Porodnice Náchod. Podělte se o zkušenosti

macanet
15. bře 2007

Chtěla bych poprosit maminky, které se rozhodly rodit v Náchodské porodnici, po jejím otevření 1.4.2007, zda by se mohli podělit později o své zkušenosti.Děkuji.

natalien
16. únor 2008

Ahoj Barčo, tak košili dostaneš jednu na porod, pak jednu po porodu a od druhého dne bys měla mít košile svoje. Ale pokud narazíš na dobrou sestru nebo ošetřovatelku, tak je možnost dostat košile erarní. Košile mít nemusíš, co takhle pyžamo - triko a kalhoty? 😉

natalien
16. únor 2008

Jo a já zrovna měla štěstí, že jsem měla košile jejich, jsou užasně pohodlný, tak každý den dostávala s prosíkem erární 😵

anza
23. kvě 2008

Ahoj holky, popište mi přesněji, co bych mohla od Náchoda čekat. Za měsíc rodím a zajímá mě, jestli mi budou nutit polohu, holení, jestli mi dají miminko hned k prsu apod. vaše chvála mě navnadila!

kacenka25
23. kvě 2008

Ahoj, na nemocnici a porodnici v Náchodě jsem slyšela jen a jen hanění, ale jak pročítám tuhle diskuzi, asi se dost zlepšili. Ještě jsem o porodnici neuvažovala, ale přeci jen se mě to téma bude týkat. Díky za všechny názory, postřehy, který píšete, čteme to i my, začátečnice. Velkou chválu jsem slyšela na Vrchlabí, ale to nám letos zavřeli, tak nevím. Přeci jen náchoďáci volí Náchod, je to blizoučko a kdyby to náhodou bylo nakvap, tak je to stejnak jediná možnost.

adalfi
26. kvě 2008

Rodila jsem v Náchodě v lednu 2008. Jsem z Trutnova, což je trošku z ruky, ale zrovna v té době tam rodila moje kamarádka, taky z Trutnova, a moc Náchod chválila. Takže když přišlo na věc rozhodla jsem se tam jet. Je to tam pěkné,jen trošku nevýhoda je, že modernizace byla limitována původními prostory. Tzn. jsou tam i třílůžkové pokoje. Pokoje jsou pěkné, já v tom své měla k dispozici i kojící polštář a každá maminka má pro sebei dost užitečný kruh na sezení :o)S průběhem porodu jsem byla spokojená, porodní asistentka se mě zeptala na mou představu, jestli chci oholit, jestli chci klistýr, jestli chci miminko přiložit hned po porodu ještě neumyté k prsu atd. Je možné přinést si porodní plán. Na sále panovala pohodová atmosféra. Líbilo se mi, že čekanka je přímo s porodním křeslem a udělala jsem z vany (ve které jsem trávila dobu otvírání) pět kroků a byla jsem na něm. Při svých kontrakcích jsem měla pocit, že ani víc neujdu :o)Manželovi po porodu uvařili kafe :o)Porodní asistentka se se mnou přišla ještě rozloučit na pokoj šestinedělí. S péčí na novorozeneckém jsem byla taky spokojená. Užily jsme si to tam přes týden, protože malá měla novorozenecku žloutenku. Až na pár výjimek byly sestřičky a i další personál příjemný a ochotný. Některé chodily i v noci a pomáhaly utišovat miminka. Jelikož jsem rodila poprvé, mám na příchod svého prvního dítěte hezké vzpomínky.

hary
26. kvě 2008

Ahoj, Kači jestli to ještě budeš číst, můžu ti napsat jen samé pozitivní info. Rodila jsem tam v roce 2005, čili ještě za "starého" chodu a byla jsem max. spokojená. Primář to tam má srovnané do latě od uklízečky až po vrchní sestru, to jako myslím vážně. Jsou tam strašně milý, ochotný, jak porodnický personál, tak novorozenecké sestry. Pomáhaly vždy s úsměvem, i když věřím, že někdo může narazit na někoho, kdo nemá den. Já teda byla jedna z těch šťastných. Kdykoliv v noci jsem něco potřebovala a nevěděla si rady, vždy s úsměvem na tváři pomohly a poradili. Průběh porodu byl fajn, sice byl stráááášně moc dlouhý, ale personál byl naprosto super, byly vždy nablízku pro případ potřeby, ale své soukromí jsme měli. Po porodu po šití mi doktor podal ruku a blahopřál, pak šel ještě za manželem a poblahopřál ještě jemu. Takže opravdu jsem tam byla spokojená a při odchodu jsem dala jak na pokoj lékařů tak na pokoj novorozeneckých sester velkou bonbonieru za to, jak byly ochotný a milý. V září nebo říjnu mě to čeká znova a doufám, že budu mít stále jen ty dobré zkušenosti. Teď už to tam vypadá lépe než za Honzíka, tak snad to bude jen lepší a lepší. No a kéž by teda jen ten druhý porod nebyl tak dlouhý 😒 . Na Trutnov jsem neslyšela moc dobré ohlasy, nechci nikoho hanit, ale vážně jsem neslyšela ani jednu spokojenou maminu 😝 . Přeji pohodové těhu a kdybys něco chtěla vědět, klidně napiš IP, myslím, že nebydlíme daleko od sebe 😀

paseky
26. kvě 2008

Ahoj já rodila první ještě v Opočně. Druhý jsem si myslela, že pojedu klasiku na Rychnov nad Kněžnou, ale byla jsem tam na přeporodní prhlídce porodnice a povídání atd., ale hrozně mi to zklamalo a tak jsem jela na Náchod a bylo to tam super. Fakt perfektní domácký přístup. Vřele doporučuju!!!!!!!!!! 😀

anza
27. kvě 2008

Díky všem za pozitivní info, zdá se, že Náchod bude fajn. Mám rodit za měsíc, a pokud to nebude výrazně dříve, vyzkouším to tam.

kocanda
27. kvě 2008

Ahoj já jsme rodila v únoru 2008 v Náchodě byl to můj první porod a byla jsem velice spokojená.Musím přiznat,že jsem měla z porodu strašný strach,ale nakonec z něho mám krásné vzpomínky 🙂 a to díky personalu a prostředí. Porodnici v Náchodě všem doporučuji. Sestry jsou strašně ochotný a milý se vším pomůžou a poradí.Jednou až budeme plánovat druhý tak znovu volím Náchod je to tam opravdu dobré.Náchod doporučuji

kombloudek
27. kvě 2008

Achojky,já taky rodila v Náchodě loni v září.Sestřičky fajn,až na nějaké vyjímky,ale to je všude i u nás(jsem taky sestřička) 😀 ...jen jsme tam byly o pár dní dýl,kvůli žloutence..byla jsem na nadstandartu,takže jsem si trochu poplatila 😠 ..jen mě trochu zklamal ten přístup ke kojení,měla jsem s tím velké problémy a kdybych se furt nevnucovala,tak asi nekojíme vůbec,takhle jsme to dokázaly aspoň 4 měs...

hary
24. črc 2008

Ahojda, mám dotaz na porodnici v Náchodě 😉 . Když jsem rodila posledně, bylo to za staré nemocnice, jak to je teď s potřeba pro mimi?? Např. s plínkama?? Dávají stále při narození balík plínek nebo si mám donést svoje?? Pořád se dětem utírá zadeček morkou žínkou 😒 nebo tam jsou ubrousky nebo si můžu donést svoje??? A vůbec, co tam pro děti je a co si musím donést svoje?? Jen sonduju, zda to je pořád stejné, nebo se něco změnilo. A jak to je teď se sociálkou?? Záchod a sprcha je jedna mezi dvěma pokoji?? To tam je jen jeden záchod na dva pokoje?? Moc prosím někoho, kdo mi napíše, jak to tam teď chodí 😀 . Díky moc

anza
25. črc 2008

Ahoj, rodila jsem tam 26. června letos. Balík plínek dostaneš, pokud chceš svoje dítě napouštět chemikáliema už od porodnice, vlhčený ubrousky si na to musíš dovézt 🙂 (Prý sami výrobci varují, že používat to na mim pořád není dobrý, ale asi to varování moc nezveřejňujou...) Nevím, co je špatného na mokré žínce... Jinak porodnice moc dobrá, moderní, personál vynikající, zejména na novorozeneckém jsou sestry stašně milý a milujou miminka. Samozřejmě jsou v Náchodě poněkud konzervativní (já ale původně chtěla do Vrchlabí, takže jsem trochu přísná), takže např. vyvolávají, pokud neporodíš do týdne po termínu. Mají dost rodiček, takže porod se snaží urychlit - na mě teda v jedný fázi nespěchali, když se stahy zastavily, dali mi půl dne na rozběhnutí (protože zrovna měli na sálech akutnější porody). Potom, když už jsem kontra měla a na dvě hoďky se zastavilo otevírání (zůstalo to na 7 cm), dali pak na porodním sále oxytocin, i když já bych klidně čekala. No, doktoři jsou prostě chemici. Ale nemůžu si stěžovat, opravdu.

hary
25. črc 2008

Anza, díky moc. Na mokré žínce nevidím nic špatného, ale ubrouskům se nebráním, to přiznávám. Doma jsem to střídala, ubrousky a žínku, podle situace 😀 . Jen jsem se ptala, zda se v tomto něco změnilo. Jinak díky moc, věřím že to bude dobré a já budu opět vzpomínat v dobrém, jako posledně 😉 . Díky a zdravé miminko 🙂

anza
26. črc 2008

Hary: Ještě jsem chtěla napsat, že košile dají, taky oblečky na mim půjčí. Přeju příjemný zbytek těhotenství a zdravej přírůstek 🙂 Já jdu přemáchnout žínky, papa 🙂

janatka
10. zář 2008

Ahojky kočenky, já jsem rodila v Náchodě 20.května a přestože jsem už zkušená rodička, je to moje čtvrté dítko, s odstupem 12ti let od posledního porodu jsem nevěděla co můžu čekat. Měla jsem připravený docela odvážný porodní plán, že chci být podrobně seznamována s jakoukoli medikací při porodu a schválit ji, nepřeji si nástřih hráze, jen v případě špatné polohy miminka, a od začátku nechci od sebe oddělovat miminko a veškeré úkony s novorozencem provádět v mé přítomnosti. S ničím neměli problém, jen dětské mě přišli poprosit, jestli mimčo můžou ošetřit v pokoji vedle sálu, že tatínek může být s ním. Přijeli jsme večer, byla tam mladinká doktorka, tak jsem měla obavu jak zvládne porod bez nástřihu . Ale byla i s asistentkou super, na sále to bylo jako ve snu, pohodlné porodní křesílko, míče, vana , jaký posun oproti býlím kachlíkům a vysokým kozám!
Porod šel pomalu, a ve vaně se ještě spíš zpomalil. Dr. navrhla oxitocin a spasmolitika, Souhlasila jsem, pak už to šlo rychle, do hodiny byla malá na světě. Bez nástřihu, i když měla 3,64. Měla jsem jen nepatrnou ranku uvnitř na jeden steh, který jsem ani pomalu nevěděla kde je.
Takže závěr podrobného popisu : 😉
Všichni se chovali úžasně, připadaly jsme si jako doma.
Měla jsem nadstandart. pokoj, dětské všechny úkony prováděli u mě na pokoji, taky byli milé a usměvavé, připravené kdykoli pomoci. Sprchu i záchod jsem měla jen pro sebe, manža mohl být s námi i přes noc na přistýlce, čehož jsme ale nevyužili.
Porod bez nástřihu doporučuju všem vícerodičkám, byla jsem jako ryba, žádné problémy se sezením ani s konečníkem.
Náchod všem doporučuju, vládne tam milé, ochotné a zároveň profesionální a moderní prostředí a lidičky.

sepsik
29. zář 2008

Ahoj maminy (ať už stávající či nastávající 😉, po přečtení této diskuze volím Náchod. Není tady někdo, s kým bych se tam mohla na přelomu březen/duben 2009 potkat? A ještě z jiného soudku: nevíte zda na Náchodsku probíhá někde kurz plavání kojenců a batolat? A nechce některá z vás prodat nějaké teplejší těhuoblečky zhruba velikosti 40/42, délka cca 173 cm. Měla bych zájem.

mispuleck
9. říj 2008

Koukám, že tady chcípnul pes... 😖

makoush
25. únor 2009

ahojda, ráda bych oživila tuto diskuzi. V současné době nad Náchodem uvažuji. Je tady nekterá, která by byla ochotná se se mnou podělit o informace? Na svých stránkách píší:

◘ Dva moderní porodní sály s klimatizací: Vybavení - vířivá porodnická vana, relaxační míče a vaky, nová hydraulicky ovladatelná porodní lůžka,porodnická stolička, relaxační závěsy.

◘ Alternativní vedení nekomplikovaných porodů včetně využití aromaterapie, muzikoterapie, hydroterapie a dotykových masáží.

◘ Moderní diagnostické přístroje a monitorovací zařízení pro sledování stavu matky a plodu během porodu

Je to pravda? Do jaké míry to ve vašem případě bylo splněno? Je to možné a nebo jsou to zase jen reklamní sliby?

nikasa
25. únor 2009

makoush: Ahoj, tak ja se chystam kazdym dnem rodit v NA. Byla jsem se tam podivat. Je tam vse o cem se na strankach pise. Doporucuji taky predporodni kurz, na kterem se dozvis hodne veci o porodnici a porodu. Uz prenasim 4.den. Kdyz Ti to pomuze, tak se pak ozvu a dam vedet. Verim, ze nas personal nezklame. 🙂

makoush
25. únor 2009

niksa..vyborne, to bys byla moc hodna, kdybys pak poinformovala. Ten kurz je jen jednorazovy, vid? Budu ti drzet palce aby to dopadlo jak si predstavujes😉 Hodne štěstí..

nikasa
11. bře 2009

makoush: Ahoj, jsem tady, jak jsem slibila. Takze rodila jsem v nachodske porodnici ve stredu 4.3., jela jsem tam uz na vyvolani. Od prvni chvile, co jsme tam s manzelem prijeli s nam kazdy jednal velice prijemne, profesionalne a hlavne s usmevem. Ujala se nas porodni asistentka, ktere muzu rikat "andel". Vsechno kolem: lidi, prostredi, atmosfera, vybaveni porodnich salu, dr. Jaklova, dr. Dolezal, Bc. Chuda- 100x SUPER. Takze co se tyce porodnice a oddeleni sestinedeli byla jsem nadmiru spokojena. Primar M. Strecha je Dr. na urovni. Mensi poblem byl se starsimi sestrami na novorozeneckem oddeleni- neboj, jsou tam jen dve (M. Nycova a druhou si nepamatuji- nemaji schopnost empatie), ale zbytek- mlade sestricky uzasne. Vsechno vysvetli-kojeni, koupani, pomuzou... Takze se neboj a urcite dej taky vedet. drzim palecky.

luuccaa
12. bře 2009

Ahoj holky, našla jsem tuhle diskuzi a ráda čtu že v náchodě to je super, taky se tam chystáme. Jsem ráda že vše bylo super.
Nikasa: a jak dlouho jsi rodila? A co epidurál, měla jsi? Já se porodu už ted bojím, ale po přečteni tvého příspěvku jsem se trochu uklidnila.
Makoush: Jak daleko to máš do Náchoda? Já asi 35km, ale doufám, že to nebude problém.

nikasa
13. bře 2009

luuccaa: Ahoj, tak odpovidam na dotazy. Ja jsem prenasela, takze mi porod museli vyvolat. Kdyz me prijimali, nebyla jsem vubec otevrena a nemela jsem ani patrne kontrakce. Proste malemu se u me libilo a tak nespechal 🙂 muj vyvolany porod ale diky Bohu trval 10 hodin. Uz pri prijmu jsem rekla, ze chci rodit s epiduralkou. ja jsem navstevovala predporodni kurzy a tam nam asistentka rekla, ze kdyz chceme epi, msime to rict hned. je to kvuli tomu, aby mohli dopredu sehnat anesteziologa. Takze dekuji za EPI, bez toho bych asi jeste ten samy den neodrodila. Rano v 8.30 mi dali cipek, no a v 18.23 se maly narodil. Neboj se, my zeny jsme silne a zvladnes to. Taky dekuji svemu manzelovi, byl mi oporou. 🙂

polarka.33
13. bře 2009

ahoj maminy..chtěla bych se také podělit se zkušeností Náchodské porodnice.Když jsem tam rodila před 14ti lety,fakt to byla hrůza.Jak personál,tak podmínky.22.10.2007jsem řešila,jestli pojedeme rodit do Náchoda nebo do Trutnova a musím říct,že jsem moc ráda s výběrem Náchoda.Opravdu od první chvíle úžasné..prostředí,sestřičky,lékaři,fakt super.Čekala jsem čtvrté dítě,jela jsem bez bolestí s prasklou vodou,protože jsem měla Streptokoka..vystřídali jsme dvě směny než se malý narodil,protože jsem se neotvírala,nakonec jsem rodila mé poslední dítě nejdéle ze všech,ale skutečně se všichni chovali perfektně.A jak napsala nikasa,tak ty dvě starší sestry mají zastaralé metody,ale brala jsem je s rezervou,protože už mám něco za sebou.Na závěr chci říct,kdo váháte,přidávám kladné hodnocení..držím všem palce 😉
Jo a kamarádka tam rodila ted 7mého s epi a šíleně nadšená... 😅

wanillca
21. dub 2009

Porodnici v Náchodě nikomu nedoporučuji,lékaři jsou zde přímo posedlí lékařskými zákroky jako je vyvolávání porodů apod.,v žádném případě Vás nenechají rodit přirozeným způsobem !!! Mají snahu porody urychlovat a předčasně vyvolávat,přesvědčí Vás jako laika,že je to nutné(zejména dr.Špáta se svým "lidským"přístupem),což s sebou nese samozřejmě i neblahé následky třeba v podobě nedozrálých bříšek miminek,a tím i špatnému vstřebávání potravy a jejich neutišitelnému pláči !!! Mluvím z vlastní zkušenosti,kdy mi jak dr.Špáta,tak i dr.Jaklová provedli bez jakéhokoliv předchozího oznámení(!) a mého souhlasu(!) téměř měsíc před termínem(!) tzv.Hamiltonův hmat,aby vyvolali předčasný porod !!! Tvrdili mi,že je ohrožen život můj i miminka a trvali na nástupu do porodnice k vyvolání porodu !!! Neváhala jsem a nechala jsem se vyšetřit ve Vrchlabské nemocnici(ne vaginálně - pouze UTZ a monitorování srdíčka miminka),kde mi lékaři potvrdili mou domněnku naprosto neoprávněného a zbytečného zásahu !!! Bohužel však zásahem lékařů v Náchodě došlo k zavlečení infekce a po 5 dnech mi odtekla plodová voda.Odjela jsem však rodit do Vrchlabí,jak jsem se na poslední chvíli rozhodla.Porod se však sám po odtoku plod.vody nerozběhl,miminku se skutečně ještě na svět nechtělo,tak mi po 2 dnech čekání byl velmi šetrně vyvolán.Rozhodnutí rodit ve Vrchlabí nelituji,jsou tam velmi milí a hodní,ovšem náchodskou porodnici nikomu nedoporučuji !!! A kurzy p.Křivské ? Jen sladké bláboly,ale co se týče porodů - skutek utek...

missinka
21. dub 2009

🙄 Já jsem také rodila v Náchodě a nikdy bych tam už rodit nešla. Souhlasím s wanillcou 😉 Mě také porod uměle vyvolávali a připadalo mi to zbytečné. Na porodním sále jsem byla většinu času sama a bylo mi řečeno, když budete mít kontrakce, tak si přitlačte. Asi po sedmi hodinách jsem byla naprosto bez kontrakcí, takže malej se narodil císařským řezem ! Nechápu jejich přístup k prvorodičce a vůbec mi nepřipadlo, že rodím. Asi je to pro ně jednodušší udělat císařský řez než se mnou otravovat. Možná mají porodnici moderně vybavenou, ale personál za nic nestojí !

nikasa
21. dub 2009

Chtela bych reagovat na posledni dva prispevky, protoze si myslim, ze nejsou objektivni. Nevim, proc chcete pospinit celou porodnici, kdyz mate spatnou zkusenost se svym gynekologem. Rodila jsem v Nachode a jak jsem psala drive, tak jsem se tam nesetkala s nicim o cem tu presvedcujete ostatni budouci maminky. Citila jsem se tam velice prijemne a planuji jeste jednou rodit v Nachode.Taky predporodni kurzy pani Krivske mi dali hodne. vedela jsem, jak dychat a kdy maly chce na svet. Myslite si, ze za Vas mela i odrodit, to snad ne.

nikasa
21. dub 2009

missinka a wanillca- nezda se Vam, ze jste se zaregistrovaly najednou a bez nejake Vasi identity ?

budulinek.kaja
21. dub 2009

ahoj,ja si nemuzu tuto porodnice vynachvalit.Personal super!!!Vse mi vysvetlili a starali se o me.Na porod vzpominam jako na nejkrasnejsi zazitek v zivote!A myslim si ze pokud je potreba porod vyvolat,tak urcite vedi proc.Znam pripady,kdy chtely zeny vsechno prirozene a skoncilo to nestestim.Ted se snazime o dalsi mimi a urcite volim Nachod.

luuccaa
15. črc 2009

Ahojky, přídávám svojí výbornou zkušenost s náchodskou porodnicí a vřele doporučuju. Porod probíhal od prasknutí vody asi 12h, ale ty největší bolesti jsem měla až ty poslední 3 hodiny, takže se to dalo vydržet a snažili se aby mi ten porod urychlili. A sestry na šestinedělí a na dětslým oddělení výborný, opravdu se vším poradí a pomůžou, takže zkušenost SUPR, příště jedu zase tam... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru