Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lendam
3. črc 2010

o me kdyz pecovala Pa Kveta, tak nic nebylo problem. Kdyz tam nebyla, tak jsem zadnou zvlastni peci nemela. Jeste ze Kveta delala nekdy i detskou sestru, nedelala drahoty ani s plinkama ani se strikackama na dokrm. Jinak to uz asi nerozkojim, standardne mam 40ml mlika a zbytek dokrm, uz z lahvicky.

lendam
3. črc 2010

Našla jsem zajímavý odkaz na knihu Nejštastnější miminko v okolí: mrkněte na http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko...
Těch 5 zásad.

lucie.krajcarova
3. črc 2010

Leni, tu mám doma, ale nestihla jsem dočíst. už bych potřebovala Nejšťastnější batole 😀 ale to zavinování nám docela zabíralo, v létě klidně jen do plenky.

lendam
5. črc 2010

Lucie, tak ji do prosince nastuduj 🙂..ta vedra jsou silena. Maly je kazdy den jiny. Jen to kojeni je na prd. Nemate nektera tip na plavani miminek? L

lucie.krajcarova
5. črc 2010

Leni, to je mi líto s tím kojením.. a jak poznáš, že máš málo? nevytáhne to? teď mi říkala kámoška, co má 2týd. miminko, že má moc velké bradavky a malá ji proto nechce moc pít ☹
jinak my chodili na plavání do Neratovic, je to od půl roku, bomba!!!! malinko dražší než v okolí (2400 za 10 lekcí), ale úžasné, bazének jen pro děti a maminky okolo 30 st. co se týče Prahy, kámoška chodí do Motýlku, ten je v Letńanech a tam dělají i vaničky pro nejmenší kojence. ale cena je strašná 350 kč za lekci 😖

petka80
6. črc 2010

@lendam Leni, nevím, odkud jsi, ale já mohu jen doporučit toto: http://www.plavani-hvezdicka.cz/ Mají více lokalit po Praze. My začaly s oběma holkama plavat hned po šetinedělí doma ve vaně (instruktorka chodila k nám domů) a pak pokračujeme od 6 měsíců v bazénku.

pettit
6. črc 2010

Ahojky,
tak jsem se byl v pondělí podívat v porodnici Almeda v Neratovicích. I když byl svátek, tak mně provedla velice sympatická paní porodní asistentka Eva Kovaříková. Vše mi ukázala i vysvětlila. Byla jsem tam s kámoškou, co už rodila dvakrát (Apolinář) a tak to zhodnotila tak, že kdyby měla jít rodit po třetí, tak jde do Neratovic.
Nerodili jste někdo s touto paní asistentkou?

lucie.krajcarova
6. črc 2010

ahoj Pettit, Evu osobně neznám, ovšem myslím si, že všechny PA jsou tam úžasné 😉 je to super jistota. a jinak jsem se dozvěděla, že moje PA Jitka čeká miminko, takže bude na mateřské, ale miminko bylo vymodlené 😉

lendam
6. črc 2010

@petka80 Diky za tip. Dívala jsem se na jejich stránky, ty se také s těmi cenami nemažou: 2400 Kč za 6 lekcí..

Dneska jsem si koupila v zoufalství Gravimilk, 350 g za 103 Kč a na jednu dávku spotřebujete 10 čajových lžiček, takže to vystačí na 8 nápojů. Taky láce, co...

pettit
6. črc 2010

@lucie.krajcarova děkuji moooc a ty jsi tam byla se vším spokojená?

lucie.krajcarova
6. črc 2010

Lendam, přesně jsem si to myslela, za lekci vaničky dát 400 Kč, to je až nelidské.. my jsme tedy nevaničkovali a chodili až od 6 měs.
Leni, ještě ti můžu poradit pít meltu s mlíkem, taky to má podporovat laktaci a taky Caro, ale to je mnohem dražší.
Pettit, ano byla jsem velmi spokojená, dokonce jsem o tom napsala i do časopisu 😉 pokusím se ti to najít. Jen jídlo bylo trochu horší, ale jak jsem byla na dietě po císaři, tak jsem toho stejně asi moc nemohla. akorát jsem byla děsně při chuti, tak jsem snědla všechno 😀

lendam
6. črc 2010

@pettit Eva Kovaříková je z těch lepších, zažila jsem ji tam při svém pobytu, více na http://www.gymuno.cz/clanek-lenka-martinova-zpe...
@lucie.krajcarova Ten busines kolem dětí je dobré podnikání, tam se nedá prodělat - baby boom a každý chce pro své dítě to nejlepší..Ceny kolotočů nad postýlku jsou také pěkně mastné.

lucie.krajcarova
6. črc 2010

Lendam, jj když má něco přídavek dětský nebo svatební, tak je to se 100% přirážkou ☹((((

konsa
7. črc 2010

@pettit já rodila s Evou Kovaříkovou a byla víc než úžasná. Prakticky to byl jediný člověk, na koho jsem v bolestech reagovala a koho poslouchala 😉 (manžu i doktora jsem prý ignorovala). K dalšímu porodu bych jí chtěla taky, ale nevím, jestli se dá objednat a zaplatit k asistenci. Nevíte někdo?
Detailní popis mého porodu je v této diskuzi na stránce 43 🙂

lucie.krajcarova
7. črc 2010

KOnsa, to je prima, že jsi byla s Evou tak spokojená 🙂 co se týče připlacení, moc bych na to nespoléhala, může to být za dlouho a hodně věcí se může změnit. jak říkám, moje PA je mateřské, a to budu rodit po roce a 8 měs.....

petka80
7. črc 2010

Ahoj, Evu K. jsem zažila (teda ne u porodu, jenom mi dělala monitor a nějaký vyšetření) a taky mohu jen potvrdit, že je moc fajn. Zrovna ona to nabízí, že chodí k porodu "na objednávku".

Jj, byznis je to děsnej kolem těch dětí. Ale třeba ten gravimilk stačí menší poměr, bylo by to děsně sladký, já si ho pak "řezala" normálním mlíkem. Leni, na podporu laktace je dobrý taky sezamový semínko (mají ho např. v DMku). Ale hlavně hodně pít, spát, odpočívat a hodit se do klidu.
Ten odkaz na plavání, co jsem dávala, tak je možná dražší, ale jsou naprosto super a profíci, zažila jsem i "levnější" plavání a nedá se to srovnávat. Ale mazec to je, to jo, my navíc budeme od září plavat s oběma holkama 😅

chita
7. črc 2010

@alushka Ahoj, já jsem bydlela Na Křečku 339, teď jsem už odstěhovaná v Nové Vsi, hned vedle Antynky 1.
@antynka1 jinka taky zdravím sousedku a už se těším, až se vrátím domu, až budu okukovat přes plot Kristýnku 😀

alushka
7. črc 2010

@chita jéé🙂 Tak to je škoda, že jsi se odstěhovala, mohly jsme vozit spolu, i mimča budeme mít jen o málo od sebe. Ale vy budete aspoň vozit s Antynkou🙂
Ty už jsi se přihlásila k dětskému dr.? Ja jsem si říkala, že se zkusím přihlásit až tak za měsíc. Tak to abych už to začala pomalu obvolávat taky🙂

lendam
7. črc 2010

Petko, díky za tip na semínko, už jsem vyzkoušela: homeopatika, gravimilk, caro, mléko, mrkev, odsávačku a bohužel nenakojím víc než 20 ml z 1 prsu. Už je ani nemám nateklé a nebrní mě. Takže to vidím definitivně na Nutrilon a lahev. Veselá historka: lahev NUK co byla v boxu od gyn má savičku na pití vody s malým otvorem a mě je už 10 dní divné, že malý z té lahve pije hodinu 🙂)) teprve když jsem včera na webu našla jejich stránky, zjistila jsem, že na mléko je třeba savička M 🙂))) a malý to teď vyžunkne za 10 minut!

petra.vavra
7. črc 2010

@lendam 😀 😀 tyranko 😀

lendam
8. črc 2010

@petra.vavra Já za to nemůžu, že to do toho boxu dali bez popisu a s návodem, kde se to vůbec nezmiňuje! 🙂

petra.vavra
8. črc 2010

@lendam to je na tom to krásné....že žádná z nás není dokonalá 🙂

rintintyna
8. črc 2010

ahooooj, tak znovu můžu jen potvrdit, že to hození se do klidu hoooodně pomáhá, bo minule jak Klárka přibrala 280g tak tento týden to taky není špatný 210g 😀 je teda pravda, že v těch parnech i hodně přikládám klidně i co hodinu, aby si aspoň trochu cucla, bo se teda snažím dodržet, že žádné jiné tekutiny. A plus teda se snažím pořád dost pít, bo je to opravdu znát, když v tomto polevím 😉

rintintyna
8. črc 2010

Nevím, jestli je tu řeč o té PA Evičce, kterou myslím já, ale asi jo, bo 2 Evi tam myslím nejsou. Řekla bych, že se to s ní dá určo domluvit, bo jak jsme byli domluvení, že nás bude rodit buď Věrka nebo Miládka, tak okolo našeho termínu byl týden, kdy bohužel nemohla ani jedna z nich. Tak nám Věrka představila i Evičku a bylo domluveno, že kdyby to tak vyšlo, že se nás ujme. Byla mooooc sympatická, i když teda taková droboučká

lucie.krajcarova
8. črc 2010

Rinty, to je moc prima, že pořád kojíš a malá přibírá. my měli loni touhle dobou taky nejtěžší období... taky by sosal pořád a mlíčko se netvořilo tak rychle. ale všechny ostatní tekutiny mi odmítal, tak jsme to museli nějak vydržet. noci byly strašné. Ovšem přežili jsme vše. no a nakonec se malý skoro odstavil sám po roce 😉

pettit
9. črc 2010

Tak dnes jsem se byla podívat v Medě na Bulovce, moc jsem se toho nedozvěděla, teda kromě toho, že za 30.000 mám jistý nadstandart na Bulovce a doktora od 34. týdne 24hodin na telefonu. Rodí se na Bulovce a i personál porodnice a péče o novorozence je z Bulovky.
Musím tedy řict, že Neratovice a paní Eva na mně působili mnohem líp. Všude mi ale radí, abych se zaregistrovala do nějaké větší nemocnice, kdyby cokoliv a pak mám jet rodit do Neratovic a nebo do té Medy.
Takže příští týden se jdu podívat ještě přímo na Bulovku. Do Podolí se mi fakt nechce, i když tam mají péči o novorozence nejlepší.

petra.vavra
9. črc 2010

@pettit 30000????

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Pettit, obávám se, že podolí tě už stejně nevezme...

petra.vavra
9. črc 2010

@lucie.krajcarova luci já myslím, že tam je důležitý přijít ´v den 14tt... 😉

pettit
9. črc 2010

no je to tak, v Medě 30.000 CZK. Hledala jsem sípš porodnice, kde by to bylo osobnější a já tam pak aspoň někoho u porodu znala. Proto jsem se šla podívat i tam. Když to ale tak čtu (různé popisy porodů, osobní zkušenosti...), tak bude u mně nejspíš po celou dobu i tak asi jenom porodní asistentka (v každé porodnici).

Můžu se zeptat, jestli některá z vás byla zaregistovaná i v jiné porodnici a pak rodila v Neratovicích? Všichni mně ujišťují, že kdyby pak cokoliv nešlo jak má, tak mně musí vzít nějaká velká porodnice, která je na takové případy lépe zařízená. Připadá mi to nějak hodně stresující takhle na začátku už udělat definitivní rozhodnutí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru