Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

mar26
3. čer 2009

Ahoj Pet,to víš že jo, Davčovi pořídíte ségru 😉

petronelie
3. čer 2009

ahoj mar, už se ti to blíží, že jo?mě ten lump ted štípe do prsa 😀

mar26
3. čer 2009

blíží, blíží....mě zase hrozně dloubě do žeber 😅

petronelie
3. čer 2009

mar: nojo...bude hůř, obrň se trpělivostí.
Jinak já příště chci do Nera hlavně kvůli tomu kojení. S tím jediným jsem byla v Bene nespokojená. A co se týče jídla, mám výhodu, že jsem věčně hladová, tak mi chutná cokoliv 😀

Nicméně pokud bych příště rodila, tak v Nera a s Mudr. Chlebečkem, ať si tu srandu užijeme spolu 😀 😀 😀

mar26
3. čer 2009

Já jsem taky hladovec,tak se tam s tím jídlem srovnám a vím,že manža bude stejně rozmazlovat vozeným jídlem....tak alespoň večeře budou dvojité a pořádné 😀

Snad už to uteče....kdybych rodila třeba ve 38tt vůbec bych se nezlobila ...i když pořád to zvládám v pohodě a moc mě to břicho neomezuje..jen těch 9 kilo nahoře je znát do schodů 😅

petronelie
3. čer 2009

Mar: mno máš malý bříško. A přeju ti, ať nerodíš ve 43.tt jako já 😀 Já měla nahoře 11kg a teď kvůli kojení žeru jak polskej zájezd a podle toho taky vypadám 😀 Ale co bych pro naše princátko neudělala,že 😀 😀 😀 Manžel je hodně velkorysý, že se na mě vydrží dívat 😉

mar26
3. čer 2009

Peti nebo ty jsi na sebe příliš kritická a určitě to tak hrozné nebude 😉 ....já tě viděla někde na fotce při kočárkování a prostě štíhlá, dlouhonohá blondýnka 😵

Můžeme dát někdy ten srazík, buď ještě teď, když jsem 2in1 nebo až s Natálkou...když budeš chtít 🙂

petronelie
4. čer 2009

mar: děkuju za kompliment...jako v oblečení to jde, ale nahá....no ale ten můj malej kousek za to stojí!!! Dneska se mi zdálo, že čekám holčičku...mazec 😀

A jsem pro sraz. Jsi kousek, tak můžem kdykoliv. Pokud jsi na icq nebo skypu, napiš mi do IP nick a domluvíme se klidně na příští týden, jsem zcela variabilní. Navíc konečně někdo, kdo je blízko. Naštěstí budu mít blízko i bloumíka s Verčou.
Příští týden má být už lepší počásko, co zajít na obídek do Kamenice? Já jsem hladová pořád a stále 😀

Dnes jedem za holkama, tak nás jdu načančat a zatím přeju všem krásný den!!!!

lucie.krajcarova
4. čer 2009

holky, v Neratovicích mi po císaři nabízeli nějaké svícení lampou na jizvu. nebyla jste na tom některá? mám teď k dispozici bioptronovou lampu, tak nevím, jestli je to totéž a jestli to pomáhá

sluninka
4. čer 2009

holký,já bych se taky ráda srazila, můžu se k vám vetřít? 😵
jinak děkujte bohu, za 9 nebo 11kg nahoře...já měla 22kg a ještě mi zbývá zahodit někde 5kg a jsem na svý váze...ale pořád mi pár mých věcí není, to je děs, nemám co nosit 😖

petronelie
5. čer 2009

Lucko, četla jsem jednou poradnu MUDR. Kouckého na netu (porodník od Apolináře) a paní se ho ptala na svícení jizvy biolampou a on jí to schválil. Ale byl to starší dotaz, asi ho už nenajdu.

lucie.krajcarova
9. čer 2009

No vím, že to nabízeli i v Neratovicích, ale nebyla jsem na tom, tak nevím, jestli mám doma to samé.

ivana24
15. čer 2009

Lucko, já jsem si nechávala svítit, bylo to super, a nadst. to má dokonce v ceně. Hezky se mi to zahojilo 😅 Svítila jsem i poprvé a bezva. Podruhé jsem dala větší dávku, protože mi sestřičky nechaly lampu na pokoji a teď skoro jizva není vidět 😉

lucie.krajcarova
16. čer 2009

Ivano, tak to je fajn, že víš, o čem mluvíš. Mám nějaký přístroj doma, tak zjišťuju, jak se to používá. Jak dlouho ti svítili? Nevíš, jestli to byla taky Zepter lampa? jak často jsi tam chodila?

ivana24
16. čer 2009

No byla to lampa, mám pocit že dokonce zepter lampa, svítili mi 10min, normálně to dělali dvakrát denně, ovšem když jsem ji měla na pokoji, tak jsem si ji dala 5krát. Krásně se mi ta jizva stáhla, fakt bezva 😉

lucie.krajcarova
16. čer 2009

Tak to moc děkuju, myslím, že nevadí, když si na ni budu svítit až teď, akorát jsem nevěděla, jak dlouho. a ještě prosím tě, z jaké vzdálenosti jsi svítila?

ivana24
21. čer 2009

Lucko, cca 10 - 20cm, asi tak nějak. Ono se to krásně stáhlo, fakt bezva 😉

mar26
22. čer 2009

Ahoj holky, můžu se ještě, je něco z věcí, které jste třeba do Neratovic neměly zabalené a která vám pak scházela? Nebo nějaké rady a porady pro porod v Neratovicích? Díky 🙂

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Ahoj mar, určitě si vem s sebou aspoň dvě košile a 2 podprdy a vložky do nich, boty do sprchy a aspoň 2 ručníky - zvlášť na horní a spodní část těla - raději více ručníků.Taky krém na strie. Bepanthen na bradavky.Termosku a vlhčené ubrousky pro mimi. Spousta věcí tam je, jako poporodní vložky, plenky na mimi i kosmetika.. K porodu mi radili jelení lůj, colu s cukrem, ovoce, sušenky a tak. Dlouhé porodní tričko a pár poporodních vložek, které použiješ hned po porodu.

mar26
23. čer 2009

Ahoj luci, děkuji moc...myslela jsem,že poporodní vložky tam nedávají..mám s sebou dvoje balení...tak díky tvé radě si některé z tašky na šestinedělí přehodím do tašky k porodu. O tričku nám říkala v Nera PA...termosku teda vezmu. Jinak mám teda asi vše...děkuji,děkuji 🙂
Jak se to blíží, tak přemýšlím co asi ještě 😀 ...ale když tak to doveze manža, když něco bude chybět.

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Mar, neboj, ty využiješ doma 🙂 já jich pár ještě kupovala na doma. v porodce jseou pořádné "lodě",a le díky tomu, že tam moc nenachodíš, tak nekloužou. Doma je to horší 😖 Jinak se klidně ptej 😉 Ještě poradím i Plán porodu. Měla jsem dokonce plán k císaři a vše mi splnili, mám moc hezké vzpomínky na porod i na pobyt tam. Odkud jsi?

mar26
23. čer 2009

Bydlíme kousek za Prahou,ale úplně opačným směrem 😀 ,tak snad stihneme dojet...ale máme chatu v Liběchově...za Mělníkem...byli jsme tam teď o víkendu a asi ještě pojedeme i tenhle víkend,tak kdyby se to rozjelo tam, budu to mít alespoň kousek.
Plán jsem si vyplňovala...jen jsem ještě nevyplnila polohu při porodu...PA na jednom kurzu radila,ať první zatlačení uděláme ve dřepu,opřený o manžu, který sedí papřený o zeď na míči...že v dřepu každá zatlačí nejvíc...víc než v polosedě atd. a že budeme mít 3/4 za sebou....tak nevím.
Císař ještě u mě přeminulý týden docela připadal v úvahu..malá byla trošku šikmo,ale teď ve středu už byla dobře...no a uvidí se definitivně teď ve čtvrtek.
Ty jsi byla nakonec na sekci?
Já mám právě radost,jak si Neratovice všechny chválíte..moje švagrová tam rodila 2,5 roku zpátky a taky moc spokojená. a teď tam chce rodit zas 🙂
Co je dobrého si do toho plánu třeba ještě dát?

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Kousek od Mělníku bydlíme 🙂 My to měli 12 km, ale i tak manža jel jak blázen 😀 Polohu v dřepu doporučuju, kdybych mohla rodit jen v ní, tak by se mi to líbilo. působí tam zemská přitažlivost. Jo byla jsem na sekci, protože malý byl od 32 tt KP ☹ Do plánu jsem si dala, že nechci, aby malého krmili umělou výživou, leda glukozou a ne lahvičkou, ale stříkačkou nebo lžičkou, kdybych hned neměla mlíko (2 noci jsem ho neměla u sebe), že ho chci mít pořád u sebe, hned jak to půjde (rooming in), že nechci žádné léky, co by utlumily kojení, že ho chci co nejdříve na přisátí. No a pak věci, které se týkaly právě toho císaře.

lucie.krajcarova
23. čer 2009

a fakt jsou tam machři. v neděli večer mě operovali, ráno bylo teda brutal 😠 děsná bolest a ve sprše jsem omdlela, ale pak to bylo lepší a lepší a ve čtvrtek jsme už šli domů!!!! Jizva se dobře hojila a malý přibýval, tak jsem byla ráda, že se to nijak neprodlužuje, i když se jedná o soukr. porodnici. jo a některé pojištovny na to přispívají, takže jsme nakonec platili jen nem. poplatky, zbytek jsme dostali uhrazeno od OZP (přítomnost otce u porodu a příplatky za soukromý pokoj).

mar26
23. čer 2009

luci fakt jste dostali od OZP tohle proplacené? Já jsem totiž taky u OZP,ale nikde jsem nečetla,že by na tohle přispívali...jak se to vyřizuje? 😕
Děkuji fakt moc za rady....to s krmením si tam taky napíšu, to je dobrý nápad 😉

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Stáhni si formuláře na jejich stránkách - jeden je pro maminky a druhý je pro miminka - teda miminko je automaticky pojištěno u stejné pojišťovny jako matka. poslat to pak můžeš kdykoliv a stačí pouze nahlásit Rč miminka. Dostali jsem 2500 Kč. teda předtím jsem nic nečerpala.

mar26
23. čer 2009

luci aha,já teda teď čerpala 1000 na kojící podprdy,ale třeba zaplatí ještě něco..uvidím,určitě to zkusím

To je škoda,že Martínek zůstal KP....ale je zase fajn,že i tak jste to krásně zvládli..mě taky ještě předminulý týden Dr. říkal,že má Naty hlavu nakřivo a kdyby tak zůstala,že to bude sekce,ale minulý týden byla dobře..jsem na ní zvědavá na čtvrtek.
A kdo ti dělal toho císaře?

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Dělal mi ho MUDr. Ptáček - velice vtipný, jsem se fakt na tom sále smála (měla jsem spinál) a mUDr. Kalivodová, k té jsem zas chodila na prohlídku po monitorech, velice milá a šikovná. a zašili mě fakt skvěle, všude mi tu jizvu chválí 😀 už tam chodíš na monitory?

mar26
23. čer 2009

luci nechodím a ani nebudu....jak rodím s Dr. Chlebečkem,tak nemusím.
To je super s tou jizvou, i to,že tam třeba nabízí to svícení lampou...ona je jinak na doma docela drahá 😒 .
Kdybych šla na císaře,tak taky volím spinál..celkovou bych nechtěla...přeci jen..neslyšíš prvně mimi zakřičet a ta narkoza jde mnohem rychleji do oběhu.

ivana24
23. čer 2009

Mar...já to mám za sebou v Nerátkách dvakrát a super. Teda oboje sekcí, ale nemohu si to také vynachválit 😉
Budu držet palce, ať vše zvládneš 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru