Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

bambulkaivanka
19. led 2012

Taky jsou Nerátky moje srdcovka, tedy Almeda. Mám to kousek za domem, takže jsem to při prvním porodu měla fakt blízko 🙂 Až budeme čekat druhé tak opět jedině Almeda. U porodu jsem měla Dr. Jarošovou a byla fantastická. S ní jsem dokázala porodit svého synka, který měl 4,5 kg a 54cm bez utišení jen s malým nástřihem, hodně mě uklidnila a jsem ji za to moc vděčná a co jsem slyšela tehdy v kanceláři, hodně sestřiček si to tady tajně čte, takže pořádně chvalte 🙂

nohata
21. led 2012

Ráda bych také konečně přispěla se svým porodem v Neratovické Almedě a pomohla tak budoucím maminkám v jejich rozhodování zda zvolit tuto porodnici.. Vzhledem k akutní sekci při prvním porodu, vysokému váhovému odhadu (4kg) a blížícímu se termínu porodu jsme spolu s paní primářkou naplánovali opět sekci a to na pátek 13 🙂 Hrozně moc jsem si přála alespoň zkusit porodit spontánně. Celou noc na 11.ledna jsem měla kontrakce cca po 7 minutách a pořád váhala, jestli mám vyrazit nebo ještě počkat. Nakonec to ráno přešlo a měla jsem kontrakci třeba jednu za hodinu. V podvečer 12. ledna jsem se měla okolo 19h dostavit k příjmu a ráno se mělo jít na to.. Přijímal mě pan doktor Muška a byl pěkný morous, na vše se mě ptal snad 3x 🙂 Udělal mi ultrazvuk a pak jsem šla na monitor. Ten se jim nějak nezdál, takže za hodinu další. To už mi začali kontrakce jako noc před tím. Pak jsem si šla na pokoj (měla jsem nadstandard) a za chvíli už mi klepal doktor Muška na dveře. Najednou z něho byl milý a profesionální doktor. Přišel s tím, že by se sekce měla udělat co nejdříve. Měli v tu chvíli STOP stav, tři rodící maminy a kdesi cosi a že by bylo lepší to udělat hned, dokud jsou doktoři čerství a kdoví co by se pak mohlo semlít. Tak jsem nakonec kývla. Říkala jsem si, že se to stejně zase úplně nerozeběhne, já budu akorát další noc vzhůru a ráno půjdu pod kudlu. Tak radši, ať už to mám za sebou.. A frčelo se na sál. Celou dobu se o mě starala úžasná porodní asistentka Květa. Ještě se čekalo než dorazí manžel - ten mi zamával ve dveřích operačního sálo a šlo se na věc. Porod probíhal ve spinále, nic příjemného, ale 100x lepší než celková nárkóza! Nechávali jsme se překvapit co to bude a když se to chvíli předtím dozvěděli všichni na operačním sále, tak to úžasně prožívali. Asi za deset minut byla malá venku. Přišla na svět 10 minut před 23hod. Byl to úžasný zážitek. Hrozně jsem si přála holčičku po prvním chlapečkovi.. Nejdřív jsem slyšela - už vidíme hlavičku, pak - a je to chlapeček - ne holčička - ne počkat chlapeček - JE TO HOLČIČKA 🙂 Přišlo mi to jako u normálního porodu. Malou mi ukázali a to už jsem brečela jak malá holka. Hned ji dali manželovi a ten s ní celou dobu v náručí čekal na mě. Trvalo to ještě cca půl hodinky než mě zašili. Pak mi pan doktor Muška gratuloval a ještě se omlouval, že to tak dlouho trvalo, že tam bylo plno srůstů. Doktor byl naprosto bezvadnej, úplný opak než jaký byl u příjmu. Pak byl ještě gratulovat manželovi. No a jelo se na pokoj. Od té chvíle jsem měla malou položenou na sobě, nebo vedle sebe a to až do 7hod do rána. Bylo to naprosto úžasné, bonding se vším všudy, malá se krásně přisávala a mě už v tu chvíli ani trochu netrápilo, že jsem nemohla porodit normální cestou..Díky nadstandardnímu pokoji mohl být manžel celou dobu s námi a malá u mě. Jinak by mi ji nechali 2 hod a pak by musel odjet. Přes den pak když musel manžel na chvíli odjet, byla malá u sestřiček a večer, když jsem si stoupla na nohy, jsem si jí už nechala u sebe a to až do doby, než jsme šli za 4 dny domů. Za mě má porodnice Neratovice jedničku s hvězdičkou 😉 Srovnám-li porod a celkový přístup s jednou velkou pražskou porodnicí, kde jsem rodila poprvé - tak nebe a dudy 🙂 Veškerý personál milý a vstřícný. S ničím se vám nikdo nevnucuje a když něco potřebujete každý ochotně pomůže či poradí.

skajana
21. led 2012

@nohata Tak to moc ráda slyším 🙂 můj první porod byl taky akutní sekci, dcera měla 4kila a vypadá to, že i druhé miminko nebude žádné tintítko, takže v podstatě podobně jako u tebe. Já jsem pro Neratky rozhodnutá už delší dobu, ale po přečtení tvojí zkušenosti se začínám fakt těšit 🙂

petra.vavra
24. led 2012

@nohata se mnou manžel byl tak dlouho, jak chtěl i na normálním pokoji, je to jen o domluvě, pokud jsi tam s někým. S maminkou co jsem byla na pokoji se kamarádíme dodnes, vycházely jsme si vstříc ve všem a bylo to super 😉 . Jen, aby se maminy, na které nevyzbyde nadstandart, nevystrašily, že má návštěvnost partnerů nějaké omezení. Květa je báááječná!!! 🙂

verbalinka
24. led 2012

Ahojky, měla bych dotaz - malá je příčně, tudíž hrozí císař a k tomu ještě předčasný porod. Nevíte, od kterého týdne berou Nerátky? Jestli to mají nějak omezené? Hledala jsme na jejich stránkách a toto info nenašla. Právě v případě císaře bych ráda tam, protože jejich přístup je parádní 🙂

skajana
24. led 2012

@verbalinka Od ukončeného 36.týdne 🙂

verbalinka
24. led 2012

@skajana díky, takže 36+0 tam sjedu, pokud se malá neotočí (nebo nenarodí dřív) 🙂

zoozkha
25. dub 2012

Ahoj,
v prípade, že by sa niekto v najbližšej dobe chystal rodiť v Neratovicích, podávam čerstvé info a to, že došlo k zmene, čo sa doprovodu týka. Je povolená len jedna osoba.. Takže v prípade, že niekto plánoval mať pri pôrode partnera a súčastne aj dulu, nie je to možné. Dnes som tam telefonovala, personál sa vraj snaží, aby sa to vrátilo k pôvodným dvom osobám, tak možno sa to opäť zmení. Momentálny stav je však takýto. Snáď niekomu táto informácia pomôže, na stránkach zatiaľ uvedená nie je.
Krásne a bezproblémové pôrody všetkým 🙂

hest
26. dub 2012

@zoozkha to je tedy radost, doufala jsem, že se do Neratek v budoucnu jako dula ještě podívám-)

zoozkha
7. kvě 2012

@hest tak to Vás poteším. Dnes som tam opäť volala a doprovod sa vrátil k pôvodným dvom osobám 😉

pajdula
23. kvě 2012

ahoj, právě se rozhoduju, kde budu rodit, jestli v Brandýse nebo v Neratovicích a zatím u mě vedou Neratovice. Pročítala jsem různé diskuze na netu a v každé je někdo pro a někdo proti. Jestli jsem to správně vyčetla, tak se ani v jedné porodnice nemusí registrovat, což je výhoda a pak nastoupit od svého gynekologa až přímo do nemocnice v nějakém tom 34-36 týdnu... tak do té doby se ještě mám čas rozhodnout. Předtím jsem rodila v Litoměřicích a to bylo taky v pohodě a bylo to dost rychlé 2 hodiny od příjezdu do porodnice 🙂 tak doufám, že i tentokrát to půjde tak rychle. Kdyby měl někdo čerstvější zkušenost, tak písněte ať mám lehčí rozhodování 🙂

billyjean
25. kvě 2012

Ahoj, tiez som bola rozhodnuta rodit v Almede, bola som zaregistrovana, chodila som do poradne, a ked prislo "na vec", mali stop stav.. tak som nakoniec rodila v Mělniku a bola som max. spokojna.. pocas mojho pobytu v porodnici tam prisli aj dalsie maminky, co chceli povodne do Nera.. nemocnica aj personal super, ale tie stop stavy beriem, bohuzial, dost negativne..

hest
27. kvě 2012

@billyjean wow, tak to je poprvé za ty roky, co slyším o stop stavu, tomu se říká pech, ale na ten Mělník jsem také slyšela chválu od maminek-)

betox
24. črc 2012

Ahoj, poradí mi prosím někdo, kdy (ve kterém tt) kontaktovat PA Novákovou a kolik se jí platí za účast u porodu v Neratovicích? Díky moc.

stassy
15. srp 2012

@betox To by mě taky zajímalo, snad to zítra zjistím, chystám se jí zavolat. 🙂 Myslím, že běžně se PA kontaktuje tak kolem 34-36. týdne? Já to teda prošvihla, ale tak uvidím, v nejhorším případě mi řekne, že mám smůlu. 🙂

hest
15. srp 2012

@betox no já se domnívám, že ty PA v Neratkác bývají brzy rozebrané, volala bych hned, pro zajímavost, maximálně mi řekne, ok, zavolejte za nějaký měsíc, nicméně aby s tím termínem počítala,plus mínus, že-) držím palce

reill
23. srp 2012

Ahoj holky, porodní asistentku bych kontaktovala co nejdříve, já jsem se ptala asi ve 30. týdnu a už to bylo moc pozdě. Nevím, jaké je to v Neratovicích s tou PA, ale normální porod s doktorama hrůza. Vůbec nerespektovali můj porodní plán, dali mi léky, o kterých jsem se dověděla až z lékařské zprávy doma, vyptávali se mě na všechno na příjmu, i když jsem to vyplnila na monitoru předem. Nutili mě rodit na zádech, i když jsem říkala, že je to nepohodlné a špatně se mi tlačí. Šestinedělí super a všechno po porodu skvělé, i když jsem nebyla na nadstandardu, ale pokud se rozhodnete pro Neratovice, tak respektovat Vás tam asi nebudou. Je to škoda, protože opravdu nevím, kde rodit příště...možná by to bylo lepší s tou asistentkou, pokud máte někdo osobní zkušenost s porodem s asistentkou, napíšete to sem? Kolik to stojí? Motají se tam i tak doktoři? Jak je to s monitorama? Je možnost rodit jinak než na zádech? Předem moc díky!!!

betox
23. srp 2012

@stassy, @hest - díky, ještě čekám na vyšetření u očního, jestli mi vůbec povolí rodit přirozeně.
@reill Tak to je síla, to mě mrzí a docela mě to zklamalo. Taky nevím, kde teda rodit. Měla jsem ještě vybrané Hořovice, ale to je úplně to samé ☹

hlasil
23. srp 2012

@betox
@stassy Já rodila s Věrkou Novákovou, musím říct, že to byla naše nejlepší investice za celé těhotenství, všechno až na drobnosti proběhlo tak, jak jsme si to přáli. S Věrkou jsem se domlouvala cca v polovině těhotenství. Místo ještě měla, ale ne moc.

@reill Tato zkušenost mne dost překvapuje. Pravda, já jsem měla PA domluvenou, takže nemohu posoudit přístup k "běžné" rodičce, ale celkem jsem získala pocit, že v Neratovicích se když ne všechny, tak většina PA snaží k porodu přistupovat stejně a ty zásahy zbytečně nedělat. Ostatně, jsou tím docela známí a hlavně to je odlišuje od ostatních porodnic v Praze a okolí. U mně doktorka byla až v samém závěru a nadto byla velice milá. Co jsem pozorovala do propuštění, tak je to tam obvyklé u většiny porodů. Jak stará je tvoje zkušenost a jaký doktor u tvého porodu byl?

petra.vavra
24. srp 2012

@reill já rodila v Nera 2x, nikdy jsem neměla nikoho zaplaceného a nedovolili si nic z toho c popisuješ ty....je to hodně o přístupu i rodičky a další osoby u porodu.....stejě tak jako @hlasil by mě zajímalo, kdo přesně tě rodil- MUDr a PA, přípradně datum porodu?
@betox klidně se ptej, piš atd., co budu vědět ráda napíšu, určitě se toho neboj 😉

pajdula
24. srp 2012

já jsem tedy rozhodnutá rodit v Nera a nikoho domluveného nemám... nějak mě to ani nenapadlo, myslím si, že je to stejně všechno o lidech a na špatný přístup můžu narazit kdekoliv. Tak doufám, že to proběhne v pohodě, už se to nějak blíží 🙂
@petra.vavra ... doporučuješ něco určitě vzít sebou? krom klasika připravené tašky a plínek pro mimčo?

petra.vavra
24. srp 2012

@pajdula plínky nepotřebuješ, (aspoň to do loňského ledna tak bylo....), dostala jsem i poporodní kalhotky, měla jsem ještě 3 svoje, je lepší je mít, jak se chodí člověk furt mejt, tak se to za chvilku potrhá, ale jsou určitě lepší než normoš, aspon pro začátkek, ale mě už byly 3tí den nepříjemné, děti myly ve Weledě, kdo chce může mít své oblečení na mimi i zavinku apod., nic mě nenapadá, spíš, napiš co bys myslela vzít s sebou....třeba 2-3 vody, mě ten kojící čaj za celý den lezl i ušima 😀, kdo je trochu zmlsanej, tak mu asi nebude chutnat, ale to jsem neřešila, kdo se bojí bolení břicha, přinese mu někdo z domova starší pečivo a ty si pak už vždycky svoje schováš na další den. Ale třeba já jsem jedla normálně, bolení břicha u mimina není většinou ze stravy co jí matka, ale prostě z nedozrálosti trávícího traktu, takže je lepší dávat od 1vního dne probiokapky, které tu soustavu nezatěžují (mě to přímo do očí řekla doktorka na pediatrii v nemocnici, když jsme byly- ale to je jiná kapitola, že to dávají všem miminům a novorozeňatům, co jim tam přijdou, je ale důležité je mít opravdu v lednici a zacházet s nima,t ak jak se má, aby tam byla účinnost) a Vik mi neřvala kvůli břichu ani jednou ;)

betox
24. srp 2012

Jupí, přirozený porod od očního schválen. Právě jsem domluvila s paní Novákovou a zapsala si mě na leden. Mám velkou radost 😉

reill
25. srp 2012

Hlasil: U porodu byl známý doktor Muška a pak MUDr. Jarošová, byla milá, ale stalo se to, co jsem popisovala výš. Porodní asistentka nějaká Xenie, taková mladá sestřička, bez doktorů sama nic neudělala. Porod byl první týden v březnu. Přístup nevím, asi vypadám, že si na mě můžou všecko dovolit, těžko říct, proč to dělali...možná špatná noc, já jsem taky čekala, že v Neratovicích to bude lepší...

hest
25. srp 2012

@reill muska je debil. U prvniho ditete a kontrolach me prudil ohledne vysetreni inteny tak, a.choval.se jak hovado, ze jsem mu to pak dala sezra a pak uz se chvl slusne, ald jeho aogance a slovnstina nema mezi. Primarka je taky slovebka a snazi se krasne mluvit slovensky, on je hovado k zenam se chova zakomplexovane a jeste ta slovenstina...na to jsem uplne vysazna...v anglii by taky musel mluvit jazykem zaedtnavatle. Ale jazyk cert to vem...toho jedineho jsem upirodu nemela. Njdriv wintera ten byl uzasnej, vtipnej a podrue budku, ten neni tak sexy, ale je to taky milous se smyslem pro humor;) ja mela taky mladou pa a zmakly jsme to spolu krasne, jeka bych tam rodit znovu. Horovice jsou dle doslechu taky cool a.modernejsi.

pajdula
26. srp 2012

@petra.vavra ... díky za odpověď. Jídlo moc neřeším, Ondra na bříško taky moc netrpěl a navíc mi hned druhý den po porodu v Litoměřicích mi dali omáčku s knedlíkem, nejsem moc náročná a neočekávám žádný interhotel, takže k jíldu si kdyžtak nechám něco donést. Jednorázové kalhotky jsem měla taky sebou a ty byly super přesně jak říkáš na ten začátek. Vodu si vezmu, protože nemám ráda nemocniční čaj a na zbytek se zeptám až tam půjdu někdy v tom 36 týdnu. Už jsem zaregistrovaná v nemocnici, tak ještě tam musím zavolat kvůli té těhotenské poradně - na netu jsem vyčetla tři týdny předem, tak to nějak obvolám. Oblečení na mimčo si vezmu jen na odchod, minule jsem využila taky porodniční a v pohodě. A weleda v pohodě, hlavně že to není johnson, v tom se mi Ondra osypal hned první den a byl jak rajčátko 🙂 takže tu už pro jistotu nekupuju. Můj doktor mi řekl, že výběr porodnice dobrý a že mě rovnou k někomu pošle, tak doufám, že to nebude ten Muška, o kterém tu holky mluví 🙂

ganina
26. srp 2012

ahoj ja nevim jaka je porodnice, ale kozni je super, i kdyz bla jsem se tam ptat jak je to kdyz se dochazi do poradny od toho 35 tydne a muzu rict ze sestricka byla prijemna, pusobilo to na me skvelym dojmem, ale presto jsem se rozhodla rodit v brandyse a nedam dopustit na brandyskou porodnici a ´veskery gynekologicko-porodnicky personal a i detske sestry co se staraji o miminka, a hlavne pan rimar Mudr. Richar Vanko, to je excelent mezi elitnimi doktori. nemuz vynachvalit, ale musis se rozhodnout sama. kazdy nadava na neco jinyho a kazdymu se libi neco jinyho. asi sama vis jedna nadava, a druha chvali to jsme my zensky... 😎 😎 😎 😎 😎

petra.vavra
26. srp 2012

@reill Muška je Muška a na Mušku se musí umět, jep ravda, že mladá vyjukaná mamina to s ní nebude mít lehké. Ale já tase byla na pokoji s maminkou, která měla velký problém s jizvou po porodu a jediný Muška s tí chtěl něco dělat a díky němu se to nemuselo za pár dní přešívat, prtoože vymyslel co s tím....takže prostě je to asi dle dne a hodiny....
PS: omluva ze pravopis apod., ale jsem po strašný kalbě, takže mi to jde ztuha a nechce se mi to pořád přemazávat atd.... zítra to už třeba bude lepší 😀

betox
27. srp 2012

@hest Já Hořovice vyřadila, protože tam není 100% bonding. Dítě je sice kousek od Tebe na stolečku, ale to prostě není to, co si představuju. Pak ještě nenechávají dotepat pupečník.

hest
27. srp 2012

@betox aha aha, v Hořovicích jsem osoběn nebyla, ale rodily tam dvě známé a chválily si, ony asi takovou věc jako bonding a dotepání pupečníku neřešily-) ježíš holky, mi je tak smutno, že si už nezarodím-)))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru