Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

janne75
8. pro 2009

.. Vendovi budou koncem unora 3, tak budou necelé tři roky od sebe... jsem původně chtěla dva roky rozdíl a nakonec jsem byla ráda že se to trošku posunulo 🙂 , někdy je to s malym pěkný peklo 😎

...ještě jsem se chtěla zeptat, těch co máte plánovanou sekci, ty výsledky předoperačních vyšetření budete dávat své dr k sepsání zprávy (takhle mi to tedy alespoň praktická doktorka řekla), nebo je jen budete mít u sebe při příjmu? Přijdete mi to takhle strašně běhání, jakoby si všichni mysleli, že před porodem máte hafo času jezdit po všech čertech a čekat v přeplněných čekárnách ☹

misu
9. pro 2009

Ahoj holky, taky se chystáme na druhý porod do Nerátek 🙂 .. koukám, že je vás tu docela dost už na "spadnutí", tak přeji hodně štěstí a ať vám ty "vánoční" nedělení dělají jenom radost 🙂

já jedu do Nera zítra na velká utz ve 31tt, a protože už měli plno na objednání, jedu na blint a doufám, že se tam propracuju 😝 .. zkušenosti z minule z monitorů docela děs běs.. jak tu některý píšete i několikahodinový čekání.. napoprvý mě to dost dostalo, čekala jsem tam na monitor 5 hodin a málem už jsem pak nestihla gyn poradnu.. chtělo se mi brečet.. tak doufám, že se mi to podaří tentokrát vychytat a bude to lepší..

jinak my měli první porod sekcí a jsem zvědavá, jak to dopadne tentokrát.. nemáte některá zkušenosti, jestli se v Nera přiklánějí automaticky k druhé sekci nebo je šance na normální porod? jizva se zahojila myslím celkem v poho a zatím problémy nedělá.. uvidím, zítra se na to zkusím zeptat na tom utz.

před tím rokem a půl jsem byla na nadstandardu a chtěla bych i teď, ale hlavně aby tam měli místo vůbec.. na vícelůžaku bych to taky těch pár dní přežila.. Měla jsem zkaženou plodovku a jak se jí Edu naglgala měla nějakou hnusku a brala antibiotika a byla asi 2 dny v inkubátoru.. ale chodila jsem na kojení nebo mi ji vozili, takže pohoda.. rodila jsem v úterý večer a v sobotu odpoledne jsme jeli, i po těch komplikacích domů a vezli si antibiotika na poslední 2 dny domů.. takže si myslím, že ty 4 dny po sekci jsou reálný, pokud nejsou komplikace

s tím omezením návštěv a přítomnosti u porodu jste mě moc nepotěšily.. doufám, že ty epidemie po novým roce poleví a změní se to.. neumím si představit být tam bez manžela.. minule tam byl se mnou každý den do noci a u sekce mi seděl u hlavy a šel s Edu i na první ošetření, což bylo prima pro mě i pro něj.. tak se na to těšíme i teď 🙂

nějak jsem se rozkecala, pardon 😎 .. tak hezký den všem!!

ivana24
9. pro 2009

Misu....nevím, ke komu v Nera chodíš, ale já jsem chtěla druhé mimi pokud by to jen trochu šlo rodit normálně, tak jsem to pořád diskutovala s primářem, v podstatě nechal rozhodnutí na mě, jak se cítím a tak. Jsou maminky, co se po sekci, vzhledem k ruptuře, bojí rodit normálně. No bohužel i naše druhé miminko bylo KP, tak jsem stejně nakonec měla SC, ale nestěžuju si 😉
Všichni byli moc fajn a v pohodě. Při prvním jsem byla na 4lůžáku, propustili kvůli mě maminku v 18hod večer a zvládla jsem to, bylo to v pohodě. Při druhém jsem měla nadstandard, bylo to fajn, hlavně kvůli prvnímu synovi, že tam s námi mohl být v podstatě celý den a nikoho nerušil 😉
Jinak teda co jestli mohu napsat, doporučuji se vzít sebou, je termoska na čaj. Na mě vždy zbyla bez víčka a já mám ráda teplý čajík, tak mi pak dovezli z domova.

luciasek001
9. pro 2009

Ahoj holky, tak jsem absolvovala v úterý kontrolu a monitor v Nera. Monitor O.K. nikdo předemnou nebyl, sepsali jsme porodopis s takovou příjemnou sestrou a odvelela nás do poradny. Tam jsem narazila na pana doktora Mušku (slovák) přišel mi takový ze všeho vyplesknutý a asi si se mnou nevěděl úplně moc rady. Všechno potřeboval mít doložený lékařskou zprávou. Ještě bych měla tento čtvrtek dorazit na UTZ a v pondělí na další kontrolu. Lidi příjemný, snaží se. Jen v nemocnici neni úplně vše. 😕 Jako na kardiologii jsem musela pak v Praze a na ORL taky. Manžel má vítr z toho, že kdyby byly nějaké komplikace tak by nás museli stejně převézt do Prahy. Ten z Nera moc nadšený nebyl. 😠 Jinak jsme byli se vším hotovi asi do 2 hodin což mi nepřišlo tak hrozný. Mám v Nera pocit, že se doktoři více snaží. 🙂 Tak jsme to ještě zkusili v Krči kde jsem se původně registrovala. Tam se nad mýmy problémy nijak nepozastavili, jen sepsali porodopis a objednali mě na další kontrolu. Ještě jsem byla sprdnutá, že registrace je od 12.00-13.00 a já jsem dorazila okolo 12.45 což byl asi pro sestru na recepci děsnej problém. 😒 Tak vám nevim, mám z toho ze všeho takový smíšený pocity. A nemáte v Nera zkušenosti s pani doktorkou co je tam v pondělí jméno si nepamatuju, ale je od C.

ivana24
9. pro 2009

Myslíš mudr. Kalivodová???

luciasek001
9. pro 2009

ivana, nene její jméno se píše na začátku s C. Takový podivný jméno. Když se odhodolám a zítra tam dojedu na UTZ tak si to někam napíšu 😀

janne75
9. pro 2009

Luciasku ja jsem taky měla z Dr Mušky trošku smíšené pocity 🙂 , tak jsem byla zvědavá jestli to taky vidí někdo tak. Věděla jsem že někteří doktoři před nedávnem odešli do Brandýsa, tak než jsem šla poprvé, zavolala jsem si na recepci kdo kdy je na ambulanci. O Muškovi mi řekli, že si ho ženský moc chválej, tak jsem ho zkusila, je fakt že byl pečlivka, ale mě přišlo až moc, taky mě hned poslal za 2dny na UZV a to mi ho dělal při kontrole, takže dva dny na to mi to přišlo zbytečný. Taky mě poslal na krevní odběry jen proto, že chodím na kontrolu na internu s játry, koukala jsem na něj, jestli to nepřehání, minule po mně nikdo nic nechtěl a moje dr přeci ví, že jsem těhotná 😎 ...Ta Dr. od C.. , je nová paní primářka, ale původnímu p. primáři Bílinovi stejně každý také říká primář 🙂 ...Ten je tam ve čtvrtek, ve středu slouží Kalivodová, tu si tu spoustu maminek chválí, ale k té mi to nikdy nevyšlo, a pátky má Dr Winter, toho poznáš ve čtvrtek na UTZ, dělá je vždy on, ten mi přijde taky v poho a sympatický, měla jsem ho i u porodu. O té nové primářce tu zatím nikdo nic tuším nepsal, tak bych být tebou raději vsadila na někoho osvědčeného 😀 ... no a co se týče přístupu tak já se nikde tenkrát ani nebyla zeptat, takže soudím jen dle povídání kamarádek, a zatím mi přišlo, že žádná nebyla spokojená ve své porodnici (Kolín, Bulovka a Podolí), jako tenkrát já v Nerátkách. Přístup prakticky všech byl fakt fajn..Je blbý že nemají tu dětskou Jipku, ale pokud problémy rovnou nečekáš, tak bych to tak neřešila.

misu
9. pro 2009

Ivana - minule jsem chodívala na monitory v pátek, takže pak k Wintrovi. Byl prima, dokonce si mě chtěl i odrodit, ale že jsme byli v červnu, jel zrovna na dovču, tak to padlo na klasickou službu. Chytla jsem Sadílka (jestli si to dobře pamatuju a někto takový tam je) + ještě jednoho doktora.. a teda si na cisře nemůžu stěžovat, myslím, že se jim to povedlo.. kdyby byl druhý stejný, tak by mi to až tak nevadilo..
Kalivodovou jsem taky párkrát chytla a pak v rámci vizit a přišla mi taky fajn..

Luciasek - tak všechno v Nera zvládnutý za 2 hodinky, to je výkon 🙂.. to jsi měla docela štěstí.. já jsem zvědavá, jak tam zítra skejsnu dlouho 😝

luciasek001
9. pro 2009

janne, aha, díky za osvětu alespon jsem chytřejší. 🙂 Tak já raději půjdu k někomu osvědčenému. A jaktože je tam primářka? Tak že bych tam jela až ve středu na Kalivodovou? No možná jo. Mě právě UTZ Dr. Muška při kontrole nedělal a poslala mě na něj ted ve čtvrtek. Tak to zítra zkusim co mi řeknou pěknýho, protože jsem byla dneska naposledy u svého gynekologa a byl na zabití.
misu, třeba budeš mít i ty kliku a budeš rychle hotová. Nemám ani na UTZ termín, protože mají všichni plno. No snad nás vemou. Prý je UTZ od 9.00-11.00 je to tak?
¨
Holky moc vám děkuju, alespon jste mne uklidnili. 🙂

petka80
10. pro 2009

Luciasek - já bych řekla, že je to spíš o tom, co od porodu očekáváš. Pokud ti jde hlavně o přirozený porod, klidné a rodinné prostředí, individuální přístup při porodu i potom, podporu kojení atd., tak jsou Neratovice ta správná volba. Proto jsem tam rodila já a chci tam rodit zas. Pokud tohle všechno není pro tebe zas tak důležité, ale chceš spíš medicínsky vedený porod, jistotu dětské JIP a zázemí všemožných odborných oddělení velké porodnice, tak je lepší rodit v Motole, u Apoli nebo v Podolí.
Každý to má holt jinak 😉 🙂

petka80
10. pro 2009

A na blbce holt člověk může narazit všude, bohužel 😠

petra.vavra
10. pro 2009

jejej, to jste mě teda zaskočili, že Bilina už není promář. Byla jsem tam minulý týden a ani mě nenapadlo, se ho na to ptát, příště to udělám. Jinak pro přirozený porod je dobré kontaktovat PA Věru Novákovou nebo PA Miládku. Obě je vedou a Neratovice, jak vím, jim v tom nechávají docela volné pole.

petka80
10. pro 2009

Petra - jak to myslíš kontaktovat? Jako domluvit se, aby byly při porodu zrovna ony nebo jak? Miládku jsem právě u porodu měla a byla suprová.

antynka1
10. pro 2009

Jo ale pozor - pokud bude chtít u porodu konkrétní porodní asistentku (tz. budete s ní domluveni a prostě až přijde vaše chvíle tak přijede) , tak to stojí myslím 6.000,-

luciasek001
10. pro 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska absolvovala UTZ v Nera a působilo to na mě příjemným dojmem. 🙂 Pan doktor Winter byl milý, vysvětlil, ukázal apod. Řikal, že se nemám ničeho bát, že by se spíš přikláněl ke spontánímu porodu než císaři tak se mi i ulevilo, jen má náš drobeček odhadem asi 3,5kg no bude to pěkný macek 😅

antynka1
10. pro 2009

Lciasek - tak to je super 🙂Jinak mě ještě napadlo, že mi při prohlídce porodnice říkaly, ať si vezmu nějaké staré triko na porod - nějaké, které pak budu moci vyhodit.

luciasek001
10. pro 2009

antynka, jo jo to máš pravdu je to i v seznamu věcí do porodnice to triko, určitě něco najdu to nebude problém. Mám z Neratovic lepší pocit i těm doktorům tak nějak daleko víc důvěřuji než v Krči. Tam je to jak na běžicím páse a moc se s vámi nezdržují. Ve středu půjdu do poradny k Dr. Kalivodový osvědčené osobě. Všichni mají do konce roku plno, ale když jsme těhotný tak nás prý vzít musí. Tak mě to uklidnilo. 🙂

antynka1
10. pro 2009

Mě taky Neratovice přijdou tkaové lepší než ty velké nemocnice - rpot zvítězily nad Bulovkou, kdy jsou sice vybaveni, ale když jsem si chtěla prohlédnotu porodnici, tak jsem narazila...... Prostě je to tam jak na běžícím páse. Jinak se modlím, aby až to na mě přijde neměly v Neratovicích stopstav - to bych asi vyrazila do Brandýsa a když tam nic, tak volám sanitku, ať si mě odvezou kam chtějí 😀 Nevíte některá jak často tam stopstav mívají? Trochu se toho děsím....

luciasek001
10. pro 2009

Antynka, já taky doufám, že nebudou mít plno, snad v zimě se nerodí tolik dětí. Kdyžtak bych to řešila stejně asi sanitkou když by měli plno. Rodit na ulici nás snad nenechají. Jako, že na tebe neměli na Bulovce čas? Takže se pak zaregistruješ do Neratovic?

petka80
10. pro 2009

antynka - taky se modlím, aby nebyl stopstav, asi není moc často, ale náhoda je blbec, že jo. Já když tam rodila (12.1.08), tak pak zrovna stopstav byl asi dva dny potom, protože byly všechny postele na šestinedělí obsazené.... Máš nějaké info o tom Brandýse, taky mě napadlo, že bych jela případně tam..... 😒

petka80
10. pro 2009

Jinak já teda asi měla supr štěstí, podle toho co píše petra.vavra, protože při porodu jsem zažila PA Věru i Miládku a obě byly fakt perfektní. Ale ono tam budou všechny PA dobré, ne? Zas dávat 6000 se mi nechce 😝

antynka1
10. pro 2009

Já budu rodit až na jaře ☹
Na Bulovce na mě neměly čas na prohlídku - prostě mě říkaly zavolejte ve čtvrtek, volám ve čtvrtek, no to nejde, teď tu malujeme (to musely vědět už v to pondělí, když jsem tam volala poprvé) - zavolejte tak za 14 dní, raději později... No a pak se máš stihnout registrovat tak, aby nebylo plno... Oni totiž registrují už od 12. týdne. A registrovat se jen tak, aniž bych věděla, jak to tam vypadá , jsem nechtěla. Takže mě tím otrávily a už jsem na to rezignovala. V Nerátkách mi všechno rádi ukázaly, vysvětlily, no prostě paráda - byla jsem tam minimálně hodinu 🙂 Neratovice mám stejně blíž a tam žádný registrace nepotřebuješ - jenom tam musíš v tom 36 tt. A taky jsem mluvila s jednou holčinou, co tam rodila a byla moc spokojená - takže pro mě to byla jasná volba 🙂

petra.vavra
10. pro 2009

Holky, já to myslela tak, že vám obě poradí pokud něco chcete jinak než standart.... mě by se taky 6 platit nechtělo, i když já neměla ani jednu, Věrka zrovna končila službu a jak jsem jí přemlouvala, ať zůstane 😀 , ale dostala jsem taky skvělou PA Haničku Veverkovou, která už tam není a byla jak jinak, než úžasná.

ivana24
10. pro 2009

Mudr. Kalivodová asistovala u mého císaře 🙂- Jo...vím, že primář není už primář, dokonce i víc 😀 má svou soukromou ambulanci 😉 tak teď chodím k němu, dokonce to mám blíž 😉
Mudr. Kalivodová je fakt fajn a taky precizní 😉. No ale dle mého bez prim. Biliny už nebudou Nera takové jako doposud. On to tam vytáhl a dal tomu jméno 😉 A já jsem moc ráda, že byl první chlap, kterého Barunka viděla 😀 😀 😀
Jinak k stopstavu...já jsem rodila v únoru a dva dny po porodu byl. Ono taky záleží na místech pro miminka (kolik inkubátorů je plný tzn. kolik ten den porodilo maminek 😉 ) Nera jsou hodně o štěstí, ale stojí za to 😉

raduskaberuskakolin
11. pro 2009

Ahoj holky!!!!! Odmlčela jsem se, protože jsem v úterý byla na UTZ v Podolí, nelíbily se jim jak monitor tak UTZ ( průtoky ), tak jsem jela hned do Nera a tam si mne do dneška nechali 🙂 . Napřed to vypadalo, že mi udělají císaře hned, ale nakonec se vše uklidnilo a dnes jsem doma, nástup platí př. čtvrtek, prý stačí přijít kolem 5 odpoledne, v koik řekli vám? Udělali si tam sami narychlo všechna vyšetření, takže možná proto to stačí až večer. Jinak, byla jsem na dvoulůžku za 750,- na noc ( rodičky 850,-), dál se platí i 60,- na den poplatek. Sestry milé všechny, doktoři také ( jak se výše psalo o Muškovi, měla jsem smíšený pocit, ale hodný je také, Kalivodová - bezva, nová primářka - bezva, Winter - bezva,...). Od uklízeček, před sestry po doktory se všichni chovají mile a ohleduplně! Nemůžu se tam př. týden dočkat, naptrénovala jsem, pokoukala, pozjistila 😀 😀 😀 a vím, co čeho jdu. Snad jediná nevýhoda je to, že jsem slyšela rodit dost maminek a někdy to bylo náročné na nervy. Ale zase jsem ponuchala i dost miminek a to byla nádhera! Ohledně pokojů - klidně bych šla i na obyčejný, tady byla dobrá telka, ale jinak je to jedno myslím. Návštěvy stále zákaz, na nadst. mohou také jen otcové, na obyč. vám tatínka na chvilenku taky pustí, k porodu v pohodě, jen k císaři spíše nikoli. Návštěvy jen s rouškou! a fakt jen tatínkové. Tak kdybyste ještě něco chtěly vědět, pište, jsem chytrá jak rádio 😀 😀 😀 , pa pa, R.

janne75
11. pro 2009

Ahoj Radko, to jsem moc ráda, že jsi se ozvala, říkala jsem si že jsi nějak dlouho pryč a začínala jsem mít podezření že už si užíváš s miminkem v náručí 😀...Tak ale hlavně že jinak jsi v pořádku.. Byla jsem na kontrole včera u primáře, stále mám KP a také nástup jako ty před 5.večer. Tak se asi potkáme u příjmu 😉. Jen si ještě musím všechny výsledky vyšetření odnést k praktické dr, protože prý od ní potřebují souhrnnou zprávu 😎 .. co dodat. Je fajn, že i ta nová primářka je sympatik, nikdo tu o ní ještě nepsal, tak se nemusím stresovat. Teda až na tu sekci, to jdu přeci jen do nového.. Ty návštěvy určitě jen tak nepovolí, viděla bych to nejdřív po Novém roce. Jen nevím, co bude ten můj 3-letej závislák dělat, když mě 5-6 dní neuvidí 😖.

petra.vavra
11. pro 2009

Ivana24- já jsem chodila k Bilinovi do Vodičkovky, než jsem se přestěhovala a má to tam super. POkud myslíš tuhle praxi 🙂)))....Také se obávám, že Nera nebudou to co byly.... Bavila jsem se s Billinou o Ptáčkovi, který mi tam moc chybí a jen pokrčil rameny a řekl, že je ho škoda. Prý je v Brandýse. Na druhou stranu jsem nikdy neměla tak dobrý pocit z doktorů a toho co mě čeká, jako když jdu do Nera. Byť na gyndu. Bilina je prostě božííííí 😀

ivana24
11. pro 2009

Petro..ne, o té vím, ale teď už je sám, na Praze 6. Já jsem už v únoru od něj dostala kontakt a o jeho plánech jsem věděla. Je to jeho sen, mít sám svou praxi, ve Vodičkově to není jen jeho 😉
Ptáčka je škoda, byl v poho a šikovný. Jinak Winter je taky fajn, holky co k němu chodíte, mě večer před CS jen ohmatem tipnul Barunku na 3,7kg .... no a dal to přesně 😉 šikulka 😉

petka80
11. pro 2009

radus - super zprávy, budu držet palce na příští čtvrtek 🙂

petra - nestraš, hlavně aby to tam vydrželo do dubna tak jako to bylo dřív 😉 😅

petra.vavra
11. pro 2009

Ivčo, tak o těchto změnách nevím. Je pravda, že jsme si tentokrát moc nepovídali o něm, ale o mě 😀 . Já to mám nejblíž do Nera, ale pokud by tam Bilina skončil, půjdu za ním i na Prahu 6. Mě Ptáček potvrzoval těhu, takže je tak trochu má srdeční záležitost a pak měl i službu, když jsme měli rodit, ale Terka si to rozmyslela, že když už jí jednou viděl, tak chce taky někoho jinýho 😀 😀 . tak nás nestihl. ¨
Peti- musí to vydržet, já jinam rodit jít nechci, byla to jediná porodnice, kde mi splnili vše co jsem chtěla aniž by se nad něčím zarazili (hlavně potřebuju mít co rodit, že 😀 😀 😀 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru