Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
14. led 2010

Koni, mně to taky vůbec nevadilo, bylo veseleji. děti se určitě vzájemně nebudily. spíš nevím, co bych pořád dělala, kdybych tam byla sama. manžel chodil jen na návštěvy. my jsme si i vzájemně radily, jak na děti a tak, hodilo se to.

antynka1
14. led 2010

AHojky,
sice tam hekárnu nemají, ale pokud by ti bylo nepříjemné být na pokoji s ostatními maminami, tak je prý možno přejít v kterékoli fázi porodu na porodní sál. Takhle nám to bylo řečeno 🙂

mishah
14. led 2010

Lucie-teda to je supr a můžu se zeptat, jak probíhal ten císař podle plánu??To mě docela zajímá, já rodila první dítko CS, drhé bych sice raději přirozeně, ale nikdy to není jisté,jak to půjde..

konsa
14. led 2010

holky a dávaly, ukazovaly, diskutovaly jste porodní plán v neratkách s někým předem, nebo to stačí až u příjmu k porodu? Je na prohlídce porodního sálu, jak dělají, prostor k tomu se fakt vyptat na všechny postupy a možnosti, nebo jste o tom pak třeba ještě s někým mluvili (v poradně při kontrole a tak)?

mischule84
15. led 2010

Já jsem rodila v Neratovicích v listopadu a bylo to tam fakt super, když přijde druhé mimi tak jedině tam!! Na nic si opravdu nemůžu stěžovat vechny sestřičky byly moc fajn, ani jedna protivná 🙂 a hlavně moje porodní asistentka byla úžasná, ale bohužel jsem zapoměla její jméno ☹ Na porodním sále jsem byla hned od začátku. Pokoj jsme měli hned naproti porodnímu sálu a všechny porody jsme měli z první ruky 😉

lucie.krajcarova
17. led 2010

Konsa, porodní plán jsem dala sestřičce při příjmu, takže dost těsně před porodem,ale byl to císařský řez.

konsa
19. led 2010

luci, dík 😉 já byla včera konečně na prohlídce sálů a teda musím říct, že mě to nadchlo! Tedy hlavně to, co říkala PA (konečně jsem našla porodnici, kde mě nechají porodit v klidu a podle svého 😀 ).
Jen jsem se nějak zapomněla optat, podle jakého "pravidla" přidělují porodní sály? Když budu chtít rodit na tom velkém doplácí se něco (pokud bych nepoužila to lůžko). Případně je tu někdo, kdo rodil v kleče, stoje, dřepu...na tom malém sále? Tam na to asi není prostor, co?

antynka1
19. led 2010

Porodní sály - pokud budeš chtít rodit na tom velkém, připlácí se 1500. Co jsem tak pochopila, tak se nepřiplácí za lůžko, ale za to, že na stejném místě rovnou i miminko ošetřují a ty to vidíš. Jinak v těch lůžkách tak velký rozdíl není. Nám dokocne PA říkala, že to na tom menším je sice starší, ale má lepší podpěrky na nohy. A pokud
budeš chtít rodit na malém a bude místo jen na velkém, tak neplatíš nic.

lucie.krajcarova
19. led 2010

😉 Mishah, dala jsem jim přečíst svůj porodní plán. zhruba šlo o toto: pouze lokální anesteze, otec přítomen, až se mimi narodí, tak chci sundat kanylu a ´pohladit si ho, otec půjde za miminkem na první ošetření, bude s ním v inkubátoru a budou spolu - udělali si i první fotečku 😉 dále žádné dokrmování, co nejdříve u mně (po první noci mi ho hned přivezli). to jsou momenty, které mě hned napadly, bylo toho jistě víc. dále maximální podpora na kojení. Jinak pravděpodobnost druhého porodu CS je vysoká, takže vím, co opět chtít 🙂

antynka1
24. led 2010

Ahojky,napadla mě ještě jedna věc,kterou nevím. Na prohlídce porodnice nám říkaly, že používají většinou kosmetiku Johnson a jestli chceme používat jinou, že si jí máme dovézt a vyzkoušet jí kvůli alergiím. No ale co přesně si mám dovézt? Nějaké mýdlo, mléko na namazání a něco na prdelku? Vůbec se v tom nevyznám takže netuším...

petka80
24. led 2010

Na prdelku nic brát nemusíš, to tam mají rybilku, takovou tu namíchanou z lékárny, ta je super. Takže leda nějaký olejíček nebo mléko na namazání tělíčka. A případně to mýdlo. Když jsem tam byla já před 2 lety, tak fakt používali ten Johnson, ale třeba na koupání měli víc na výběr, třeba i Weledu. Asi záleží, jestli dostanou nějaký vzorky třeba nebo tak. Já ale tenkrát nic neměla, používala jsem to jejich a až doma přešla na "svou".

Tak holky, kdo je teď na řadě? Mně už se to taky pomalu blíží 😅

konsa
25. led 2010

Ted když jsem tam byla na kontrole nahoře ve 4patře, tak jsem viděla, že se tam povalují nějaký krémíky od Hippu, takže momentálně jso možná zásobený i Hippem 🙂 Já si radši pro jistoru vezmu i svůj olejíček a taky bepanthen (je i na bradavky).

petko, mě už se to blíží. Doufám, že ty mě nepředběhneš 😉

petka80
25. led 2010

konsa - no tak takové ambice teda nemám 😀
Budu držet palce na brzký a rychlý porod 😵

lucie.krajcarova
28. led 2010

KOnsa, držím palečky!!!!

konsa
29. led 2010

holky, dík 😉 dneska jsem byla na kontrole a zatím to teda nevypadá, že by se něco chystalo. Winter mi zas prohmátl břicho a udělal váhový odhad (tohle mě nikdy nepřestane udivovat, jak to dělá 😕 ). Jsme pořád malý (prý cca 2,8-2,9, ale od minulýho týdne jsme prý vyrostly) - tak snad!
Mno, ještě mám 10 dní čas, takže se zatím nijak nestresuju, že by to muselo přijít hned 🙂

Hele, a to tu není nikdo, kdo by aktuálně chodil do Nera, nebo v poslední době rodil? Nějak to tu zkomírá!! Piště zkušenosti, at víme, na co se těšit 😉

antynka1
1. únor 2010

Konsa - asi jsi teď na řadě ty se zkušenostmi, já si, doufám, ještě počkám 🙂 Akorát teď přemýšlím, že budu do Nerátek chodit na ty kurzy - no uvidím, ještě popřemýšlím.....

konsa
2. únor 2010

anty: no už to tak vyadá, že tu nikdo jiný není, i kdž je to divný, když vidím vždycky na kontrole tu narvanou čekárnu, že by nikdo z holek sem nechodil ☹
já na ty kurzy nechodila v Neratkách (ale v Pze), takže nevím, jestli jsou dobrý, ale určitě to není od věci něco se dovědět přímo od lidí, co rodí v té porodnici. Tam se dozvíš nejvíc z jejich standardních zvyklostí a postupů....Kdo ty kurzy vede? Je to PA přímo z Nera?

antynka1
2. únor 2010

Je to nějaká porodní asistentka a součástí těch kurzů je i prohlídka porodnice. Nevím jestli přímo teď dělá v porodnici, ale mimimálně tam s nimi má nějaké dobré vztahy. Jemnuje se Hana Veverková a kontakt na ní je i na stránkách Nerátek.
Nebyla jste některá v Nerátkách na 3D ultrazvuku? Jak to tam probíhá? Má cenu za to ty peníze dávat?

bbn
2. únor 2010

Já se taky přidám, taky mám v plánu rodit v Neratovicích. "Registrovaná" jsem , ale na prohlídce jsem ještě nebyla. Snad se tam ale co nejdřív podívám. I když .... mě od Nerátek stejně nic neodradí ani kdybych tam na prohlídce nebyla 🙂

konsa
2. únor 2010

anty: já byla jen na prohlídce porodnice (trvalo to cca 1/2 hod). Tohle na co se chystáš budou asi klasický kurzy (o porodu, kojení atd)?

ahoj bbn: konečně přibyl někdo další 🙂 určitě se tam jed na prohlídku podívat - mě to totálně nadchlo a začala jsem se na porod těšit 😀

petka80
2. únor 2010

bbn, ahoj, jak jako registrovaná? Já teda registrovaná nejsem, myslela jsem, že se stačí ozvat v 36 tt a dojet tam na kontrolu a sepsání porodopisu. Snad jsem něco neprošvihla 😕

konsa
2. únor 2010

petka: jojo to stačí přijít až ve 36tt, nejdřív si zajít si na monitor a tam sepsat porodopis a pak tě pošle do poradny na kontrolu. bbn možná myslí, že tam už byla sepsat ten porodopis, ne? I když to není nutné jezdit tam kvůli tomu dřív - pokud bys rodila před 36tt tak tě v Nera stejně nevezmou - nejsou na to vybavený. a zažila jsem tam dokonce, že poslali jednu maminu pryč, at si přijde až ve 36tt na to sepsání, protože měli ten den fakt fofr....

petka80
2. únor 2010

konsa, díky, tak jsem si právě myslela, že to je. Super, to mi právě vyhovuje, že se nemusí plašit nijak předem.

antynka1
2. únor 2010

Tou registrací je možná myšleno to, že si tam zavloáš a oni si tě zadají do jejich inforamčního systému 🙂 Ale to není registrace k porodu 🙂
Na prohlídce jsem byla, ale v tom kurzu je jeden den věnovaný prohlídce porodnice, ale to už mám za sebou.
Tady je rozpis toho kurzu, kdyby to někoho zajímalo- letáček mi daly přímo v porodnici:
http://www.rcmysak.cz/index.php/features

petka80
2. únor 2010

antynka - díky, v systému už jsem od minula, takže pohoda 🙂

konsa
2. únor 2010

anty: ty kurzy vypadají dobře 🙂 pro mě je už ale jaksi pozdě.....

petka: a ty jsi poprvé taky rodila v Nera? Jaký byl porod? Kdo tě rodil? Respektovli všechny tvoje přání (mělas porodní plán)? Možná jsi to tady na diskuzi už psala, co, ale já to celý nečetla, promiň....

petka80
2. únor 2010

konsa - jo jo, v Nera jsem už rodila a bylo to právě všechno perfektní. Rodila mě dr. Kalivodová a PA Miládka, obě perfektní. Respektovaly naprosto všechno. Porodní plán jsem neměla, ale bylo to o.k., všechno jsme s Miládkou probraly na příjmu a pak podle toho jely 😉 Já ale nějaký extra přání neměla, chtěla jsem pokud možno přirozený porod, pokud vše půjde, a to se mi i splnilo 🙂 Takže žádná medikace, píchání plodový vody atd. Mně tam hlavně vyhovuje, že je to tam takový rodinný, žádný běžící pás.......
Jestli tě ještě něco zajímá, tak se ptej, mě takhle už nic nenapadá.....

konsa
3. únor 2010

petko: to je fain, že to všechno proběhlo dle tvých přání 🙂 Na PA Miládku pějí všichni chválu, asi musí být fakt super! Já mám podobný představy-nechat vše přirozeně, pokud možno bez medikace a dalších zásahů. Nic extra nechci, ale plán radši mám (spíš proto, abych na něco nezapomněla, když to budu s PA probírat).
A po porodu proběhlo taky vše jak mělo? Myslím, dali ti malou hned na bříško, počkat s pupečníkem, dělali apgar na tvém těle, nebo jí odnesli? Kdy vás převezli na pokoj ze sálu? A rovnou s mimčem?
Mám spoustu otázek, promin 😉

petka80
3. únor 2010

No, po porodu už to mám takový zamlžený 😀 Malou mi dali na břicho hned, to byla paráda. Pupečník asi ne, ale to jsem v požadavcích neměla, ani ten apgar, to dělali na sále, byla jsem na tom větším, já byla dost mimo, začala jsem nějak krvácet, tak mě rychle šili a tohle šlo mimo mě. Pak malou na chvíli odvezli, manžel šel s ní, mě zatím teda šili a pak hned mě odvezli na pokoj a pak dovezli malou. A už jsme byli spolu všichni tři.
Ono všechno záleží na tom, jak si to budeš přát, věřím, že ti vyjdou vstříc ve všem.
Taky si právě říkám, že bych si mohla ten porodní plán sepsat, i kvůli sobě.
Pokud by ti to nevadilo, myslíš, že bys mi mohla ten svůj poslat, abych se podívala, jak to vůbec vypadá? A vypadá to, že hodně požadavků budeme mít stejných 😉 Ale jestli nechceš, tak samozřejmě ne.

bbn
3. únor 2010

S tou registrací jsem to myslela tak jak psala Antynka - je to jen registrace do systému. Na ty předporodní kurzy se musím nějak objednávat dopředu (je tam nával?) nebo stačí zavolat té Veverkové a pak jen dojíždět do Nera?
A porodní plán se odevzdává na příjmu? A komu konkrétně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru