Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

keminek
7. kvě 2010

hm.. děkuju. Trochu se u toho ksichtím, protože vložky neomezeně, pár jednorázových plenek a několik síťovaných kalhotek, olejíček, líh.. to je k dispozici jinde zdarma. Pokoje dle fotky pidi, postele kousek od sebe.. No nevadí, to není podstatné 😉
V pondělí tam pojedu na obhlídku 😀

keminek
7. kvě 2010

ještě dotaz... jak velký problém se vám zdá dostat se na nadstandard? moc volné asi nejsou nebo jo? A když jsou plné, tak dostanu se na něj rychle, třeba že čekám den..?

petka80
7. kvě 2010

No, ten nadstandard je dost náhoda a štěstí. Já ho teda měla u obou holek, ale fakt je to o štěstí, těžko říct, jaká je šance......

antynka1
7. kvě 2010

Já taky doufám, že chytnu nadstandard - i když upřímně řečeno budu hlavně ráda, když budou mít volno a nebudou mít stop-stav 😉

petra.vavra
7. kvě 2010

keminek- rozhodně nesouhlasím s tím jak píšeš, že určité věci jsou všude zdarma.....např. vložky zdarma jsou velkým nadstandartem....stačí si přečíst pár diskuzí 😉 . Já jsem taky byla na nadstandartu a naprostá spokojenost, pokoj přiměřený k tomu, že se tam v podstatě stejně válíš a zvát návštěvy na pokoj bych stejně nedělala. možná je to dost staromódní záležitost, ale pro mě je porodnice místo pro odpočinutí si po dosti velkém fyzickém i psychickém vypětí a hlavně sžití se s novým človíčkem, ale toť jen můj názor 😉.

antynka1
7. kvě 2010

Přesně jak píše Peťa - třeba plínky dávají málokde.......

lucie.krajcarova
7. kvě 2010

Keminek, taky souhlassím s holkama, většinou si do porodnice berou všechno - pleny, kalhotky, vložky, oblečení!!! kosmetiku. tady se starat nemusíš, jen si vezmeš vlhčené ubrousky.

rintintyna
7. kvě 2010

jj, je pravda, že s těma vložkama mě dost překvapili, denně mi doplňovali, abych měla na WC plnou igelitku, takže jsem mohla pokaždé měnit, i když třeba nebyla moc znečištěná a nemusela jsem se nijak omezovat

keminek
10. kvě 2010

petro, kde píšu o návštěvách? Za mnou by do Neratek stejně nikdo moc dojet nemohl a ani o návštěvy nestojím. Chci mít neomezené návštěvy manžela a syna ze stejného důvodu, o kterém píšeš 😉 Smozřejmě na šesťu je to omezené, ale to se nedá nic dělat 😉 Nějak si porodku vybrat musím, osobní sympatie k žádné necítím.

Já měla minule (normálně na šesťu, takže zdarma) tyhle věci některé neomezně (např. vložky atd.) nebo jiné zas v omezeném počtu (např. plenky), takže jsem si něco málo přibalila. Je to pár věcí. (na nadstandardu byly k dispozici navíc náhradní zavinovačky, podložky pode mě atp.).
Akorát já se o tomhle podrobně bavit nechtěla, nepřipadá mi to vůbec důležité a je mi jedno, co kde jak dávaj. Na nadstandardu si cením hlavně soukromí s rodinou, proto bych se na něj ráda dostala.

Jen jsem se zeptala, zda chápu ceny na jejich stránkách správně (s tím, že to není podstatné) 😉 Když si za nadstandard mám zaplatit, nemám problém. Jen se mi nechce platit za 3lůžák, protože mi dají vložky, na tom není co řešit. Naopak mě zaujala UV lampa. Ale já vybírám porodku podle dostupnosti nadstandardů a dále podle přístupu k porodu a v Neratovicích je Nováková, která je úplně supr 😉

keminek
10. kvě 2010

no prostě tam pojedem na obhlídku, jak jsem psala, to bude zdaleka nejlepší a uvidím no (máme to poněkud z ruky)

rintintyna
10. kvě 2010

ahoj všem, kemi jasně, já myslím, že osobní návštěva bude nejlepší řešení 😉

lucie.krajcarova
10. kvě 2010

Kemínek, ano platíš si za jakýkoliv pokoj, je to prostě soukromá porodnice. a s Věrkou souhlas 🙂
holky, zase k vám patřím, už jsem ve 3. měsíci 🙂

antynka1
10. kvě 2010

Luci - tak to je super zpráva, moc gratuluji!!!!!! Myslela jsem na tebe! Mám fakt radost!!!!

keminek
10. kvě 2010

luci, jasně, díky a moc gratuluju!!! 🙂 🙂 🙂
(ty vložky k dispozici jsou samozřejmě příjemný, o tom žádná)

rintintyna
10. kvě 2010

luci nádhera 😵 😲

petra.vavra
10. kvě 2010

Luci....nádhera gratuluju 😉

keminek
11. kvě 2010

Holky prosím vás, ještě bych se ráda zeptala na žloutenku, kdybyste to náhodou věděly... Zajímalo by mě, jak v porodnici postupují. Zjišťují hodnoty opakovaným odběrem krve nebo používají neinvazivní metody (měřící přístroje)? Na stránkách píšou, že mají na pokojích UV lampy. Znamená to, že miminko nikam na svícení nemusejí odvážet z vašeho pokoje? A pokud odvezou, máte k němu přístup, můžete u něj být nebo volají jen na kojení? A když je miminko žluté, neznamená to hned, že musí pod světlo, nejdřív se to přeměří, že jo?

petra.vavra
11. kvě 2010

My měly, vzaly jí krev a dle hodnot, které byly asi za hodinu, tak se šla svítit na sesternu. Tam je velké světlo. K miminku můžeš kdykoliv bez problémů. já na pokoji lampu neměla a dle mého lampy na pokoji jsou spíše na rány než na žloutenku. Byla na svícení jednu noc a šli jsme domů, hodnoty krásně klesly.

keminek
11. kvě 2010

supr, díky za info 🙂 😉 s těmi uv lampami asi je to tak, protože krom velkého světla se vyrábějí ještě nějaké podložky na tohle, ale ty fakt nevím, kde mají (prodává je medela asi za 50-60 tis.). Je fajn, že se k mimču může kdykoliv!

petka80
11. kvě 2010

kemi - já si nejsem 100% jistá, ale podle mě dceři krev nebrali, jenom jí přiložili na tělíčko "něco" a to ukázalo hodnoty tý žloutenky.

keminek
11. kvě 2010

petko díky, tak to zní ještě líp... 😉

misha_hl
11. kvě 2010

Zdravím všechny...

Tak jsem byla včera na kontrole. Mimís je o 4dny větší :D Vše v pořádku. Příští pondělí se půjdu podívat do porodky, tak jsem zvědavá...

antynka1
11. kvě 2010

Tak ať se ti v porodnici líbí 😉 Mě potěšilo, že ta PA co nás prováděla na prohlídce si mě teď, když jsem tam byla na monitorech pamatovala - náhodou jsme se tam potkaly. To potěší 😉

lucie.krajcarova
12. kvě 2010

Holky, jsem v šoku! volali jsme švagrovcům, že 10.12. čekáme mimčo a oni opáčili, že oni 11.12.!!!!! no to je gól!!!!! akorát, že oni čekají třetí, mají skoro tříletá dvojčata 😀

lucie.krajcarova
12. kvě 2010

Holky, jsem v šoku! volali jsme švagrovcům, že 10.12. čekáme mimčo a oni opáčili, že oni 11.12.!!!!! no to je gól!!!!! akorát, že oni čekají třetí, mají skoro tříletá dvojčata 😀

antynka1
12. kvě 2010

Luci - tak to je dobrý 🙂
Dneska jsme byla zase na kontrole - byla jsem tam hned ráno, bolelo mě šíleně břicho (prý se už něco chystá, ale klidně takhle můžu ještě měsíc vydržet - to mě šlehne,ráno jsem nemohla ani chodit......), tak jsem raději vyrazila hned na osmou. Takže na monitoru ani noha, za to v poradne jsem čekala asi 2,5 hodiny, takže je fakt lepší jít tam až tak kolem té jednácté, to bývá v poradně i na monitorech prázdno.

petka80
13. kvě 2010

Ahoj holky!

Luci - veliká gratulace 🙂

Anty - jé, koukám, že už se ti to krátí...... No jo, ten konec stojí za houby, tak vydrž vydrž, už to nebude dlouho trvat 🙂

antynka1
13. kvě 2010

No Petko, právě že se tomoc nekrátí, posunuly mi ten termín na 14.6............. V pase mám ten dle MS 😒

lendam
15. kvě 2010

Anty, to se tam potkame, take rodim 14.6. L

antynka1
16. kvě 2010

Lendam - tak to se tam třeba fakt potkáme i když já doufám, že to přijde dříve 😉 A ty máš v pase taky jiný termín, toho 14.6. máš dle UTZ?

lendam
16. kvě 2010

Byla jsem na IVF, takže vím přesně, kdy k čemu došlo 🙂) Dle UTZ to vychází na 17/6, dle MS trochu později.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru