Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
15. pro 2009

Ahoj Polakovi, tak to jste na tom nejlíp, jako nejblíž termínu 🙂 a přirozenou cestou 😉

polakovi
15. pro 2009

no nenápadně, ale jistě se to bílíží 🙂 ale do Neratovic jedu s tím, že mě tam pomůžou a že to jednou musí skončit 🙂 Mám dvě kamarádky,které tam rodily a opravdu samá chvála... jen mě trošku mrzí, že tam nejezdíme na monitor... :( můj doktor, tam jezdí rodit externě, tak proto chodíme k němu a né do Neratovic...

misu
15. pro 2009

holky, vás tu teda je s vánočníma miminkama 🙂 .. tak všem moc držím pěsti, ať vše dopadne na jedničku a můžete se brzy těšit s těch vašich pokladů 🙂 .. a určitě pak poreferujte, jsem zvědavá, jeslti se tam něco nezměnilo.. nás to čeká už taky za pár..

polakovi
15. pro 2009

misu děkujeme a vědět určitě dáme... my se snažili o mimi 2,5 roku a pak to vyjde na vánoce... krásné.... opravdový dáreček to bude.... na celý život... 😀 hezký den všem

luciasek001
15. pro 2009

Ahoj holky, taky moc držim na čtvrtek palečky, at vám to rychle uteče a nevyskytnou se komplikace. Moc vám závidim. Já jsem byla v Nera dneska a zatim to prý na porod nevypadá, ale prý nejdýl do 2 týdnů bych mohla porodit. Tak jsem zvědavá kdy se to malé odhodlá na svět. Od pátku mě zkouší co vydržim, ale ještě držim 🙂
Ahoj hest, tak pak se ozvi jak jsi dopadla ty, koukám Apolináři to moc neřeší když ti dali termín až na 30.12. At ti to dobře dopadne 🙂

hest
15. pro 2009

Ahoj luci-) no jasně, Apolinář to neřeší..tak dáme jednu poradnu tam a jednu onam..a pak se uvidí-)))
Dva týdny ti utečou rychle-)) ale chápu, že teď to asi utíká už strašně pomalu-)) koukala jsem na vedlejší f´´orum nápoj dle... co všechno za utrejchy se dá namixovat k vyvolání porodu-)))) tak pokud ani za dva týdny nic mrkni vedle-)))

lucie.krajcarova
16. pro 2009

Hest, tak já ve 39tt ještě drhla podlahu po kolenou, aby se mi malý otočil a nic 😀 ale na konci toho týdne jsem začala mít kontrakce, a ty jsem nechtěla 🙂 takže mi to možná pomohlo k tomu, aby šel malý dřív 😅

luciasek001
16. pro 2009

hest, dík kdyžtak juknu jak ho vyprovokovat ven 😅 Zatim se mu u mě asi ještě chvílí líbí, ale je vidět, že už tam má málo místa, dává o sobě dost hlasitě vědět. Tu krč jsem dneska nadobro zrušila ještě jsem slyšela než pani zavěsila, že jsem si dovolila to zrušit což se jim nestává. Prostě nejsou jediná porodnice v čechách..... 😝 Já doufám, že ještě Vánoce stihnu doma a v klidu bez bolestí.

janne75
17. pro 2009

Tak holky, taška zabalená, úkoly manželovi rozdány 🙂 , musím říct, že si vůbec nepřipadám, že dnes jedu do porodnice a zítra budu rodit ☹ , no změna oproti přirozenému porodu, kdyby jsme si protáhli pobyt přeji všem tady krásné vánoce 😵 😵 😵... Jakmile dorazíme domu ozvu se s novými postřehy a dojmy...a maminkám s termínem okolo vánoc přeji hodná miminka, kterým se nebude chtít na svět uprostřed štědrovečerní večeře 😀 😀 😀 Mějte se!!!!

lucie.krajcarova
17. pro 2009

Tak zítřejší maminky, porodům a císařům zdar 🙂

antynka1
18. pro 2009

Tak jsem zvědavá, jestli holky už se broučky v tuto chvíli drží v náručí 🙂

misu
18. pro 2009

tak holky už to mají asi za sebou a kochají se mimískama 🙂.. docela jim závidím, já si ještě chvilku počtám 😅 .. teda doufám, ještě ať se chvilku dopeče 🙂
tak snad proběhlo všechno v pořádku a už se těším na zpravodaj, až se vrátí z porodky 😉

raduskaberuskakolin
21. pro 2009

Ahoooooj holky! Tak hlásím návrat z porodnice v Nera 🙂 . Nakonec to dopadlo tak, že jsem rodila místo plánovaného císaře 18.12. už neplánovaně 16.12.09. ŠLa jsem jen na monitor ke své doktorce, ta už podruhé zjistila tachykardii, takže mne poslala do Nera, tam si mne nechali a ve středu před polednem udělali UTZ a na něm byly nějaké ještě hraniční průtoky a taky mne dost bolelo břicho v jednom místě po sekci( to už ale asi měsíc) a paní primářce se to místo zdálo ztenčené, takže ve 12:58hod ve středu 16. se malá sekcí narodila, měla 3130g a 49 cm. Byla tady debata ohledně klistýru, takže mně ho dali, ale nedebatovala jsem a ani to nebylo nepříjemné, mají tak ohromný přístup a jsou tak hodně diskrétní, že vám není blbé fakt nic. Hned ten den večer jsem vstávala do sprchy, což mne překvapilo, ráno zase a pryč cévku a malou jsem měla od druhého dne u sebe, bylo to krásné. Včera, 4.den po sekci, nás pustili, ted mne mnohem víc než jizva bolí prsa 😝 , ale to se snad brzy upraví. Musím říct, že přístup všech, od uklizeček, přes sestry a lékaře, je tam jedinečný a lidský, takže se nebojte rodit tam. Jinak, samozřejmě jsem tam potkala Janne75, má nádhernou holčinu, Terezku myslím, tolik vlasaté miminko jsem ještě neviděla 😲 . Bohužel jsem se nestihla jít rozloučit, takže doufám, že Janne se sem dostane a pokecáme ještě, Radka 🙂 🙂 🙂 🙂

luciasek001
21. pro 2009

Ahoj Radu, moc gratuluju k holčičce 😵 Já ti tak závidim, malému/ý se u mě asi líbí a prozatím zkouší co vydržim. A vizita je tam asi po ránu vid? Chystám se tam zítra na kontrolu tak snad to bude dobrý. To je fajn, že se ti tam líbilo a byla jsi spokojená, tak to má být. A mají nával nebo okolo Vánoc se moc miminek nerodí? 🙂

antynka1
21. pro 2009

Ahoj Raduš, tak to moc moc gratuluji a Jane samozřejmě taky. Tak hlavně, že jste to holky všechno zvládly a máte to za sebou. A hlavně, že jsi na Vánoce doma a Jane bude doufám taky. A jak tvoje malá jmenuje? A je hodná? Nechá tě vyspinkat?
A jinak super info, že jsi tam byla spokojená. A byla jsi tedy na nadstandardu nebo na vícelůžáku?

misu
21. pro 2009

Tak to jsou prima zprávy, Raduš, moc gratuluju k holčičce 🙂 .. to je fajn, že nakonec všechno dobře dopadlo a takhle si tě ohlídali a malá se dostala ven v pořádku.. super zprávy, že se tam nic nezměnilo k horšímu a péče je stejně skvělá 🙂 .. už se tam taky těším 🙂

hest
21. pro 2009

gratulace veliká! Já jsem tam byla dnes na kontrole, monitory šly rychle, jen pak poradna - měli tam něco akutního, takže jsem tam skejsla tři a půl hodiny, ale přístup velmi milý, moc príma. Jen přítel to nevydýchal a oodjel dřív,odovlali ho z práce, tak jsem ho poslala dom, a jela domů vláčkem, bylo to príma-) moc se mi to tam líbilo, i když to čekání bylo úděsné-))

raduskaberuskakolin
22. pro 2009

Ahoj všem! Luciasek - vizita je ráno kolem 8 hodiny, velká pak ještě v pátek kolem 9, o víkendu jsou vizity asi jak kdy, byla třeba i po 9, pak je každý den vizita ještě i večer, kolem 20-22hod., asi podle toho, co zrovna mají za práci a na miminka je vizita ráno - to je v jedné místnosti pro novorozence, to si tě zavolají a pak večer pediatr se sestrou ještě kolem 20hod. obchází pokoje. Ohledně návalu, no nevím, docela asi jo, 2 x za tu dobu jsem sestřičku slyšela, že mají stop stav, ale že stejně nikoho, kdo přijede s pokročilým nálezem neodmítnou. Antynko - Moje malá je Kamilka🙂, první mám Martinku. Měla jsem nakonec jednolůžák za 1300,- na noc 😲 , protože 2lůžák volný nebyl a ani 3lůžák a na 4lůžák už jsem nechtěla. Je to rána na vánoce, ale to soukromí bylo super. Janne má dvoulůžák, co vím. Hest - ohledně poraden, ty monitory to někdy dost brzdí, sama jem byla svědkem toho, jak sestry škemrají, aby je půjčily na ambulanci a lékaři je zase třeba potřebují u porodu nebo prostě na oddělení, je to těžký odhadnout a je to náhoda, jak dlouho tam vytvrdneš, ale těch pár kontrol se to myslím dá vydržet. Holky, kdyby něco, pište a hlavně přeju zdravá miminka, to naše je zlatíčko, papá a spinká, fakt hodná, jen já jsem rozbolavělá celá 🙂 , myslela jsem, že už toho bude ok, ale včera a dnes je to břicho horší, ale asi je to prostě jen moc brzy, vždyt to bude zítra teprve týden. Tak pa, Radka

lucie.krajcarova
22. pro 2009

Jéé, tady je nové miminko Kamilka, moc a moc blahopřeju 🙂 Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a hlavně, že jsi Raduško, spokojená!!!! Ještě si kamilku můžeš dát do pasu jako na profill, prozatím jsi pořád 40tt 😉

petka80
22. pro 2009

Gratulace veliká 😵 a děkujeme za aktuální zprávy přímo z "místa", zní to báječně, já už se snad těším na porod 😕 😀 😵

raduskaberuskakolin
22. pro 2009

Holky, díky a profil jsem změnila, ach jo, mi to nedošlo po těch měsících, že už nejsem těhule 🙂 , R.

lucie.krajcarova
22. pro 2009

Jééé Raduška už má dvě holčičky, to je paráda! a budou i fotečky do alba?

lucie.krajcarova
22. pro 2009

Raduš, a kdo tě operoval?

raduskaberuskakolin
23. pro 2009

Ahoj, fotky až dodatečně, ještě nemáme stažené a operovala mne primářka Csicaiová a doktor Muška, oba velice milí, ačkoli jsem předtím nevěděla, co si o tomhle doktorovi myslet, je opravdu super, moc toho nenamluví, ale když už, je příjemný a milý. R.

antynka1
23. pro 2009

Holky přeji Vám všem krásné Vánoce a hodně pohody do příštího roku. Radušce a Jeanne už doma s miminkama 🙂 Já mám Vánoce poněkud pokažené, vyšly mi pozitivně triply, takže musím vyřešit jestli jít na amio nebo ne..... Zatím jsem si triply nechala zopakovat, ale bojím se, že vyjdou stejné...... A informace pro ostatní - genetiku v Neratovicích nemají - posílají do Prahy. Chtěla jsem jet do Nerátek, tak jsem tam volala a říkaly, že u nich to nedělají - ale byli velmi milí, dokonce mi poradili kam zajít.

petka80
23. pro 2009

anatynko, to mě mrzí, ale nevěš hlavu, triply jsou tím proslulý, že jsou často falešně pozizivní 😝 Byla jsi na NT screeningu?

lucie.krajcarova
23. pro 2009

ahoj, antynko, to mě mrzí.. já bych asi na plodovku nešla.... držím palečky, ať to dobře dopadne 🙂

raduskaberuskakolin
23. pro 2009

Měla jsem také tripple testy špatné, byla jsem na 3 genet. UTZ a ty byly OK a na amnio jsem nešla, holčička je zdravoučká 🙂 , pokud ti vyšly dobře UTZ ve 12.t.t. nechala bych to osudu. Co všechno jsem si pročetla o tripple testech, je to jako věštění z koule, což mi potvrdila a i spousta doktorů, moc držím pěsti a všem holčinám tady přeju krásné svátky, s miminkama nebo s bříškama 😀 , R.

janne75
23. pro 2009

Ahoj holky! Tak i já hlásím návrat z porodnice 🙂 , pustili nás včera dopoledne, stejně jako Radku 4.den, tak si už doma vlastně užíváme, protože Terezka je zatím vytrvale spinkací miminko 😉, jen u sestřiček tu první noc řvala jak tur 😀 , takže mi jí přinesli ve 2 ráno a pak ve 4, to už jsem sestřičce řekla, ať mi jí tam nechá, měla tam ještě 3další uplakaný miminka a když Terka ležela vedle mě tak neplakala. Taky jsem šla do sprchy ještě ten večer, na poprvé se to nepovedlo, ve sprše se mi zatočila hlava, tak ještě za mnou přišla PA kolem půl 11 a to bylo v pohodě, ráno i cévka pryč. A jak říká Radka, klistýr taky v pohodě, srovnala bych ho zcela s tím Yalem, ale k tomu mi PA řekla, že bych byla strašně nafouklá a že jestli nechci tak že nemusím absolvovat nic.. Ale tak jsem to prubla 😅 a v pohodě. Také mě operovala paní primářka s dr.Muškou - alespoň dle té slovenštiny co se zpoza závěsu linula 😀 , paní primářka mi přišla velmi sympatická, na příjmu mě vyšetřovala i dr. Kalivodová - musím říct že mě překvapilo jak je mlaďoučká, a ta je také moc příjemná. Jak psala Radka chytila jsem 2lůžák, paní tam byla do neděle, tak jsem měla s kým pokecat, v neděli se celá porodnice vyprázdnila a v pondělí jsme tam byly snad celkem 6 maminek... takže i 3 a 4 lůžáky byli obsazeny po jedné posteli. Ostatní personál taky můžu jen a jen pochválit, dokonce se mě ptaly 3x za pobyt ohledně výměny povlečení, což se mi minule nestalo 🙂, jen se nám stalo v sobotu že přišel manžel na návštěvu, nahlásil se, vyzvedl roušku a za 5 minut vtrhla jedna sestřička do pokoje, ať tatínek ukončí návštěvu, že jsou přeci návštěvy zakázány 😢. Tak na ní paní z vedlejší postele koukala, a říká jak to, že přeci sem normálně tatínci chodí, i za ní byl včera manžel, tak se sestřička řekla že to snad není možné a odešla... No a kolem té samé sestřičky chodili ostatní tatínci na vážení miminek do babyboxu a nebo se procházeli po chodbě.. Tak nevím 😠 .. třeba jen měla špatnou chvilku 😀 .. nejlepší je asi se nedat, ale my jsme to moc neřešili.
Jinak jak tady teď řešíte ten triple test, já měla taky NT screening ok, triple testy vyšly ne vyloženě špatně, ale musela jsem dr podepsat prohlášení, že jsem byla informována, a taky jsem si zaplatila 3D ultrazvuk... Na amnio bych se bála, i když ho kamarádka absolvovala dokonce s dvojčaty, a to se běžně pro velmi vysoké riziko nedělá, ale z manželovi strany měli velké rizko DS, tak šla a v pořádku.
Radko a moc ráda jsem tě poznala, přeji Kamilce hodně zdraví a všem tady krásné vánoce!.. i když do té doby se sem určitě ještě podívám 😀

lucie.krajcarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru