Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

urtica
9. zář 2016

@biene007 Ono je to těžký no. Pro zdravotníky je to těžká práce, na druhou stranu - pro ženu je to často - fyzicky i psychicky - nejnáročnější moment v životě (alespoň pro mě zatím byl).
Jim jde o reputaci a kariéru, uznávám někdy i o soud (i když z vlastní zkušenosti znám jednu "vyhlášenou" doktorku z nejmenované nemocnice, která už zavařila mnoha maminkám a přestože stížnosti na ní se jen hrnou, je i nadále zaměstnancem nemocnice pod ochranou ředitele), ale - rodičce taky nejde zrovna o málo!
Dobrému a osvědčenému lékaři věřím, mám ale problém s absolutní důvěrou v někoho o kom jen vím, že je to zdravotník. Jasně u porodu jsou jistě momenty, kdy jde o život a není čas - ale tam kde nejde o vteřiny, mám často pocit, že by stačilo upravit způsob komunikace. Třeba projít s rodičkou porodní plán předem a pobavit se s ní o tom.
Těžko soudit, neznáme detaily.

hani1234
9. zář 2016

@pernicek1 Souhlasím s vámi . Vyjádřila jste pouze svou zkušenost , nikdo z nás u vašeho porodu nebyl a neví, jak probíhal . Je mi líto , že jste nebyla spokojena .. Ale nakonec jste si odnesla ten nejkrásnější dáreček a to je nejdůležitější . Přeji vám , ať ta negativní zkušenost brzo přebolí !

kacorina
9. zář 2016

Ale nejde o nazor..na to ma kazdy pravo.Spíše o volena slova.Prostě se mi nelíbí odsuzovat někoho proto .že mi nesedl.

hani1234
9. zář 2016

Žádný názor , zkušenost ! Mně tedy nepřijde , že by se paní špatně vyjádřila . A nikoho neodsuzuje, to spíš ona je odsuzována za to, že se podělila o svou zkušenost .

kacorina
9. zář 2016

Nikdo ji neodsuzuje za nàzor.Jen bych brzdila se slovy.kterymi nazor popisuju.Jà màm s Pavlinou skvělou zkusenost.A hold je jen člověk.

pernicek1
9. zář 2016

@hani1234 Děkuju. Já se o tom rozepisovat nechtěla, až na požádání jsem zveřejnila pár bodů se kterými jsme nebyli spokojeni. Ale možná jsem to mohla napsat líp. Možná stačilo jen napsat, že já s mužem jsme shledali velké lidské selhání (bohužel porodní trauma má hlavně můj muž). Odborné selhání konstatoval lékař, který mě druhý den ošetřoval. Ale jak jsem psala, bereme to jako velikou zkušenost, která nás posouvá dál a na druhý porod se neskutečně těším, protože vím že proběhne jinak 😉

80marge
10. zář 2016

@sarusa Ahoj , já Paju u porodu měla a byla úžasná ! Díky ní se můj porod stal tou nejkrásnější vzpomínkou. Tak za 1. mne netratila klistyrem , 2. Nechala mne chodit a dělat vše tak jak jsem cítila takže to proběhlo krásné ,rychle a hladce. Vybrala jsem si sama polohu tak jak mi to přišlo přirozené v tu chvíli a Pavla mi do ničeho nekecala ,nenutila ...byla zkrátka tichým nápomocným andělem se kterým jsem přivedla na svět krásnou dcerku 3,20 bez nástrihu a šití. Vůbec Pavle nevadilo ,že rodim téměř mimo porodní sál 😉 Druhatko přijde na svět určitě znovu s Pavlou takže za mne nejkrásnější a největší dík.....

sarusa
11. zář 2016

@80marge moc moc děkuji za informaci 🙂 jsi zlatá

80marge
11. zář 2016

@sarusa Za nic . Paja byla zlatá. Opravdu jsem byla moc ráda ,že ji tam mám. Měla jsem přednostně veškerý servis a dokonce mi nosila i denně moje milované kafe 😀 žádný nátlak,poucovani nic....malou jsem měla neustále u sebe okamžité soukromi po tom co se uvolnil pokoj. Možná je to tak ,že Paja je dost temperamentní a rázná to žena,jak kdo na ní tak ona pak na něj. Ona byla mým spontánním "porodním plánem" já ji jen důvěřovala a povedlo se... doporučuji moc homeopatika před porodem. Já měla troje. 1. Na rychlé otevírání cest porodních 2. Na psychickou podporu a 3. na energii po porodu. Nic jiného . Žádný epiduraly nebo jiné libůstky 🙂

urtica
11. zář 2016

@80marge Brala jsem je též a porod trval 32 hodin, neotvírala jsem se. Mám podezření na proving.
Více zde http://www.tradicnihomeopatie.cz/news/lze-uziva...

80marge
11. zář 2016

@urtica hodně zajímavé čtení. Mne pomohly tak nemůžu souhlasit,ale určitě to je holt člověk od člověka. Pomohla mi taky pravidelná garavid jóga na roztahování kyčlí a posilování potřebných svalů. Začaly mi kontrakce ve 22:00 kolem 2.hod jsme vyjeli do porodky a v 5:30 malá byla venku. Je mi líto,ze to u vás nevyšlo.

urtica
11. zář 2016

@80marge Těžko říct, vy vlastně nevíte, že zabrala homeopatika, vy jen víte, že porod byl v pohodě.

sarusa
11. zář 2016

@80marge mohu napsat zprávu prosím?

eorien
12. zář 2016

@sarusa Ahoj, taky jsem měla Pavlu jako svoji PA. Můj porod byl hodně nestandardní. Kontrakce po pěti minutách mi začaly v uterý, od středy jsem byla v porodnici a teprve v pátek se malej narodil. K tomu se mi ještě ve čtvrtek večer porod úplně zastavil. Byla jsem z toho vyřízená, přála jsem si rodit co nejpřirozeněji, vyvolávačku jsem vnitřně zoufale nechtěla. A Pavla se projevila nejen jako profík, ale i ohromný empatik. Když se mi zastavily úplně kontrakce, přinesla mi čerstvě narozené miminko, abych si ho mohla pochovat a moje tělo na to zareagovalo a porod se opět krásně rozjel sám. Celé ty dny za mnou jezdila mimo svou normální pracovní dobu, povídala si se mnou a kdyby nebylo jí, tak takhle dlouhý porod nedám. Nakonec byl malý venku na tři kontrakce bez tlačení, Paja mě odrodila vestoje, protože mi tahle poloha nejvíc vyhovovala. I pak mi s prckem moc poradila a pomohla, dokonce i tři týdny po porodu, když jsem měla náběh na zánět prsu, sehnala mi LP a byla neustále na telefonu, když jsem potřebovala. A před porodem jsme se scházely po každém monitoru a mluvily o porodním plánu. Za mě je skvělá, jak zdravotník, tak člověk...

80marge
12. zář 2016

@urtica no přikládám tomu váhu,jelikoz jsem ihned po porodu skákala kolem malé,uklizela v pokoji a byla plná energie tak homeopatikum připisují velký dík,ale ano určitě je vše hlavně v hlavě a je důležité spoustu věcí okolo. Spolehnout se jen na to by význam určitě nemělo.

80marge
12. zář 2016

@eorien tak to je krásné. To s tím miminkem mne dostalo 🙂

ponickova
14. zář 2016

@80marge: Prosím, doporučíte mi homeopatika? V dřívější době jsem je hodně používala, pomáhaly mi a ráda bych to vyzkoušela i nyní 🙂 Děkuju!

ponickova
18. zář 2016

Holky, vy které jste čerstvě (letos) rodily v Neratovicích - jak to tam chodí s rodným listem miminka? Musí tatínek zajít na městský úřad to zařídit, nebo už se to zařizuje nějak přes porodnici a na úřad se to jde jen vyzvednout/to jde poštou? V tomhle se vůbec nevyznám :(

kercitka
18. zář 2016

@ponickova Já rodila v květnu. Vše vyřídí porodnice, pokud doložíš vše co ti řeknou. Byly to myslím kopie občanek obou rodičů, originál oddacího listu a formulář pro matriku.

kercitka
18. zář 2016

@ponickova přešel pak asi za týden poštou.

pekkaa
18. zář 2016

@ponickova ano. Stejne jak
@kercitka

ponickova
18. zář 2016

@kercitka, @pekka: Holky, děkuju! Myslela jsem si, že to tak nějak je. Dokumenty už mám připravené 🙂

kacorina
21. zář 2016

Holky poradte..ma sestra mà rodit v Neratovicích a bohužel mé PA jsou již obsazene.jakou màm poradit.aby oslovila.díky

ponickova
26. zář 2016

kacorina, já mám Járu Trhoňovou, je prima. Ale ta už bude asi beznadějně plná. :( Snad poradí ostatní. Ještě vím o Věře Novákové, tu měla kamarádka a co jsem slyšela, přišla jí fajn (ale soudím jen z předporodních schůzek).

Holky, dávají v Neratkách erární košile? A co župan, využily jste? Půjčují?
Košile mám svoje (dvě nové), ale všude straší, že je lepší si vzít nějaké staré, které se můžou poničit ... žel bohu ale košile vůbec nenosím, takže nic starého doma nemám, leda tak tričko po manželovi, ze kterého mi bude čouhat zadek 😀

hz
26. zář 2016

Me by zajimalo, zda kdyz si zvolim jejich konkretni PA, musim ji nejak extra platit? a popr.kolik?

ponickova
26. zář 2016

@hz: Ano platí, cenu by ti řekla asi konkrétní PA, mohou se od sebe lišit. Ale levná sranda to není, bohužel... Každopádně podle reakcí maminek v této diskuzi bych řekla, že v 90 % to za to stojí. Snad ti prozradí nějaká více. Já PA mám, ale zatím neproběhl porod, takže nemůžu soudit, jestli to za to stojí nebo ne. Ale schůzky před porodem a pocit, že tam "někdo pro mě bude" je moc fajn.

hz
26. zář 2016

@ponickova diky, mam Neratovice jako zalohu...

biene007
26. zář 2016

@ponickova kdy budes rodit? Ja prelom rijen / listopad. Zupan si s sebou balim. Mezi sprchami a kojenim ci na prechody... mam takovy tenky bavlneny...

verunkaaa
26. zář 2016

@ponickova já si teda brala na porod takový delší tričko (který jsem pak skoro nevyužila, když jsem se měla přemítit z vany na box, tak jsem zaklekla nahá uprostře chodby a už jsem ho neoblékla, prostě na to nebyl čas) a pak po porodu jsem měla svoje kojicí košile, erár mi nikdo nenebízel a to ani župan 😉 Ale určitě bych ho vzala .. Tahala jsem ho, když jsem chodila s malou na vizitu, protože na chodbách se člověk potkává s budoucími maminkami a rodinami ostatních ..

ponickova
26. zář 2016

@biene007: Termíny mám dva, oba tak okolo 10. října. Právě nemohu narazit na žádný tenký bavlněný, pětistovku (ne-li víc, co jsem viděla v obchodech) za nový se mi za něj nechce popravdě dávat, protože bych ho využila jen tam... mám jen takový ten echt huňatý. No zkusím se ještě po nějakém kouknout.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru