Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

alushka
2. črc 2010

Já jsem byla v Neratovicích na laparoskopii vaječníků a byla jsem na nadstandartu. Musím říct, že jsem byla mile překvapena, jak tam byli všichni, doktoři i sestřičky, neuvěřitelně milí, byla jsem moc spokojená. Na základě téhle zkušenosti jsem se rozhodla rodit v Nera. Už to tam znám🙂 A z našeho konce Prahy to tam máme blízko.

lucie.krajcarova
2. črc 2010

Alushko, to je prima! z které části Prahy jsi?

alushka
2. črc 2010

Z Prahy 10. Horní Měcholupy

chita
2. črc 2010

@alushka jé tam jsem bydlela ještě před 3 roky.

petra.vavra
2. črc 2010

@keminek já nesouhlasím s tím, že se tu chovají ke všem stejně....tady je to stejné v tom, že kdo má nadstandart, je lepší přístup...zažila jsem to z obou stran 😉 , stejné je to i v případě, když si zaplatíte PA. Bohužel prachy hýbou vším 😅

petra.vavra
2. črc 2010

jo a ještě poznámka, když jim manžel nabídl sponzorský dar, tak to byste teprve viděly co je vše možné i nemožné 😉

petka80
2. črc 2010

Peti, tak s tou placenou PA je to jasný, ale jinak si nemyslím, že by tam byl rozdíl. Každopádně všechno je o lidech, ale z toho, co jsem zažila já, tak nadstandard a obyč pokoj se v přístupu personálu nelišily. A ten neratovický standard je na mnohem na vyšší úrovni než mnohde jinde. To už mám ale jen z doslechu, nikde jinde jsem nerodila 😉

petra.vavra
2. črc 2010

@petka80 Peti, já jsem byla dva dny na normálním pokoji a 3 na nadstandartu a přístup byl jiný. Nejenže jsem měla všeho dostatek bez omezení (plíny, já dostávala balenou vodu, různý výběr kosmetiky na mimi), tak jsem chodila k pediatrovi na prohlídku, až když jsem já chtěla a ne na povel. Uklízečka byla na pokoji co 3 hodiny a ptala se zda něco nepotřebuju. Žádné společné vizity, kontroly apod., čehož jsem na normálním pokoji byla svědkem. 😉

petka80
2. črc 2010

@petra.vavra Peti, tak tos měla nějaký spešl nadstandard 😉 Já na něm teda žádnou balenou vodu nedostávala, kosmetiku jsem dostala jako všichni ostatní a na dětskou vizitu jsem chodila na povel 😀 Na čtyřlůžáku jsem byla teda jenom jeden den a ještě bez dítěte, ale co jsem tak pozorovala ostatní, tak mi ten přístup teda přišel stejnej.

keminek
2. črc 2010

@petra.vavra aha, tak vida 😀 no já mám stejný zážitek (byť ne z neratek), ale taky.. všeho dostatek a všeho víc, několik zavinovaček v přebalováku např. MIminko nám nikdo neodvážel na vyšetření, chodili k nám na pokoj, všechno před našimi zraky a předem ohlášeno. Vstup po zaklepání a vyčkání atp.
@petka80 a v tomhle máš pravdu, resp. na mě neratky působily tak, že tamní standrad je na české poměry nadstandard.. pokud jde o přístup.. ač jste tu popisovaly různé chování sester. Ale celková atmosféra je tam fajn. Z Neratek prostě nemám strach, jestli vše proběhne podle našich představ..

keminek
2. črc 2010

@petka80 s tou chodbou v Nera souhlas.. určitě víc soukromí jak v kdejaké jiné porodnici s boxy a přístupem jak na běžícím pásu 😝

keminek
2. črc 2010

A návštěvy na chodbách ve výklenku, který slouží jako jídelna, mi fakt vadí. Je to tam zafuněné, zaflusané. Já minule po porodu sotva lezla a nejlépe mi bylo samozřejmě v posteli. Nevydržela bych sedět takovou dobu v nějaký společný cimře, kam bych tahala novorozené miminko a kde by těsně vedle nás smrděl kde kdo a stoly byly obsazené. Takže doba návštěvy konkrétně manžela a syna by se zkrátila.. 😝
Nevýhoda návštěv na pokoji je ta, že tam může celý hodiny opruzovat nějakej smraďoch nebo početné familie vtěrných lidí nebo asociálů. Ale v Nera to tolik nehrozí. Jednak ty pokoje nejsou velké, ale hlavně se za ně platí, což odradí ty asociály (samozřejmě nejen je, ale i ty, co jsou třeba normální, jen nemají na rozhazování). Obecně mi návštěvy cizích lidí na pokoji nevadí a nijak mě neruší. Naopak to můžou odlehčit, když nemáme se spolubydlící společnou řeč.
V Podolí návštěvy na pokoj můžou a na pokoji se i jí. Takže pohoda.

keminek
2. črc 2010

návštěvy na chodbách se samo netýkají Nera 😉 aby to tak nevyznělo 😀

petra.vavra
2. črc 2010

@petka80 Peti, já samozřejmě neříkám, že se časy nezměnily, já rodila před 3 rokama a to tam také byli jiní doktoři a i jiná atmosféra 😉 ...ty máš zážitky daleko čerstvější takže chápu, že je to tak, jak píšeš, ale na druhou stranu věřím, že pokud se jim nabídne něco podobného, i druhá strana to opětuje 😉

lucie.krajcarova
2. črc 2010

Petra.vavra, tak to ses měla super na nadstandardu, ale možná už to dnes neplatí.. jak říká Petka, ta má teď čerstvější zkušenost. docela bych tomu věřila, šetří se všude.
Keminek, tobě se to už blíží 🙂 a hlavně už ti nehrozí předčasný porod, takže Nerátky jsou ti doufám otevřené 🙂

petra.vavra
2. črc 2010

@lucie.krajcarova jj, myslím, že jsem s NEra docela v obraze a musím říct, že mě některé věci i překvapují a pokud ještě o něco málo "hnou" s porodnickym oddělení, tak příští rok už tabulky s nejlepší nemocnicí, budou vyset někde jinde. Na druhou stranu věřím tomu, že prachy jsou dnes stále mocnějším čarodějem (bohužel). 😖

lucie.krajcarova
2. črc 2010

Petra.vavra - a takové tabulky opravdu jsou? jo ty myslíš to ocenění, ale to už je myslím pár let.. nevíš, kde to pořadí publikují? docela by mě to zajímalo.

petra.vavra
2. črc 2010

2.místo 2007,2008 a 1.místo 2009....nevím, kde se to poblikuje 😕

lucie.krajcarova
2. črc 2010

ty jo, fakt? tak to je moc hezké ocenění. musíme brát, že je to za celou nemocnici, ne pouze porodnici, ale ta k tomu asi přispěla nejvíce.. mrknu na to.

lucie.krajcarova
2. črc 2010
antynka1
2. črc 2010

Tak já musím souhlasit s Petkou - taky jsem byla na nadstandardu a nic navíc nebylo. Kdybych tam ještě zůstala, tak si musím donést i další plíny - i když jak která sestřička - jedna mi řekla, že mám mít svoje, druhá mi je v kldiu dala - došly mi přesěn ten de ráno, co mě pouštěli a malá se mi samozřejmě ještě na cestu zašvihla 😀

rintintyna
2. črc 2010

jo s těma plínkama to mám taky takovou zkušenost, byla jsem po ránu úplně poblblá a tak jsem si zapomínala vzít čistou plínu na vizitu. Jednou jsem dostala skoro sprdunk, když jsem požádala o čistou, že si přece mám vozit z pokoje. Když se mi to pak stalo ještě jednou, tak jsem celá zjankovatěla a říkám, že si ještě musím pro čistou plínu na pokoj. Sestřička nechápala proč, když tam přeci čisté plínky mají 😕 takže je to nejen o penězích, ale určitě i o těch lidek. Stejně tak co se týká pomoci při koju, jedna sestřička by se rozkrájela, aby mi pomohla, vymýšlela vše možné, druhá jen neustále opakovala, že bychom měli kojit už tolik a tolik a když jsem přišla kojit k nim, tak se tam s kýmsi akorát vykecávala, naštěstí to už jsem věděla zhruba co a jak.

petra.vavra
2. črc 2010

Holky mě je v podstatě jedno co dostanu nebo nedostanu. Předtím jsem byla připravená a budu znovu. Stačí, když budou spolupracovat s mým porodním plánem a dodrží to na čem se domluvíme. Jen aby na Vánoce nebylo plno 😀

antynka1
2. črc 2010

@chita zdravím sousedku 😉

antynka1
2. črc 2010

@rintintyna přesně tak je to o lidech 🙂

alushka
2. črc 2010

@chita jéé🙂 a kam jsi se odstěhovala? Já bydlím teď na Janovské

petka80
2. črc 2010

@petra.vavra Peti, to je zajímavý, co píšeš o těch změnách. Já jsem akorát slyšela, že hodně doktorů odešlo, třeba do Brandýsa. Nebo co ještě myslíš, že se změnilo? Já rodila v N. v lednu 08 a pak teď a abych řekla pravdu, tak jsem nějakou zásadní změnu nezaregistrovala. Dokonce ty zmiňované dětské sestry mi teď přišly lepší, ale možná jsem jen měla štěstí.

petra.vavra
2. črc 2010

@petka80 jsou to spíše interní záležitosti 😉 , ale pro příklad. Velký problém je ve vedení gyn-por oddělení, kde si zaměstnanci nerozumějí s paní primářkou a to se dosti odráží právě na lidech, kteří tam nyní pracují.... 😕

petka80
2. črc 2010

@petra.vavra aha, tak to je blbý. Myslím ale, že je dobrá zpráva, že pacient tyhle interní rozepře nezaregistruje, teda aspoň já ne 😉 A to je asi to nejdůležitější 🙂

antynka1
3. črc 2010

Já tedy ty interní rozepře zaregistrovala - prostě jsem sem tam něco zaslechla..... Ale rozvádět to nechci. Co se týká péče o mě a mimi jsem byla spokojená a to je hlavní. Co se děje uvnitř mi může být jedno. Lidi jsou tam prostě fajn.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru