Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
9. črc 2010

aha petit, ještě není, tak to stihne. no ta částka je ohromující 😎 to bych nedala 😀

Pettit, jo je to tak, v akutním případě tě vezme velká porodnice, pokud možno nejbližší tvého bydliště. my čekáme už druhé dítě a rovnou se registrujem v Nera. v nejhorším skončíme na bulovce. mimochodem do neratovic se takhle brzy registrovat nemusíš.

petra.vavra
9. črc 2010

já budu mít v záloze Jablonec, s přístupem je na tom jako Nera, akorát mají větší kapacitu...tentokrát snad stihnu porodní plán, minule na něj bylo dost času a pak už zase nedostatek 😀
30t bych nedala, v Nera se dá taky domluvit s doktorem osobně k porodu, zavoláš mu a on přijede, ale vím že 30 určitě nechce 😉 , to už mi přijde fakt hnus...vždyť naše zdravotnictví je přece zadarmo a konkrétně těhotné přece VŮBEC nic neplatí ani poplatky... 😲 😝

ludva
9. črc 2010

V Nerátkách jsem rodila před lety a teď naposledy na Bulajdě. Musím říct, že péče byla srovnatelná, naprostá spokojenost. Takže pokud to některá nestihnete do Nerátek, klíďo prďo jeďte na Bulovku a nebojte se. Všechno je o lidech a pokud si někdo myslí, že si zaplatí doktora, tak ho porod nebude bolet..... no nevím.... 3O tisíc bych dala raději na knížku miminku 😀

ludva
9. črc 2010

pettit - být na tvém místě, tak se normoš registruju na Bulovce a v den porodu se rozhodneš kam jet.
Pro jistotu - kdyby to bylo rychlé, nebo měli v Nerátkách plno. Což se může stát, že..
Bulovka, co se prostředí týče poradny, sice nic moc. Ale jinak personál jak na porodnici, tak na novorozeneckém naprosto v pohodě a stejně úžasný jako v Neratovicích.
I já jsem se Bulovky bála, co si budeme povídat 🙂 , ale dneska nelituju toho rozhodnutí 🙂

ludva
9. črc 2010

lemdam, kdybys chtěla číslo na úžasnou laktační poradkyni, tak písni 😀
A hlavně buď v klidu, hodně pij a užívej si miminka. A jestli nebudeš kojit? No Bóže 😉
Důležité je, aby jste byli oba v pohodě 😉

pettit
9. črc 2010

@ludva děkuji moooc

konsa
9. črc 2010

@pettit já ve 13tt přemýšlela stejně jako ty. přišlo mi hrozně stresující rozhodnout se tak brzy, kde rodit, když člověk ani pořádně nemá představu, co u porodu chce a co ne. Tak jsem se registrovala v Krči. V zásadě jsem totiž proti pražským továrnám na děti typu Podolí, takže Krč mi přišla v tu chvíli "nejdomáčtější". Už tenkrát jsem věděla, že nechci rozhodně medicínsky vedený porod, jak je běžné v pražských porodnicích, takže jsem pak v průběhu těhu zjištovala co kde jinde se dá. Naštěstí jsem neměla žádné problémy, takže jsem pak začla chodit do Nerátek a tam taky porodila. A byla to ta nejlepší volba, co jsem mohla udělat 🙂
Takže doporučuji udělat to stejně - zaregistruj se někde v Praze, abys měla jistotu, kdyby se něco dělo a pak do 36tt budeš mít čas rozodnout se jak chceš rodit, zda chceš dát přednost Neratkám (nebo jiné mimopražské porodnici), nebo zda ti vybraná pražská porodka "bude stačit" 🙂

pettit
9. črc 2010

@konsa děkuji 🙂 . Jste tady fakt super parta-

lucie.krajcarova
9. črc 2010

tak mě napadá,že bych se už taky měla registrovat 🙂

lendam
10. črc 2010

@ludva Díky za podporu. Objednala jsem si odsávačku, budu těch 40 ml odstříkávat a dávat mu to k Nutrilonu. Jak se naučil na láhev, tak strašně kouše, lumpík 🙂

lendam
10. črc 2010

@pettit Já se připojuji k Konsa, Krč můžu doporučit, v březnu tam rodila kamarádka a byla v pohodě, s registrací tam nebyl problém.

misha_hl
10. črc 2010

Ahoj holky, tak se to krátí. Dočítám postupně, nějak nestíhám být na netu 😀... V tom 36.tt mám jít první do ordinace nebo na ten monitor? Aby o mě věděli?

lendam
10. črc 2010

@misha_hl Já byla nejdřív na monitoru a pak do ordinace. L.

lucie.krajcarova
10. črc 2010

Míšo, určitě nejdřív na monitor bez objednání, možná s tebou rovnou sepíšou porodopis a pak půjdeš čekat do čekárny... teda letí to!!!

ludva
11. črc 2010

ještě jedna taková poznámka :
Můj synek mi asi nikdy neodpustí, že není Pražák ☹ 😀 😀 😀 a místo narození se píše všude.
Sousedovic synek se narodil v Brandýse nad Labem a ve škole všude uvádí Bratislavu, páč si Brandejs prostě nepamatuje.
Tím ale nikoho z Neratovic neodrazuju, to né. Bylo to tam fajn, i když nevím, jestli bych dneska riskovala, že tam není dětská Jipka. Asi už jsem stará, bo co.....

lucie.krajcarova
12. črc 2010

Ludva, teda to jsou starosti 🙂 my už jsme venkovani všichni, ale Martínek byl první 😀

lendam
13. črc 2010

Dobré ráno, kam se ztratila Anty?

antynka1
13. črc 2010

@lendam Jsem tu, neboj. Jinak mám taky problém s kojením, už nekojím, krmím lahví - odstříkané mlíčko + Nutrilon. Sešlo se mi moc problémů najednou.........

lucie.krajcarova
13. črc 2010

Anty, co se děje??

antynka1
13. črc 2010

Bylo toho víc - blbec jsem si naučila malou na lahvičku, takže jí nešlo se přisávat, do toho jsem kojila přes kloboučky ze kterých jsem dostala kvasinky a díky tomu se mi nehojily ragády..... Takže to pěkně bolelo. No a hlavní probém stále přetrvává, mám málo mlíčka - ale od té doby co jen odstříkávám, tak ho mám víc - Týnka si ho prostě ze mě přes ty kloboučky nedokázala vysát. A bez kloboučků se nepřisála vůbec, jenom kousala. Takže asi tak.....

lucie.krajcarova
13. črc 2010

Anty, teda to je trápení.. ty jo s těmi kloboučky, my to měli bez problémů. i když jsem ho někdy zapomněla po akci umýt... Kristýnka má už měsíc, to to utíká! kam chodíte k pediatrovi?

lendam
13. črc 2010

Anty, já jsem na tom podobně: odstříkám 20-40 ml, smíchám s nutrilonem apodávám v lahvičce. Teď jsem tu měla paní, která mi ukazovala, jak s Lukáškem koupat ve vaně a jaké cviky, moc se mu to líbilo. Je od Maternity - care - dá se tam stáhnout poukaz na 50% slevu na 1 hodinu.

lucie.krajcarova
13. črc 2010

Holky, to je moc škoda, že jen odstříkáváte. přesně takhle dopadla kámoška.. Malá se jí moc nechtěla přisát, že měla velké bradavky. no a když mlíko odstříkala, tak malé nikdy nestačilo. když se jí povedlo přisát se, tak ho bylo dost.. Prostě to děťáko ho vytáhne více. takže postupným odstříkáváním o mlíčko přisšla. platí zákon poptávky a nabídky....

lendam
14. črc 2010

A jsi si jistá, že dítě vytáhne více než odsávačka? To někde psali? L.

antynka1
14. črc 2010

Nemyslím si, že dítě které špatně saje, tka vytáhne víc než odsávačka. Já třeba když jsem začala jenom odsávat,tak jsem stěží odsávala 20 ml, no a teď už někdy odsaju i 100 ml 😉 Takže to vypadá, že se to zlepšuje 🙂

lucie.krajcarova
14. črc 2010

Leni, nejsem si jistá, akorát u té kámošky to tak bylo. je sací reflex je prostě přirozený. někdy to možná je o manuální zručnosti s odsávačkou. v každém případě, kdo musí odsávat, ten to bohužel moc dlouho nevydrží... u kojení jen tak o mlíko nepřijdeš. ale když to jinak nejde, je super, že děti dostanou mateřské mlíko i přes odsávačku.

lendam
14. črc 2010

ja blbec rano dala vyvarit lahvicky a zapomnela, tak jsem je obe musela vyhodit i s hrncem ☹

keminek
14. črc 2010

@lendam když si prsa zvyknou na odsávání, odsaješ do kapky komplet všechno, co v tom prsu je. I to, na co už se ti dítě vyflákne, i když je savé hodně. Ale musí se to zvyšování mléka nastartovat určitým způsobem. A to je individi. Někomu stačí párkrát postimulovat a dodržet obecné rady laktační ligy, já jsem si užila víc. Ale když se to nenastartuje nebo se na to nejde od lesa a nepřijde se na to, kudy vede cesta ke zvýšení mlíčka odsáváním nebo odtříkáváním, tak to začne klesat nebo je to na místě a nehne se to a to znamená třeba na 10 ml z obou prsou. Mluvím z vlastní zkušenosti. Pokud tam jsou další problémy (ragády, mimčo se hůř přicucává nebo se vzteká, mamča onemocní třeba zánětem, já měla opakované retence.. atd. atd. atd.), tak je to jen o stres a ten pokud se zvyšuje a trvá déle, tak je dobrý akorát k nervům maminky a rodinné nepohodě, což se dotkne i miminka. Takže zlatý UM!!!

keminek
14. črc 2010

@lendam s tím hrncem a lahvičkama je to k vzteku. Já si nedávno zničila žehlením čepičku (takovou praktickou), takže chápu..

lendam
14. črc 2010

@keminek Jak se ti podarilo zvysit ml mlicka? Me to nejde nebo to delam blbe

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru