Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

gabinat
16. zář 2014

Ahoj, rozhoduji se mezi Neratovicemi a Mělníkem. Jsem v 31tt.
Neratovice jsou pro mě trochu blíž, tak kdyby to bylo rychlejší. Rodím počtvrté. Vždy jsem rodila na Bulovce, byla jsem docela spokojená, ale některé věci už chci jinak. Nechci být na porodním stole při porodu, to jsem byla u třetího a příjemné mi to nebylo.
Moje gynekoložka mi doporučuje spíše Mělník, že je to větší nemocnice a prý se teď něco měnilo v Neratovicích. Tak uvidím, musím se už rozhodnout. 😉 Ještě se tam chci jet podívat a pak se domluvit na poradnu.

jasmina73
18. zář 2014

Zavolej si tam na prohlídku porodnice. Jsou vždycky v pondělí, ale v poslední době mají dlouhé objednací doby.

jasmina73
28. říj 2014

Co nového v Neratovicích?

evaamy
15. lis 2014

Nerozumím jedne veci, kdyz si dopředu vyberu, se kterou pa chci rodit, tak se plati něco navíc než když budu mít zrovna tu co má zrovna službu? A další dotaz, kdyby měli plno, tak si musím jinou porodnici obvolat sama nebo mi oni řeknou kam mám jet? Dík moc

berunice12
18. lis 2014

Chtěla bych vědět to samé - nemohu nikde na stránkách najít jesli se platí PA zvlášť,pokud si vyberu nějakou konkrétní se kterou budu v kontaktnu i před porodem už🙂 ? Moc děkujuu

evaamy
18. lis 2014

Ptala jsem se ve skupině unorovek a tam mi jedna holka napsala, že měla jednu pa domluvenou. Zaplatila si u ní balíček, že k ní bude chodIT před porodem, u porodu a vsetinedeli a stalo ji to 10000 Kč. A Jana tam psala, že platila 6000 Kč, takže asi záleží, kterou pa si vybereš a jaky balicek služeb. No maminky co už tam odrodily by mohly být sdilnejsi

mondulena
25. lis 2014

Koukněte se na www.porodniasistentky.eu, já rodila v Neratovicích 29.10. 2014 k porodu jsem si vybrala Járu Trhoňovou, zavolala jsem jí ona mi sdělila jak to u nich chodí a domluvila jsem se s ní na návštěvě ambulance, tam jsme se viděli jenom jednou v 37tt. , protože další týden jsem porodila🙂
Pokud si chcete vybrat PA a rodit jen s ní, musíte začít chodit do jejich VIP poradny pro těhulky, za poradnu jsem zaplatila 1500,- a je to na celý rok, pokud máte zájem tam jezdit, je to ten nejlevnější balíček a úplně stačí a za porod s Járou jsem zaplatila 8000,- Byly to ty nejlépe investované peníze v mém životě🙂
S Járou jsem byla v kontaktu po první návštěvě VIP poradny, mohla jsem ji kdykoli zavolat, pokud jsem měla nějaký problém ohledně těhotenství, strachu, psychiky a toho všeho co k tomu patří🙂 konzultuje s Vámi i porodní plán. Co se týká VIP poradny je to super, že nečekáte na monitor a máte tam soukromí, když jsem byla v u nich v klasický poradně na registraci v 36. tt tak jsem na monitor čekala skoro hodinu i přes to že jsem byla objednaná a co mi trochu vadilo, že Vás tam točí i s další maminkou a jejím doprovodem. Poradnu platíte hned při první návštěvě dole na recepci a za porod jsem platila až po porodu přímo Jáře jde to hotově nebo na účet. Co se týká porodu s Járou musím říct, že lepší ženskou jsem si vybrat nemohla, volala jsem jí ve dvě ráno, že mi praskla voda, po telefonu jsme zkonzultovaly můj stav a dohodly se že nejdéle do tří hodin budu v porodnici, což by se po odtoku plodové vody mělo. Mohla jsem si jít ještě chvilku lehnou a odpočívat, ale s tím vzrušením a nervama to moc nešlo🙂 do porodnice jsem vůbec volat nemusela, Jára za mě všechno vyřídila, takže když jsme dorazili už o nás všichni věděli. Jelikož hned nebyl volný nadstandart, byla jsem na dvoulůžáku s jinou maminkou. S Járou jsme si průběžně psaly jak se mi daří a jak to zvládám v jedenáct dopoledne se za mnou stavila, doporučila mi jít do sprchy, kde jsem byla asi půl hodinky a pak jsem se přesunula do mísnosti s vanou kde mi natočila monitor, bolesti už se celkem rozjely, tak jsme se domluvily, že napustí vanu a zůstanu tam, zeptala se mě jestli už se mnou má zůstat nebo to ještě zvládnu, jelikož jsem měla u sebe celou dobu měla přítele, řekla jsem, že až půjde do tuhýho, že zavolám🙂 volala jsem kolem páté, Jára přišla okamžitě a provedla mě mým první porodem🙂
masírovala záda, držela mě za ruku, společně se mnou dýchala, když mi to moc nešlo, což mi hrozně moc pomáhalo, vždycky v danou chvíli věděla co má říct nebo udělat aby se mi ulevilo. Během porodu jsem dostala antibiotika kvůli krevnímu nálezu a jeden homeopatický čípek na podpoření otvírání. Járu jsem si vybrala protože je pro přirozené porody... Rozárka se za její vlídné podpory narodila ve 21.36 bez nástřihu, bez oxitocinu, bez epidurálu, tak jak jsem si to přála. Po porodu nás nechala dvě hodinky na sále,abychom se mohli seznámit s naši holčičkou🙂 Potom mě odvedla na pokoj, už jsem měla nadstandart a můžu ho jen doporučit. Pomohla mi se osprchovat, převléknout a uložila nás do postele. Během pobytu v porodnici se za námi několikrát stavila, aby se podívala jak se nám daří, pomohla s kojením, uklidnila mě, když jsem bulela, protože malá měla žloutenku, prostě se o nás postarala až do konce. Neratovickou porodnici můžu doporučit. A pokud chcete rodit jen s PA Jára Trhoňová je ta pravá. Díky ní na svůj porod vzpomínám jako na okamžiky štěstí, radosti a neskutečné lásky🙂

evaamy
30. lis 2014

@mondulena ahoj, poslední dobou jsem slyšela stížnosti na Neratky, hlavne na toho jejich nového Primare Lidaka. Jakou máš s nim zkušenost? Prý dokonce odmítl rodicku, která měla zamluvenou pa i pokoj. Uvažuji kvůli tomu o změně porodnice..děkuji

mondulena
3. pro 2014

@evaamy abych řekla pravdu, byla jsem v porodnici týden a potkala tam akorát dva doktory, jednoho při příjmu a druhého pak na sále při šití a oba byli moc fajn, ale ani jeden se nepředstavil, takže jméno bohužel neznám. a pokud máš domluvenou PA z porodnice tě určitě nepošlou pryč. Při prohlídce porodnice nám PA co nás prováděla říkala, že rodičky s domluvenou PA vždycky příjmou i kdyby měly pak ležet na porodním sále🙂 prý nařízení pana primáře. Jinak pokoj se tam zamluvit rozhodně nedá, musíš počkat až se uvolní. Já vím, že je to těžký vybrat... je to hodně o pocitu a na mě to tam při prohlídnce působilo moc dobře. mě dokonce zrazovala od Nerátek i moje gynekoložka, která tam pracovala🙂 ale stejně jsem nakonec rodila tam a bylo to super. Opravdu nemůžu říct jediný špatný slovo. Budu držet palečky 🙂

evaamy
3. pro 2014

Děkuji za info. Bohužel na PA nemáme teď peníze, takže žádnou domluvenou nemam.

mondulena
4. pro 2014

@evaamy to nevadí, všechny porodní asistentky jsou tam moc fajn🙂 Jeďte se juknout na tu prohlídku a uvidíš sama jak to na tebe zapůsobí. Schválně pak napiš jak to nakonec dopadlo🙂 pěkný večer

wosk
6. pro 2014

Máte někdo zkušenosti s porodem pod vedením nového primáře??? Díky za jakoukoliv reakci.

evaamy
13. pro 2014

@wosk ve skupině porodnice neratovice jedna holka psala, že se bude od 1.1.15 porodka zavírat, ale nenapsala jestli definitivně nebo jenom na nějakou dobu, druhá tam psala, že primar vyhlásíl stop stav a neobjednavaji. A na silvestra prý mají nějakou valnou hromadu ci co

kmc
17. pro 2014

Čerstvé zkušenosti jen částečné (dítko si dává na čas), ale tak něco přece:
Porodnice je fakt malá, což je na jednu stranu sympatické (rodinná atmosféra), na druhou stranu to co by bylo fajn (asi to nevyžaduje každý, ale žena by to ocenila) - být spolu až do porodu - kolikrát není možné, protože je tam prostě málo místa.

Z některých komentářů a popisů by to mohlo vypadat, že je to skoro jako až rajská zahrada, kam se přijde a v rozkoši porodí. Není tomu tak, je to prostě nemocnice jako každá jiná. Ale je fakt, že na rozdíl od většiny pražských nemocnic člověk nemá sevřený žaludek už na vrátnici (tento pocit sdílím se ženou - aby někomu nepřišlo, že chlapi to můžou mít jinak).

Porodní asistentky jsou opravdu mimořádně přívětivé (až na jedinou výjimku, o které se ale snad ani nedá říct, že by byla nepříjemná, jako že spíš má nějaký osobní problém s novým panem primářem a dává to najevo před klienty, což v nervózní předporodní atmosféře zrovna nepozvedne).

Nový pan primář taky v pohodě - člověk se tu dočte, že je nepříjemnej a arogantní - my s ním máme opačnou zkušenost - když se ho člověk na něco zeptá, (srozumitelně) odpoví, vtipkuje, zkrátka dá se s ním mluvit. S dr. Žáčkovou jsme, pravda, byli méně úspěšní. Jinak ale všichni doktoři taky v pohodě (kromě dr. Martana - toho jsme doposud neměli tu čest potkat).

Doktorů je tam fakt málo a klientů celkem hodně - takže to, že se to (možná) na chvíli zavře mě ani nepřekvapuje. Co je trochu špatně zorganizované jsou ty souhlasy. Člověk musí podepsat, že souhlasí prakticky se vším, aniž by mu kdokoli vysvětlil o co jde. Je fakt, že když se člověk zeptá, tak se mu dostane odpovědi, ale podepisovat, že je člověk poučen, aniž by to byla pravda to je - zkrátka trochu divné.

kacorina
5. led 2015

Ahoj holky.cekam treti miminko ted v lednu.A začínàm se bàt kam pujdu rodit.Že neratovice se už neotevřou.Màm zprávy od jedné starší asist..Poradte co dĕlat.Kateřina

wosk
5. led 2015

@kacorina ahoj, pokud Nerátky neotevřou, je v záloze Mělník 😉 Mám to taky tak. Potažmo, jestli jsi registrovaná (a tato možnost je pro tebe přijatelná) v Praze, tak můžeš rodit v Praze. Když tak ve skupině Porodnice Neratovice jesou nějaké zkušenosti z posledních poraden apod. 😉

guinea
5. led 2015

@kacorina Můžeš prosím napsat, jaké zprávy máš? Já mám Nera taky vybrané, i když můj TP je až v létě...

kacorina
5. led 2015

@guinea ahoj...no màm zpràvy takove.že nejsou doktoři((

guinea
5. led 2015

@kacorina safra ☹

berunice12
10. led 2015

Ahoj holky já mám termín za tři týdny...ted je proodnice zavřená a mám info že v pondělí (kdy by se něla otevírat) tak se asi neotevře...není prý primář a známá co tam dělá tak dostali info,že si mají hledat nová místa...tak nevím..chodím tam tedka už o poradny a bylo mi řečeno min.týden že se ,,snad´´ otevře....v pondělí mě čeká monitor tak se zeptám narovinu a pokud mi řeknou že neví tak se ještě zaregistruji raději na Mělník....ale pokud zavřou Neratovice tak Mělník bude totál obsazenej pořád si myslím..tak jsem na to zvědavá..nechci do Prahy a jsem z toho docela ve stresu a štve mě to...pár dní před porodem řešit porodnici:-//

anduska.x
10. led 2015

@berunice12 Moje ségra měla rodit v Neratovicích, kvůli zavřený porodnici jela do Mělníka, tam jí řekli, že maj totál plno a ať si vybere, jestli tam chce rodit a pak být na oddělení gynekologie nebo že můžou jet do Roudnice nad Labem. Jela tam a řikala, že to tam bylo úžasný. Měla komplikovanej porod. Rodil ji primář (všichni potom řikali, že fakt kapacita). V porodnici klid, málo lidí, sestry hrozně ochotný, pomáhaly s kojením. Jednou přišla paní doktorka na vizitu a ona s manželem a miminko zrovna usnuli (ségra zaregistrovala, že někdo přišel,ale dělala, že spí), paní doktorka odešla a vrátila se za dvě hodiny. Tak sestra doporučuje tu Roudnici 🙂

berunice12
10. led 2015

@anduska.x Noo ty jo tak já si asi zjistím ještě cestu a adresu porodnice v Roudnici....je fakt že to je od Mělníka kousek...ale je to o nervy...já teda pořád doufám,že ty Nera otevřou..maj tam tedka plánovanou ,,údržbu´´ ale nemyslím si že malují..my sme tam byly před vánocema na prohlídce a měli to tam všechno krásný nový...tak nevím no:-/// noo tak snad se trefím na Mělníku že budou mít volno...ale já pochybuju..kor když bude Nera zavřeno..tak děkuji za tip🙂)) juknu na stránky Roudnice:_))

anduska.x
10. led 2015

@berunice12 Není zač, sestra z toho právě byla dost vystresovaná, že dva dny před termínem musí řešit novou porodnici. Zaregistrovala se do toho Mělníka,ale tam právě jeli všichni z Neratovic. Nakonec bylo vše jinak, než si plánovala,ale dopadlo to moc dobře. Držím palce, ať máte hladký porod 🙂 .

berunice12
10. led 2015

@anduska.x Moc děkuju...taky jsem z toho ve stresu:-/// štve mě to...ale co..prostě to nechám ...až to přijde tak to budu řešit... a prosím co by obnášelo to že ji řekly že by ležela na gyndě?? Mě je asi jedno kde bych pak ležela hlavně aby mě odrodily někde abych neporodila v autě😀D ale je fkt že ležet mezi gyn.pacientkama není fajn ještě s miminkem☹

anduska.x
10. led 2015

@berunice12 Vím jen, že by to obnášelo, že by miminko nemohla mít u sebe a že by nemohla mít u sebe manžela(což ona chtěla-platili si nadstandard).

evaamy
10. led 2015

To mě štve, já bydlím na úplným jihu prahy, snad neskoncim někde v Podolí ☹

wosk
11. led 2015

@berunice12 na webu maji info,ze budou mit zavreno az do 14. a moje PA mi rikala,ze driv nez v unoru neotevrou,ze je dohoda s Melnikem... tak az zitra neco zjistis na kontrole,dej prosim vedet.

l_eslie
11. led 2015

Ahoj, taky chci rodit v Neratovicích, ale termín mám až na jaře. Psala jsem tam dotaz jak to tedy bude, a odpověděli toto:
Dobrý večer,
děkujeme za Váš dotaz. Nemocnice Neratovice má 100% zájem i plán zachovat služby gynekologicko-porodnického oddělení a dále je zkvalitňovat a zajistit maminkám maximálně profesionální přístup a péči s úsměvem. Během příštího týdne se má vše vrátit do normálního provozu. Určitě si zavolejte, jak jste zvyklá a kdyby něco, určitě zase napište a společně to vyřešíme
s poděkováním a pozdravem Ota Müller

Nicméně nevím co si o tom myslet, je to opravdu hodně politická odpověd. Chci rodit přirozeně a ambulantně, Neratovice máme 15 minut autem, a opravdu nevím kde jinde bych rodila když ne tam.

evaamy: Pokud bydlíte na jihu Prahy, zkusila bych být Vámi Příbram, má podobnou pověst jako Nerátky...

shemain
11. led 2015

Já na Mělníku rodila na Silvestra, a bylo tam fakt narváno. Minimálně pět nás bylo dole na gynekologii - a tam miminko k sobě nedostanete, protože tam nejsou dětské sestry, takže kojit chodíte buď nahoru na návštěvní místnost, nebo vám mimčo dovezou (to netuším jak funguje, to jsem nezažila, naštěstí se mi povedlo hned asi patnáct hodin po porodu získat místo nahoře na porodnici). Každopádně se mě i ptali, jestli na tom nadstandartu na gyndě kde jsem byla budu chtít manžela, takže to by mělo být možné - otázka je, k čemu by mi tam byl, bez prcka. I personál je na porodním nesrovnatelně milejší než na gyndě... Maj toho díky těm Neratovicím fakt strašně moc a je to znát... Totéž třeba monitory... je tam teď tak narváno, že prostě nestíhaj. Obzvlášť zlý to bylo o těch svátcích, protože to byla jediná otevřená gynekologie v okolí....

berunice12
11. led 2015

@l_eslie
@wosk
@shemain Já sem dostala včera taky aktuální info že celý leden bude zavřeno...ono sice může být v jejich zájmu otevřit ale vím že na silvestra zasedali akcionáři a po celých Nera se povídá že z nemocnice chtějí udělat jen LDNku:-/ tak faktnevím..mě ten Mělník nevadí respektive už i ted po tom přístupu nerratovic jak jsou neupřímní se mi tam nechce být..ale vadí mi teda že bych měla ležet na gyndě bez miminka:-/ na Mělníku:-/ jenže ono asi nic jiného nezbyde...aspoň že v Nera zůstala ambulance..chodím tam na monitory a gyndu a je fakt že tam nikdo není žádné čekání objednání odpovídá..je to fajn.tak asi už to tam každý vzdal...alespoň že maj psáno že je Mělník zastupuje a že tam člověk může jet fakt jen rodit a nemusím ještě řešit registraci a poradny atd...ale je to fakt nepříjemný řešit pár dní nebo týdnů před porodem porodnici:-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru