malej se konečně rozhoupal 😉 Tvoje zkušenosti budou pro nás určitě přínosem 🙂
@bbavlna Já teď právě na Trutnov taky slyšela samé negativní reakce a ani já sama s nimi nemám dobré zkušenosti. Byla jsem tam na odběru plodové vody a na jednom screeningu a chování mají teda naprosto příšerný, ať sestry, tak i doktoři. Totální nezájem o člověka ☹ 😠
Za to na Náchod slyším jenom ódy 🙂 Teď tam zrovna rodily dvě moje známé a moc si to chválily. Personál i prostředí, akorát jim v jídle chybělo víc ovoce a zeleniny, ale to si nechaly donést od návštěv 😉

bizonka1
24. kvě 2011

@nemue Moc děkujeme 😉 pak hned písnu, co je potřeba sebou, jak to probíhalo atd. Vím jak je to důležité na psychiku, protože já sama už mám teď trochu strach a každé povzbuzení mi moc pomůže 🙂

bbavlna
27. kvě 2011

@bizonka1 mně doktor raděj nic neslibuje, na poslední kontrole říkal, že hlavička už je poměrně nízko a že to může kdykoliv přijít, ale taky nemusí, tak uvidíme. A víš co čekáš? Jaké máte vybrané jméno?

bbavlna
27. kvě 2011

@nemue přesně jak píšeš, na Náchod většinou chválu, jediné co, tak prej jídlo stojí za prd, jednak skladbou nevhodnou pro kojící maminy a taky prej chutí ☹ já jsem navíc dost vybíravá, tak mi bude asi manžel muset vozit jídlo v ešusu 😀 Pro mě je asi nejdůležitější, aby tam byli kvalitní doktoři a porodní asistentky, ktery věděj, co dělaj a pak přístup personálu, nedovedu si představit, že by na mě v takové situaci byl někdo hnusnej...

hary
27. kvě 2011

Ahoj holky, docela ráda jsem tu narazila na diskusi o porodnici v Náchodě. Jestli vás to uklidní, tak já v Náchodě rodila dvakrát a pokaždé maximální spokojenost. Poprvé jsem tam rodila ještě za "staré" porodnice, ale personál byl tak úžasný, že to prostředí jsem tak nějak nevnímala. Posledně jsem tam rodila před 2,5 lety v "nové" porodnici. Fakt můžu jen doporučit a chválím. Personál tam je naprosto úžasný, aspoň tedy já měla opravdu perfektní PA, takovou ochotu, vstřícnost a milé, až andělské jednání jsem nečekala, byla jsem příjemně překvapená. Doktor byl taky pohoda, fakt nemám na co si stěžovat. Nevím tedy jak je to dnes, ale ještě před těmi 2,5 lety nebyly v porodnici k dispozici vlhčené ubrousky, ani na papíře jsem to napsané neměla, takže ty mi tam chyběly, ale manžel donesl, takže jedině to si kdyžtak vezměte sebou, kdyby bylo potřeba. Jinak kdybyste se chtěly na něco zeptat, ráda zodpovím. Ale já tam byla opravdu maximálně spokojená!!! 🙂

nemue
27. kvě 2011

@bbavlna s tím jídlem jsem na tom podobně. 90% jídel nejím, takže uvidíme, co tam budou nosit. Když tak to manža a ostatní návštěvy jistí 🙂 Ale těch pár dnů to tam snad přežijeme všechny.. 😉

@hary Tak to ráda "slyším", že je tam fajn personál. I já z té návštěvy u nich jsem měla stejný dojem. Ubrousky tam chybí dodnes, ale to nám PA na kurzu říkala, že si máme vzít s sebou 😉

hary
27. kvě 2011

Aha, tak se trochu polepšily. Já než manžel donesl ubrousky, tak jsem prdelínu otírala mokrýma papírovýma utěrkama 😝 😀 .
Já byla opravdu spokojená. Už jen to, že při příjmu mi PA podala ruku, představila se, opravdu takovým klidným hlasem mi řekla, co že nás to čeká, a že kdyby se mi něco nelíbilo, tak ať se hlavně ozvu. Pokaždé než se něco dělo nebo mi dělaly, tak mi to nejdřív řekly a vysvětlily, abych nebyla překvapená. Po porodu mi PA podala ruku, popřála k narození syna, a takové ty řeči, že jsem to zvládla na jedničku a podobně /ale dobře se to poslouchá/ 😉 , pak když mě ošetřily, tak i doktor mi podal ruku a popřál, nakonec přišel i pediatr a podal mi ruku a popřál ke zdravému chlapečkovi. Opravdu jak říkám, přístup jak v Ordinaci 😀 😀 😀 😀

bbavlna
28. kvě 2011

😀 ahoj holky, tak to zní opravdu jak z ordinace nebo sci-fi filmu, ale jestli to tak opravdu je, tak to bude super, se skoro začínám těšit 🙂

fram
28. kvě 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli v Náchodě po porodu odnesou miminko hned na ošetření nebo ho položí na bříško? Pokud ho odnášejí, vyhověli by mi (pokud bude vše v pořádku) a nechají ho u mě a prohlédnou později?

ivaneckaaaa
28. kvě 2011

Ahojky,u druhyho synka mě ho hned co se vyloupnul dali na tělo.Nádherný pocit

nemue
29. kvě 2011

@fram Ahoj, pokud vím, tak miminko jen zkouknou a hned dávají na bříško. Ošetření probíhá o něco později. A myslím, že se tam s nimi dá na hodně věcech domluvit. 😉

fram
29. kvě 2011

@ivaneckaaaa @nemue děkuju za odpověď 🙂 Zvažuju, jestli rodit v HK nebo v Náchodě, ale pokud bude porod v termínu, tak nejspíš vyhraje Náchod 🙂

ivaneckaaaa
29. kvě 2011

@fram tak držím palce za štasný rozhodnutí.Já jsem oba kluky rodila v Náchodě a byla jsem fakt spokojená.Jak s péčí sester,doktorů.Porodní asistentka mě podstatě odrodila sama.Doktorka přišla až na samí konec.

bbavlna
30. kvě 2011

@fram přesně jak píšou holky, pokud vím, tak ti ho hned dají. Podle toho co říkala vrchní sestra na kurzu, tak jsou tam asi hodně vstřícní a snaží se respektovat i porodní plány a všechny přání maminek (pokud to jde).

@bizonka1 gratuluju k mimču a tiše závidím, že už to máš za sebou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru