Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

keminek
18. čer 2010

nějak ho to probralo. Jinak furt jsme lochtali patičku a tak, ale spal jak dudek. Usínal u toho. Doma už to pak bylo dobrý a pomohlo to naplácnutí na prso s tím polštářem. Nějak líp se chytil.

keminek
18. čer 2010

petruš, já obvolala x laktačních a bavila jsem se i s tou z www.kojeni.net
ono je to individi a když by byla jó krize (a to netvrdím, že lendam má jo krizi, protože jo krizi jsem měla já 😀 ), tak odsávačka kojení zachrání. A to odstříkávání je individuální. Protože vím tady z diskuzí, že někdo si rukama zrasil prsa, jiný zas naopak jiným způsobem nedostal ze sebe ani kapku a rukou mu to šlo. Někdo preferuje ruční odsávačku a někdo elektrickou. Mně vyhovovala elektrická. A prsa jsem si nezničila, odsávala jsem několik měsíců, protože jsem furt nevěděla, jak to správně nastartovat a měla jsem opakované záněty, takže to bylo na delší běh. A někdo dokonce odsává místo kojení a krmí z lahve a prsa zničený nemá. Je ale fakt, že zpočátku, než si prsa zvyknou, tak to táhne a bolí, ale zvyknou si rychle. A znovu opakuji, že je to individuální a to beru a chápu. Napsala jsem, jak jsem to nastartovala já v podstatě z nuly (byť až ve 3 m., takže v tom je rozdíl). Ale když miminko nepije, tak ty prsa nemají stimul. V nemocnici většinou mají od Medely např. Lactinu. Ono to odsává podobně jak mini electric, která je na domácí použití. Já zkusila obě, lactinu jsem měla půjčenou. Nějaký rozdíl tam je, ale já ho moc nezaznamenala, jak už jsem na to odsávání byla zvyklá, hlavně je to rychlejší na obě prsa.
Jo a prsa si na odsávání zvyknou a odsaješ je do dna. Celý, nejen část.
Každému však vyhovuje něco jiného (přikládání, ruka, odsávačka), a proto se to musí zkusit. To je sice dost opruz a o nervy, ale jinak se to nezjistí. Čaje a homeopatika jsem měla taky, ale furt hlavní je ten stimul a odběr mléka jakýmkoliv způsobem.

keminek
18. čer 2010

@petra.vavra až teď jsem přečetla ten zbytek.. no nevím, jak u nezvyklých prsou, ale některý ženský od porodky jen odsávaj a nekojej.. tak nevím, neposoudím, nemám zkušenost.
jinak odsávačka lze taky nasměrovat tak trochu, takže tím lze ovlivnit místo odsávání

petra.vavra
18. čer 2010

Jen jsem psala co doporučovala moje laktační poradkyně 😉 . Já jsem odsávačku zkusila jednou a nikdy více. Nejlepší je osobní návštěva té poradkyně. 😉

keminek
18. čer 2010

petruš, jj já vím, to mi je jasný 😉 🙂

Jen pro úplnost bych ještě doplnila toto:
- na rozjetí mléka to chce stimulovat a odebírat. Být v klidu a mít příjem tekutin. A jak komu vyhovuje - ručně, odsávačkou, samozřejmě i kojením. Podpořit lze doplňkově čaji (fenykl, kmín, anýz, řecké seno..) a homeopatiky. Intervaly odběru mléka mají být 2-3 hodiny pro rozjetí a jen kdyby to jooo nešlo lze chvilkově přechodně zkrátit na 1,5 - 2 hod.
- když se odsává, tak si mozek zvykne a to mléko spustí stejně jako při kojení a není v tom žádný rozdíl
- prsa zprvu nejsou zvyklá ani na odsávání a ani na odstříkávání rukou, a to ani po porodu a ani kdykoliv později
- zkoušela jsem samozřejmě i odstříkávat ručně (odsávačku jsem neměla zakoupenou) a bolelo mě to a neodstříkala jsem skoro nic a často jsem četla, jak si ženský ručně prsa akorát zrasily. A jiný pro změnu nic neodsaje odsávačkou 😉 Je to velmi individuální a každému vadí nebo vyhovuje něco jiného
- krouživé pohyby a nahřívání se doporučují při retenci a zánětu (často k tomu dojde, když jsou prsa přelitá a nevyprázdněná, ale mně se to pak stávalo jaksi "chronicky"), na uvolnění zatvrdliny a spuštění mléka. Chlazení mezi kojeními nebo po kojení je taky proti zánětům, stejně jako tvaroh.

Kolik já protelefonovala, propsala a pročetla času, abych z nich dostala nějakou radu, ani nepočítám. Jen se mi nelíbilo, že některé laktační toho moc nevěděly a radily nesmysly nebo řekly jen základní info, které se dočtu v každém letáku laktační ligy. Sama jsem na to přicházela jsem na to tak měsíc, dokrmovala jsem stříkačkou. Poté jsem se naučila krizi zvládnout nejprve za týden, později za 2-3 dny. Bohužel jsem krize (retence s následným úbytkem mléka) měla opakovaně, což se každému nestává. Xkrát jsem měla prsa úplně PRÁZDNÝ, Xkrát to rozjížděla z úplné nuly a nakonec jsem měla plný mrazák a všechno se vyhodilo. Zezačátku jsem ty prsa furt ždímala, hlavně než jsem pochopila, jak na to, což mi trvalo ten měsíc! (a to jsem se nervovala, že jsem odsála nebo nakojila z obou prsou dohromady jen 2-10 ml!)

keminek
18. čer 2010

A co je nejdůležitější.. spokojená maminka, aby bylo spokojené miminko. Už bych se podruhý nenervila a kdyby se mi to do nějaké doby, kterou si pocitově stanovím, nepodařilo, tak bych přešla na UM a pokud možno bez výčitek (pouze pokud by šlo odsávání a kojení ne, tak bych nějakou dobu odsávala a krmila už jen z lahve MM v kombinaci s UM). Na UM prostě není nic špatného, lepší než vynervovaný život.
Chtít kojit ano, zkusit to zachránit ano, ale když to nepůjde, tak mi to bude JEDNO 😉 🙂

petra.vavra
18. čer 2010

@keminek 🙂
tak to pak chápu...já jsem problémy až na spurty neměla žádné...ale myslím, že to určitě bylo tím, že jsem jí měla po ruce, když jsem potřebovala, takže jsem byla i klidnější. S pitím na 100% souhlas, to je strašně důležitý, má se vypít až 4 litry denně. Já teda mrazák měla vždy prázdný neb moje dítě bylo žrout a to jí zůstalo 😀 , ale není vybíravá, takže je to pohodička. Jo a ještě jsem si teď vzpomněla, že dost záleží i na velkosti prsou, větší jsou spíše problém...lepší laktace je v menších. 😉

petra.vavra
18. čer 2010

@keminek souhlas, že lepší oba v pohodě než oba nervní!!! 🙂

keminek
18. čer 2010

@petra.vavra no já to vůbec nečekala. Užívala jsem si krásné kojení, fakt nádhera. A najednou toto. A kdyby jednou nebo dvakrát, ale ono furt. Nejdřív jsem z toho byla vypsychovaná, ale po pár měsících už mi to bylo šumák, už jsme jedli i jídlo stejně se to vracelo. Jen jak už jsem byla v klidu, tak jsem to mnohem rychlejc a efektivnějc vyřešila. No dneska už bych byla na UM než furt lítat s odsávačkou. Celkově jsem kojila rok a půl, ale i tak bych to dneska nehrotila. Já mám prsa pidi 😀 a nalitý byly jak balóny, takže když mlíko nebylo, tak jsem to i jasně viděla nejen v lahvičce nebo na tom, že malý saje 20 vteřin, ale i v zrcadle. Prostě prázdný. Akorát nevím, jestli byla nějaká souvislost s velikostí a s těmi chronickými problémy a taky to mléko rychle klesalo v době, kdy už nebyla podpora vysokých dávek poporodních hormonů 😕 Ale vždy jak jsem vysadila jedno kojení, tak zas byly jak balóny. Výhoda odsávačky byla, že jsem odsála všechno, malý ne, ten se mi na nějakých 20 ml logicky vyprdnul 😉

petra.vavra
18. čer 2010

@keminek no potom chápu co píšeš...já kojila rok a to jen proto, že Terka skončila sama. Mě to nevadilo. u nás zase bylo blbý, že jsem v podstatě nikam nemohla, protože ona vypila všechno co v prsu bylo, takže o zásobách jsem si mohla nechat zdát a UM mi nevzala do pusy naprosto žádné a že jsme jich zkusili 😀

keminek
18. čer 2010

no pro mě pak byl problém dostat do něj jakékoliv jiné tekutiny, protože mi nechtěl pít z hrnku, ze savičky, brčkem.. no prostě nijak 😅

keminek
18. čer 2010

jinak malej byl svým založením taky vždycky ultrasavej 😅

antynka1
18. čer 2010

@lendam Proč tě nepustili? Lukášek nepřibírá?

lendam
18. čer 2010

Dokrmujeme uz od stredy, jinak by mi umrel zizni..dnes ho budim na dokrm po 2 hodkach, zkousime na nej s detskou sestrou ruzne figle. Nehubne, tak nas zitra propusti. Verim tomu.

lucie.krajcarova
18. čer 2010

Leni, to je prima, že pouštějí i v sobotu!!! a asi bych zkusila tu laktační poradkyni.

keminek
18. čer 2010

@lendam jseš dobrá 😎 je to náročný období i bez těchto kojících akcí.. mějte se pěkně a ať je líp a líp pokud jde o papání 🙂

lendam
19. čer 2010

Diky, cekam na vizitu a pak honem dom. Popisu tu svuj pobyt a dojmy az se pripojim z domova. Peknou sobotu! L

rintintyna
19. čer 2010

ahooooj, moc velká gratulace Lendam k Lukáškovi. Neboj, taky jsme zápasili a vlastně občas i teď, když usnu na růžích a nedodržím pitní režim, nebo začnu stresovat, ale to nejhorší už se podalo. Mějte se moc krásně a hlavně buďte spokojený. Těším se na dojmy z Neratek a jsem moc ráda, že s tím Budkou se to vyjasnilo 😉

lendam
20. čer 2010

Ahoj, tak jsme doma. Trochu i kojím, tak se to snad rozběhne.. Pár dojmů z pobytu v Nerat: předesílám, že to byl můj první pobyt v nemocnici v životě, takže jde fakt o subjektivní dojmy, nemám srovnání. Přijali mě v neděli, byl volný nadstandard 5, tak jsem si jej vzala. Nejlepší na něm je asi to polohovací lůžko, které mi pomáhalo vstávat s tím pořezaným břichem. Sekce v pohodě, cca 1 hodina na sále, prcek po 5 minutách venku, pak tak 30 minut šití. Spinal je bezbolestný, citlivost končetin se obnovila cca po 3 hod. Jen pak je třeba ležet 12 h na zádech kvůli páteři. První vstaní z postele + sprcha v úterý 5 h ráno - dost bolestivé. Jizva se rychle hojí. Jídlo - první 2 dny dieta = piškoty + tekutiny a k obědu jen kaše. Pak normál jídlo. Personál - podle mě velké výkyvy: PA Květa vynikající, dětské sestry - jak která ☹(, paní z kuchynky a z úklidu báječné. Měla jsem problém s tím mlékem, a až když jsem tam udělala scénu a rozbrečela se, tak pochopily, že by se mi s tím kojením měly věnovat a ne jen mě utěšovat, že to přijde. Takže jsem zůstala ten pátek navíc a Květa a Hana (je tam jen 1x měsíčně) se mi odpoledne a v noci věnovaly, takže jsem odcházela s tím, že se mi alespoň prsa nalila. Celkem mě pobyt vyšel na 8000 Kč - jako týden v Egyptě 🙂)
Doktoři: neměla jsem žádné problémy, tak se to omezilo na kontrolu jizvy. Případné konkrétní dotazy ráda zodpovím.

misha_hl
20. čer 2010

Lendam to gratuluju. Je super, že jsi byla spokojená. Já se tam chystám podívat, ale nějak to nestíhám 😖

keminek
20. čer 2010

@lendam moc ti gratuluju k miminku! Jste už doma, pryč z nemocnice. Personálu leccos nedochází nebo radí nesmysly nebo je neosobní, nepříjemný (myslím teď tak obecně prostředí porodnic, na které se dá narazit všude možně), co naděláš... Přeji ti, aby se kojení rozjelo, ale při jakýchkoliv menších, ale i třeba víc stresujících potížích, které se průběžně většině maminek stanou, si nelam hlavu. Všechno se dá v pohodě řešit několika způsoby, takže po mlékové stránce můžeš být v klidu. Jsi skvělá máma a snažíš se a to je až až 🙂 A jseš fakt dobrá, žes odcházela s nalitýma prsama! 😎 😉 Někomu se po CŘ prostě nalévají tak jako tak o trochu později apod., ale tys tomu hodně pomohla 🙂 Supr, že jseš fit a jizva se hezky hojí 😉
Jen bych se tradičně zeptala, za jak dlouho po CŘ jsi měla mimi u sebe, za jak dlouho jsi ho prvně přiložila a kolik dní žes tam celkově byla?

lucie.krajcarova
20. čer 2010

Leni, super že už jste doma! je pravda, že na mě taky ty dětské sestry moc nepotěšily, v porodnání s PA nebyla každá dobrá ☹ ale hlavně že už jste doma!!!!! už máš bílé mlíčko? nebo ještě jen žluté?

lendam
20. čer 2010

Jeste zlute mlicko. Mimi mi dovezli na pokoj do 20min a na noc odvezli.

lendam
20. čer 2010

Prikladat jsme zacali v utery odpoledne a byla jsem tam 6 dni. L

lendam
21. čer 2010

Teď jsem tu měla porod asistentku, tak zkontrolovala techniku kojení, půjčila mi odsávačku a uklidnila, že to půjde 🙂
L.

lucie.krajcarova
21. čer 2010

Leni, fakt šest dní? a proč tak dlouho? je fajn, že u tebe byla PA, přece jen to dává jistotu 😉

lendam
22. čer 2010

Lucie, chtěli mě pustit v pá, ale kvuli tomu kojení jsem zůstala o dendéle. L

lucie.krajcarova
22. čer 2010

Lukášek je krásný 🙂

keminek
23. čer 2010

@lendam to je sluníčko... krásný chlapeček 🙂
a díky za info

antynka1
24. čer 2010

Ahojky,
tak Lendam nejsi v tom sama, taky se trápím s kojením - ale už se to trochu zlepšuje, takže to nevzdávám.
Už jsi Lukáška nechala očkovat proti TBC? Já ještě ne, domlouvala jsem se v Nerátkách, že to uděláme tak v 5. - 6. týdnu, ale musím tam zavolat, protože ty vakcíny nerozdělávají každý den, ale jenom občas. Jsem se tolik bála, aby mi malou nenaočkovali a oni mi nakonec sami řekly, že to udělají později 😀

Jo a ještě jsem zapoměla, někoho by to možná zajímalo - v porodnici dávají monitor dechu na vyžádání, takže pokud je někdo strašpytel jako já, tak stačí říct a půjčí vám ho 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru