Porodnice Náchod. Podělte se o zkušenosti

macanet
15. bře 2007

Chtěla bych poprosit maminky, které se rozhodly rodit v Náchodské porodnici, po jejím otevření 1.4.2007, zda by se mohli podělit později o své zkušenosti.Děkuji.

fram
30. kvě 2011

pomalu se na ten porod začínám těšit 😀

nemue
30. kvě 2011

@bizonka1 přidávám se ke gratulacím 😉 Hlavně, ať jste všichni zdraví 😵

Já už se taky těším na toho našeho mrňouska 😵 Ale ještě musí dva týdny vydržet a pak půjdu klidně z fleku rodit 😀

bbavlna
30. kvě 2011

já už se taky těším, jednak až uvidím prcka a taky až to budu mít za sebou, to čekání ke konci je fakt hrozny a to naštěstí ještě ani nepřenáším. Co čekáte? Už máte vybrané jméno?

fram
30. kvě 2011

my čekáme holčičku, asi to bude Žanetka. Ale já si ještě počkám 🙂

bizonka1
31. kvě 2011

Ahoj holky, tak jsme doma z porodnice🙂 Pustili nás v sobotu, porod byl rychlý a vše proběhlo docela v klidu 😉 Malej byl na světě za 3 hodiny po odtoku plodové vody. Porodnici vám můžu doporučit, při porodu byli všichni skvělý, jak porodní asistentky, tak paní dr. Ale na novorozeneckém, kam se jde po porodu nebudu vzpomínat moc v dobrém, jelikož mi nic neukázali, kojení nechali zcela na mě, neukázali jak malého přiložit, měla jsem s tím hrozné problémy a při nějakém dotazu se chovali tak, jako bych je obtěžovala☹ Jinak vezměte si sebou: ubrousky na zadeček, pro sebe vložky, pak ty síťované kalhotky a tak 3 ručníky, jinak tam není skoro nic potřeba, kosmetiku na malého tam mají k dispozici. Jídlo je v pohodě. Jinak pokoje jsou po dvou až třech. Je tam na chodbě i net, ale nebyl čas. Přeji rychlé porody a krásné prcky🙂

bbavlna
31. kvě 2011

@bizonka1 ahojky, ještě jednou velká gratulace 🙂 s tím novorozeneckym jsi mě docela překvapila, jsem slyšela přesnej opak - že se snažej mamky rozkojit atd. Já jsem dneska byla na kontrole, doktor mi udělal Hamiltonův hmat, tak čekám, kdy se to rozjede (většinou prej do 3 dnů, ale taky to nemusí vůbec zabrat). Každopádně vše je prý připravené, tak třeba pojedeme už dneska 🙂

bizonka1
31. kvě 2011

@bbavlna Tak to je fajn, tak ať ti všechno dobře dopadne, budu se těšit na zprávičku a dojmy 😉

poupatko8
31. kvě 2011

@bizonka1
@bizonka1 jaké myslíš sítované kalhotky Radu???ty jednorázovky?pro mě?

bizonka1
31. kvě 2011

@poupatko8 jj ty pro tebe, radči si kup dvoje, já je používám i teď doma, jsou pohodlné, sice vypadají hrozně, ale jsou fakt dobrý, dobře větraj šití.

nemue
31. kvě 2011

@bizonka1 Jéé, tak vy už jste doma. To to uteklo 😉 To jsi mi moc velkou radost neudělala s tím novorozeneckým. 😒 Já zatím taky slyšela opak, no tak uvidíme. A jak ti jde kojení teď?

@bbavlna Tak to by bylo dobrý, kdybys jela už dnes. Taky ti přeju, ať všechno klapne na jedničku 😉

Já už mám skoro sbaleno, už mi jen chybí hygienické a mycí potřeby a teď jsem si myla pantofle, tak čekám, až uschnou.

Holky, pily jste některá maliníkovej čaj a cvičily s epinem?

bizonka1
31. kvě 2011

@nemue Ahojda, jj už jsme doma, rodila jsem ve st 1:41 ráno a v so mě pustili domů. Bohužel nás tam bylo fakt hodně a ty sestry byly pěkně nervózní, no už je to pryč...kojení mi jde z jednoho prsu dobře, z druhýho špatně, nikdo mi neukázal jak přikládat k prsu, tak improvizuju a mám docela bolavé bradavky. Ale kojím, za což jsem ráda. Schválně chci vidět jak budou postupovat u vás. Jinak maliník ani e-pino jsem neměla a porod v poho, nástřih minimální, ale malej mi natrhnul pysk, tak to dost bolelo.

nemue
31. kvě 2011

Páni, tak to byla rychlovka, za tři dny domů.. To jako měli plno na pokojích? Hmm, to je škoda, že máš pokažený dojem. To jsem taky zvědavá, ale asi záleží, kolik nových mamin tam mají a jestli na ně mají čas 😕
Právě jsme se v pondělí na kurzu bavily o kojení, jak je důležité to nevzdat, ale zároveň se mít na koho obrátit, když se vyskytne problém. Dostala jsem nějakou brožuru o kojení, tak jestli chceš, můžu ji naskenovat a poslat ti ji mailem.. třeba by to pomohlo 😉

Já maliník piju asi týden a s epinem jsem začala dnes, tak jsem zvědavá, jaké to bude mít výsledky 😉

poupatko8
31. kvě 2011

@bizonka1 oki jedny mám a druhý raději koupííím..jsi hodná a díky za radu🙂

bbavlna
31. kvě 2011

ahojky, tak zatím nic ☹ no uvidíme, třeba se to rozjede v noci. Jinak piju maliník, jím lněné semínko (už ho nemůžu ani vidět), homeopatika. Co je to ten epin vůbec netuším...

nemue
31. kvě 2011

@bbavlna Epino je nafukovací balónek, kterej pomáhá roztažení hráze a předchází tak nástřihu (velmi stručně řečeno) 😅
Hele, mají přijít bouřky, tak třeba tomu pomůže i změna tlaku 😉 Se těšíš, až to budeš mít za sebou, co? Zvlášť v těhle vedrech.. Já se taky těším, až shodím ten svůj břuch 😅 😀 Ale u mě musí mrňous vydržet ještě dva týdny, to jdu na svatbu.. pak už může klidně ven 😀 😀 😀

bbavlna
1. čer 2011

@nemue aha, tak jsem zas o něco chytřejší. Už jsem v noci doufala, že pojedem a prd, tak se to snad rozjede během dne. Každopádně máš pravdu, těším se až to budu mít za sebou, to čekání kdy to přijde je hrozny, manžel už je taky nervózní - potřebuje objet nějaké zákazníky, ale nemůže jelikož má domácí vězení ☹ navíc po tom včerejšku mě dost pobolívá břicho a záda ☹

melis7
2. čer 2011

@bizonka1 promiňte holky,že vám lezu do diskuse.Bizonko, zkus si zavolat laktační poradkyni,když tě to v porodnici pořádně nenaučili.To je velká škoda. Já jsem z HK a u nás na kojení hodně dají.Mě to ze začátku moc nešlo,snažila jsem se já i dětské sestřičky,dokonce mi dali i číslo právě na laktační sestřičku,byla za mnou i doma. U nás fungují 2 p. Bubeníková Jana a paní Chvátilová Pavlína a obě super.Kaýdá má trochu jiný přístup,ale obě dobré.U vás v Náchodě určitě taky někdo bude,když ne tak zkus ty z HK,ale nevím,jak by to bylo s cestou.Jinak myslím se jedné neplatí nic a ta druhá nějak nemá smlouvu z pojišťovnou ,tak jsem platila myslím nějak okolo 200K4,takže žádná trága.Fakt doporučuju,jinak to taky může jít s kojením do háje nebo k zánětu prsu.Držím palce a ať se ti to kojení daří.Melis

bizonka1
3. čer 2011

@melis7 Ahojda, moc děkuju 😉 U nás to byla na novorozeneckým fakt tragédie ☹ třeba to bylo tím, že nás bylo zrovna hodně a neměly čas, ale byla jsem z toho docela špatná. Číslo na tu poradkyni mám, tak to zkusím, protože chci kojit co nejdýl.

johnatanka
3. čer 2011

@bizonka1 a kdyžtak zkus laktační poradkyni v Rychnově, já tam rodila 2x a naprosto super, všichni se hrnou do Náchoda a my byly na porodnici 4, takže péče nadstandardní, rozkojily mě u obou dětí 😉

johnatanka
3. čer 2011

@bizonka1 jo a už jsem to od pár holek slyšela, že se tam nerozkojily a neměly na ně čas, takže jsi určitě nebyla sama, mám homeopatika na podporu laktace, slyšela jsi o nich?

bizonka1
3. čer 2011

@johnatanka Ahojda, neslyšela jsem o nich, budu ráda, když mi napíšeš název, moc děkuju 😉 Jinak Náchod na porodnici super, ale to novorozenecký je krize ☹

johnatanka
3. čer 2011

mám je doma, kdybys je chtěla poslat, ale mrknu a písnu jak se jmenují 😉

melis7
4. čer 2011

@bizonka1 moc držím palce,ať to s kojením klapne.Ta poní Pavlína Chvátilová z HK,co jsem psala taky používá homeopatika.Taky to mám nškde vypsaný,jaká a na co,ale bohužel dnes nejsem doma.Tak kdyby ti to nikdo jiný nenapsal,tak příště ti to napíšu já.Měj se a fakt některé z nich brnkni.Držím palec.Mel

bbavlna
9. čer 2011

ahojky, tak už to máme za sebou, před týdnem (2.6.) se nám narodíl Lumír 3745g, 50cm, měl chudák kolem bříška omotanou pupeční šňůru, tak šel nakonec císařem ☹ Co se týče Náchodské porodnice, já si nemůžu stěžovat, všichni moc hodní, i s tím kojením se nám snažili dost poradit. Nejdřív nebylo mlíko, pak chvilku dobry a pak nevím proč vždycky, když jsem chtěla malého přiložit začal se hrozně vztekat, ani sestřičky ho nedonutily. Naštěstí doma se to srovnalo a po pár bojích kojíme a už skoro nedokrmujem 🙂 Ale musíme to hlídat a přiložit ho, než se moc probere a začne vztekat ☹

bbavlna
9. čer 2011

@bizonka1 ahojky, homeopatika na podporu kojení *RICINUS COMMUNIS 5CH 5 granulí 3 x denně před a po kojení na podporu a rozvoj laktace (akorát jsem nepochopila jestli těch 5 granulí před a dalších 5 po, tak se kdyžtak zeptej v lékárně). Já jsem je užívala asi jen 3 dny (zapoměla jsem je v porodnici) a dneska už se zdá, že máme mlíka dostatek 🙂 Tak ti snad pomůžou. Jinak je dobré odsávat ikdyž není co (stimulovat tvorbu mlíčka). Stojej asi 70 Kč a určitě je seženeš v lékárně v Náchodě na náměstí.

nemue
17. čer 2011

Holky, já vám tak závidím, že už to máte za sebou. Já už chci takýý 😕 A mimčovi se furt nechce, chjo 😠 😉

bbavlna
22. čer 2011

@nemue Ahojky, koukám, že jsi 40. týden, to už se každpádně brzo dočkáš 🙂 tak hlavně aby to šlo rychle a hladce bez komplikací 🙂

vapetka
4. črc 2011

Holky zdravím. Já rodila před 3 roky v Náchodský porodnici a taky všechno dobrý nemůžu si stěžovat. A teďka v říjnu se tam chystám znovu.Já mléka měla dost kojila jsem až do 2 let. Už pak jen před spaním syna.

Chci se zeptat vy co jste před porodem čím mažete hráz? Aby byla pružnější. Díky.

bbavlna
27. črc 2011

@nemue Ahojky, gratuluju k chlapečkovi 🙂 poděl se s náma o tvoje zkušenosti z Náchoda, jakej byl porod?

nemue
1. srp 2011

@bbavlna děkuji za gratulaci 😉 A co se porodu týče, tak se snad radši ani dělit nebudu ☹ snažím se na to všechno zapomenout 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru