Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

antynka1
28. kvě 2010

@lucie.krajcarova a o to, aby mělého daly na manžu (bonding) - pokud já nebudu moci, to jste si musely řícti, nebo to dělají automaticky? Já si to dala do proodního plánu - ať mám jistotu 🙂

antynka1
28. kvě 2010

mělo být malého ne mělého 😀

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

anty, musíš si o to říct, není to automatika. ale problém s tím není. teda stačí to napsat do plánu. bude to stát 1500 - teda myslím přítomnost otce u císaře, ale jsou to dobře investované penízky 🙂

keminek
28. kvě 2010

luci, tak to je supr. Vem si, že tohle jsem nezažila ani po přirozeném porodu. Malého milostivě přisály sestry až za 2 hodiny a ná sále s námi byl 2 hodiny, nicméně v postýlce a nesměli jsme ho vyndat (samozřejmě právo jsme měli, ale nebyli si ho vědomi a byli celí vyplašení z porodu, já byla vyčerpaná bolestí po šití..) A malý tam koukal sám v té postýlce. Smutné no..
No a pak jsem ho viděla až druhý den ráno, ovšem nikoliv po 6. jako ty (a rodila jsem ve stejný čas co ty), ale až po 9. a to ještě s prosíkem.. 😠 Manžel bude mít volno, takže by s námi byl na nadstandardu. Byli bychom tam jako rodina. Malý by tam také mohl častěji a hlídání by nám zajistily babičky, co by přijely do Prahy. Sama bych se tam nudila, v porodce je miminko hodné, nápor začne až doma... 😀
Já se na porod tak moc těšila! Zvládla bych ho v pohodě, myslím, že jo. Bolest přežiju, zkušenost mám, takže té se nebojím, byt silnější neznám (krom té způsobené zdravotníky..jak středověk..). Vnímám jí prostě jako něco přirozeného a nevadí mi tím pádem. Chtěla jsem, aby to tentokrát bylo hezké a vyléčila jsem si tu vzpomínku na minulý závěr porodu a pobyt. Zatím pořád sedíme na zadečku 😅

antynka1
28. kvě 2010

V plánu to mám, takže kdyby na toho císaře došlo, tak to tam mají napsaný.... Uff, pořád přemýšlím, jak se k tomu postavit, jestli se zase budou ptát na můj názor a to oni určit budou - jestli to zkusit normálně, nebo rovnou na císaře...... Stejně asi rozhodnou sami, ale budou chtít vědet, co si o tom myslím....

antynka1
28. kvě 2010

@keminek A kde jsi rodila poprvé - tedy jestli to není tajemství?

keminek
28. kvě 2010

nadstandardy tam jsou stísněné. V ÚPMD jsme byli na luxusním obr pokoji, tam by s námi malý mohl v pohodě bydlet. A za stejný prachy, co v Neratkách za ty krcálky. Jenže v Neratkách je přátelské prostředí a v ÚPMD fabrikové. Tam jak nechytím nadstandard hned, tak budu na tom pšíšernym šestinedělí (nemyslím vzhledově,to mi je fuk) a budu se modlit, abych chytla dobrou směnu a milé sestry. Ač teď podruhé bych jim odpovídala stejným tónem, už bych se jich nebála. Jenže si nechci ten pobyt v porodce kazit tímto způsobem.. 😝 😉

keminek
28. kvě 2010

viz výše 😀

keminek
28. kvě 2010

to bylo pro tebe antynko 😀

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Keminek, jj věřím, že tentokrát si to užijete všichni! v Nerátkách určitě vědí, co je bonding 🙂 jinak v por. plánu jsem měla i, že chci mít malého co nejvíc u sebe, takže hned po vizitě mi ho přivezli, to bylo hezké. no a na to kojení, o půl deváté se narodil, o půl desáté se poprvé přisál a nechala jsem ho hodinu. pak už jsme všichni tři byli hotoví, tak šel manža domů a já zazvonil ana sestřičku, jestli by si mohla malého odvézt.

a ručím za to, že o velikosti pokoje to není...mně se právě líbilo že je to tam takové rodinné, útulné, barevné, jen pár pokojů, tak akorát. v době, kdy se malý narodil, tam bylo 6 miminek, takže na vše bylo dost času, žádný stres.

anty, už se těším, až za tebou vyrazíme 🙂 akorát nevím, jestli neva, že s sebou vezmu malého?

keminek
28. kvě 2010

luci, hodinu? 😅 tak to je nádhera.. maminkám po cř tam vozili děti jen na kojení, no nechali je tak +-20 min a pak zas šup pryč a to bez ohledu na to, jak mamince bylo, zda byla po plánovaném cř nebo po akutním cř a vyčerpaná navíc z porodu. Všem dali miminko 3. den.
Pokoj nadstandardní tam byl ale fakt luxus, jsem z něj tak zmlsaná.. 😅
kuk:
http://www.upmd.cz/picture-gallery/11-26.jpg
a ještě ten samý prostor na druhou stranu, tam byl přebalovák a měkký gaučový křeslo.. wc, sprcha..
a hlavně jednání personálu nebe a dudy, sestra na telefonu, mimi nikam nevozili na vyšetření, ale naopak vyšetřovali před námi. to nebyl nemocniční pokoj 😅 vůbec se mi z něj nechtělo domů 😀 Normálně tam byl ubytovaný i pes (vedle na pokoji) 😎

keminek
28. kvě 2010

luci, je fajn, že existuje i lidská porodnice
ještě jsem zvažovala příbram, tam taky slibují kde co, ale nejeli jsme tam na okuk
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

tady třeba je líp vidět, jak jsou ty pokoje velké.. fakt hotelové..
http://www.upmd.cz/picture-gallery/11-17.jpg
http://www.upmd.cz/picture-gallery/11-4.jpg
ale taky jsou furt narvané a je to i o něčem jiném, že 😝 😒 😉

antynka1
28. kvě 2010

@lucie.krajcarova nevadí - a ty budeš mít sebou dva malé, ne? Ještě jedno v bříšku a ten se mi přeci také musí ukázat 😀

keminek
28. kvě 2010

anty a proč ty plánuješ cř?

antynka1
28. kvě 2010

@keminek Neplánuji, ale vzhledem k tomu, že jsem prcek - mám pod 155 cm, tak musí hlídat, aby mimčo nebylo moc velké a pokud hodně vyroste, tak je u mě vzhledem k mým rozměrům riziko, že vaginálně to nepůjde. Takže řeší co se mnou. Rozhodnou se v den porodu nebo toho 8.6. podle aktuální velikosti mimča.
A koukám, že v Podolí teda nic moc a přitom je to tam tak vyhlášené - myslím tedy přístup....

keminek
28. kvě 2010

anty, jasně, obrazně řečeno.. spíš se plánuje 😉
tak to máš takové otevřené.. měřili ti pánev na konci těhu?

jinak já narazila na špatnou směnu (shoda s několika maminkami), takže vím, že to bylo tím. Jiní jsou tam spokojení a i na šesťu jsou kolikrát i milé sestřičky 🙂 a jiní zas mají u porodu úžasné PA. Já si to prostě vyžrala no.. ale na druhou stranu nejsem sama. Je to velká porodka, tam prostě narazíš nebo naopak ne. Moc zaměstnanců, moc porodů, různé situace.. 😉

antynka1
28. kvě 2010

@keminek jj měřili už 2x - ale není to takové to klasické měření těmi kleštěmi - měří mi vnitřní rozměry pánve UTZ a k tomu provnávají váhový odhad a velikost hlavičky a nevím čeho ještě všeho u miminka. Teď je to zatím dobrý, teď by ještě prošla - takže záleží, jak vyroste. Teď ještě vyvolávat nechtějí, porodní cesty ještě nejsou úplně připraveny, takže by to nemuselo klapnout. Takže v den porodu nebo toho 8.6. mě znovu změří a uvidí se.

keminek
28. kvě 2010

jako oni jsou hodně dobře vybavený technicky, takže jsou spádoví vlastně pro celou čr a po téhle stránce patří mezi špičky

keminek
28. kvě 2010

anty, jj.. malý měl hlavičku 34 cm, ale pánev mi nikdo za celý těhu neměřil 😝 teď chodím jinam a tam mi jí změří ke konci těhu

antynka1
28. kvě 2010

@keminek to jsou určitě, jsou tam odborníci a dobře vybavení. Ale co mi říkala známá - už přenášela, byla nervozní jestli je plodovka a placenta OK, a oni ji ani vaginálně nevyšetřily, byla jen na pásech +moč+váha a tlak - víc neřešili. A ohledně vyvolání si to musela pomalu vybrečet, aby jí něco řekly... Takže asi tak....

keminek
28. kvě 2010

no jako ono je to tak, že tam přijdeš, čekáš sto let, pak vlezeš na sesternu, kde na tebe houknou zvážit, mooč, průkazkůů. Tak vlezeš na starou obyč váhu, vytasíš moč a vypadneš čekat další frontu k dr. Tam rychle svléknout, šup na kozu, rychlý utz (v mém případě pokaždé), hmátnout na čípek a šup z kozy dolů a vypadnout na monitory. čekat frontu zas, dozvědět se kulový a vypadnout a za týden zas 😅 na nějaké vykecávání, otázky, debaty.. není čas.

keminek
28. kvě 2010

v každém případě jsem opravdu mile překvapena a uklidnily jste mě, protože vidím, že v neratkách je lepší kontakt s miminkem po cř jak třeba někde jinde (příp. směna od směny) po přirozeném porodu 🙂

petka80
28. kvě 2010

Keminku - já jsem stejně zvědavá, kde ty budeš nakonec rodit 😉 😀
Ne, vážně, určitě je to důležitý se správně rozhodnout. A třeba Hořovice jsi nezvažovala?
Podle mě v Neratovicích je supr hlavně to, že všechno je tam možný a z ničeho nedělají vědu. Že třeba v Podolí jsi měla po porodu malýho u sebe, ale v postýlce a nemohla ho vyndat, to mi rozum nebere. A někde prý mají řeči, když si bereš dítě do postele i potom, to je děs 😒
Já teď měla Elišku u sebe celou dobu až na asi 15 minut na začátku, kdy mě vyšetřovali a šili po porodu a jí dělali to základní ošetření. Pak už jsem ji nedala z ruky a ani to nikdo po mě nechtěl. Taky jako druhorodičku už mě nechávali být a jenom se občas zeptali, jestli vše pohodě, ale nic mi nenutili nebo nenakazovali 😅 Paráda.
A ohledně té starší, ta tam za mnou byla jenom jednou, bylo to sice krásný, ale o to těžší, když musela jít zas s babičkou domů, hrozně brečela a já pak taky.... Naštěstí druhý den už jsem šla domů. Zpětně si říkám, že jsem ji tam možná ani nemusela tahat, že by jí bylo líp, než když mě viděla na chvíli a pak zase musela pryč.... 😒 Ono pokud budeš v pohodě, pouští po normálním porodu už 3. den, takže to uteče....¨
Držím hlavně palce, aby to nebyl KP a mimčo se ještě otočilo. A o přirozeným porodu KP neuvažuješ?

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Anty, jasan, přijdem za tebou všichni tři 😀
Keminek, ještě jswem zapomněla říct, že v tam nejsou pokoje JIP, takže jsi rovnou na šestinedělí, jako po normálním porodu, jen kolem Cř více lítají sestřičky, ale mě to vyhovovalo, nechtěla jsem zvláštní péči a bez miminka.
Petka, jak dlouho jsi vlastně pobyla v porodce? podle návštěvy Aničky to vypadá na krátkou dobu?

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Keminku, pokoje jste tam měli úžasný. docel a hodně prostoru, ale zas nevím na co 🙂

keminek
28. kvě 2010

luci, no abyste měli pocit, že jste na dovče nebo tak někde.. 😅 😀
já právě nechci na JIP! A ani nepotřebuju, aby si mě někdo všímal. Normálně snad skoro vůbec a po císaři jen chci hlídat šlicnu. Nerada bych zánět 😝

keminek
28. kvě 2010

tam by se ti vešel i další sourozenec v cestovní postýlce 😉 😀 a i hračky pro něj

keminek
28. kvě 2010

petka, když si manžel sednul na postel ke mně - k nohám a jen na krajíček na šesťu, tak přilítla zrovna sestra a vyhnala ho, že tam sedět nesmí. Mimčo nás "učily" kojit vleže, takže pro tento účel do postele mohlo. Já se ho bála i vyndat ze zavinky, aby mi někdo něco neřek.. 😅
a na sále jsme ho vyndat chtěli, ale jak nás zmerčili, tak jsme měli po srandě..

keminek
28. kvě 2010

petko, no uvažovala.. uvažuju o zevním obratu, o porodu KP, o císaři a o ničem z toho nic nevím. Na oblilňáku v brně rodí 1/3 KP přirozeně a ta 1/3 je 70 porodů! A pak si vem, že jinde rodí 5 porodů KP ze 100. Tak těm nevěřím. A mám kvůli tomu jet do Brna? já bych nejraději měla svobodnou volbu. Ve smyslu, že CŘ mám jistýho, ale třeba to můžu zkusit i přirozeně. Víš, to je volba, která fakt není vobla. Rizikový porod x riziková operace. Hlavně se bojím rizik pro mimi. Doktoři dávají jednoznačně přednost CŘ a prý už ani nehledí na polohu. Dřív pokud mimi naléhalo zadečkem, tak se rodilo a dneska i tak preferují CŘ. Hlavička se nesplácne, zůstane větší, může přimáčknout pupečník (ten zůstává furt nahoře na placntě) atd. To bych musela mluvit s dr., který by mi všechno vysvětlil, věřila bych mu a opravdu mi řekl všechna pro a proti z praxe. A nejlépe s více doktory. O obratu taky nic moc nevím. A už vůbec nevím, kdo ho dělá v Pze. Zas vím jen o Moravě.
Děkuju za přání, to bych byla překvapená.

jj.. důležitý ten výběr je, protože pak na to už nezapomeneš, když něco je jinak, než by to mělo nebo mohlo být. Ale takhle s KP nevím kde a jak skončím. Na Hořovice jsem samozřejmě taky koukala, ale tam je jen jeden nastandard a nebyli jsme se tam podívat, takže nemohu soudit. A to, co tady píšete, mi úplně vyhovuje a hodně mě to uklidnilo, protože jsem měla docela blok z představy, že po cř uvidím mimi až 3. den (a předtím jen chvíli na kojení, až budou sestry rozvážet miminka, nikoliv až si mimi řekne).
ještě jsem zvažovala příbram, ale tam jsme taky nebyli. ti také slibují, že se maminky nedávají na jip a o mimi se může starat tatínek. ale nejlepší je s nimi mluvit, to pak na člověka dýchne, jak to tam chodí..
Pokud jde o sourozence, tak T. by asi neřval, myslím, že by byl v pohodě a navíc já chci, aby to mimčo viděl hned a ne že se vyskytne najednou doma po pár dnech (u mě to může být dýl, pokud půjdu na cř).

keminek
28. kvě 2010

vobla 😀 tak asi tak 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru