Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
30. lis 2009

Antynka, Blíženec, ahojky, to je super, že máte termín tak blíziko sebe 🙂 odkud jste, jak to máte do Neratovic daleko?

co se týče peněz, já platila cca 3500 kč za 3 dny (císař), nepřišlo mi to tak strašné a navíc víc než půlku mi proplatili z OZP.

antynka1
30. lis 2009

Já jsem v Neratovicích za 10 minut, bydlím na Praze - východ - kousek za Měšicema 🙂

blizennec
30. lis 2009

antynka: moc děkuji.. takže si tam mám teď zavolat a nahlásit údaje a pak jen ve 36tt na kontrolu k nim? tak to mi vyhovuje daleko víc než v pražských porodnicích, tam mě už těžko někde zaregistrují 😀
jj termín porodu jsi našla správně 😉 takže velká pravděpodobnost tam je, pokud teda jedna z nás neporodí dřív a druhá třeba v termínu 😀 jinak zatím v tuto chvíli bydlíme v praze, ale doufáme že v lednu se budeme stěhovat do dolínku odolené vody.. na to se fakt těšíme 🙂

lucie: ty jsi šla po císaři už po 3 dnech domů? nevíš jestli také neproplácí něco VZP? nebo si to budu muset zaplatit všechno sama? 😲

antynka1
30. lis 2009

Blizennec - přesně tak, nic víc dělat nemusíš. A v tom 36. týdnu se nemusíš objednávat - stačí dopoledne přijít - akorát díky tomu se tam prý občas dlouho čeká když se sejde více maminek najednou,

luciasek001
30. lis 2009

Ahoj, hodlám též rodit v Almedě v Neratovicích, slyšela jsem jen samou chválu na tuto porodnici. Byla jsem na kontrole u Mudr. Sadílka který tam občas také rodí, mluvil o poplatku za porod 10.000 Kč chci se zeptat jestli to je jen v případě pokud chcete přímo jeho k porodu nebo je to automatický paušální poplatek za porod v této porodnici? Třeba jsem si to jen špatně spojila. Díky za odpověď 🙂

petra.vavra
30. lis 2009

luciasek- ???? tak to mě samotnou zajímá..

luciasek001
30. lis 2009

petra.vavra - možná jsem to špatně pochopila. Je to soukromý doktor tak si nechá případnou cestu a absolvování porodu kdy prý bude 24 hodin na telefonu než to na tebe přijde patřičně zaplatit. Platí se v Nera za porodní sál? Někde jsem to tu četla.

lucie.krajcarova
30. lis 2009

Antynko, a kde přesně bydlíš? asi kousek od nás, my v Tišicích 🙂
Blíženec, nevím, radši si to zjisti předem. mně dali 1500 a za Martínka 1000 - jsme oba u OZP. vybrali jsme si tím roční příspěvek

Luciasek, nic takového jsem nikdy neslyšela... leda by byl asi v pohotovosti kdykoliv..

lucie.krajcarova
30. lis 2009

Luciasek, jsem zvědavá, kdy se vám mimi narodí, já jsem 5. ledna 🙂

antynka1
30. lis 2009

Já bydlím v Nové vsi (za Měšicema) 🙂
10.000 za porod - tak to je blbost - byla jsem tam na prohlídce a tohle by určitě řekly a rodila tam letos jedna známá a nic takového po ní nechtěly. A s tím poplatkem za sál - jsou tam dva - jeden malý a druhý velký - ten velký má výhodu v tom, že tam rovnou ošetřují po porodu miminko a ty to vidíš, kdežto u toho malého ho odnesou vedle. Ten malý je bezplatně a ten velký je za poplatek 1.500,- A na tom velkým je novější křeslo, ale co říkala asistentka tak to starší je lepší, protože má lepší opěrku na nohy.

lucie.krajcarova
30. lis 2009

Antynko, tak to vím, kde to je 🙂 asi 10 km od nás. jak dlouho tam bydlíte?

antynka1
30. lis 2009

My tu bydlíme teprve letos od února 🙂 A už taky vím, kde jsou Tišice - je to fakt kousek 🙂

lucie.krajcarova
30. lis 2009

tak to máte skoro jak my, my tu jsme od dubna, od toho víkendu, co se prcek narodil 😀

luciasek001
30. lis 2009

luci.krajcarova. 1. termín dle UTZ je na 27.12. tak z toho začínám mít docela vítr. A příští týden jedu na první prohlídku do Nera tak jsem na to zvědavá.

lucie.krajcarova
30. lis 2009

Luciasek, to ti i malinko závidím, já tam jezdila tak ráda 🙂 kromě monitoru vždy jsem měla i ultrazvuk, bo byl malý hlavičkou nahoru. ráda jsem se na něj dívala 🙂

luciasek001
30. lis 2009

antynka 1, díky za objasnění už se v tom začínám orientovat. S tim poplatkem jsem si to tak myslela, ale raději jsem se chtěla ujistit. Aby nás to nezruinovalo. Díky 😉

luciasek001
30. lis 2009

luci, my jsme ukázkově hlavičkou dolu akorát má malý větší hlavičku než by měl mít. Protože hlavička odpovídá 37.tt a zbytek tělíčka 35.tt. Tak snad to víc neporoste abychom nemuseli na císaře. Po telefonu jsou všichni z Nera moc milý to se o mém doktorovi říct nedá.

antynka1
30. lis 2009

Luciasek - tak to dej pak vědět, jak to tam probíhalo 🙂
Lucie - to jste se stěhovaly, když jsi rodila?

luciasek001
30. lis 2009

antynka, jasně dám, docela se na to i těšim. A to je co říct, protože normálně na gyndu chodim nerada, ale to asi nemáme žádná moc v oblibě.

lucie.krajcarova
30. lis 2009

Antynka, ano ten víkend jsme se stěhovali, termín císaře jsem měla za 5 dní (domluvený), ale malý se přihlásil dřív, začaly mi kontrakce, takže jsme před velikonocema šupali do porodky a tamsi nás už nechali 😀

luciasek, to máš pravdu, normálně taky nerada... ale tam mě vyšetřovala Mudr Kalivodová, byla fakt citlivá a jemná. teď už na gyndě asi není, je už přímo v porodnici. pak byla i u mého císaře, to bylo moc milé.

luciasek001
30. lis 2009

luci, no tak to by se mi taky líbilo. Pak máš v tom porodníkovi důvěru. Já se jen se obávám toho, když máme broučka takovýho většího bobečka aby se mu nechtělo na svět dřív a v Nera nás nebudou chtít vzít. Snad u mě ještě 2 týdny vydrží a pak to nechám na něm.

lucie.krajcarova
30. lis 2009

luciášek, vůbec si s tím nedělej vrásky!!!! myslím, že stop stav tam fakt není častý. stejně by sis tam nejdřív zavolala, než vyjedete. já jsem si to vůbec nepřipouštěla. a asi i proto jsem hned kojila a po 3 dnech jsme mohli domů,prostě psychika dělá hodně 😅

luciasek001
30. lis 2009

holky, díky za pokec a ujasnění. Mějte se krásně, zase se někdy stavim. Pomohly jste mi, díky 🙂 Dobrou noc všem

petka80
1. pro 2009

Ahoj, těch 10 000 bude fakt jen za konkrétního doktora u porodu. Ale já bych řekla, že je to zbytečný a třeba zrovna Sadílka bych ani nechtěla 😅
Mě rodila taky dr. Kalivodová (pokud se teda nepletu a je to taková mladá doktorka, křestním Kateřina) a byla úžasná 😵
S tím porodním sálem stejně asi nemá moc cenu špekulovat předem, protože třeba já si ani vybrat nemohla, ten malej byl obsazenej, takže jsem šla na ten větší, co se doplácí 😉

antynka1
1. pro 2009

Petka mě říkala ta porodní asistentka, co nás tam provázela, že když si nahlásíš, že chceš na malý sál a pak je volný jen velký, tak neplatíš nic 🙂

petka80
1. pro 2009

antynka - fakt jo? 😕
No my se nehlásili nikam, bylo mi to tak nějak jedno, takže když mi pak PA říkala, že jdeme na velký, tak jsem se nijak nebránila. Asi to tak udělám zas, ono ty peníze to už je jedno, stejně jsem nejvíc dala za nadstandard a to, že tam s námi spal i manžel.......
Já ten malej sál ani neviděla, tak nemůžu porovnávat, ale ten velkej je moc pěknej 😵

antynka1
1. pro 2009

Petka - určitě to tak je, mám to ověřeno i od známé která měla rodit na malém, ale protože by volný jen velký, tak rodila zadarmo tam 🙂

lucie.krajcarova
1. pro 2009

Petko, fakt tě rodila Kalivodová? mně byla moc příjemná. je tak mladá, určitě mladší než já 😀

blizennec
1. pro 2009

holky děkuji za info 🙂
luciasek: doufám že pak, hlavně po porodu, sem přijdeš přidat nějakou další osobní zkušenost, budu moc ráda 😉 🙂

petka80
1. pro 2009

luci - no fakt 😉 Byla úúúúúúúžasná 😵 Jako za tu bych snad i těch 10000 dala 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru