Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

konsa
21. čer 2011

@petra.vavra mám konkrétního Doktoa - a to Dr. Mušku. Toho bych teda na sebe sáhnout při porodu nenechala a klidně to sem napíšu 😉
Já tenkrát vyhodila ze sálu i zlatého Dr. Budku, protože mi prostě vadili všichni kromě PA. Co bych za to dala, kdyby mě tentokrát zas rodil a možná bych mu dovolila i tam být 😀 😀

petra.vavra
21. čer 2011

@konsa máš IP 😉
u nás je to těžké, u nás v rámci legislativy ti lékaž musí pomoci, je to jeho povinnost, takže jediné co je možné, je písemný zákaz ...
já ani jednoho nezažila, dostala jsem z hůry to nejlepší co jsem mohla a přestože se budu opakovat, byla to MUDr. Lucie Jarošová a naše milovaná Pavla Ptáčková 🙂 ...tuhle dvojku bych brala i u třetího, ale to by mě leda přejel kombajn, abych svolila, takže bohužel už ne 😀

konsa
22. čer 2011

@petra.vavra mě taky štěstí přálo u prvního porodu, co se týče personálu, tak právě přemýšlím, že bych tomu trochu pomohla, aby i sazenstvo u druhého porodu bylo dle mých představ....

konsa
12. črc 2011

Ahoj vespolek, tak jen jdu oznámit, že jsem se dnes domluvila s Pavlou Ptáčkovou, že mi půjde k porodu. Mám se ozvat ve 30 týdnu, abychom se sešly a domluvily 🙂 Tak mám radost. Ani ten můj termín kolem vánoc by neměl být problém 🙂

niikkyy
13. črc 2011

Ahojky holky,může se zeptat,jak je to v Neratovicích?co se vše platí atd?Mám rodit v Podolí,ale hlásej furt stop stav,tak zjišťuju ostatní porodky...dřív mi bylo řečeno,že se tam platí všechno,tak bych ráda věděla co a jak..děkuji moc..klidně IP

mopom
13. črc 2011

ahoj, niikkyy ceník najdeš na www.almeda.cz a to souhlasí. Zaplatíš podle toho, jak vysokej komfort budeš chtít mít .-)

pettit
13. črc 2011

@konsa ahojky, já jsem v Nerátkách rodila tento rok v lednu a to už tam Evička Kovaříková oficiélně nepracovala, ale odrodila mně, tak jak jsme se domluvili ještě na podzim. Tehdy říkala, že jí tam možná povolí rodit, i když tam už nebude pracovat, ale jestli tomu tak nakonec je, netuším. Evička byla super, přesně takového člověka jsem já u porodu potřebovala - příjemná celou dobu, vše vysvětlí, pomůže a pořád mluví klidným hlasem 😀

konsa
14. črc 2011

@pettit jééé, to je mi líto, že jsem to nevěděla dřív. Ted už je mi blbý shánět Evičku, když jsem se dohodla s Pavlou. Co myslíš? Ty máš na ní nějaký kontakt?

nohata
22. črc 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kde a jak je možné se setkat či si vybrat PA a domluvit si ji k porodu? A také, kolik taková služba stojí? Budu rodit v lednu, takže mám ještě docela čas 🙂 Chci jednoznačně zkusit Nerátky. Zatím jsem pro jistotu zaregistrovaná v Podolí, kde jsem rodila poprvé, ale podruhé se mi tam teda už moc nechce.. Půjdu omrknout Nerátky, ale i tak jsem už celkem rozhodutá.

guava
31. črc 2011

Rodila jsem v Neratovicich pred mesicem a do ted jsem dojata, jen kdyz si na zazitek vzpomenu! Uzasny personal a skvela pece!!! PA Helca a Kvetuska jsou naprosto skvele! Mela jsem pokoj na kterem spal i muj pritel, takze se vizita trosku rano divila 🙂 Jedina vyhrada , kterou mam , je za pani uklizecka, ktera pracuje i v noci nezavira dvere od kuchynky a boucha nadobim, primo u pokoju a budi maminy i miminka...ale to je vytka opravdu jedina 🙂 Pak me nesedla jedna sestricka z setinedeli co se stara o miminka, ale jmeno nevim. Bohuzel, me stale posilala kojit na pokoj, kdyz jsem chtela kojit u nich na oddeleni - kvuli kojicimu polstari a uzasne sedacce co tam meli 🙂
Ale jinak pece na 100% a rodinna atmosfera a volnost na oddeleni me velmi prijemne prekvapila! Rodila jsem asi 20h (bohuzel a skoncili jsme cisarem) mela moznost pouzit vanu , kde me PA zapalila svicky a dala aromaterpii,, mela jsem volnost pohybu a naprosto oddanou PA Helcu! Jestli pujdu jeste nekdy rodit 😉 tak jednine do Neratovic!!!

nohata
2. srp 2011

@guava Jé, to je fajn slyšet... A hlavně gratuluju k miminku. Já to měla u prvního porodu stejné - taky ukončen cís.řezem), to bylo v Podolí. A teď bych chtěla právě zkusit taky Neratovice, čekáme na leden. Bojím se, že budu muset zase na císaře, ráda bych tentokrát rodila normálně... Měla bych pár otázek, jak to tam chodí 🙂 Když jsi ležela po císaři na JIPu - jak často Ti nosili mímo přikládat? A nosili Ti ho automaticky nebo jsi si o něj musela říkat? A taky za jak dlouho Ti ho nechali už u sebe? Ještě by mě zajímalo, jak je to tam s předporodní poradnou? Tady na fóru některý holky píšou, že tam sami začali chodit někdy ve 35 nebo ve 36 tt, vždycky nejdřív na monitor a pak poradna. Objednávala jsi se nějak na tu první poradnu? Děkuju moc a hlavně ať je mimi zdravé a hodné... 😉

ahooooja
2. srp 2011

k tomu cisari, rodila jsem v Neratovicic pred 12 dny, malou mel u sebe manzel nez me privezli na pokoj pak uz ji supli ke me pod perinu a sestricka si ji vzala az po 10 vecer. Druhy den po tom co jsem si dosla do koupelny uz mi ji na pokoji nechali naporad 🙂 bylo to super
jeste mi to neda a musim pochvalit a podekovat za pristup pani doktorce Jarosove

antynka1
2. srp 2011

@nohata v Neratovicích JIP není - dají tě hned zpět na pokoj a prcka ti hned dovezou a nechají ti ho, pokud se budeš cítit (tedy po císaři nemůžeš vstávat, takže tam musí být někdo s tebou, kdo pomůže)

guava
13. srp 2011

@nohata neboj, vse zalezi na tobe jak se budes citit a co budes chtit ty! Ja jsem ela pokoj s manzelem, takze po cisari jsme byli vsichni furt spolu! Ja jsem se sice nemohla ani pohnout, ale stejne jsem ho mela na prsu a od te doby ho tam mam porad 😀 je fakt, ze pritel musel v 23h odjet, ale ja jsem cinkla na sestru kolem 2h v noci ( tu noc po cisari,- opravdu se nemuzes ani pohnout) a ta me ho supla pod perinu a mela jsem ho tam asi do 5h rana, nemohla jsem se na nej vynadivat..pak jsem se bala ze usnu a ze me treba sjede nekam...tak jsem ji zavolala at si jej do rana vemou, pak jsem ho mela zase od 7h rana..takze neboj , budes spokojena! 😉

konsa
16. srp 2011

@nohata na první poradnu se neobjednává, rovnou přijdeš (tuším ve 36tt) - koukni na stránky. Jestli jsi tam nikdy v nemocnici nebyla, tak se nejdříve zaregistruješ na recepci do PC a pak už jdeš nahoru na monitor a pak do poradny. Připrav se ale na dlouhé čekání (tedy alespoň začátkem 2010, kdy jsem tam chodila se tam čekávalo kolem 3-4 hodin 😒 ).
PA je možné domluvit si myslím kteroukoliv, co tam pracuje. Určitě jsou moc vstřícní, když tam přijdeš a zeptáš se. Doporučuji zajet se tam podívat na prohlídku i s manželem (dělají oficiální myslím každé pondělí - bývalo to na objednání). Přitom se tam seznámíš s PA, co vás bude provázet. Nebo si tam odchytneš nějakou jinou. Nebo můžeš přímo někomu zavolat (když budeš chtít konkrétní PA). Třeba Pavla Ptčková (kterou mám objednanou já) chce 6tis (předporodní konzultace, doprovod k porodu a poporodní konzultace-pomoc při kojení s mimčem atd.)
Nebo kamarádka udělala jen to, že tam zašla když byla na kontrole za PA, co měla zrovna službu a prošla si s ní porodní plán. Sice jí pak rodila jiná PA, ale ona už věděla, jaké "zvyklosti" tam mají a co může očekávat.
Jo a zas tak brzy zas není - co tu psala rebelie, co má termín v prosinci, tak si objednávala Věrku Novákovou asi před měsícem a prý už měla celkem plno.....

hest
17. srp 2011

@konsa mě chtěli abych se objednala 3 týdny před první kontrolou! nějakou maminku tam pak sprdli, že si nezavolala

já můžu podtknout, že LETOS jsem tam čekala vždy krátce-)))

alushka
17. srp 2011

taky mi rikali, abych se tak v 33.tt objednala na tu prvni kontrolu-monitor v 36.tt a pak mne i objednavali vzdycky po tydnu, tak je rozhodne jistejsi si tam zavolat a objednat se. ja jse chodila na 8 hod na monotor a na 9 hod do ambulance a cekala jsem max. 2 hod na ambulanci do 11 hod (meli tam nejaky akutni cisarsky rez a tak dr. prisel pozde)

konsa
17. srp 2011

@hest @alushka tak to je fain, že už se dá objednávat. Aspoň se tam tak dlouho nečeká - super 🙂

kaci1
22. srp 2011

@guava nejdříve velká gratulace k miminku! .-)
Mam 6 dnů do porodu a také jsem registrovaná v Nerátkách. Co tam chodím na monitor a do poradny, tak jsem strašně nadšená ze sestřiček.-)

@nohata Já jsem se objednávala nějak na 36tt po telefonu. Telefonicky mě rovnou zaregistrovali a o bjednali. Teď jsem ale zjistila, že na monitor se jde, tak jak kdo příjde a objednává se k doktorovi,ale i u něj se čeká .-( Tohle tam moc vychytaný není .-(

petra.vavra
22. srp 2011

@kaci1 no já teda byla nadšená ze všech, vždycky jswem měla štěstí na lidi, ale nadšená z paní na monitoru jsem nebyla nikdy. Kdykoliv na mě sahla těma svejma rukama s nehtama do špičky, tak mě přecházela zimnice po celém těle. Asi proto se Viky nechtěla nikdy hýbat a ona mi vždycky pěkně od plic vynadala, že chodím v blbou dobu na monitor 😲 ...Viky, Viky....víš, že doma zase chodíš blbě spát 😀 😀 😀 . Poroučím ode dneška to bude jinak!!! 😀 😀 a to ba ba ba ba s tím řechtákem si nech 😀

kaci1
22. srp 2011

@petra.vavra ono to většinou na monitorech bývá, že se miminkům nechce,ale mi máme docela živé děťátko a teď naposledy tam řvala nějaká rodička na celou porodnici, že jsem z toho málem rodila i já 😀 Sestřiku na monitoru si ale nemůžu vynachválit .-)

petra.vavra
22. srp 2011

@kaci1 no tak jestli chodíš na monitor na porodnici, tak to je něco jiného, já mluvím o monitoru vedle doktora 😉 ...na porodnici jsou všechny sestřičky úúúúúžasné!!!

kaci1
22. srp 2011

@petra.vavra nenene,chodím dolů vedle ambulance .-)
Ale v porodce jsem už taky byla a super! Dokonce i na monitoru u ambulance jsem se setkala se setřičkou z porodky .-)

kristynavon
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
0snezenka0
30. srp 2011

Ahoj, taky jsem byla v Neratovicích moc spokojená - rodila jsem tam v březnu 2008 🙂 Byl to tedy nakonec plánovaný císař, ale i tak bych neměnila..
Teď v prosinci čekáme druhé miminko a ráda bych zase do Neratovic.. jen mě trochu straší okolí, že se tam dost vystřídal personál (při stávkách) a že už to tam není ono.. byla bych tedy ráda za každý názor od všech, co tam rodily letos :o)
Moc děkuju ;)

kaci1
30. srp 2011

Ahojky,tak porod v Nerátkách super! Příště jedině tam. hlavně sestřičky naprosto úžasné! všechny bez vyjímky!🙂

0snezenka0
30. srp 2011

@kaci1 Kači, koukám, že Ty jsi asi rodila v Neratovicích čerstvě, viď?? 😉 Tak to jsem ráda, že je to tam pořád super, já byla v roce 2008 taky moc spokojená, jen teď jsem s druhým miminkem malinko váhala (nebo tedy váhám mezi Apolinářem a Nerátkama).. kvůli změně personálu (co jsem se doslechla tak různě od známých).. ale snad to tam bude pořád tak příjemné a v prosinci budu zase rodit tam 🙂

nohata
31. srp 2011

Díky holky, zajdu si tam teda okolo 33tt na prohlídku a rovnou se objednám na první poradnu. Mám akorát strach, aby tam pak nebyl stop stav nebo něco, když to tam tak všichni vychvalují, aby nebylo moc plno... Nerada bych pak zkončila někde na Bulovce ☹ Teď mě navíc doktor řekl, že asi budu muset i po druhé na císaře :((((( že mám prý moc pevné pánevní dno a že mimčo nejspíš nebude prostupovat jako poprvé, ach jo!

0snezenka0
31. srp 2011

@nohata .. já jsem taky zvědavá, jak to nakonec bude - jestli přirozeně nebo zase císař.. raději bych přirozený porod, tak uvidíme.. a snad tam okolo těch Vánoc nebude tak plno 😉

nohata
1. zář 2011

@0snezenka0 ... já bych právě taky radši přirozený porod, ale připravím se na nejhorší a budu počítat i s císařem. Prosím tě, když je plánovaný císař (já měla akutní) - v kterým tt se provádi??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru