Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petra.vavra
13. zář 2010

@kacorina aha, aha......tak to je fakt....na monitory se v Nera chodí nejdřív od 36tt 🙄

rintintyna
13. zář 2010

čím víc se tu dočítám o zkušenostech s MUDr. Muškovu, tím méně chápu jeho působení v Nera. Vážím si lidí, kteří vystudovali medicínu, ale teoretické ználosti k úspěšnému provozování praxe nestačí. Připadá mi, že ten člověk s prominutím pokazí na co čáhne a o nějaké dovednosti komunikace s pacientem nemůže být ani řeč. Dejme tomu, že by to byl doktor ¨kapacita¨, tak člověk přimhouří oko, ale takhle zůstane asi pouhým zlým snem, pro většinu pacientek 😕

petka80
13. zář 2010

Ahoj. Ještě chci reagovat na debatu o porodu jenom s PA a bez doktora. U prvního porodu jsem měla dr. Kalivodovou (už v Nera není) a ta tedy byla aktivní u celého porodu a 2. dobu porodní vedla ona. A to jsem měla jako PA Miládku, která by to určitě taky zvládla, žádné komplikace jsem neměla, tak těžko říct, proč to tak bylo. Druhý porod vedla prakticky celý jenom PA, doktor přišel asi na poslední dvě minuty (to podle mě musí tam být na konci) a stejně jenom přihlížel a nic nedělal. Takže chci říct, že pokud chce někdo porod jenom s PA, tak to podle mě není v Nera problém, pokud tedy nejsou žádné komplikace, že jo, stačí se domluvit a oni určitě vyjdou vstřív.

petka80
13. zář 2010

@bambulkaivanka to je mi líto, že jsi zrovna poprvé narazila na Mušku 😖 On je fakt protiva 😠 Ale nechci ho obhajovat, to určitě, jenom chci říct, že krev se pro potvrzení těhotenství standardně neodebírá nikde a oni na tom utz fakt moc nevidí takhle brzo 😒 Takže proto byl asi takhle neurčitý. I když měl ti to říct nějak normálně, že jo. Každopádně držím palce, ať jde zítra všechno dobře 🙂

bambulkaivanka
14. zář 2010

@petka80 Ahoj Peti, teď už to samozřejmě vím 🙂, ale čekala jsem trošku lepší přístup. Naštěstí jsem v pondělí potkala svého doktora pana Budku, který mě ošetřoval dřív a teď mě má taky na starosti 🙂 a říkala jsem si, že ten malý kulíšek co je ve mě se určitě nechtěl Muškovi ukázat, takže si počkal na Budku 🙂 4.10 jdeme na kontrolu a teď už vím co mě čeká 🙂)

petka80
14. zář 2010

@bambulkaivanka tak to je super, že to takhle dobře dopadlo, teď už budeš v dobrých rukou. A gratuluju 🙂

bambulkaivanka
15. zář 2010

@petka80 Děkuji moc 🙂) Je to nádherný pocit 🙂 I když mám nevolnosti a jsem věčně unavená, jen ta představa, že nosím dětátko a dá se to lépe snášet. Krásný den 🙂

lucie_benes
16. zář 2010

Tak konečně pár fotek z Nera.

petra.vavra
16. zář 2010

@lucie_benes to je náááádhera 😵

antynka1
19. zář 2010

@lucie_benes krása 🙂

kacorina
29. zář 2010

ahoj holky🙂mám to za sebou.Naštěstí u porodumi byl dr winter..byl užasný a PA lenka.Taky skvělá.Jak jsem koukala tak si myslím že PA jsou tam všechny strašn milé,Jo a máme holčičku🙂

antynka1
29. zář 2010

@kacorina Jéééé, gratuluji!!!!

petra.vavra
29. zář 2010

@kacorina a kdy jsi rodila??

misahanuska
1. říj 2010

Ahoj holky,

tak já byla v Nera ve středu na té kontrole v 36tt.Ordinovala paní primářka a bez problémů. Jen jim zase vypadly počítače, tak jsem musela čekat, aby jsme mohli sepsat porodopis.
Jinak v Nera jsem rodila už před rokem 4/2009 a potvrzuju, že celý porod jsem absolvovala jen s PA. Byl dlouhý, takže začal s Miládkou, pokračoval s Ivankou a dotáhla to zase Miládka. Pan doktor Winter přišel až v samém závěru. Ležela jsem tehdy na čtyřlůžáku a 4 jsme tam byly snad jen den. Jinak ve dvou a ve třech.

petka80
2. říj 2010

Koukám, že tos měla podobný jako můj první porod - začal noční směnou Miládky, pak přes den Věrka a dotáhla to večer zase Miládka 🙂 Tak držím palce, ať je ten druhý kratší, ale určitě bude 😵

bambulkaivanka
4. říj 2010

Ahoj maminky,

asi vám budu připadat jako totální ťululum, ale nepamatujete si postup, kdy vám dělali první UTZ v 1. trimestru?
Tento čtvrtek mám jít na ultrazvuk dolů do patra jak je RTG, kde mi i řeknou, kdy mám jít na odběry krve. Chci si i nechat udělat testy na Dawnův syndrom. A teď nevím, zda v ten čtvrtek mám jít k sestřičce pro žádanku na ten test, nebo to stačí říct na odběrech krve? Ona mi to vysvětlovala a dokonce jsem ji volala znova, jenže v těch zmatcích co tam byli a co mám tady v kanceláři jsem to zase zapoměla a nechci jak blbec ji volat znova. Nepamatujete si to někdo, jak jste to měly vy? 🙂) Já si fakt připadám jak blondýna 🙂

petra.vavra
4. říj 2010

@bambulkaivanka jestli chceš jít na testy na 1. screening, tak upaluj, dělá se to kolem 10 tt a je to důležité pro ten následující UTZ, ten se musí stihnout do 12+6 tuším, pak už není průkazný. Jinak v nera se platí kolem tisícovky. Musíš mít žádanky od doktora, jinak ti tu krev nevezmou.

bambulkaivanka
4. říj 2010

@petra.vavra díky za info. Dnes jsem byla u lékaře a sestra mě poslala na UTZ tento čtvrtek, ale jak jsem psala, nerozuměly jsme si a já přesně nevěděla, kam po tom UTZ zajít jestli rovnou na krev nebo nejprve k ní pro žádanku. Teď už mi to docvaklo 🙂

alushka
4. říj 2010

Ahoj holky, tak se hlasim mezi vas. Chci taky rodit v Neratovicich, byla jsem tam na laparoskopii vajecniku a libilo se mi tam, sestry i doktori byli moc prijemni, tak jsme se rozhodla tam i rodit🙂 Uz jsme se objednala na 36. tyden na monitor a kontrolu a sestricka rikala, ze se nejde k nim nahoru na gynekologii a pry nekam do 1. patra.Neporadite nektera co a jak?

petka80
4. říj 2010

Ahoj. Nahoru do porodnice vůbec nejdeš, je to v tom 1. patře, nejdřív se jde na monitor, kde s tebou zároveň sepíšou porodopis, a až budeš mít tohle hotový, půjdeš na gynekologii do ambulance (taky v 1. patře) do poradny.

alushka
5. říj 2010

Diky moc za odpoved🙂

hest
21. říj 2010

Ahoj, tak jsem zase po pár měsících zase tady-)) v lednu jsem rodila a už jsem zase těhu, tak tentokrát aspoń mám hned jasno kde chci rodit-)) v květnu snad aspoň nebudou závěje-)))

medvidek
21. říj 2010

Taky budu opět rodit v Neratovicích. První porod byl rychlý, uvidíme u druhého. Rodil mě můj pan doktor Ptáček (ten už tam ale nedělá, škoda) a po břiše mi "hupsala" porodní asistentka. Všichni byli skvělí. Manžel byl u porodu, rozhodl se sám, nijak jsem ho nenutila a ležela jsem na 4 lůžáku (chytla jsem poslední volnou postel v porodnici). A ten den jsme rodily hned čtyři najednou, přijela jsem poslední a první jsem odrodila.

hest
21. říj 2010

@medvidek mě rodil Dr. Winter, i na kontrolách si dělal pořád legraci, týden jsem přenášela, tak mi říká, no v neděli mám službu, tak pěkně nastoupíte, v pondělí vyvoláme, dáme si to pěkně spolu, jo?-) A já v sobotu přijela do porrodnice sama-) A on, no se, vám to říkal--)) a pak mě došil a říká..tak na shledanou příště..vtipálek-))) ale o to to s ním bylo prima. Po břiše mi hupsala Květa, a celou dobu mě provázela taková tmavovláska..jméno se mi vykouřilo z hlavy, ale při kontrakci jsem jí jednou chytla omylem za zadek jak stála vedle mě, jako do smíchu mi na venek nebylo, ale pobavili mě tam a byli úžasní, ochotní, milí..cítila jsem se tam uvolněně, tak snad se do příštího roku nic nezmění-)

medvidek
21. říj 2010

Naše sousedka rodila letos na sv. Václava taky v Neratovicích a taky s Dr. Wintrem. On má soukromou praxi u nás v Jirnech a vyšlo jí to, že měl zrovna službu v porodnici. Měla chudák těžkej porod. Nejdříve to zkusila sama a potom honem císař. Nakonec má krásného chlapečka.

jess3
22. říj 2010

Ahoj holky,za chvíli mám termín a rozhodla jsem se pro Neratovice,v roce 2006 jsem tam byla na laparce a byla jsem s personálem nadmíru spokojená,ale teď teda koukám jak blázen,jak se to tam změnilo ☹
Chodím tam už na monitory a pak k Dr.Bílinovi,který je úplně super,snad budu mít štěstí 🙂

rintintyna
22. říj 2010

@hest přeji aby vše probíhalo v poho a máš můj obdiv. Kamarádka má děti také takhle brzy po sobě. Já rodila v únoru, ale na druhé se zatím necítím. Klárka je stále hodně drobná, teď lítáme po různých vyšetřeních kvůli tomu, ale já vím, že je vše v pořádku, je prostě doktorům nezapadá do tabulek, tak nás honěj. Jinak jsme dnes byli na porodnicko gynekologickém na Bulovce. Pan primář sice štramák, sympoš a ochota sama, ale prostředí jinak nevábné a vyvolávalo ve mě úzkost. Zlaté barevné Neratovice 😀

hest
22. říj 2010

@rintintyna my byychom asi taky klidne pockali, ale nejak se nam zadarilo napoprve-)) to vis ze jsme doma vedli spory, partner se cukal...chtel abych si to rozmyslela..ja nejsem sice verici, ale v nekterych vecech jasno mam-) tak jsem si male uhajila-) no a ted uz je v pohode-) ice obcas poznamena, ze jeslti se z otho nezblaznime...no to uvidime, bude to narocny...

rintintyna
23. říj 2010

@hest já myslím, že jste se rozhodli dobře, v naší generaci jsem často slýchala od přátel, že mají sourozence o rok mladší nebo starší a to za našich maminek nebylo zdaleka tolik vymožeností v oblasti péče o dítě jako je dnes 😉 samosebou, pokud budou moci pomoct prarodiče je to jedině fajn, ale mám jednu kámošku, která takhle bydlela daleko od rodiny a teprve až otěhotněla potřetí, tak se ke konci těhu vrátili na původní místo bydliště, kde tedy babičky pomáhají. A dokonce na tématu termínu, kdy jsem rodila (únor-březen 2010) je kamarádka, která už má dvouletého synka, teď tedy 7měsíční dcerku a je ve 21tt a to zcela plánovaně 😵 člověk nesmí dopředu malovat čerty na zeď. Jednak už ses u prvního hodně naučila, co a jak a až budou dva, tak se i navzájem dost zabaví. Hlavu vzhůru a přeju, ať je vše v poho 😵

misahanuska
31. říj 2010

Tak už jsme doma s druhým dítkem. Malá se narodila v pondělí 25.10. v rekordním čase. Od prvních kontrakcí za 2,5 hodiny. V porodnici skoro nestíhali 😀 Ale ne, dělám si srandu. Vše proběhlo na jedničku a to jsem měla u porodu novou PA Ditu a potom paní primářku. Nemůžu říct ani jedno špatné slovo. Zase jsem s Neratovicema naprosto spokojená. A přidám další info k Mudr. Muškovi. Opravdu je to takový ..... (nebudu se raději vyjadřovat), jak píšete. Naštěstí jsem měla tu čest až při propouštění.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru