Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petka80
3. únor 2010

Kurzy nevím, ale porodní plán se odevzdává na příjmu, u mě by to byla PA, kdo by si ho vzal.

konsa
3. únor 2010

petko: v IP máš pro inspiraci můj plán 🙂 díky za odpovědi na mé otázky. Ještě mě napadá jedna - jak jsi to měla s nástřihem? Domlouvali jste se na něm předtím, upozornili tě, že je třeba nastřihnout, než to udělali?

bbn: o kurzech taky nevím, ale plán bych odevdala při příjmu a pak hlavně probrala s PA a Dr., kteří mě budou rodit. Pro jistotu mám sebou 3 kopie, kdyby byli potřeba 😉

petka80
3. únor 2010

konsa - na příjmu jsme probírali i ten nástřih, to byla docela legrace, protože PA se mě ptala, jestli jsme masírovali hráz a já na to, že jsme to zkoušeli, ale moc nám to nešlo, takže jsme masírovali asi 3x 😒 No a Miládka mě začala uklidňovat, ať si z toho nic nedělám, že holt někomu to nejde a že se nic neděje. No zlatíčko. Takže jsme se domluvily, že proti nástřihu nic nemám, pokud nebude zbytí. A pak si jenom pamatuju, že už při 2. době porodní, když jsem tlačila, tak Miládka mi přikládala něco teplýho právě na hráz, asi žíňku namočenou v teplý vodě nebo něco taklovýho, přesně nevím, asi aby to líp povolilo. A nástřih jsem pak teda měla, ale nic hroznýho, ono ale dcera měla 4 kila, takže asi i proto.....

konsa
3. únor 2010

peti: to je super, že se takhle Miládka starala a přikládala obklady a masírovala na uvolnění. To bych si přesně představovala. Mám nacvičeno s Epinem, ale přeci jen neuškodí hrázi ještě pomoct a uvolnit. Kdejaká jiná PA by se na to vy.....! Ale v Neratkách jsou snad všechny takhle starostlivé. Doufejme 😉

petka80
3. únor 2010

konsa - taky doufám 😵

konsa
3. únor 2010

holky, rodil jste tu někdo v jiné poloze než klasicky na křesle? jak je to s monitorováním v druhé době porodní (při samotném tlačení) kdž rodíte třeba ve stoje, kleče....? Monitorují přitom mimčo, jde to vůbec?

rintintyna
3. únor 2010

ahoj děvčata, zatím Vás jdu jen krátce pozdravit, bo jsem zatím dočítala starší příspěvky a k čerstvým jsem se zatím nedostala, tak Vás a vaše příběhy zatím neznám, ale jak se to blíží, určo bych ráda konzultovala Vaše názory atd. na Neratovice, které jsme si vybrali na doporučení hned několika spokojených kamarádek a na doporučení jsme zvolili i možnost volby vlastní PA, takže pokud to půjde vše hladce a dle našich představ (což je mi jasné, že může ještě cokoli zasáhnout), tak by nás měla rodit Věrka nebo Miladka. S Věrkou už jsme se sešli předminulý týden a s Miladkou se uvidíme snad zítra. Nebudu se napoprvé moc rozepisovat, bo pak nejsem k zastavení 😀 ale už se moc těším, jak to tady vše s Vámi proberu, jestli teda nejste proti 😉

petka80
3. únor 2010

rintityna - ahoj, to je bezva, další nová tvář. A vidíš, tohle mě zrovna zajímá, jak to přesně funguje, kdybych chtěla zrovna tu Miládku u porodu? To se musí platit, ne?

rintintyna
3. únor 2010

ahoj Peťko, tak buďto je to o štěstí, že budeš rodit, když ona bude mít službu, a nebo to tedy funguje, jestli jsem to pochopila dobře, tak jako taková komplexní služba PA (my jsme si vybrali Věrku), ale ta se právě střídá s Miladkou, takže i při volbě této placené služby je to 50 na 50, která z nich bude u porodu a pak je i v takovém případě 1%, že to z jakéhokoli důvodu nebude ani jedna z nich (rodinné důvody, nemoci atd) Jinak tedy obsahem celého balíčku, jak jsem si to sama ńazvala, jsou tři setkání, takové jako rozhovory, kde probíráme naše představy, jak probíraly porody našich mamin atd, prostě taková poznávačka, pak tedy od 36tt každý týden monitor+poradna buď s Věrkou nebo Miladkou, doprovod u porodu, respektive vedení porodu, poporodní péče + 2 návštěvy doma a pak až do roku dítěte neomezené poradenství na telefonu. Snad jsem na nic nezapomněla, přeci jen za sebou máme teprve první setkání, při kterém jsem navíc byla totálně vyjukaná, takže spoustu věcí musíme ještě upřesnit, doladit, doptat se atd 😅

rintintyna
3. únor 2010

bbn, taky jsem si původně říkala, když rodit v Nerat, tak asi nejlépe absolvovat i tam kurzy, ale jednak mi to přišlo z ruky a i časově nepřístupné pro manžela, tak jsme nakonec zvolili na doporučení kurzy Ivany Konigsmarkové v Acentru na Karlíně a nemůžeme si je vynachválit 😵 Je to 6 dvouhodinovek a cena byla 1800,- Kč, ale jak jsme s manželem svorně odsouhlasili ty informace jsou tam k nezaplacení 😉

antynka1
3. únor 2010

Ta porodní asistentka je ale dost drahá, ne? Teď nevím jestli 6 nebo 10 tisíc.....
A k těm kurzům, raději tam asi zavoalt. Já to chci udělat, ale mám problém v tom, že jsem stále ještě v pracovním procesu a ty kurzy jsou v pondělí dopoledne..... Takže nejdříve musím vymyslet, jak to provést časově - tedy jestli to vůbec půjde......
Jo a ještě, když mě Dr. předá v 36 tt do Neratovice, tak se tam chodí na monitory. A co klasická poradna, kde měří tlak, vyšetřují moč atd.? To dělají přímo s tím monitorem? Nebo jak to funguje?

petka80
3. únor 2010

rinti - díky za info. No to zní zajímavě, já právě Miládku měla u 1. porodu a byla bezvadná. Ale asi to nechám osudu, kdo bude mít službu, zas ty ostatní věci z "balíčku" bych asi moc nevyužila, tak nevím.
Kurz Ivany Königsmarkový musí být supr, to věřím, já mám tu její knížku Hovory s porodní bábou a ta mě nadchla 🙂

Jinak já chodím k dr. do Gyncentra v Hloubětíně a ti nabízejí možnost, že můžu chodit až do porodu na poradny a na monitory tam, měla jsem to tak i v 1. těhu a bylo to bezva, nemusím nikam dojíždět, mám to kousek, takže pak do Nera pojedu akorát na jednu poradnu v tom 36 tt a pak až k porodu.

konsa
4. únor 2010

rintin:vítej, fain, že je tu někdo nový a trochu to tu ožilo 🙂 kolik stojí ta PA? pro mě už je to teda asi pasé, ale třeba příště....víte někdo, kolik PA se v Nera vůbec střídá, takže jaká je šance, že bude mít službu zrovna Věrka, nebo Miládka?

rintintyna
4. únor 2010

ahoj holky a díky za přivítání, konsa tak ten "balíček" jak jsem ho popsala výše stojí 6000,- ta částka není malá, a ještě se vyšplhá všemi ostatními příplatky, jako nadstandartní pokoj, pokud bude vůbec k dispozici, manžel u porodu atd atd. Ale ušetřili jsme spoustu na výbave, kočárku a všem ostatním, tak toto nám není líto investovat. Každopádně mě napadla stejná otázka dnes ráno, jako Tebe, kdyby jsme si službu nezvolili, kolik je tam dalších různých PA. Na předchozích stránkách si holky chválili ještě doktorku Ptáčkovou velice. Možná se to dá dopátrat na jejich stránkách.Peťko, tak jestli jsi četla tu knihu, tak jako kdybys byla na kurzu 😉 i když není nad osobní setkání 😵 Já chodím v Horních Počernicích k Mudr. Barešové, která je naprosto skvělá, ale monitor nemá, takže bychom tak jako tak byli předáni do porodnice.Antynka, právě i z časových důvodů jsem se nakonec rozhodla pro jiné kurzy. Ono opravdu to leckde není domyšlené, že né všechny budoucí maminky mohou dopoledne a tatínkové většinou už vůbec ne 😒

petka80
4. únor 2010

Tak tuhle otázku jsem si taky položila 😀
Ale zase vzhledem k tomu, že jsem ještě nezažila, aby si v týhle diskuzi někdo na svoji PA stěžoval, tak to je asi jedno a budou všechny perfektní 😵

rintintyna
4. únor 2010

Peťka taky to tak vidím, že skoro až není nutné mít svoji osobní PA, ale líbí se mi na tom, že mě bude rodit někdo, koho před tím poznám, popovídáme si, něco se o sobě navzájem dozvíme atd 😵 ale jinak jsem také přesvědčená, že tam jsou všichni moc hodní a určitě pro maminku i miminko udělají první poslední 😉

keminek
4. únor 2010

hm, tak u nás PA stojí pár tisíc, protože jí to nehradí pojišťovna, jako je tomu v jiných zemích. Taky přemýšlím o vlastní PA nebo dule.

Chtěla bych se vás zpetat, zda nevíte, jak je to s odnášením miminka po porodu. Konkrétně po porodu na bříško, ošetřit, zavinout, zpátky ke mně, manželovi nebo do vyhřívaného lůžka, ze kterého si ale miminko smíme (bez řečí) vzít třeba ke kojení (ono se to vždy hned napoprvé nepovede), dále zda je pak miminko s námi ty tradiční 2 hodiny na sále a zda ho pak zároveň se mnou převezou na šestinedělí na můj pokoj, i kdyby byly obsazené všechny nadstandardy.

Nerada bych se dostala do situace, kdy porodím v noci a miminko mi budou chtít přivézt až druhý den se slovy, že jsem unavená, musím si odpočinout a miminko je podchlazené.
Pokud se o sebe a miminko nezvládnu postarat a budu opravdu velmi vyčerpaná nebo budu omdlévat, poprosím sestry, jestli by byly tak hodné a na pár hodin miminko pohlídaly.

Dále jak to chodí na šestinedělí.. Na všechna vyšetření chci miminko doprovázet. Nerada bych, aby sestra vtrhla na pokoj, čapla dítě a odběhla s ním nevím kam.

Svá práva znám, ale jde o to, že chci mít u porodu i při pobytu klid a pohodu. Budu už tak dost vyčerpaná a mít svých starostí dost i bez protivného jednání a zbytečných nepříjemných momentů.

petka80
4. únor 2010

rinri - určitě je to super, ten balíček, a hlavně jako prvorodička bych využila i ty ostatní věci (konzultace před porodem, návštěva doma atd.), teď už asi ne, tak i proto mi to přijde zbytečný, ale jen kvůli tý Miládce bych o tom taky uvažovala 😀

keminku - v Neratovicích se domluvíš úplně na všem, neboj, stačí si to napsat do porodního plánu nebo to říct při příjmu, jakou máš představu, a oni ti to rádi splní 😉
Jinak ti asi moc nepomůžu, protože já byla na nadstandardu s manželem, takže to bylo asi trochu jiný. Tak třeba na sále jsme nebyli ty dvě hodiny, hned jak mě zašili, tak mě odvezli zpátky na můj pokoj (v N. totiž pokoj před porodem = pokoj "šestinedělí") a pak už jsme tam byli všichni tři spolu.
Ale 100% rooming in není vůbec problém, fakt záleží jen na tobě 😉
Dítě ti nikdo "nečapne" atd, vše probíhá ve spolupráci s tebou nebo manželem.

rintintyna
4. únor 2010

Peti, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jste zůstali po porodu v porodnici (kolik dní) a jestli po celou dobu byl manžel s Tebou (jako že tam i spal) nebo jak jste to řešili. Hodně se modlím, aby byl volný nadstandard, hlavně kvůli první době porodní, vím tedy, že ji můžu trávit i v koupelně, popřípadě v tom malém prostůrku u velkého sálu, ale není mi jasné, jak bych tam využila toho co chci (vlastní hudba atd), když by třeba zrovna vedle rodily nebo tam prostě byla jiná maminka. No na vícelůžkáči toto nehrozí asi vůbec 😅 zavelet maminám co už třeba mají miminka, tak teď bude ticho, já si pustím hudbu a musím se soustředit 😀 😀 😀

keminek
4. únor 2010

petko díky 🙂 ptám se proto, že porody v Neratovicích s urč. PA prý krásné, ale pokud jde o péči o novorozence, tak jsou tam prý "drsní" a mají svoje zvyky (inkubátor na sále, možná nějaké to odnášení dítěte.. nevím) a že po téhle stránce to tam není žádný zázrak. Nepobýval někdo na standardním pokoji?

Jo to by mě taky zajímalo s tou 1. dobou, nevím nic (samozřejmě bych si tam zavčasu zajela si to prohlédnout)..

1. kolik tam je nadstandardů s lůžkem pro parntera a kolik jednolůžkových?
2. jaké jsou návštěvní hodiny a zda se smí na pokoj (standardní) nebo jen na chodbu?
3. kde trávím tu první dobu - chápu to správně, že na nadstandardu a když není, tak je tam nějaká společná místnost nebo porodní boxy nebo co tam je?
4. mají na každém sále žíněnky, vaky a porodní židle nebo kde to mají, jen někde?
5. pokud jde o porodní křeslo, tak je plně polohovatelné až do sedu a má jak držadla na ruce tak opěrky na chodidla? Chci se mít o co zapřít, chytit, držet.

Jinak si taky neumím představit, jak řvu vedle maminek, co už třeba porodily a drží si v náručí miminko 😅

rintintyno,
když se na to kolem porodu a pobytu chci zeptat Věrky, tak jí normálně zavolám na ten její mobil, resp. kdy jí mám nejlépe zavolat, nevíš..? Nerada bych rušila nebo psala zprávy.

petka80
4. únor 2010

rinti - my přijeli do porodnice v pátek večer, malá se narodila v sobotu večer a domů jsme šli ve středu. Manžel tam byl s náma celou dobu, akorát myslím poslední noc nebo dvě už spal doma, to už bylo tak nějak zbytečný, aby tam byl. Ale předtím to bylo naprosto super, že tam mohl být s námi nonstop. Takže se taky modlím, aby bylo zas volno 🙂

Pokud nejsi na nadstandardu, tak trávíš 1. dobu porodní na pokoji, kde jsou teda ale i ostatní maminky, nebo v té jejich speciální koupelně, no a nebo normálně na porodním sále.

rintintyna
4. únor 2010

Hmmm, tak jsem z té dnešní schůzky nějaká přešlá mrazem 😒 a ani kloudně nedokážu popsat proč. Miladka nám byla sympatická, dokonce když si pročítala porodní plán, tak vše bez problémů, pak jsem se ale začala dotazovat a nějak se to zvrtlo celý, že jsem až skončila v slzách a připadala si s prominutím jako hysterka. Defakto jsem si potřebovala ujasnit, jak je to s tou první dobou porodní, kde teda je možné ji trávit a že by tedy byl nejlepší ten nadstandard, načež Miladka mi řekla, že celou dobu řeším samé nepodstatné věci, což jako názor dokážu normálně příjmout, ale asi zapracovali emoce a hormony a já si v tu chvíly připadala jako ten největší blbec, který nechápe, že porodit se dá i na chodbě 😒 Potom tedy nám zavolala ještě Věrku abychom se domluvily na té třetí schůzce a ta se tedy snažila mě uklidnit, ale i tak mám teď z toho teda hlavu obrovskou. Nejlepší by to bylo zaspat, ale mám pocit, že dnes snad neusnu 😒

lucie.krajcarova
4. únor 2010

Rinti, to bude dobrý, uvidíš!! znám obě PA osobně a jsou to skoro super lidi fakt 😉 a to jsem si nic neplatila 😝
Keminek, napíšu co vím:
1. nevím, byla jsem na třílůžák
2. návštěvy byly skoro kdykoliv - já tam byla za kámoškou dopoledne po gyndě (v 38tt)
3. na pokoji, v koupelně.. ale já měla císaře, tak možná nevím vše. ale společná místnost tam asi není.
4. nevím.. stolička tam prý je jen jedna ve velkém sále myslím.
5. netuším.

co se týče dětských sester a doktorů, byla tam jen jediná starší,co mi nesedla. jinak suprové!!!!

petka80
5. únor 2010

rinti, to je mi líto, že to tak dopadlo 😒 Ale uvidíš, že to bude dobrý. Mně Miládka pak při porodu dělala pomyšlení. Akorát když už za to platíš tolik peněz, tak je škoda, že jsi z toho pak přepadlá ☹ Ale snad bude ráno moudřejší večera 😉

rintintyna
5. únor 2010

Dobré ránko 😉 teda přiznávám, že moc jsem toho nenaspala 😅 ale Peťka to odhadla správně, teď ráno, to celé vnímám jen jako nedorozumění a důsledek mojí těhupřecitlivělosti, věřím, že když pak přijde na samý porod, tak obě udělají pro člověka první poslední. Jenom mi prostě Miladka asi chtěla říct, že vůbec není podstatné, zda bude nebo nebude volný nadstandard, že se dá pohádkově porodit i v kumbálu na košťata 😅 Jinak k těm dotazům. Je tam myslím 6 nadstandardů s tím, že jsou zařízené pro maminku a dítě a pokud s nimi chce bydlet tatínek, tak se na pokoj přidá další lůžko (ale je to za další příplatek,hmmm). Ty návštěvy jsou tam sice nějaké oficiálně vypsané časy, ale jak jsem pročítala diskuzi nazpět, tak nebylo problémem, návštěva i mimo tuto dobu a předpokládám, že se může i normálně na pokoj. Jinak je tam velký porodní sál se speciálním lůžkem (příplatek), potom sál, kde se dělají operativní zákroky a malý porodní sál. Kolik mají k dispozici míčů a stoliček nevím, bylo nám řečeno, že si to tam přenášejí, dle potřeby. Jinak je tam tedy koupelna s rohovou vanou a u velkého sálu ještě taková místnůstka s pojizdným lůžkem a sociálkama. Věrce asi nejlépe poslat SMS, aby dala vědět, kdy můžeš volat. Je fakt, že služby má rozložené všelijak, tak to tak sama řeším, abych nebudila

keminek
5. únor 2010

holky díky za odpovědi 🙂
rinti, no víš.. já myslím, že je docela samozřejmý vědět, kde se tráví první doba porodní a tak a že snad o tom personál na takovýchto schůzkách zcela běžně maminky informuje. Kdyby mi takhle odpověděla, tak bych si připadala stejně jako ty a navíc by mě to i rozčílilo a měla bych na ně pifku. Kdybych se rychle vzpamatovala z nečekané odpovědi, tak bych jí asi nějak zarazila. Taky myslím, že pro vnitřní klid maminky je důležité, aby věděla, jestli bude rodit někde na hajzlíku nebo kde teda. To i ty zvířata si před porodem zařídí bezpečný pelech, úkryt 😉 😀

keminek
5. únor 2010

rinti, jasně, zapomeň na to, u porodu tě podpoří. Já dostala kontakt na Věrku v HAMu, ty sms budou na nějaké domluvy na čas zatelefonování nejlepší.

petra.vavra
5. únor 2010

keminek

1. podívej se na www.almeda.cz, tam info ohledně pokojů
2. návštěvní hodiny jsou snad od 10-20. Není problém jít kamkoliv, pokud není nějaké chřipkové období a v kteroukoliv hodinu.
3. 1. doba porodní, kde je místo. Když máš nadstandart, tak tam. Když je volný porodní sál, tam. Když není ani jedno, je k dispozici chodba, koupelna, pokoj s ostatníma. (stejně je ti to jedno...nakonec se člověk soustředí sám na sebe 😉 )
4. na sále je k dispozici vše co jsi psala
5. na velkém sálu je křeslo téměř nové (4 roky), dá se napolohovat až do sedu a držadel je tam až dost. Jestli jsi četla předchozí příspěvky, tak víš, že já jsem např. v sedě rodila.

jinak na dětském jsem nesetkala s ničím co popisuješ. na všechny kontroly chodíš výhradně s miminkem ty. všechna vyšetření se dělají před tebou, je důležité se ptát a ptát. Vzhledem k tomu, že to co dělají je jejich práce, myslím, že i tato práce se časem stane rutinou a tak už se občas zapomíná mluvit.
Jinak po porodu je mimi na bříšku, hned před tebou, ve stejné místnosti, dělají základní ošetření, pak se jde s tatínkem zvážit a pokud chceš, vrátí ti mimi zpět. Upřímně jsem byla tak vyřízená, že jsem spala dřív, než mě dovezly na pokoj, takže jsem byla ráda, že se o malou první noc nemusím starat a veděla jsem, že je s ní tatínek, který může být klidně celou noc na dětském oddělení.

jinak konsa držím palce, ať vše dopadne na 1. já pomalu začínát doufat, že se sem vrátím co nevidět 😉

antynka1
5. únor 2010

Ahojky,
to ošetření miminka na porodním sále - to je jenom na tom velkém porodním sále, na tom malém na to není prostor a miminko odnášejí vedle - co jsem tak pochopila, tak příplatek není za to křeslo, ale právě za to ošetření na místě, že to dělají před vámi a vy to vidíte - jinak ty křesla se funkčností moc neliší, dokonce nám PA říkala, že to na malém sále má lepší opěrky na nohy 🙂
A tu první dobu porodní trávíš buď na pokoji nebo se prý kdykoliv můžeš přesunout na porodní sál.

rintintyna
5. únor 2010

kemík díky za pochopení, no jak už jsem řekla, asi jen mě chtěla připravit na tu eventualitu, že možná budu muset rodit na chodbě, ale i tak to bude super zážitek 😵 akorát já jsem citlivka, tak jsem to v ten okamžik jen špatně rozdýchavala. Určitě to bude dobré 😵
Petra.Vavra jako že čekáš druhý miminko? jestli teda nejsem moc zvědavá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru