Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
9. bře 2010

Petro, to je super!!!!a kdy jsi měla poslední menzes? u mně furt nic.. už to je 40 dní..

misha_hl
9. bře 2010

Ahojky holky

Petro to moc gratuluju.
Lucko nezoufej, určitě se nakazíš 😀
Kdo je teď teda na řadě?

Jinak hlásím, že to bude nejspíš zase kluk... A včera už byli první regulerní kopance... Předtím jsem asi dva týdny cítila jak se tam převaluje, al enebyla jsem si jistá... Včera mi to na UTZ potvrdila a večer se nějak rozparádil, že to bylo i dobře nejen cítit ale i vidět 😀

Je tu vůbec někdo opravdu z Nerátek? Vím jen o Lucce. Holky vyplatí se ten kurz předporodní, nebo nee?

petra.vavra
9. bře 2010

Luci- 8.2., už jsem objednaná k Bilinovi, tak se na něj moc těším, až mě uvidí, dostane asi záchvat smíchu...minule jsem tam u něj šílela, že já už neotěhotním apod. a helemese 😀 no to byste musely ty naše rozhovory jednou slyšet
Mish- gratulace ke kopanečkům.... 😉

Pokud někdo chodí na předporodní kurzy, tak mu to rozhodně nerozmlouvám, myslím, že to přinejmenším přispěje k pohodovému těhotenství, ale jinak si osobně myslím, že jsou k ničemu. Jak správně dýchat a kdy je ta pravá doba na to které dýchání ti stejně řeknou na sále apod. Obrovské plus je to, že ho vede Hanička Veverková, která byla moje PA u porodu s Terezkou a je skvělá a zná se se všemi z Nera. Já na žádný nechodila a rozhodně nemám pocit, že by mi na sále něco uteklo spíš naopak a pak si myslím, že bych si na to stejně ani nevzpomněla 😀 . Ani teď chodit nebudu, ale co si dopřeju budou masáže.... 😉 😀

misha_hl
9. bře 2010

Peťo to jde v těhu na masáže???

petra.vavra
9. bře 2010

Mish- jo jo dělají se speciální těhu masáže. Natrefíš na ně u dobrých masérek a já jsem teď byla na indonézské masáži a právě jsme se tam bavily i o těhotenských. Není to masáž jako taková, ale spíš protažení celého těla jakoby hlazením, super promaštění kůže těmi jejich oleji a hlavně úžasný relax. Tak jsem si říkala, že až budu těhu a pokud nebudou problémy, jakože prostě nebudou 😉 , tak do nich určitě jdu. 😉

misha_hl
9. bře 2010

Ty jo to bych si taky nechala líbit, ale mám smůlu, nemá mi kdo hlídat. 😒

lucie.krajcarova
10. bře 2010

Míšo, tak já taky nejsem úplně z Neratovic 🙂 dost holek je z Prahy myslím. je vidět, že jsou Neratovice žádané 😉 Takže další klučík a rovnou fotbalista, gratuluji! teda, ale obdivuju tě, tři malé děti, to bude fofr!

co se týče předporodního kurzu, já nebyla v Nerátkách, ale chválím, mě to hodně přidalo na pohodě. Při druhém dítěti už teda chodit nemusím.

antynka1
10. bře 2010

Mají v Nerátkách monitory dechu na mimi? Mívají to všechny porodky?

antynka1
10. bře 2010

Peťo, tak jak jsi dopadla u Bíliny?

petka80
10. bře 2010

Čauky, tak jsem zpět z poradny v N., je to teda fakt na půl dne 😝
Ráno jsem vyjela z domu před devátou a vrátila se v půl druhý 😝
Nejdřív jsem byla na monitoru a sepsat porodopis a pak ještě v ambulanci. Lidí fakt milón. No ale co vím, tak to je stejný asi všude.
Já už tam naštěstí teď nemusím, budu chodit dál ke svýmu doktorovi, no a do N. až na porod 🙂

plechajda
10. bře 2010

Ahoj holky,

mam na Vas dotaz kdo jste uz rodil v Neratovicich. Je tam i kalmetizace ??? 😕

diky

petra.vavra
10. bře 2010

anty- jo jo mají kotroly dechu, já ho měla celou dobu v tom košíku co Terka spala...a k Bilinovi jdu až 25.3., dřív to stejně nemá cenu 😉
plech- nevím přesně jestli rozumím tvé otázce, ale zda se týká očkování TBC, tak ano v porodnici se provádí, ale na kontrolu již musíš na pracoviště, do kterého spadáš dle trvalého pobytu 😉 , oni si to musí zaznamenat pro obecní a městské úřady

antynka1
10. bře 2010

Peťo- 25.3. jsem tam měla jít na velký UTZ k Winterovi - ale jdu až 1.4. - 25.3. mám něco jiného - takže se tam nepotkáme 😉 Ale budu držet palečky.
A jsem ráda, že tam mají monitory - oni jsou dnes už asi standardem všude, ale jistota je jistota 🙂
Petko - tak to je vidět, jak jsou Nerátky oblíbené - ale toho se děsím, bojím se, že až nastane můj den D tak budou mít plno... Máš nějaký záložní plán pokud by to nastalo? Já bych asi jela do Brandýsa anebo zavolala rychlou ať si mě odvezou kam chtějí 😀

petka80
10. bře 2010

anty - já teda pro dceru monitor dechu neměla a co vím, tak asi všude je to tak, že je dávají jen některým dětem, třeba Terezka od Petry se narodila o měsíc dřív, tak asi proto, ale standard pro všechny to není 😉

No, záložní plán moc nemám 😒 Buď taky ten Brandýs nebo něco v Praze, to už by mi pak asi bylo jedno. Když zavolám sanitku, tak mě asi doveze na Vinohrady, kde to je údajně dost děsný, tak nevím. Modlím se, aby bylo volno. Chjo.
Dneska se tam bavily sestřičky, že měli stop stav v sobotu, ale asi jen chvíli, pak propustili několik maminek domů a zase přijímali.

A dr. Kalivodová, která mě tenkrát rodila, už tam vážně nepracuje, je teď v Podolí, bohužel 😖

mooncaa
10. bře 2010

Holky mohu se zeptat na ceny v Neratovicích. Na jejich ceník jsem koukala, ale nejsem z toho moudrá. Co včechno je nutné platit, nebo, co je dobré si připlatit? Musím si rychle vybrat porodku, protože jestli budu rodit v Praze, budu se muset za chvíli registrovat.

petra.vavra
10. bře 2010

Antynka ty jsi byla objednaná k Winterovi??a zrušilas to??to je škoda, žes mi nedala vědět, já se právě nevešla do pořadníku, tak jdu rovnou k Bilinovi a strašně mě mrzí, že nebudu mít fotečku, protože Bilina nikdy nemá papír nebo tiskárnu 😀 ...
Peti- my monitor dostali rovnou s vozíkem a Terka problém s dýcháním neměla, tak nevím, myslím, že to možná bylo tím, že jsem byla na nadstandartu, nevím 😉 , možné je vše
Moo- ceny jsou ty, kde je uvedeno rodička, je to vždycky ta vyšší 😠

rintintyna
11. bře 2010

Ahoj, tak i když jsme rodili o tři týdny dříve a byly na nadstandartu, tak monitor dechu automatikou nebyl a jsem za to vděčná, ani doma ho neplánuju. Klárka s náma spí v posteli a to je podle mě ten nejlepší monitoring. Někdy ji pozoruji, že dýchá opravdu velice mělce, skoro až vůbec a dokážu si představit, jak by asi monitor řval, takhle jsem klidnější, ale zrovna dnes jsme o tom debatili s kamarádkou, která monitor má a díky němu je zase klidnější ona, takžže je to opravdu individuální. Mooncaa, platíš ubytování, dle druhu pokoje, přítomnost tatínka při porodu, použití vany, popř. využití velkého sálu. Potom také za tatínka na pokoji, pokud se rozhodne bydlet tam po porodu s Vámi no a potom můžeš využít ještě nějakých drobností myslím

antynka1
11. bře 2010

Tak já monitor rohodně chci - když jsem byla mimčo přestávala jsem v noci dýchat, takže já mám jasno.... Naštěstí u nás místo monitoru dechu fungovala starší ségra - měla na to nějaký radar nebo co a vždy se vzbudila 🙂 Tak uvidíme, jestli mi ho tam dají nebo ne - raději bych ho chtěla..... Kdyžtak si z domu nechám přviést svůj. Přeci jenom budu více v klidu....
Peťo - s Winterem to byla sranda - prvně mě objednaly na 18.3. - pak volaly, že má Winter dovču a přeobjednaly mě na 25.3. - asi dva dny na to mi došlo, že ten den mám promoci. Takže jsme tam volala a objednala se na 1.4. - objednávaly mě vždy na čtvrtek. Tak to mě mrzí, kdybych to věděla dám ti vědět..... Byl ajsem objednaná na 25.3. v 11 hod.
Rinti - koukám, že máš noční směny 🙂 Klárka tě nenechá vyspat nebo ponocuješ doborovlně? 😀

lucie.krajcarova
11. bře 2010

tak my tedy monitor dechu neměli, ani v porodce, určitě nebyl potřeba. byli jsme oba zdraví, císař v pohodě, apgere 9,9,10, takže v klidu. ovšem beru to tak, že pro klid duše je to dobré. ovšem když pak maminka neví, jestli ho může zrušit u ročního dítěte, tak mi to přijde srandovní 😀

Kalivodová už tam není? ach jo ☹ moje oblíbená!!!!! no uvidíme, třeba se z toho Podolí vrátí, až uvidí, jaká to tam je "továrna".

petka80
11. bře 2010

Luci - asi se jen tak nevrátí, šla tam kvůli nějakejm atestacím či co, který si v N. nemůže udělat 😒

Já měla taky nadstandard a monitor neměla, takže to tom to není, spíš o konkrétním mimču.
Doma jsem ho pak používala asi půl roku na noc, to blikající světýlko mě uklidňovalo 😀

petka80
11. bře 2010

A k těm platbám - já u 1. porodu platila docela dost - jednolůžkový pokoj, manžela u porodu, ubytování manžela, to větší porodní lůžko a nějaký drobnosti. Vanu jsme nějak nestihli.
Ale rozhodně nelituju, moc bych si přála, aby byl ten jednolůžák zas volnej.
Ale pokud někdo netrvá na nadstandardu a nechce ten lepší porodní sál, tak to zas draho nepřijde 🙂

antynka1
11. bře 2010

A bývají ty nadstandardy volné?
Luci - já taky byla zdravá a přesto jsem přestávala dýchat - nikdo neví proč - doktoři nikdy na nic nepřišly....

rintintyna
11. bře 2010

antynka,tak to je zvláštní a zvláště jsi měla štěstí, že se tedy sestra vždy probudila v pravý čas. No jak už jsem psala, malá kolikrát skutečně vypadá, že nedýchá a vsadila bych cokoli, že v takových chvílích by monitor mohl začít hučet, Podle mě se jedná v tu chvíli o superhluboký spánek a po chvilce se zase zvučně rozdýchá, takže podle mě nemá cenu dítětem nějak začít třást, ale věřím, že spoustu dětí monitor skutečně zachránil 😉

rintintyna
11. bře 2010

jinak jj kojíme samo i v noci 😉

petka80
11. bře 2010

anty - jak kdy 😉 A bohužel se nedají zamluvit předem, takže je to fakt o štěstí.

rinti - super, že jste to kojení zmákly 😵

petra.vavra
11. bře 2010

antynka- no já tam dneska volala jestli náhodou není ještě volno, ale samozřejmě není 😠 , ale to je jedno, já se pak objednám až na screening, akorát mi bude strašně líto, že nemám fotku bublinky, jako mám u Terezky. Bilina, dle mého názoru není moc technický typ 😀 , neboť nikdy nemá u sebe tiskárnu a když ji náááhodou má, tak zase nemá papír do ní a už vůbec ho neumí nandat, ale budu ráda za to, až mi řekne, že máme akci a mimi je ok, já se zase rozbrečím jako u prvního, pak se tomu oba zasmějeme a pudu dom. Jinak Bilina mě rozbrečí téměř pokaždé...většinou smíchy, ale třeba u Terky i dojetím 😉 .....je prostě výbornej (akorát nám kluk trochu přibral 😀 😀 😀 )

antynka1
11. bře 2010

No tak hlavně, aby vůbec měly volno a nemusela jsem jet do Brandýsa nebo někam jinam.....
Peťo - to máš pravdu, hlavně že bude mimi OK 🙂
Petko, už se ti to krátí, co? Jinak mě říkaly, že ten nadstandard ti bloknou pouze na chvilku, když jim voláš, že začínáš rodit a mají ho zrovna volný, tak ti ho pohlídají.....
Rinti - kolik dní jsi vůbec byla v porodce?

petka80
11. bře 2010

anty - jo? Tak aspoň to, tak to budu hned hlásit, až tam budu volat. No jo, hlavně aby bylo vůbec nějaký volno 😅

konsa
11. bře 2010

koukám že se bavíte o monitoru dechu. Já byla na 4-lůžáku a holčina, co byla se mnou na pokoji si o něj řekla a dostala ho. Myslím, že to tedy není problém ani když nejste na nadstandartu.

Jinak každýho věc, ale já jsem byla maximálně spokojená, že jsem na pokoji s někým. Pravda je, že jsme si tam s holkama fakt sedly a byla fakt sranda. Dost mi pomohlo, že jsme byly všechny tři na tom stejně-tedy "čekatelky na vyvolání" a tak jsme se navzájem podporovaly. Být sama na nadstandardu, tak se tam asi zbláznim ☹ taky jse si pohlídaly dítka, když šla jedna do sprchy a bylo fain vidět, že to, co dělá moje mimi dělají i jiné. Sama bych si třeba nevěděla s něčím rady..... takže jsem vděčná, že když jsem nastupovala, tak jiný pokoj volný nebyl. Ale je pravda, že je to hodně o štěstí, koho člověk na pokoj chytne.....

antynka1
11. bře 2010

Konso - takže si stačí říct a oni ti monitro dají? Tak to je super. A byl ten 4lůžák plný?
A co Terezka? Jak to zvládáš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru