Porodnice Náchod. Podělte se o zkušenosti

macanet
15. bře 2007

Chtěla bych poprosit maminky, které se rozhodly rodit v Náchodské porodnici, po jejím otevření 1.4.2007, zda by se mohli podělit později o své zkušenosti.Děkuji.

slonik
25. kvě 2007

ladydi- ty ceny mají nějak rozepsaný, co jsem na to koukala, extra se připláci myslím za jídlo, za partnera, za jídlo pro partnera... v Rychnově to bylo 350 za mě, a když tam byl partner (jídlo v ceně) tak 500 celkem. Za ty prachy to rozhodně stálo!!

ladydi
25. kvě 2007

no on by tam byl cca jeden den a pak bych asi i klidně šla na normální pokoj, nebo dva dny tak a dva tak, ale aby neřekli že si moc vymýšlím, myslím že mají svého chudáci dost. Jinak já s tou Křivskou zatím komunikovala po emailu a bylo to fajn. Právě že jí nechci moc rušit, má to jistě chuděra asi taky těžký.

macanet
autor
25. kvě 2007

Ha tak já jsem taky ukecaná, ale zase jsme včera potkali na chodbě dvě tmavší barvy, teda ne žebychom byli rasisti, ale dámy docela zaváněli a manžílkové jak by smet. Tak fakt nevíme, manžel říkal, jestli to není zbytečný, když tam se mnou stejně nebude, tak nevím, já si myslím, že bude plno a bude po srandě.

ladydi
25. kvě 2007

no tak snad mají pokoje tmavší a světlejší ne 😲 😲 😲 to bych teda opravdu nerada.Nejsem rasista, žlutí a černoši mi nevadí, ale s hnědejma mám svoje zkušenosti a to bych teda fakt nechtěla.

macanet
autor
25. kvě 2007

Ha ha ty srandisto, švagrová v Opočně jednu vyfasovala a ty jí blila do umyvadla, tak šla za sestrou a ta na ni koukala jako na největšího hada. samozřejmě že ji tam nechali. Teď je narváno, takže to asi neřešej. O tom mi něco povídej, tady jich v Broumově je, že kolikrát mám pocit, že nás sežerou.

ladydi
25. kvě 2007

No tak mohli by ty sestry brát trošku ohledy, si představ být na pokoji 3 a z toho dvě morgošky 😲 bych si asi hodila. No Broumov a jeho Soukenická a myslím Dělnická no to je něco no 🤐 Já byla vedoucí prodejny v Náchodě s mobilama a že jsme jich tam každej den měli 😒

macanet
autor
25. kvě 2007

Tak o tom mi něco povídej, Zdenkova sestřenka bydlí v dělňákách v Broumově a my koupili poblíž barák, takže to bude mazec, naštěstí z druhý strany a tam jich moc není, až dál v ulici na Olivětín. Já v Olivětíně dělala a díky cesta přes černou stezku kolikrát stála za to. Ale pozor včera v tý porodce sedli k internetu a jeli jak blázni, takže asi využívaj toho, že tam to je zadarmo 😀 😀

ladydi
25. kvě 2007

Já jsem na netu už dosti závislá, ale po porodu asi nebude čas 😒 Chodím už dost dlouho na www.miminko.com a tam právě žádný holky z okolí nechodí.

macanet
autor
25. kvě 2007

Ha já mám tady rezervačku do července, pak se sem konečně dostane manža 😀 No uvidíme, třeba budu mít hodný miminko a občas se sem dostanu. Já jsem doma od začátku, takže nebylo co řešit a teď jak je vedro, tak radši nevylejzám ven. Ale zpátky k porodnici, abychom to tady nerozjeli jinak, tak já doufám, že narazím na nějakou těhulku tam a nebo na pokoji, doufám, že normální a ne tmavou, ale zase ne všechny tmavý jsou stejný.tak a jdem drbat na Náchod 😀

slonik
25. kvě 2007

ahojky, tak jsem zpátky a jdu taky na ten Náchod 🙂

macanet
autor
29. kvě 2007

Předporodní besedy budoucích maminek s porodní asistentkou: Porodnické oddělení ON Náchod a.s nabízí možnost účastnit se předporodní besedy s porodními asistentkami každé úterý od 14h.Věnovat se vám budou porodní asistentky, které Vám poskytnou informace o porodu a pobytu na zdejší porodnici.Na besedu je třeba se přihlásit!!! KONTAKT: tel.491601750- staniční sestra porodnice Lukášová Ivana, porodní asistentka CHudá Pavla email:lukasova.ivana@nemocnicenechod.cz ,DOZVÍTE SE: -Co si připravit do porodnice,Jak porod začíná a kdy přijet, Jaké možnosti nabízíme na nově zrekonstruovaném oddělení, porodu a účasti partnera u porodu.... O pobytu na porodnici s miminkem v prvních dnech po porodu, Jak o sebe pečovat v období šestinedělí, Odpovědi na vaše dotazy DÁLE NABÍZÍME: Prohlídku porodních sálů(dle aktuální situace, videokazetu o porodu, malé občerstvení v příjemném prostředí klubovny, individuální přístup, malé skupinky po 4 párech. CENÍK SLUŽEB PORODNICKÉHO ODDĚLENÍ ON NÁCHOD: Předporodní kurzy s por.as: 300,-kč(poukázat na zvl.účet pro občestvení jak účastníků kurzu, tak otců u porodu, hrazení nákladů na kurzy-materiál, DVD a videotechnika,kazety a CD nosiče, tištěné materiály) PŘÍTOMNOST RODINNÉHO PŘÍSLUŠNÍKA U PORODU: 400,-KČ- Pokud byl účastníkem kurzu pouze 200,-(nutno doložit pokladním blokem z kurzu!) NADSTANDARTNÍ POKOJ:500,- za 1 noc, přistýlka rod.příslušníka 150kč!! NADSTANDARTNÍ POKOJE Z TOHO DVA JSOU S MOŽNOSTÍ POBYTU PARTNERA NA PŘISTÝLCE .vYBAVENÍ:TELEVIZE, LEDNICE,VARNÁ KONVICE,MIKROVLNKA,RÁDIO S CD KONTAKT:primář MUDr.MAREK STŘECHA -TEL:+420 491601742 vrchní sestra:JANA KŘIVSKÁ:+420 491601742 email:krivska.jana@nemocnicenachod.cz Tak to je asi vše, podrobnější informace budu vědět 5.6.2007 😉

jarka75
30. kvě 2007

První dítě jsem rodila v Náchodě,nemužu si to vynachválit,přístup celého perzonálu,čekáme druhé miminko a bydlíme v Praze,ale rozhodně jsme s manželen připravěni opět rodit v Náchodě,jako porodnici hodnotím super 🙂 Náchod po opravě nemá chybu je to tam opravdu skvělé,

natalien
1. čer 2007

Ahoj maminy, právě jsem sem jen tak zabrouzdala a musím se připojit, že se taky chystám do por.v Ná, taky chodím ke Kestř., ve 30.týdnu jsem začala chodit na kurzy k p. Křivské, ale druhý den po uvítací hod. jsem byla hospit v nem a přesvědčila se, že personal tam je fakt super. Nyní jsem v 35t a vypadá to, že do dvou týdnů pojedem...

macanet
autor
1. čer 2007

Natali, tak to máme asi stejn ý termín ne? 😉

natalien
1. čer 2007

No to asi jo, já mám termín 3.7., ale nevypadá, že vydžím...

macanet
autor
1. čer 2007

Já mám nakonec 7.7, ale dokotr si myslí, že to bude dřív, já teda taky.nevím proč, ale od začátku tvrdím, že jo, tak uvidíme. My se jedem kouknout na jeden kurz příští úterý, tak jsem zvědavá.Mluvili jsme zatím se sestrou Lukášovou a docela se nám v porodnici líbilo 😉

macanet
autor
1. čer 2007

Natali pokud budeš chtít, připoj se k nám červencovkám, budem jen rády 😉 A na region Náchod, čím víc, tím líp 😉

natalien
1. čer 2007

Jé, tak to moc díky, zatím tu bloudím a jen tak koukám, moc se tu neorientuju😀, ale doženu to, škoda že jsem to tu neobjevila dřív. Koukala jsem totiž na miminka co se narodili, protože dr.mi při poslední návštěvě oznámil, že se dotýká hlavičky a že když jsem obj. na kardiotoko na příští týden, tak abysme se ještě viděli...Tak sonduju, jak vypadá mimi co mají tak cca 2600g, tolik my už vážíme... Jinak jsem koukala i na fotečky, máš moc hezký bříško, to moje budí dojem, že tam jsou mimi tři... 😀

macanet
autor
1. čer 2007

😀 😀 tři to snad ne!! Teda tak já nevím, kolik teď naše má, ale při poslední kontrole říkal, že to bylo asi kolem dvou kil.No tak to jsem zvědavá na příští kontrolu jdu 13.6 tak si myslím, že budem mít taky tak nějak, co ty teď 😉 Zrovna minule jsme na červencovkách probíraly s holkama váhu miminek , tak to bylo taky zajímavý 😀

natalien
1. čer 2007

😀 no tak to by bylo 😀 Jo a už jsem asi objevila diskuzi na červencovkách v okr.Na, tak zajdem tam a pokecáme?

macanet
autor
1. čer 2007

Jo určitě!!!

ladydi
31. srp 2007

Koukám jak se po 2.měsících člověk málem zasměje jak jsme si tu písali. No ale mně už jde do tuhého 😕 tak snad brzy budu moct napsat něco o Náchodské porodnici 😉

Pokud by tu hledal někdo nový info, že by se bál o miminko, nemusí se tam bát zajet. V neděli jsem spadla doma v kuchyni a malá se nehýbala, vůbec nechtěla reagovat na nic a tak jsme s manželem sedli do auta a raděj se jeli zeptat a byli na nás všichni moc hodní a nikdo nám nevynadal že otravujeme, takže pokud máte někdo pochybnosti o svém mimi, nebojte se, nikdo vás tam neukousne a pro váš klid vám miminko zkontrolují 😉

macanet
autor
29. zář 2007

Porodnici Náchod mohu doporučit, přístup veškerého personálu super, prostředí pěkné.Obdivuji sestry na šestinedělí a na novorozeneckém, dobrý přístup k maminkám i miminkům.Větší výhrady mám pouze k přístupu personálu na dětském oddělení které je ve stejné budově, ale o pár pater níže.Děs hrůza prostředí, sestry, pouze jedna dokázala poradit a když vidíte jak jim děti řvou a sestra o noční službě hraje na PC karty, docela děs, nikdy víc dětské 😠 😠 Vrcholem byl výstup paní uklízečky, která slovy" pokud nebudete jíst nebutete mít mlíko" 😕 Dobrá rady pro kojící matku, která v šestinedělí musela být s miminkem hospitalizována a k snídani bylo čerstvé pečivo, nebo jablko, housky a přesnídávky, když o pár pater výše vám klade lékařka rady, jak se stravovat při kojení a pozor na alergeny atd 😠 Jedla jsem dovezené staré pečivo z domu a jogurty, takže jejich snídaně jsem dávala manželovi domů 😉 Dále po císařském řezu jsem byla pak v šestinedělí taková přepadlá a druhý den mi paní uklízečka vyčetla, že mám na pokoji dosti bordel a ať si to před vizitou poklidím a něco udělám s taškama 😠 Podotýkám bylo to na dětském, ne na porodnici.Dále při odchodu ráno vizita a měření malé teploty, dobrý chápu o 30 minut přišla sestra, že před odchodem domů znovu změřit teplotu, nač nechápu bylo to 30 minut, holka ustrojená a spala, teplotu jsme neměřili a honem jsme vypadli, sestře jsme nahlásili stejnou, co před tím. Další exces, což nechápal nikdo z naší rodiny, že jsme nenápadně v košíčku měli danou složenku na přispění dětského oddělení na zlepšení prostředí. Haaa to určitě, chtěla bych vidět, co by za to koupili, možná kávičku a nové PC 😠 Kdybych věděla, co za to koupili prosím, osobně sio myslím, že se tohle nedělá a pokud jsou pacienti, popřípadě rodina spokojena sama nabídne nějakou pomoc, nebo koupi plínek atd... Nejdříve jsem o tom uvažovala o koupi hraček , plínek atd.,Ale přístup personálu jak k dětem i k nám, mě přesvědčil, že ne 😠 Nejsem žádná hysterka, všechno beru tak nějak s nadhledem, ale tohle mě dostalo.Nejvíc metoda, když má holka hlad, svážeme jí do zavinovačky, ona se uklidní. Holka se přepíjela, bohužel se to dosti lišilo s tím, co do nás tloukli na porodnici, kojit dle potřeb dítěte a kolik chce. Takže malou jsem vážila před a po kojení, kdy musela vypít 90 víc ne 😠 No dosti obtížné, když na porodnici pila 80ml 😠 Takže bylo jasné , že má hlad, což nikoho nezajímalo, že neexistuje, aby se přepíjela. Holka řvala, propínala se, takže jsem ji rozvázala, holka se dopila a spala další 3h. Takže se dosti lišil systém kojení v porodnici a tady 😠 navíc žádná rada jak pokračovat doma a tak jsme tam byly vlastně zbytečně. Takže výsledek, přišli jsme domů, holka nechtěla k prsům, vztekala se.Na porodnici jsem měla mlíka na rozdávání a taky se malá činila.Pak jsem dostala teploty , bodejť by ne na dětském poněkud netěsní okna, dveře. Takže závěr dětské oddělení už nikdy, ale porodnici vřele doporučuju všem a dodatečně děkuji celému personálu Náchodské porodnice za skvělý přístup.

ladydi
3. říj 2007

Porodnice Náchod je moc fajn. Doporučuju všem co se rozhodují. Sestřičky na šestinedělí jsou opravdu moc fajn a když dáte na jejich rady a chcete kojit, tak se to musí rozjet 😉 hlavně se nebát se zeptat a přijít za nima. My bysme bez nich nekojili, malá se neuměla přisát, ale oni jí to naučili a s pomocí odsávačky jsme se za den a půl rozkojili skvěle, tak snad nám to půjde i nadále. A sestřičky pro maminky jsou taky fajn, některé vypadají odměřeně, ale když si s nima popovídáte hned vidíte že se jen takové zdají. A co se při porodu týče personálu, no tak tam je 1* slabé ohodnocení. Jsou to prostě profesionálky v akci 😀 😵 s příštím pupíkem pojedu jistě zase směr Náchod, tak snad se nám to tam nijak do té doby nepokazí 😀

barca28
2. únor 2008

Ahoj holky,také se chystám rodit v Náchodě,pokud to tedy bude možné.Čekáme dvojčátka,tak nás tam vemou až od 36tt,jinak asi Hradec.Jen jsem se chtěla zeptat.S tím předporodním kurzem,co se tam odehrává?Já myslela,že se tam jde jen jednou a je to spíš taková prohlídka.Jdu tam za měsíc,to budu v 33tt a myslím,že už tak toho budu mít plné kecky.Díky za info

macanet
autor
2. únor 2008

ahoj barco, já byla jen jednou probíhala prohlídka porodnice, mohli jsme se na cokoliv zeptat, aTD.JÁ byla na jednom kurzu 😉

barca28
2. únor 2008

Tak to je fajn.Díky

macanet
autor
3. únor 2008

barco myslím, že ten jeden kurz trval 1-1,5 podle toho, jestli bys měla zájem vidět video porodu, noo když si vzpomenu na promítání v 7. třídě bylo mi blbě, ještě tenkrát, radši nevidět, jako pro děti ze 7. tříd dost dobrý 🙂 Ale bylo to zajímavé, ptali jsme se na různý věci ohledně porodu a manžel u porodu, rizika a co můžeš při porodua co ne, zkrátka co tě zajímá, na to se zeptej 🙂

barca28
3. únor 2008

Já sice nevím,jestli budu rodit přirozeně,ale kdyby náhodou jo,tak ať nejsem ze všeho vyjukaná.Nejdřív jsem si říkala,že se na to vyprdnu,ale teď když se mimi otočili dolů a mohl by být klidně přirozený porod,tak mi to nahnalo.Sice se ještě všechno může změnit,ale říkám si,že by možná bylo dobře rodit přirozeně a ne císařem,asi bych se lépe zotavila.

barca28
13. únor 2008

Holky vy co jste rodily v Náchodě.Zajímalo by mě,jestli vám tam půjčovali erární košile,nebo jestli jste musely mít svoje.V Rychnově mají erární,tak doufám,že v Náchodě taky.Nemusela bych si zrovna pořizovat takovéhle rozepínací košile,když vím,že je pak doma nosit nebudu.Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru