Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petka80
5. kvě 2009

Nostalgicky nakukuju, protože jsem v Nera taky rodila a gratuluju všem čerstvým maminkám 😵

K tomu inkubátoru. U nás to bylo tak, že ihned po porodu mi dali malou na břicho, trochu jsme se poňuchňaly a pak ji odnesly, asi do toho inkubátoru, tam jí dělali i ta základní vyšetření. Já mezitím porodila placentu a šili mě, tak jsem stejně měla dost co dělat sama se sebou. Pak mě hned odvezli na pokoj (to je rozdíl oproti jiným porodnicím), přišel manžel (ten byl mezitím u dcery) a já řekla, že chci, aby ji přivezli, no a oni ji přivezli, v pohodě.
Mně na Neratovicích právě vyhovuje, že jsou hodně vstřícní a splní všechny požadavky, pokud je to jen trochu možné 🙂 Takže bych se rozhodně nebála, že dají mimčo do inkubátoru, když by to nebylo potřeba nebo si to člověk nepřál.

sluninka
6. kvě 2009

holky...u nás to bylo tak že jakmile malá vylezla, dali mi ji na břicho, pak ji vzali a protože jsem byla na tom menším porod.sále (chtěla jsem tam) tak malou šli ošetřit a očistit vedle na ten větší sál, ale manže šel s nima, chtěla jsem aby byl u ní...hned potom ji sám koupal a šel s ní k tomu inkubátoru, kde dorovnávali teplotku... já mezitím porodila placentu a a šili mě...ptali se jestli chce manžel být pořád s malou , já ho tam poslala, protože jsem věděla,že já už to tam dobojuju sama 😉 když mě převezli na pokoj, tak mi malou dovezli v tom vozíčku a byla tam s námi...mohla tam být jak dlouho jsme chtěli...manžel pak jel domů,protože bylo pozdě v noci a já protože nemohla spát, tak jsem vstala z postele a skoro celou noc jsem proseděla na dětským u sester a koukala jak je ten náš pokládek nádhernej 😉 hned ráno v 6 mi ji přivezli na pokoj a od té doby už byla jen se mnou, pokud jsem se chtěla prospat nebo vykoupat, tak jsem ji mohla dát k sestřičkám, kde ji pohlídají jak dlouho chcete...prostě mám na Nerátky hrozně krásné vzpomínky...
taky jsem to obrečela, když jsem jela domů, bylo tam o nás moc krásně postaráno 😵

kocicinka
12. kvě 2009

Holky můžete mi poradit, jak je to tam s tou "registrací". Jsem tam zapsaná v NIS, ale když tam chci porodit, musím tam jezdit každý týden do poradny? Nebo stačí se tam objevit jen jednou? Má to vliv na to, jestli mě pak vezmou k porodu? Volala jsem tam, ale odkázali mě na pondělní prohlídky, ale když já už jsem tam byla, ale před 2 měsíci a skoro všechno jsem zapoměla ☹ Budu do té doby chodit ke svému Dr. A co když budu přenášet? To jim tam mám zavolat a říct jim, že přenáším a oni mě hospitalizují? Nebo jak? 😕 Omlouvám se za blbé dotazy 😅

kocicinka
12. kvě 2009

Jo a ještě nevíte kam se mám nechat přepojit, když se chci objednat do poradny? Nebo, pokud se neobjednává, kam a kdy mám přijít? Sepsání porodopisu se děje taky v poradně, nebo jinde? Díky moc 🙂

ivana24
12. kvě 2009

Koci..od 36tt těhotenství bys už měla chodit na monitor. V nera to funguje tak, že jdeš nejdříve na monitor, ten je otevřen od 8hod od rána a jsou tam dva. Chodila jsem dříve, abych nemusela čekat frontu. No a pak jdeš do poradny. Já chodila k primáři, ten má ve čt od 9hod celý den. Sestřička volá monitory a jdeš v pořadí s ostatními těhu. Registruješ se dole v recepci, to musiš udělat ještě před prvním vyšetření (nevím, zda tím NIS tohle nemyslíš 😉 ). To jestli tě v Nera vezmou ti asi nikdo nezaručí. Ale stojí to za ten risk, fakt tam byli moc hodní a to jsem to tam zažila dvakrát, jak na 4lůžáku tak na nadstandu a oboje suuuppppeeeerrrr 😉
Taky mi ukápla slzičky, když jsme odjížděli s Barunkou, že už si tam pro další miminko nepojedu ☹ Ale dvě stačí 😀 občas je to fakt mazec 😀 ale krásnej 😀 😀 😝

lucie.krajcarova
12. kvě 2009

Koči, ono asi záleží, kdy tě pošle tvůj gynekolog do porodnice, u mně to bylo taky v 36tt jako u Ivany. jo Ivčo, při vytahování stehů jsem si tam prohlížela nástěnky, a rodilo tam pár známých lidí, to je moc hezké, třeba někdo od Lucky Bílé, dítě kouzelníka Kožíška atd, to je taky příjemné doporučení 😉 mně se po té hezké porodnici stýská ještě teď 😅

Lucza, nevyplníš si profíl? není vidět, jaký jsi tt.

kocicinka
12. kvě 2009

Holky dík, já můžu ke svému dr chodit až do porodu a i na monitory, tak právě proto jsem se ptala, mám to totiž do Nera docela daleko a být tam už takhle brzo po ránu se mi moc nechce. Tak by mě zajímalo, jestli by jim třeba nestačilo, kdybych se tam objevila jen jednou.Co myslíte. A objednávat se tam tedy nemusí, stačí přijít na blind, jo?
A nevíte, kolik tam mají nadstandartních pokojů? Těch jednolůžkových? Chtěli bychom, aby tam mohl se mnou být manžel.
V tom jejich počítačovém systému (NIS)již zaregistrovaná jsem.Registrovala jsem se telefonicky.

ivana24
13. kvě 2009

Koci, tak víc nepotřebuješ. Jednolůžáků je tam myslím 4 nebo 5. Jsou takhle tam vzadu v chodbě, je tam klídek. Já měla vše sladěno do oranžova, bylo to příjemné, ale není to žádný zázrak, ty dva krajní jsou lepšejší 😉 Důležitě pro mě bylo soukromí 😉 ne kvůli MM, ale kvůli Filípkovi, mohl tam se mnou být celé odpoledne a nikoho nerušil 😉 Ale je to hrozná náhoda, že by byl volný, ale odvážným štěstí přeje, že? 😵
Lucko: jo rodilo tam hodně známých (Něrgešová, synovec od Lucky Bílé se tam narodil, samotná Lucka Bílá, od hokejisty Výborného, od Landy a tak...oni jsou fakt docela profláknutí 😀 )

petronelie
13. kvě 2009

Ivuš, ty jsi snad všude...AHOJ 😀

aluskas
14. kvě 2009

Tak přidávám čerstvou zkušenost s porodnicí v Neratovicích. Byla jsem tam zatím jen 5 dní na zkoušku 🙂 ...zastavovali mi porod a naštěstí zastavili, tak si to dám za pár týdnů znovu 😀
Byla jsem na 4lůžáku.
Prostředí super, personál skvělý..nic pro ně nebyl problém, ve všem se snažili vyhovět, neobtěžovali zbytečnými výkony (např. cévkováním kvůli kultivaci z moče..stačila jim jen moč v kelímku)
No a jídlo...prostě nemocniční klasika,což mě nepřekvapilo...do porodnice nechodím "debužírovat"
Prostě absolutní spokojenost...proti Bulovce, kde jsem rodila poprvé, to byla nádhera.

Lucko, dodatečně gratuluji k Martínkovi!

lucie.krajcarova
15. kvě 2009

Aluška moc díky, a jsem ráda, že se ti tam moc líbilo. 😉

mar26
22. kvě 2009

Ahoj holky, přidávám se k těm co chtějí rodit v Neratovicích a jsem ráda,že jsou tam snad kromě jídla dobré zkušenosti. Švagrová tam rodila dva roky zpátky a byla spokojená, teď čeká druhé a nikam jinam nechce 🙂
V pondělí máme v plánu jet se tam podívat, sepsat porodopis,tak snad budou prohlídky, mám tam v pondělí zavolat,jestli ano.

lucie.krajcarova
22. kvě 2009

Mar, tak ti držím palce, ať vám to oběma vyjde s Neratovicemi 🙂 dej vědět, jak se ti líbila prohlídka. U mně sice bylo rozhodnuto ještě před ní, ale přesto to bylo velice příjemné 😉

kocicinka
22. kvě 2009

Holky ten porodopis je co a sepisuje se to kde?Je třeba se na to objednat?

kocicinka
22. kvě 2009

Jinak když tam chci jít do poradny, tak se objednávat prý nemusím, je to tak? Kam se má vlastně jít? A na monitor mě pak pošle ten doktor z poradny?

petronelie
22. kvě 2009

Ahoj mar 🙂

A budeš mít u porodu CHl. nebo nějakého konkrétního porodníka? Jinak je tam dost naštoucháno ☹ Já tam měla jít, celý den měli volno (měla jsem tam informátorku 😀...že jo Ivuš 😀) a pak bylo moc miminek a nevzali mě 😢

smslucinka
22. kvě 2009

Ahojky všem, jsem z Neratovic a chtěla bych tu v listopadu rodit,byla jsem se už zaregistrovat, jen jsem na vrátnici řekla,že bych tam chtěla rodit a kdy mám termín a paní v recepci mi zjistila kdy budu 36tt a objednala mě nějak kolem toho data,takže tam jdu v září k orimáři Bílinovi. Mám už doma 18ti měsíčního syna,ale toho jsem rodila U Apolináře jelikož se narodil velice brzy,přestala mi fungovat placenta a tak se nám narodil 31tt a vážil neuvěřitelných 1015g a 36cm druhý den nám zhubl na 800g,moc nadějí mu nedávali,ale vše zvládnul v pohodě a je z něj krásnej klučina. I on se měl narodit v Nera,ale bohužel nejsou tu vybaveni na tak malinkaté miminka.U Apolináře mi to přijde jako na běžícím páse,ale jestli se mi to povede a budu opravdu rodit v Nera,tak budeme jedině rádi,jelikož malej za mnou bude moc chodit s babičkou nebo s tatínkem kdykoliv bude chtít a budou to mít jenom kousek.

mar26
23. kvě 2009

Ahoj pet 😉 , ano u porodu bude CHl., říkal ať se místem nebojím....že pro jeho pacientky,tam místo vždycky je,tak uvidíme až přijde na věc 🙂
Chodila si na monitor jen k Chl. viď? Na to jsem se ho neptala,ale předpokládám,že nebudu muset do Neratovic jezdit a jen k němu.

lucie -já jsem taky na 100% rozhodnutá pro Neratovice,ale podívat se jet chceme a i sepsat ten porodopis...poslal mě tam gynekolog-porodník, který mě bude rodit

kocicinka možná se ten porodopis píše až před porodem,nevím...mě sem poslal Dr., přímo za konkretní osobou, ať to už máme připravené

ivana24
25. kvě 2009

CHl. znám taky, on za mnou přišel před SC, bo měl o mě info (viď Pet 😉 ). Jsou si s prim. hodně podobní 🙂
Jeeeeee já bych tam hned jela znova, je to tam fakt mooooc fajn, obě moje ratolesti jsme nakoupili tam 😀
Koci..nejprve monitor a pak s monitorem k lékaři 😉
Mar..když ti tohle slíbil, tak je to pohoda.
A nadstandard jsem si užila, hlavně kvůli Filípkovi byl moc fajn, celé odpoledne tam byl se mnou a se ségrou 😀 😝 stálo to za to 😉

mar26
25. kvě 2009

Dneska jsem se byla v těch Neraovicích, porodopis sepsaný, zvládli jsme s manžou i prohlídku a oba jsme byli spokojení. Dneska dokonce měli i jeden nadstandart volný..kéž by byl i pak až budu potřebovat.

Ivano to je tak hezké číst,že se tam někomu líbilo.

A prováděla nás PA Milada Bartošová -doufám,že jsem jí nezkomolila jméno 😀

ivana24
25. kvě 2009

Milada je fajn 😀 , ale i Jitka, tak byla také super 😉
Mar26...je to tam bezva. Teda až na to jídlo, ale dá se to. Já dvoumatka ocením jakékoliv jídlo, hlavně když nemusím vařit 😀 Jinak nadstandard N4 ten je můj, tak si ho můžeš půjčit 😉

mar26
25. kvě 2009

ivano tak děkuju, beru jakýkoliv...nic proti,ale když jsem dnes viděla některé maminy...radši fakt budu sama!!
Jídlo prý nic moc, manža už vymyslel,že zaúkoluje mojí mamku a jídlo bude vozit 😀
Jsem fakt ráda, že tam dělají fajn ženský a co kojení? Milada říkala,že se snaží fakt o max. podporu.

Dneska byl volná N1

ivana24
26. kvě 2009

Tak N1 volná, to je zízrak. Ta N4 není tak hezká, ale si tam sama 😉 Já u Filípka byla na 4lůžáku a bylo to taky fajn, jsem se tam seznámila s maminóu s kterou se vídám dodnes 😉
Mě taky nosila mamča jídlo, dobrůtky, áby naběhla rychle laktace. No já tvrdím, že v Nera rozkojí i chlapa, fakt se snaží a nutí a jen tak to nevzdávají 😉 🙂

lucie.krajcarova
26. kvě 2009

čau holky, ohledně kojení, hodně si mě hlídaly sestřičky po císaři, a snad i díky nim jsem kojila hned, radily s polohou, přinesly kojící polštář, i klobouček, fakt se staraly super. Nebojte se rodit v Nera 🙂 Mně těď skončilo šestinedělí, tak jsem si nostalgicky zavzpomínala. Mně se tam moc líbilo fakt. souhlasím s Ivanou, jídlo nic moc, ale lepší, než si vařit sama 😅 s nošením jídla se to jistě dá zařídit. u mně to nešlo, manža chodil do práce a na návštěvu přišel až kolem páté, to bych umřela hlady 😀

sluninka
29. kvě 2009

teda holky nevim jak vy, ale já na to jídlo nějak neměla vůbec chuť...snídani jsem jedla většinou až do oběda, k obědu jsem si dala max polívku a to jen trochu a pak jsem snědla až večeři...mi stačilo jak jsem asi pila...
souhlasím s tim kojením...péče naprosto jedinečná,radily a radily a pomáhaly a snažily se dnem i nocí 😉

lucie.krajcarova
1. čer 2009

Sluni, já měla hlad i chuť pořád a vše jsem vždycky zblajzla, když mi nikdo z rodiny nic lepšího nepřinesl 😀

lucie.krajcarova
3. čer 2009

maminky, co máte po císaři, říkal vám někdo, jak dlouho byste neměly otěhotnět, aby bylo vše ok? já se to dověděla dnes od jiných maminek, ale v porodnici ani na gyndě mi nic neříkali.. prej by se mělo tak rok počkat..

mar26
3. čer 2009

luci já sice ještě nerodila ani nejsem po císaři 😅 ,ale moje sousedka je po císaři a říkali ideálně tak rok a půl až dva roky...kvůli jizvě na děloze..mohla by totiž prasknout. Oni po normálním porodu doporučují tak rok....pak je i větší riziko syndromu náhlého úmrtí, když jsou mimi hned u sebe. To jsem někde četla.

sluninka
3. čer 2009

😅 rok? ted apředstava, že bych byla už zase těhotná,no můj bože 😕 ale do Nerátek bych klíďo jela 😀 i když teda ne rodit 😀

petronelie
3. čer 2009

ahoj holky,

no jak to čtu, tak si snad pořídíme ještě holčičku abych mohla rodit v Nerátkách 🙂

Sluni, můj manžel se svým bráchou jsou od sebe 15měsíců, tzn. tchýňka otěhotněla když měla půlročního Míšu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru