Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

wosk
11. led 2015

@berunice12 jj, je blbé to řešit takhle těsně před porodem ☹ Já mám štěstí, že můžu chodit ke své gyndr (ale jen do TP, takže mě taky brzo vypoklonkuje, jsem 39+2) a pak nevím, neb bych ideálně zajela na Mělník sepsat porodopis, protože to rozhodně u porodu řešit nechci ☹ A byť jsou Nerátky a Mělník jeden majitel, nemají propojené počítače a nesdílejí je v případě potřeby, takže skoro hodinové vyplňování anamnézy nás bude čekat znova. Fakt paráda. ještě asi kouknu, jak vypadá Roudnice. Jsem zvědavá, jak se domluvím s PA, která má dorazit zítra, jak to jako bude, jako to vidí a jaké jsou zkušenosti... "Výhoda" plné nemocnice je, že neprudí s ambu porodem. Jen je blbé, že dopředu není nikdo schopen říct, jak porod bude probíhat a jestli tam nakonec stejně nebude muset/chtít zůstat...

berunice12
11. led 2015

@wosk Máte pravdu no....jé a myslíte že byste mi mohla pak napsat co a jak Vám řekla Vaše PA? Já jdu zítra do Nera na monitor a na klasickou kontrolu poradnu tak se taky poptám ať mi řeknou na rovinu...každopádně zítra mělo být už otevřeno takže pokud nebude tak je to jasné....Jako já sem ochotná si platit i nadstandart kvůli tomu abychom byli s manželem spolu i s miminkem ale ty nadstandarty jsou plné všude vždycky primárně takže to stejně není vyřešené...no já sem si říkala,že ještě budu doufat a když to prostě neotevřou tak to nechám na osudu....

wosk
11. led 2015

@berunice12 oni maj na netu, že se to kvůu malování protahuje a až do 14 bude zavřeno... Dávkují to po částech 😉 Určitě dám vědět, jak jsme dopadli (záleží teda kdy budu rodit, že 😀 ). Věřím, že to bude dobrý!

berunice12
11. led 2015

@wosk No hele upřímně já si myslím že tam rozhodně nemalují..my tam byli na prohlídce 15.prosince a vše tam bylo nové ......takže je mi divný že by jako zas malovali....😀DD uvidííme...držím palečky a kdyby náhodou tak rychlý a bezbolestný porod přeju🙂

danca21
11. led 2015

@berunice12 oni musi v kazde porodnici malovat myslim 2* do roka, coz nema sanci myslim vypadat nejak spatne, ale taky jsem zvedava, jestli otevrou.

berunice12
11. led 2015

@danca21
@wosk Tak teď mi volala přímo holka co tam dělá její ségra na sále sestru....a prý otevřou 1.2 ale s omezeným provozem což necháápu co si pod tím představit...a normálně by měli fungovat od 1.4.......

danca21
11. led 2015

@berunice12 to je zas bordel ☹ ja rodim az v kvetnu, ale uz s prvnim jsem resila zmenu porodnice, protoze moje porodnice mela v terminu porodu malovat. Takze se historie opakuje.

wosk
11. led 2015

@berunice12 podle mě budou tvrdit, že malují poté, co dodělali rekonstrukci té elektřiny, že?! Taky tomu moc nevěřím, je to spíš baroko pro oko, aby něco řekli a byli tak nějak krytí.
Zítra mám schůzku se svou PA a uvidím, co mi k tomu řekne, ani ne tak k Nerátkám, spíš k tomu fungování na Mělníku...
Teď jsem koukala ještě na info o Roudnici a nevím, webovky nic moc neinformují, fŕa mají názory smíšené... Chjo, musí se to takhle komplikovat???

berunice12
12. led 2015

@wosk Tak jak jste dopadla s Vaši PA? Nemáte náhodou jako PA Květu Novákovou? Dneska jsem ji tam viděla🙂 a na monitorech zaslechla jak se tam baví s druhou PA že už jezdí na Mělník a hledají si práci...tak já nevím...ale kdyý sem se zeptala narovinu PA co mi točila monitor tak se na mě nekoiukala ale řekla jak podle papíru že by měli otevřít ve středu.....nevěřím tomu.....bylo mi doporučeno zaregistrovat se na Mělník a děj se vůle boží☹

wosk
12. led 2015

@berunice12 tak ve středu neotevřou určitě, nemaj doktory ☹ Potvrdila mi, že v lepším případě otevřou v únoru, v horším v dubnu... což už je mi k ničemu 😉
Takže zatím chodím ke své gyndr, zítra nejspíš naposled a pak do poradny do Nerátek, kde není nával a porod na Mělníku. Věřím, že to bude dobrý. Už se těším, až to bude za náma.
Jo a PA mám jinou.

berunice12
13. led 2015

@wosk Takže je to tak jak sme předpokládali🙂 a prosím tě je nutné se registrovat na Mělnníku? Noo v Nera v poradně není nával no nečekáš ani na monitory nic..ale tak ty už to máš za páár🙂) tak držím palečky a ať je vše ok a kdyvby se ti pak chtělo písni nám sem ,,zážitek´´ z porodu🙂

wosk
13. led 2015

@berunice12 v Mělníku je to stejné jako v Nerátkách, není nutné se registrovat, nicméně to doporučují... Budeš muset při příjmu vyplňovat hromadu papíru (jako porodopis v Nerátkách), ale mám něco málo předpřipraveno, jak někdo radil na webu s těmi údaji, na které se ptají, tak ať si to z toho opíšou a mě nechají v klidu rodit. Takže uvidíme, jak to nakonec bude... Moje gyndr si mě ještě nechá (naštěstí), takže jdu ještě na kontrolu tam (v pondělí) a pak se uvidí. Určitě pak dám vědět, jak to dopadlo.

hanele22
16. led 2015

Ahoj holky, tohle jsem dnes našla na stránkách Almedy:
http://www.nemocnice-neratovice.cz/clanek/1688-...

Porodnice od soboty 17.1. funguje!

evaamy
17. led 2015

@danca21 nechápu, proč se musi v porodnicích tak často malovat. Copak nikomu nedochází jaky sajrajt se z tech BAREV A LAKU uvolňuje? a to mají vdechovat miminka?:@

kmc
17. led 2015

Nesmysl, z malby se žádnej sajrajt neuvolňuje. Naopak časté malování ničí různé plísně a bakterie. Tuším, že normálně se maluje 2x ročně. Pražské porodnice na to mají rozpis na rok dopředu.

sykorka1582
10. únor 2015

Maminky, rozumím tomu správně, že nedomluvím-li si PA předem, přesto budu moct rodit POUZE s PA, která zrovna bude mít ten den službu? Všechny PA jsou podle recenzí skvělé, proto mi trochu uniká smysl si některou z nich domlouvat předem. Jinak na facebookových stránkách se zdá, že porodnice již jede normálně.

adinka_k
10. únor 2015

@sykorka1582 je to přesně tak, jak píšeš - buď budeš mít nějakou domluvenou a ze svého zaplacenou, anebo.. ze stejné množiny PA budeš mít erární, která bude mít zrovna službu a na tebe vyjde.
Když ji máš "svoji", tak ti nikam nechodí, máš ji po celou dobu porodu (nestřídá si službu) a je tam prostě jen pro tebe.

evaamy
20. únor 2015

minulý týden jsem v Neratovicích porodila. přijela jsem na poslední chvíli, takže hodinu po příjezdu byl malej na světě. všechny kontrakce jsem si odbyla doma(do porodnice jsem volala 2x, ale podle mého popisu tam usoudili, že ještě jezdit nemám. prý až budou kontrakce 2 hodiny po 5 minutách. já je měla po 10, 8, minutách, pak jsem si dala na jejich doporučení vanu a to už jsem měla jednu kontrakci za druhou.) po příjezdu do porodky mi natáčeli monitor, ptali se na pár věcí( myslím na to jestli mám nějaké alergie atp...), ale to jsem byla ve stavu kdy jsem mohla dělat jenom "hmm" a "ee" manžel jim dal souhlasy. ještě na monitoru na mě přišlo tlačení, tak jsme se dobelhali na porodní sál. PA jsem neměla žádnou domluvenou ani jsem neměla tu jejich lady care kartu. PA jsem měla Květu (úžasná, suverénní, povzbuzující, člověk cítí, že je v dobrých rukou). pak tam byly ještě nějaký dvě holky a manžel. manžel mě celou dobu držel za ruku a byl u mé hlavy, takže z porodu viděl jen to hezký. já dostala navlhčený ubrousek at si můžu otírat čelo nebo pusu, to mi taky pomohlo, zakrývala jsem si tím celý obličej, abych se mohla soustředit na tlačení. sotva jsem malého vytlačila, tak ho na mě položili a nikam ho celé dvě hodiny neodnesli a nechali nás tam osamotě. pak mi mladá doktorka ze Slovenska zašívala spodek, byla tam ještě studentka na porodní asistentku a dívala se. vůbec mi to nevadilo, obě byly příjemné, dokonce i na srandičky došlo, jejich přítomnost byla příjemná. pak vzali malého na ošetření, my tam pak za ním došli(já spíš dobelhala), pak jsme šli na pokoj. takže porod proběhl podle mých představ. nikdo mi nic nenutil, nerozkazoval, příjemná atmosféra..ubytování jsem měla nadstandart za 1400,-, žádný luxus to nebyl. bylo tam šílené vedro, pořád tam hučel nějaký spotřebič, sprchový kout extra úzký(a to jsem štíhlá), nebylo tam zrcadlo. často za mnou chodil někdo na pokoj (vždy zaklepali) a ptali se jestli něco nepotřebuju, jestli jak se nám daří nebo šli prohlédnout moje šití, přinesli jídlo, přišli vynést koš.. z personálu až na jednoho pediatra zo Slovenska všichni super(ne že by byl zlej, ale takovej divnej a přišlo mi, že nebude ani moc kvalitní, měla jsem z něj blbý pocit), jak sestry tak i uklizečky- jedna se tam nad malým rozplývala 🙂 člověk se nebál zeptat. jediný co tam bylo fakt katastrofa, tak jídlo. všem doporučuju vzít si s sebou z domu zásoby, nebo at vám někdo vozí. příklad: snídaně: čaj, dva rohlíky, máslo, termix. oběd: kulajda, játra s rejží, večeře: dva tvarohové šátečky, bílý jogurt!!!! a to je všechno!!

janovkov
20. únor 2015

@evaamy Květa je skvělá! Potvrzuji - rodila jsem s ní svého prvního syna a taky jsem měla to štěstí, že měla zrovna směnu. Nic nenutila a mně velice pomohla dokončit porod přirozenou cestou (už byl hodně dlouhý).

guinea
6. bře 2015

@evaamy Děkuju za popsání tvé zkušenosti, i já mám Nera vybrané 🙂 A díky moc za popsání toho jídelníčku, aspoň vím, na co se připravit. Já bych zešílela hlady, a to navíc ani kulajdu ani játra nejím, blléé 😀

evaamy
6. bře 2015

@guinea jo to jídlo je tam fakt tragédie :-/ a určitě jdi do nadstandartu, nedovedu si představit nemít soukromí. Já chodila po pokoji vecne polonahá, navíc jsem slyšela z chodby ty hlasitě návštěvy. Stvali mě z chodby, natož pak kdyby mi tak někdo hulakal na pokoji.

guinea
6. bře 2015

@evaamy jj, s nadstandardem počítám. Před pár lety jsem se byla v Nera podívat za kamarádkou, co tam rodila, a ta na nadstandardu nebyla, a byl to děs. Už jsem to tu někde psala, miliardy Hujerů na návštěvě, člověk prožíval svoje první dny s dítětem pomalu jak na hlavním nádraží ☹ Tetky a strejcové od jiných maminek se nudili a špacírovali po pokoji a očumovali (a komentovali) cizí děti. Já bych v tomhle teda tasit prsa a kojit dítě nemohla. Nehledě na to,že ani když mi "nic není", tak se nechci ukazovat před cizíma lidma v pyžamu, natož po porodu.

sarinka6sarinka
9. bře 2015

@guinea Koukám, že se možná v Nera uvidíme 🙂 I já doufám, že bude volný nadstandard. Termín mám 23.6. příští pondělí jdem na prohlídku porodnice, tak jsem zvědavá

guinea
9. bře 2015

@sarinka6sarinka 🙂 Tak snad se pak o ten nadstandard nepopereme 😀 😀 😀

l_eslie
10. bře 2015

Dobrý den, prosím kdo máte zkušenosti s porodnicí v Neratovicích poraďte - je možné rodit pouze s PA, pokud si ji nedomluvím dopředu? Nebo je porod vedený PA možný jen v případě, že se s nějakou domluvím dopředu a budu ji mít jen pro sebe?
A pak nevíte, zda jsou všechny PA v Neratovicích tak milé a nakloněné přirozeným porodům? Nebo je nějaká z nich vyloženě "prohra"?

evuita
10. bře 2015

Přidávám svoji zkušenost z konce ledna. Moc jsem si přála jít do Neratovic, obzvlášť, když moje druhá varianta byla továrna na děti Apolinář. Po telefonátu do porodnice, jestli můžeme přijet (byla jsem tam na kontrole jen párkrát a navíc to bylo období, kdy nebylo jisté, bude-li otevřeno). nás přivítala PA Dita Schniererová. Proběhl monitor, krátký rozhovor s lékařem a když jsme viděli, že už je to tady, přijali mě na pokoj. PA, která mě přijímala se mnou dovyplnila ve formulářích to, co jsem zapomněla. Vše probíhalo citlivě, s ohledem na můj stav, v poklidu. Stejná PA, tedy Dita Schniererová, vedla i můj porod. Ještě před začátkem se mě zeptala, jestli mám nějaká speciální přání, řekla jsem, že ne, jen že bych tomu rádas nechala co nejpřirozenější průbeh. Zpětně musím říct, že paní Dita byla to nejlepší, co mě mohlo potkat. Žádné zbytečné zásahy, díky teplým obkladům ani mnou obávaný nástřih - prostě dle mých představ. Na samotném porodním sále jsem strávila cca hodinu, celou dobu byl u mě partner. Po porodu mi dali malého hned, pak jsme s ním byli 2 hodiny sami. Krátce po porodu také přišel doktor - jeden zkontrolovat mě, druhý pak miminko. Musím souhlasit, že onen Slovák není nejpříjemnější, ale to se podle mě zdá v kontrastu k supermilým sestřičkám a PA 🙂

berunice12
12. bře 2015

Jen bych chtěla říct že já sem zde porodila v lednu...taky s Ditou🙂)) a paní doktorkou Matlovičovou - je to ta slovenka která jako jediná tam je na plný úvazek a tudíž skoro každý den🙂 porod super...přístup skvělý...až přesně na toho pediatra SLOVÁKA který mě 2x rozbrečel...za prvé mu není vůbec rozumět a za druhé se chová jak když ho jeho práce jen obtěžuje a dělá to z rutiny.....pozor slováci tam jsou dva.....ten druhý je naopak hrooozně milý krásně se chová k miminkům a je citlivý i k maminkám.....ten nepříjemný je černovlasý a působil na mě trochu jako gay (bez urážky samozřejmě) - POROD V NERATOVICÍCH DOPORUČUJU - PA jsou tam všechny milé nesetkala jsem se se špatným přístupem...nadstandart sem neměla ale vlastně měla - byla jsem sama na čtyřlůžkovém pokoji🙂))) I uklízečky jsou tam super milé...donesou vám klidně soukromou konvici s kojícím čajem nebo fenyklovým klidně si o něj řekněte...vyhoví ve všem.....držím všem palce🙂)))

evaamy
5. dub 2015

Jj přesně vím, o kterem Slovakovi mluvíš, taky na mě působil jako gay B-)

pernicek1
21. dub 2015

Nevíte jak probíhá v Neratovicích poradna? Příští týden tam jdu poprvé, tak nevím co mě čeká 😕

Děkuji za informace ;)

80marge
20. črc 2015

Ahoj holky , každým dnem to má přijít. Zaplatili jsme si porodní asistentku Pavlu Sedláčkovou z Neratovic. Zítra jdu na kontrolu. Super je to,že když máte svou Pa tak nikdy na nic necekate oproti Praze kde ten přístup je pouze pro ženy s pevnými nervy. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru