Porodnice Náchod. Podělte se o zkušenosti

macanet
15. bře 2007

Chtěla bych poprosit maminky, které se rozhodly rodit v Náchodské porodnici, po jejím otevření 1.4.2007, zda by se mohli podělit později o své zkušenosti.Děkuji.

fram
1. srp 2011

@nemue omluvám se, mohla bys jen písnout (bez podrobností), jestli porod celkově komplikovaný nebo chyba na straně porodnice? Chtěla bych tam jít rodit, tak jestli nemám dát přednost HK. Jinak gratuluju k Michálkovi a doufám,že ti plně vynahrazuje všechny těžkosti porodu.

nemue
1. srp 2011

@fram omlouvat se nemusíš 😉 Porod komplikovaný a částečně chyba na straně lékařky

nemue
1. srp 2011

Ještě bych dodala, že je asi jedno, kam půjdeš rodit. Když je to bez komplikací, tak se všude rodí dobře. Když jsou komplikace, tak to stojí za prd všude. Záleží pak na průběhu a ošetřujícím personálu po tom všem a ten byl v Náchodě až na jednu sestru fajn 😉

pe.martina
2. srp 2011

@nemue Gratuluji ke krásnému hošíčkovi, můžuse zeptat - nebyla ta sestra starší, tmavovlasá, krátké vlasy??

nemue
2. srp 2011

@pe.martina ano, byla a má evidentně ráda růžovou, protože takové nosila stíny, rtěnku a lak na nehtech 😉

pe.martina
2. srp 2011

@nemue tak myslím, že s tou jsem měla také tu "čest" - bohužel si nepamatuju její jméno ☹

fram
2. srp 2011

@nemue děkuju za odpověď, takže pokud půjdu do Náchoda, mám si dát bacha na růžovou 😀

bbavlna
4. srp 2011

@nemue ahojky, to mě mrzí, že byl porod špatnej a chápu tvůj postoj - taky jsem měla dost blbej porod navíc zakončenej císařem ☹ kromě nástřihu jsem si "vyzkoušela" úplně všechno a stejně to bylo s prominutím k prdu, když mě pak stejně "fikli". Každopádně to nebyla chyba personálu ale prostě smůla (prcek měl kolem tělíčka omotanou pupeční šňůru, tak nešel ven ☹ ) Užívej si prcka a hlavně ať jste zdraví 🙂

nemue
12. srp 2011

@fram bacha ani ne, spíš ty její řeči brát s rezervou 😉
@bbavlna holt nemůžeme mít každá ukázkovej porod, že 😒 Hlavně, že prckové jsou zdraví a ostatní bude snad jednou zapomenuto 😉

bbavlna
12. srp 2011

@nemue no já už raděj pomalu začínám zapomínat 🙂 Každopádně ikdyž to bylo drsny, tak za toho prcka to stálo. Jen doufám, že další porod bude v pohodě a hlavně přirozeně...

artepf
13. srp 2011

Ahoj, přidávám svoji vlastní zkušenost s porodnicí v Náchodě - minulý týden se mi tam narodil druhý chlapeček, protože porodnice v Trutnově měla zavřeno. Ale byla jsem tam ještě spokojenější než v Trutnově - jak s personálem u porodu, tak i na šestinedělí. Já jsem naštěstí problémy s kojením neměla, mlíko se mi začalo dělat brzy a hodně, ale moje spolubydlící se nějak nemohla "rozkojit", tak jí sestřičky ochotně pomáhaly, chodila k nim na odsávačku a rozjelo se to potom taky pěkně. Kdybych znovu rodila, jako že už to neplánuju, tak bych jela bez rozmýšlení znovu do Náchoda, i když je to od nás hodina cesty a do Trutnova 10 minut 😉.

slunickonase
20. zář 2011

Ahojda, já jsem rodila 1.7.2011 a měla jsem vyvolaný porod... Sestry i doktoři byly super! Při porodu mi moc pomohly a po porodu se ke mně chovali taky super! Setkávala jsem se s lidmi kteří si stěžovali, že jim nikdo s ničím neporadil...ale to se musí taky každý sám zeptat.... Já měla například problém s kojením a tak jsem u sester byla po každém kojení a syna musely pokaždé dokrmit... Pokud příroda dovolí a dopřeje synovi sourozence ráda zůstanu věrná Náchodu... Přeju nastávajícím maminkám hodně zdraví a stěstí jako jsem měla a mám já!

catherin89
21. zář 2011

Ahoj také přidávám svou zkušenost v této porodnici. Rodila jsem tam v červnu 2010. Musím říct, že vše bylo super, lékaři, asistentky, prostředí, přístup, vše na jedničku až na jednu dětskou doktorku.... Moje dcera se narodila s novorozeneckou žloutenkou, celé dny jsem ji slunila u okna, už jsme měli jít pomalu domů ale nepustili nás, protože ten den byla ta žloutenka nějak moc vysoká. Tak už z toho mi bylo smutno, když v tom přišla ta doktorka a se smíchem ve tváři mi začala vykládat o tom, jak vysoká žloutenka zanechá následky na inteligenci a připadalo jí to moc vtipné! V tu chvíli jsem nevěděla zda si ze mě dělá legraci nebo jestli jí mám s prominutím jednu vrazit.... Dcera je Díky bohu naprosto v pořádku a příště bych od zmíněné doktorky prosila citlivější přístup....

beta.m
15. únor 2012

najdou se tu těhulky co plánují letos rodit v Náchodské porodnici?

baibies
20. únor 2012

@beta.m Já o tom taky už uvažuji...hledám nějaké info od maminek, ale nic moc aktuálního. Jinak všechny moje kamarádky za poslední půl rok velká spokojenost.. tak uvidíme..

beta.m
20. únor 2012

@baibies No vida, někdo se našel 🙂 Ono si stejně nevybereš, každou nemocnici si někdo chválí a někdy by tam už nešel. Já jsem ráda že je to tam teď nový, švagrová tam rodila v červnu a je to tam moc pěkný. Koukala jsem že dělají předporodní kurz ale nevím kdy tam začít chodit, sestra na gyndě mi řekla že je to teď tak akorát že dokud se můžu v pohodě hýbat a když jsem tam volala tak mi řekli že až koncem dubna, což budu měsíc před porodem 😖 Nejradši bych se tam teď přihlásila a hotovo ale nechci tam být za trapku jestli ostatní maminy tam budou na rozsypání a já ,,teprve,, v sedmým měsíci 😀

baibies
20. únor 2012

@beta.m No to se ti nedivím, já ale koukala že se tam vážně chodí dříve já jsem v 17 týdnu a už bych mohla na kurzy plavání atd.. A je pravda že si nevybereš, já ti můžu říct, že moje 2 kamarádky taky rodili vloni a byli maximálně spokojené... ;)

nemue
20. únor 2012

@beta.m http://tehotenske-kurzy.cz/index.php to je asi to, co Tě teď zajímá. Přihlaš se určo teď, já tam byla jediná měsíc před porodem, ostatní měli do porodu přes dva měsíce 😉 P. Křivská je v pohodě, s ní se dá domluvit na všem 😉

beta.m
21. únor 2012

@nemue Paní Křivské jsem telefonovala (nevím jestli jsem mluvila s ní, představili se jako porodnice) a paní mi řekla ten konec dubna. Na svých stránkách píše že je vhodné začít mezi 28 a 30 tt takže se tam přihlásím a bude. Pavli a chodili tam všichni v párech? Jak Milan směnuje tak budu spíš chodit sama 😖 A děkuju za věcičky 😉

nemue
21. únor 2012

@beta.m normálně se na těch stránkách přihlaš. Včera jsem koukala, že tam má volné místo někdy na březen..
V podstatě jsme tam s Michalem byli jediný pár... Ostatní tam chodili sami. Jen na jednom kurzu a pak při návštěvě porodnice tam byli i chlapi, jinak jen ženský a my dva 😀 Za málo 😉

beta.m
21. únor 2012

@nemue tak to jsem ráda, já spíš myslela že tam všichni budou v párech a já sama 😀 jojo, zaregistruju se, už se na to těším co se dozvím, jen abych pak ještě chtěla rodit po těch info co se dozvím 😀 ale Adélka nějak ven musí takže mi nic jinýho nezbyde 😉

nemue
21. únor 2012

@beta.m hele, těžko říct asi no. to je skupina od skupiny jiné, myslím. Ale i kdybys tam byla jediná sama nebo jediná s bráchou, tak se nic neděje. Je to malá skupina, nás tam bylo 6 holek, takže v pohodě..
😀 jo to chápu, taky to vypadalo, že nejspíš porodím dřív než kurz dochodím a nakonec se Míšovi ani nechtělo 😉

poupatko8
28. únor 2012

Maminy já jsem rodila v náchodský porodnici v srpnu 2011 a mužu říct že super.. pěkněj přistup..i milé sestry..akorád s kojením si musé člověk poradit sám..ale když maj dobrou náladu a poprosíte tak poraděj🙂snaží se a povzbuzují.nemužu si stěžovat

jennyska
27. led 2014

Ahoj @fram @poupatko8 @beta.m @baibies @slunickonase @artepf @bbavlna @pe.martina a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Náchod do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-nachod/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru