Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

hest
11. led 2011

@pettit díky tak to je pořád stejné-)) koukám že budeš mít nejspíš ledňátko-) tak držím palce, já tam rodila 24.1.2010 -) za chvíli malému budeme chystat dort..to to letí...-))

petra.vavra
14. led 2011

@petka80
@ivana24
kočky, porod mám popsaný u mě v albu u Viktorky, tak až budete mít chvilku a chuť nakoukněte 😉 .
Po další zkušenosti s Nera porodnicí, už rozhodně nesouhlasím se svým starým názorem, že kombinace Věrka/Milada + Winter je nejlepší kombinace. Nejlepší kombinace je ta, kterou jsem měla já 😀 .
touto cestou se také omlouvám Květce, že jsem jí nezmínila v porodu, ale myslím, že jsme si v sobě zanechaly malé místečko v porodnici.
Takže pokud půjdu ještě někdy rodit, už žádné domlouvání doktorů k porodu, ale mého anděla PA Pavlu Ptáčkovou, PA Květu- ten den byla jako dětská sestra, MUDr Lucii Jarošovou no a toho nějakého chlapa, abych se měla do koho zarýt nehty 😀 , které byly viditelné ještě dva dny 😝 😀 😀 (aspoň ví, že si se mnou nemá zahrávat, že mám občas sílu jako bejk 😝 )
K lékařům tamní nemocnice se moc vyjadřovat nemohu neb jsem se s nimi téměř nesetkala.
K paní primářce se vyjadřovat dále nebudu, neboť na tu jsem názor nezměnila a nikdy nezměním, neb mě přesně přesvědčila, že to není člověk na svém místě. Její jednání se patrně odvíjí od toho, na kterém pokoji rodička leží. Na jednu stranu jsem nadstandart moc chtěla, ale nebyl volný, tak se svět nezbořil a na druhou stranu, jsem v celku společenský tvor a jsem ráda mezi lidmi, tak proč být zavřená na samostatném pokoji???
MUDr Budka- viděla jsem ho 2x na chodbě, bohužel neumí zdravit 😖 . Chápu, že zdravit každého koho potkám, je občas nad lidské síly, ale pokud někdo pozdraví jako první a navíc je to žena, je to více než slušné.
MUDr Muška- nesetkala jsem se ním vůbec, ale paní co jsem s ní byla na pokoji si ho chválila, takže já osobně nemohu říct nic....
MUDr Dvoříková- mě pouze propouštěla. Co mi vadilo byla rouška na ústech , když s někým mluví, ale na druhou stranu je to její věc a chápu, že z medicínského hlediska je to v pořádku.
MUDr Winter- měla jsem ho na příjmu a to bylo naposledy co jsem ho viděla, byl profesionální jako vždy a milý.
PA- ღ Pavla Ptáčková ღ, Květa a Helenka.....perfektní
Celkově Neratovická nemocnice (porodnice) velká spokojenost. Jídlo mi bylo jedno, buď jsem něco snědla nebo ne, přivezli mi co jsem potřebovala. Určitě velké díky patří i ženám co se starají o úklid, který byl precizní a snad 5x denně, všechny velice milé.

rintintyna
15. led 2011

@petra.vavra Peťo přečetla jsem si Váš porodní příběh a brečím dojetím. Ten popis s vanou v první době porodní, úplně jako bych se tam vrátila, vše na chlup stejné, bylinky, pocit samoty, rychle chladnoucí voda a prodýchávání sílících kontrakcí. Jediný rozdíl, že mě na hladině plula láhev cocacoly 🙂 Nádhera, krásně jsi to popsala. Přeju Viktorce do života jen to nej, a ať jste všichni spolu moc šťastní 😲

petra.vavra
15. led 2011

@rintintyna 🙂 díky

rintintyna
15. led 2011

@rintintyna jinak k té roušce dr. Dvořákové, možná byla nachrmlaná a právě proto si tu roušku nechávala i při komunikace 😉

antynka1
15. led 2011

@petra.vavra krásně popsaný porod a musím říci, že mě taky slza ukápla - halvně u toho, jak jsi malou pojmenovala druhým jménem podle Pavly - ona je fakt zlatíčko a úžasný člověk - takže mě to potěšilo a dojalo i za ní 🙂
Tak ať se Viktorince daří a ať má krásný život 😉

ivana24
16. led 2011

@petra.vavra krásně popsané 🙂, i já přeji Viktorce hlavně pevné zdraví 😉 ....mrzí mě, že se domluvený porodník takto zachoval, vůbec mi to k němu nesedí, já s ním neměla vůbec problém.......nejdůležitější je, že vše dobře dopadlo a narodila se Ti zdravá krásná dcerka a obě jste v pořádku......uživejte si to holky 😵

petra.vavra
16. led 2011

@ivana24 jj, obě víme o kom mluvíme.... ☹ i mě to velice překvapilo, ale nakonec vše dopadlo dobře a tak není důvod se zlobit 😉 . Přišel se mi omluvit, ale bylo to v době, kdy mi to už ve své podstatě bylo jedno, takže jsem to přešla a neřešila to. Viktorka si prostě vybrala sama a dobře udělala 😀 . Taky si užívejte rodinko 🙂

petra.vavra
16. led 2011

@antynka1 jj Pavla je opravdu krásný člověk a to nejen zevnějškem, ale hlavně uvnitř. Dlouho jsme se s takovým člověkem nesetkala a to raději jsem , že to bylo právě v takovéto situaci. Děkuji za přání 😉
Jinak to ani není možné, jak už je Kristýnka veliká, to tak hrozně letí 😉

pettit
19. led 2011

tak, já už to mám taky za sebou a nemůžu říct na Neratovice špatné slovo. Můj porod byl docela rychlý - ve 22h příjezd a v 1.33 už byl Filípek na světě. Rodila jsem s porodní asistentkou Evou Kovaříkovou (úžasný človíček), která byla úžasná a s asistencí paní Mudr. Jarošové a myslím ještě paní Ivany (ale tu neumím zařadit, ale byla super a velká pomoc).
Taky jsem chtěla nadstandart, ale měli plno ☹. Jenom mně děsilo o kojení a neustále připomínání a dotazování z každé strany, zda už kojíme a nebo ne. Celkem mně to vystreslo a rozkojili sme se až doma 🙂

ALE JEŠTĚ JEDNOU OPAKUJI, ŽE DĚKUJI VŠEM V NERATOVICKÉ PORODNICI.

alushka
20. led 2011

@pettit musim souhlasit se vsim,co jsi napsala, taky jsem mela rychly porod (20.30 prjezd a 22.37 jsem porodila), rdila mePA Vladka a MUDr.Winter oba byli uzasni a nadstandart byl tajy plny ☹ s tim kojenim mas uplnou pravdu, raky jsem se rozkojila az doma 🙂 ale to tak jakoze radne maly pribral za 1. mesic 1,2 kg 🙂

kacule201
21. led 2011

@lucie.krajcarova Ahoj, my jsme měli taky plánovaně neplánovaný císař v Nera, nakonec mi ho udělala Dr. Dvořáková. Páni Ptáčka jsem měla moc ráda, on tam ještě dochází????

lucie.krajcarova
21. led 2011

@kacule201 nic nového nevím, jen to, že krátce po mém porodu v dubnu 2009 odešel jinam. je to velká škoda ☹

petra.vavra
23. led 2011

@kacule201 MUDr Ptáček by údajně ještě s porodnicí v Neratovicích smlouvu měl mít pro nějaké vlastní úkony, ale doktorem interním již není. Každopádně jsem ho měla jako druhého záložního doktora na zavolání k porodu, kdyby první nemohl, což se ukázalo, že nemohl a ve chvíli, kdy jsem ho potřebovala, tak mě odmítl také se slovy, že má v noci moc práce....no commet..takže i já ho měla ráda a po této zkušenosti jsem z něj dosti zklamaná, bohužel... 😒

kacule201
23. led 2011

@petra.vavra Aha, tak to je mazec, no na ambulanci byl suprový. Ono v každé situaci se člověk projeví jinak ☹

lucie_benes
23. led 2011

@petra.vavra Taky velká gratulace k Viktorce a k tomu, jak jsi to zvládla. Při čtení porodního příběhu jsem se zase vrátila skoro o 5 měsíců zpátky a bylo mi až líto, jak to rychle utíká. 🙂 S tvým "andělem" jsem se potkala při obou porodech, ale bohužel mě ani jednou nerodila, jen jsme si povídaly. A Květou myslíš PA i dětskou sestru v jednom? S tou jsem se setkala teď při Mikuláškovi a nemůžu si ji vynachválit, skvělá, skvělý člověk, moc ráda na ni vzpomínám.

petra.vavra
24. led 2011

@kacule201 jj, já jsem s ním na ambulanci měla také jen samé dobré zkušenosti o to více mě právě překvapila tato poslední reakce, ale na druhou stranu si říkám (dnes s odstupem času), že osud tomu tak chtěl a Viktorka prostě chtěla tetu Pavlu k porodu, aby jí tyto ruce držely na tomto světě první 😉 ...je to jen takový životní paradox, že mi měl k porodu přijet Ptáček a porodila mě Pavlínka Ptáčková... 🙂
@lucie_benes jj Květka PA a sestra na dětském v jednom. je úžasná a moc hodný člověk, přesně na svém místě. Kéž by člověk na cestě životem potkával jen samé takové lidi 😉 .

kacule201
24. led 2011

@petra.vavra To je dobře že to tak bereš. Já mám totiž pocit jestli to není ta jeho manželka????

petra.vavra
24. led 2011

@kacule201 no to nechci a ani mi nepřísluší to zde rozebírat 😉

petra.vavra
8. únor 2011

vzkaz pro PA Květu z Neratovic 😉 :
na Vaše zlaté ruce se pěje chvála u mě ve fotoblogu, tak jen informuji, abyste věděla, jak moc jste pro všechny rodičky nepostradatelná a báječná ženská... 😉
myslím, že taková slova by se měla říkat častěji a hlavně nahlas!!! mějte se 😉

lucie.krajcarova
10. únor 2011

@kacule201 ano je to manželka, zažila jsem je tam ještě spolu, když pracovali 🙂

rosslyn
18. únor 2011

Ahoj holky, v Neratovicích jsem dostal seznam, co mám mít do porodnice...nejsou tam poporodní vložky a plínky pro mimčo...jak je to teda ve skutečnosti?

rintintyna
18. únor 2011

@rosslyn ahoj, když jsem rodila před rokem, tak vložek tam bylo mraky a každý den je doplňovali, byly v takové obrovské igelitce na WC. Vzhledem k tomu, že jsem byla na nadstandartu, tak jsem je měla sama pro sebe a mohla jsem s níma tapetovat pokoj 😉 ale pokud vím, tak i holky co byly na vícelůžkovým psaly, že je často doplňovali. Plínky jsme dostali určité množství od dětských sestřiček hned po narození a jakmile jsme ho vypotřebovali, tak už jsme museli mít svoje. ale je pravda, že my jsme tam byli 9 dní, normálně to asi také bohatě stačí. Třeba odepíší děvčata, co tam byli nedávno, jestli je to stále tak. Každopádně přeju pohodový porod a na oplátku nám pak prosím napiš svoje dojmy. Ahoj Kristýna 🙂

petra.vavra
18. únor 2011

@rosslyn vložky jsou gratis a kolik potřebuješ, doplňují ženské co uklízejí, nestalo se, že by jednou došly. Pleny jsem dostala taky po porodu a vystačily na 4 dny 🙂 . Když dojdou a nebudeš mít zrovna po ruce svoje, určitě není problém a dodají ti. Mě došli ubrousky na zadek a bez problémů jsem dostala další. Seznam jsem taky dostala, ale vyhodila jsem ho. Do porodnice v podstatě nepotřebuješ nic, akorát svoje pyžamo a kartáček na zuby s pastou. Zbytek at doveze manžeů/přítel, jak budeš potřebovat 😉 .

rosslyn
19. únor 2011

@rintintyna
@petra.vavra děkuju za rady. Potřebovala jsem se ujistit..manžel už mě několik dní uhání ať si sbalím, tak jsem chtěla mít jasno, co je zbytečné a co se bude hodit🙂

antynka1
19. únor 2011

S doplněním plín - jak která sestiřčka - mě došly, a ta jedna mi věnovala s kecama jednu a že prý už musím mít svoje - no ale naštěstí mi došly těsně před odchodem a tu poslední, co jsem ještě potřebovalalmi dala další sestřička, když se vystřídaly a ta by mi bez problémů jich dala víc, cpala mi jich asi pět 😀 A s vložkama fakt není problém.

antynka1
19. únor 2011

Jo a ještě za mě tam měly plíny Happy a ty tedy jsou dost velké, takže nám dost protékaly ☹

rosslyn
19. únor 2011

@antynka1 Děkuju, to mi moc pomohlo, vezmu pár svých a pokud tamty nebudou vyhovovat, tak manžel doveze víc.

antynka1
19. únor 2011

@rosslyn Není zač 🙂

petra.vavra
19. únor 2011

@rosslyn jééé a nám zase happy vyhovovaly, je to asi dle mimi 😀 oni je používaj hlavně proto, že mají výřez na pupík, aby se nešoupal o plínku ten pahýlek a jak píše @antynka1 taky jsem měla pár plen svých, ale nepotřebovala jsem je 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru