Porodnice Náchod. Podělte se o zkušenosti

macanet
15. bře 2007

Chtěla bych poprosit maminky, které se rozhodly rodit v Náchodské porodnici, po jejím otevření 1.4.2007, zda by se mohli podělit později o své zkušenosti.Děkuji.

carolka.jana
28. bře 2007

Dobrý den,já sice nebudu rodit po otevření porodnice,ale rodila jsem tam těsně před uzavřením.Byl to muj první porod.Ale porodnici v Náchodě,Vám mužu jen a jen doporučit!!V srpnu,kdy se mi narodila Karolínka,tam bylo sice ještě špatné vybavení a nebylo to tam hezké, tak jako určitě teď,ale personál mi to všechno vynahradil!!Porodní asistentky byly moc hodné a ochotné.Měla jsem svoje soukromý.Proto na svuj porod vzpomínám docela ráda.Dětské sestričky jsou tam také dobré.Snaží se opravdu pomoci s kojením. S ochotou Vám všechno vysvětlí.Když vidí,že vám něco nejde,samy přijdou.Všichni tam jsou opravdu moc příjemné a milé.Náchodskou porodnici opravdu doporučuji.Mějte se krásně,přeji Vám ať na svuj porod vzpomínáte,tak dobře jako já.Hodně zdravíčka Vám i vašemu miminku.S pozdravem.Jana

macanet
autor
28. bře 2007

Děkuju moc,rozhodovala jsem se mezi Náchodem a Trutnovem, manžel dělá v Náchodě, tak to byl první důvod, nakonec mě přesvědčily i kamarádky, které rodily jak v Náchodě i Trutnově, Trutnov sice krásné prostředí, ale přístup sester prý radši nic nechtít.Ptala jsem se svého gynekology mimo jiné, dříve primář Broumovské porodnice a říkal, pokud jde o přístup sester a personálu, doporučuje Náchod.Tak uvidíme, snad vše dopadne dobře 😉

uzdilovi
1. dub 2007

Ahoj, já se taky chystám rodit v Náchodě. Na serveru náchodské nemocnice jsou už nějaké informace a dokonce i fotky zrekonstruovaného porodního sálu a pokoje na oddělení šestinedělí. Každé úterý se tam prý koná příprava k porodu, zítra si tam zavolám a uvidím, co se dozvím. Termín mám 20. 6., ale co nejdřív se tam chci jet podívat, abych měla klid v duši 🙂

macanet
autor
1. dub 2007

Tak to potom prosím informuj! 😉 Můj gynekolog tam byl na prohlídce a říkal, že mě bude informovat , jdu na kontrolu 17.4 tak jsem zvědavá 🙂 Sestřička mi říkala, že začnou nějaký kurzy a tak chceme jít s manžou na čumendu 😅 U nás je problém , že manžel dělá na směny a tak by to byl problém, ještě uvidíme 😉 Jdu mrknout na ty stránky.

macanet
autor
1. dub 2007

Teda tam to je krásný 😉 Oranžový kachlíky, ty já ráda, ale myslím, že v tu chvíli mi to bude jedno 😀

macanet
autor
2. dub 2007

http://www.nemocnicenachod.cz/onn-pracoviste.ph... tak takhle krásný to tam bude.Poslouchala jsem primáře na radiu O.K a říkal, že výhodou bude, že příjem, vyšetření i samotný porod bude v jedné místnosti, takže rodička nebude muset přecházet 😉

jitka75
2. dub 2007

Ahoj všem, byla jsem kouknout na ty fotky a vypadá to opravdu super. Já rodila v Náchodě před 10 lety a před rokem a půl a oba porody byly super...takhle s odstupem času, když už nic nebolí 🙂 personál tam byl profesionální a lidský zároveň, prostě jen chvála, moc jim přeju aby je nové krásné prostředí nezkazilo. Docela mě mrzí, že 3 mimčo už neplánujem a tudíž se do nově rekonstruované porodnice už asi nepodívám ☹

macanet
autor
2. dub 2007

Jitko, nikdy není pozdě, docela by mě lákalo nechat děti odrůst a pak mít mazlíčka, ale to by se mi asi už nechtělo a hlavně v dnešní době to je o penězích 😒

uzdilovi
4. dub 2007

Ahoj, tak jsem volala do porodnice v Náchodě kvůli těm předporodním kurzům. Konají se každé sudé úterý a jsou na pokračování, objednávat se tam nemusíš. Takže pro mě je to na nic, jednak to máme do Náchoda dost daleko - 30 km, a jednak jsem už v 31. týdnu a teď už je pozdě začínat s nějakým kurzem. Jsem už jako koule a radši se spolehnu na informace od vás, pokud tam někdo pojedete.
Blíž mám porodnici v HK, ale tam se mi vůbec nechce. No uvidíme, jak moc budeme spěchat. 🙂

macanet
autor
4. dub 2007

Ahoj užďo, my se tam pojedem určitě podívat, snad dřív, než porodíš ty 😀 Ale ten kurz nevím, máme to taky 30km od Náchoda, ale na druhou stranu 😀 Manža navíc dělá na směny, takže to taky asi jistí koník 😉

macanet
autor
4. dub 2007

NO tak ještě jsem chtěla napsat, že v regionu Náchod jsou mamky asi tím směrem, co ty a jenom já jsem od Náchoda 30km opačně ☹

d.antosova
13. dub 2007

ahoj,na trutnovských stránkách je deteilně popsané co si mají budoucí maminky vzít sebou ale na náchodských stránkách na to zapomněli 😒 tak jsem se chtěla zeptat jestli tyto informace nevíte?Dáša

macanet
autor
13. dub 2007

Dášo, já dostala lístek od svýho gynekologa, byl se tam se sestrou podívat.Ráda vám to přepíšu do IP 😉

macanet
autor
13. dub 2007

Právě jsem vám poslala přepis co do porodnice, najdete to v interní poště 😉

uzdilovi
22. dub 2007

Ahoj holky, zkuste se podívat na www.mestonachod.cz, vpravo klikněte na TV zpravodajství, najděte si 3.4.2007 Otevření zrekonstruované porodnice v Náchodě. Je to docela pěkná a vyčerpávající reportáž a je tam vidět i první mimi, které se v Náchodě narodilo.

macanet
autor
22. dub 2007

Děkuju moc, určitě kouknu, já zase dostala mail od kamarádky a tam dělá její kamarádka zdravotní sestru, je to tam moooc hezký, tam by to mohlo jít samo 😀

lennis
23. dub 2007

Tak co Marci, půjdeš na nadstandard???? 😀

macanet
autor
23. dub 2007

Lennis, pokud bude volnej, uvažuju o tom, kamarádka říkala, že stojí 350 noc, ale zase být tam sama, já s mojí ukecaností? 😲

ladydi
24. kvě 2007

Ahojte, chodí sem ještě někdo??? Mě čeká porod v září a jistě plánuju Náchod. Slyšela jsem moře dobrého a kapku i špatného. Chci se jen zeptat jak to vypadá s tatínkama v 1.době porodní, jak jsou na to nově zařízeni?? Skoukla jsem to zpravodajství a to snad vypadá že je to už hned na porodním sále?? A jak to dělají když se jich tam sejde víc naráz??

macanet
autor
24. kvě 2007

Ladydi, já jsem se tam byla dneska podívat, první dojem byl bezvadnej, tak doufám, že mi to nadšení vydrží po celou dobu 😉 Tak od příjmu kdy dorazíš do porodnice jsi na porodním pokoji až do samotnýho porodu, kde odrodíš, je tam sprcha, záchod a vše co potřebuješ. Pokoje tam jsou tři. Pokud se sejde víc maminek, např.4 který by rodily naráz, to asi ne, ale tak má přednost ta, který postupuje porod rychleji a na první dobu porodní je na normálním pokoji 😉 Musím se na to ještě zeptat, 5.6 jdu na jeden kurz, na víc se bohužel nedostaneme.Pokud by tě něco zajímalo, tak napiš a já ráda odpovím, nebo se popř.zeptám na tom kurzu 😉

ladydi
25. kvě 2007

maci, no já se chystám taky na předporodní kurzy, chodím k MUDr. Kestřánkovi a tak jsem dostala vizitku na pí. Křivskou která ty kurzy vede a navíc je i vedoucí sestrou na porodnici. Už se na ty kurzy celkem těším. Já je snad zvládnu všechny 🙂 psala mi, že se tam chodí až od 28tt. Odkud jsi přesně jestli se smím zeptat 😉 Všimla jsem si že píšeš že od Náchoda 30km ne na HK ale druhým směrem, tedy typuji Broumov a okolí, to já od Náchoda 20km směr Broumov 😉

macanet
autor
25. kvě 2007

😀 😀 Já jsem z Broumova 😉 Původně z Mezára, v Broumově jsem 4 roky v červnu. No my jdem jen na jeden, protože manža má jako na potvoru služby každý úterý a má volnej jen toho 5.6 takže nás protekčně zapsala, jinak bychom se nedostlali ani na jeden ☹ Protože bychom to nemuseli stihnout 😀 😀 Takže si tam zavolej určitě co nejdřív, aby bylo místo na kurzech, berou jen 4-5 párů. Koukni taky k nám na region Náchod, budem rády, teda aspoň já jo, čím víc tím líp 😀 😀

slonik
25. kvě 2007

ladydi, paní Křivská je fajn, já k ní chodila na oba kurzy (k panu doktorovi chodím taky 🙂). Musíš si hlídat, kdy Vás vypíše- na nástěnce před doktorem má podle termínu porodu vypsané, kdy začíná jaký kurz. Po pravdě řečeno, porod je tak specifický, že tě na to nemůže připravit nikdo, přeci jen osobní zkušenost je nesdělitelná, ale na všechno ti odpoví, je hodná, taky upovídaná 🙂 a seznámíš se tam s maminkama, co jsou na tom obdobně 😵

ladydi
25. kvě 2007

No to je legrace, manžel v Broumově dělá, no já jí napíšu a přihlásím se na ty kurzy, ale řekla bych že pro našeho pana doktora dělají nějaký protekční 😉 jsou ale i dražší než ty co píšou v nemocnici Náchod. Jo a tady nás je z našeho regionu někde víc?? No supéér, nikde na netu jsem se s nikým odsud nepotkala ☹ No já jsem konkrétně z Machova 😉 Jo a nevíš jak je to s těma nadstandartama??? Mluvili jsme s manžou a říkal že by tam jednu noc se mnou byl, ale ono asi jde i hodně o to, zdabude zrovna volnej a asi pak už bych zase na nadstandartu být nemusela, jen ten jeden den. No ještě uvidím.

macanet
autor
25. kvě 2007

A hlavně taky s tatínkama, který budou jak opařený, že se to blíží 😀

slonik
25. kvě 2007

jo, a na jednu hodinu předporodní přípravy se chodí s tatínkem, my jsme trhly rekord, protože u nás bylo o jednoho chlapa víc, než maminek (měl maminku dočasně v nemocnici, ostatní mamky byly taky s partnery), což prý nebývá tak často - asi jsme byli nějaká "osvícená" skupina 😀

ladydi
25. kvě 2007

😀 😀 a já se těšila že jedna maminka měla dva tatínky 😀 No manža dělá hrdinu, ale když to na něj sedne je malinkej jak beruška. Ale moc si přeju aby byl se mnou.
Sloniku, tak Ty k němu chodíš taky?? to je fajn. Takže hlásit se na kurzy nemám dřív než to bude na nástěnce???

macanet
autor
25. kvě 2007

Teda to byl uvědomělej tatínek, že tam šel sám 😉Jo já co jsem vyfasovala nějaký papíry včera, tak tam je taky psaný, že hromadný kurz lze udělat i v jinou dobu po domluvě s personálem.No z Machova, tam se mnou dělala jedna řidičák u Fidlera v broumově a její mamka dělá nehty 😉 Nadstandarty jsou asi dva, nebo tři a stojí 500 na noc, tak uvidíme, manža dělá v Náchodě, tak by za mnou chodil, takže by se mnou na nadst. nebyl, tak nevím, zase mě láká, že bych měla sprchu atd.. pro sebe, no uvidíme, taky může bejt plno.

slonik
25. kvě 2007

ladydi- zkus brnknkout paní Křivský - 775 134 043 myslím po 18. hodině, ona Ti řekne co a jak, ale pozor, má toho hodně 😉

maci - já byla za nadstandard vděčná, moje první věta na příjmu (hned po tom, co mi Jirku chtěli poslat domů 😠 ) byla "Je volnej nadstandard? CHCI HO! 😀 Taky to bylo tím Rychnovem, než by za mnou chudák každý den jezdil (dělá v Jaroměři), tak to bylo o dost jednodušší. A jak říkám, k malý krásně přirost, za to to stojí taky. Ale druhý bude asi v Náchodě, a to mi nadstandard asi neprojde... aspoň pokecám s jinýma maminkama .. i když vlastní sprcha a záchod, TV.. to bylo dobrý 🙂

ladydi
25. kvě 2007

no já bych byla nerada sama, se svojí ukecaností bych se asi zbláznila, ale hrozně moc mě překvapilo když mi řekl že by tam s náma rád přespal. A 500,- je konečná a nebo budeš navyšovat 😀 minule jsi psala 350,- jinak težko říct kdo to mohl odtud být, je tu přeci jen 1200 obyvatel a všechny tak dobře neznám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru