Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

alexmartin
11. pro 2015

Zdravím. Já sice nemám čerstvý zážitek, je skoro rok starý, ale jde spíš o přístup.. chtěla jsem přirozený, pohodový porod, proto jsme si Neratovice vybrali. Jezdili jsme tam od začátku prosince 2014 každých 5 dní na kontrolu z České Lípy. Termín byl 1.1.2015. Mezi svátky pak nalepili na dveře, že zavírají a mám si jít kam chci, nebo do spádového Mělníka. Ošetřující lékařka nepříjemná ( slovenka). Obrovský šok a zklamání 😲
Ještě ráda jsem se nahlásila tady v Čl. Malá se nakonec narodila 9.1. císařem, takže ještě, že to bylo v místě, neboť nevím, jak by za mnou manžel jezdil denně do Neratovic. Každopádně přeji vše dobré, ať rodíte kdekoliv. Alex

ivus_16
19. led 2016

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá aktuální informace, jak to momentálně v porodnici v Neratovicích vypadá? Z jejich webu nejsem moc chytrá, je možné, že tam teď není žádné vedení / primáře a mají omezený počet interních lékařů? Mám termín až v létě, ale docela ráda bych věděla, jaká tam je teď po novém roce situace, dekuju a přeju všem nastávajícím maminám klidné těhotenství!

pekkaa
20. led 2016

@ivus_16 ja jsem se tam byla podivat asi pred mesicem. Porodni asistentka je nase znama.
Rikala, ze je celkove vsude problem s nedostatkem personalu, ze by ho mohlo byt vic, ale zase ze by to byla nejaka krize to taky nerikala

ivus_16
20. led 2016

@ pekkaa děkuju moc za odpověď 🙂

renond
20. led 2016

@ivus_16 Ahoj, byla jsem tam v prosinci na prohlídce a nic takového jsem neslyšela 😕 Ono asi všude v nemocnicích bude problém s počtem personálu. Já tam budu rodit v dubnu a domluvila jsem si to s panem Mudr. Bartákem, který je zároveň i mým gynekologem. Určitě je výhoda mít někoho konkrétního předem domluveného. A dnes už to jde skoro všude 😉

supermarket1976
21. led 2016

@ivus_16 mam čerstvé informace. Rodila jsem v Neratkách 1.1.v a můžu říct, že díky asistentkam Květě a Ditě to byl nejuzasnejsi den v men životě. MBohužel je podle mych zprav pravda, že tam končí primář a celkově je málo doktorů, takže je ve hvězdách, jak to do budoucna bude.

marbusa
21. led 2016

No holky, nestrašte mě 🙂 Mám tam vyjednaný porod s PA Miladou, termín přelom únor/březen, tak doufám, že nenastanou nějaké neočekávané změny....Mám teda dojem, že budu rodit spíš dřív než dýl.... mimochodem, od jakého týdne tam berou, víte někdo ?

pekkaa
21. led 2016

@marbusa myslim, ze od 36.

marbusa
21. led 2016

@pekkaa Díky, tak doufám, že to už doklepem ;)

pekkaa
21. led 2016

@marbusa snad jo😉. Drzim palce. Taky mam prognozy, ze budu rodit driv, tak snad vydrzim aspon do 37🙂
PA mi rekla, ze drivejsi porody nedelaji, takze pak radsi rovnou do Prahy☹

marbusa
21. led 2016

Tak tedy berou od 36 nebo 37, když ti PA řekla, že dřívější porody nedělají ? Mně to nikdo neprognostikoval, ale hodně mi tvrdne břicho a už cítím velký tlak na spodek, tak mám ten dojem spíš já....čípek mám na té dolní hranici říkala doktorka teď naposled....S porodní asistentkou mám sraz teď v neděli, tak pak napíšu taky čerstvé zprávy od ní ohledně Neratovic....

pekkaa
21. led 2016

@marbusa tim branim myslis porod? Ja myslela, ze myslis kontroly predtim🙂.
Na kontroly pokud vim tak od 36 a porod od 37.

Ja mam problemy s cipkem uz skoro 2 mesice, ale zatim se to aspon vyrazne nehorsi, tak snad to vydrzi..

marbusa
21. led 2016

Myslela jsem na porod, no .... Tak do 37 musime vydrzet 🙂 Tak drzim taky pesti, ať vydržíš co nejdéle ! A kdy máš termín ?

pekkaa
21. led 2016

@marbusa kolem 20.4.
Taky drzim palce!😉

vjerusz
27. led 2016

@pekkaa Tak jsme na tom uplne stejne!! Ja jsem tam ted lezela s hrozicim predcasnym porodem, ale kdyby to bylo drive, tak by me prevazeli... Jinak me chybi do 36+0 8 dni, tak se modlim za kazdy den ted, abychom vydrzeli...
Jinak v Neratovicich jsou vsichni naprosto uuuuuzasni! Nejsou tam klasicke sestricky, vsechno tam jsou porodni asistentky a jsou fakt zlate!!!

vjerusz
27. led 2016

@marbusa Je Milada je naprosto uuuuuzasna! Jedna z nejmilejsich, nejhodnejsich tam! Kdybych ji znala drive, tak do toho jdu taky! Ja budu mit Paju, ta je taky naprosto skvela a moc jsme si sedli! Zatim jsme meli jednu schuzku, ted cekam, zda vydrzim do toho 36+0...

vesanus
27. led 2016

A ženy, co lékaři? S těch mám popravdě strach... z PA ne, na ty jsou všude samé chvály...

marbusa
27. led 2016

@vjerusz Pusobi na me tak, videly jsme se zatim jen 2x, ale uz poprve jsem si byla jista, ze je to spravna volba 🙂 Ale verim, ze je tam takovych fajn PA vice.....Ja jen ted doufam, ze to vse klapne a potkame se tam 🙂 Drzim Vam obema holky pesti, dnes jsem byla na gynde a po nekolika tydnech, kdy mi bylo narizeno magnezko kvuli zkracujicimu se cipku a povolene jedne strane hrdla delohy mi dnes dr. rekla, ze cipek je super a ze jeste budu treba prenaset.....tak jsem se vydesila, pac uz ubivaji sily :D....takze treba se vam to taky uplne zvrati, tehotenstvi i porody jsou nevyzpytatelne, tak jako deti ;) Mimochodem, to magnezium jsem temer nebrala 🙂 Nechtela jsem ho brat takhle kratce pred porodem, i Milada mi prave rikala, ze je to na mne, ale ze by to uplne nedoporucovala....ovlivnuje to telo a i porod a pak se treba i prenasi kvuli tomu.....stahy delohy neprobihaji jak maji.....

marbusa
27. led 2016

@vesanus O lekarich tam bohuzel taky nic nevim, porad tak nejak doufam, ze to pujde jako po masle a lekar prijde az na konec, kdy uz bude decko venku 🙂 Ale i Milada mi rikala, ze neni potreba sepisovat porodni plan, ze si mam hlavne sama vyslat prani a ze tam obecne to funguje tak, ze neudelaji nic bez toho, aby to s tebou predem konzultovali.....resp. ti to navrhli a max po tobe chteli podepsat negat. reverz.....

vesanus
27. led 2016

@marbusa já v to strašně doufám 🙂 ale plán pro klid v duši mám, byť tam mám asi víceméně to co sami podporují (nebo se to říká), žádné vylomeniny... Těch lékařů-externistů mají na stránkách pěknou hromadu, to maj snad všichni čtvrt-úvazky :D A kdoví, zda ti jak jsou na gyn.ambulanci chodí k porodu taky... jména nevím, taková mladá slovenka a čtyřicátník s brýlemi...

marbusa
27. led 2016

@vesanus No mozna si ho radeji taky sepisu, jistota je jistota....Tak ja to tam mam hodinu deset jizdy, takze musim porad mit i variantu, ze budu rodit u nas v Jablonci a tady by to ten plan chtelo urcite....

marbusa
27. led 2016

@vesanus A t uz teda prenasis, jestli dobre ctu.....A jak se tam koukaji na to ? Netlaci na vyvolani ?

vesanus
27. led 2016

@marbusa přesně dnes mám TP 🙂 Nevím, zatím chodím stále 1x v týdnu vždy v pátek, tak mi pozítří řeknou, ale myslím že ten týden po TP tady nějak programově nehrotěj, pokud je miminko OK. Ale třeba naposled mě nevyšetřovali, ani nedělali UZ, pouze monitor, tak snad teď na něj mrknou, jestli má dost vody, jestli placenta funguje jak má a pod.... Sestra na monitoru ale říkala, že od začátku 41.týdne se už chodí 2x týdnu. Tak doufám že už to přijde, páč taky dojíždím, byť jen z Prahy. Ale za to busama, jelikož je to v blbou hodinu a manžel je v práci a já si už řídit netroufám (ještě to moc neumím).

marbusa
27. led 2016

@vesanus No tak to mas muj neskonaly obdiv, pac ja mam teda do terminu jeste mesic a par dni a zrovna dnes tu chodim uz jak kacena a mam pocit, ze to musi prijit kazdym dnem :D Verim, ze je narocny tam putovat v tomhle stavu busem.... Tak snad se nad tebou prďola brzo slituje ;)

vesanus
27. led 2016

Mě je celkem dobře, popravě mi je tyto poslední dva, možní i tři měsíce asi nejlíp za celý těhotenství 😵 Ale trochu se děsím toho že břicho pořád neklesá, zátka zátkuje a ani čípek se moc ze svýho místečka nehejbe, tak co jako, to čeká na jaro? 😀

marbusa
27. led 2016

@vesanus Tak hlavně že ti je dobře, ono se rozhoupe, až přijde čas....to může pak být dost fofr ;)

vesanus
27. led 2016

@marbusa to je fakt, toho se hlavně děsí muž, ten by mě nejraději odvezl do porodonice už teď preventivně :D

marbusa
27. led 2016

@vesanus chápu, pro ty chlapy je to ve finále snad ještě těžší :D

vesanus
27. led 2016

@marbusa svým způsobem možná opravdu jo :D Tak přeju pohodový porod v té naší zvolené nemocničce a hodně radostí s dítkem (ať to tu dál nezahlcujem když to není k věci 🙂 )

anyssev
29. led 2016

V Neratovicích je spousta externistů, ale většina z nich tam byla i primáři např. MUDr. Bilina, MUDr. Ptáček a jsou oba moc fajn. Pan doktor Bilina mě provází celým těhotenstvím a vřelejšího a milejšího člověka si nemůžu snad ani přát a v Neratovicích bývá v pátek a u pana doktora Ptáčka jsem byla na vyšetření ve 20tt a za mě taky ohromně milí a super doktor. Vůbec by mi nevadilo kdybych na některého z nich u porodu narazila 😀 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru