Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

raduskaberuskakolin
12. pro 2009

Ahoj holky, díky za pěstičky 🙂 , Janne75, tak se jistě setkáme 🙂 , pojedu asi klidně až na tu 5, nevím, jestli budu chtít nadstandard, takže nebudu spěchat, spíš to nechám osudu, co bude volné 🙂 . Oni jsou hodně diskrétní i před spolubydlícími, třeba když mi natáčeli EKG, řekli paní vedle, at se otočí, aby mně neviděla nahou, apod 😀 😀 , i když je fakt, že tam je ti to skoro jedno. Primář a Ptáček tam možná chybí, ale na druhou stranu fakt jsou tam příjemní všichni!!! Bilina se tam nakonec pohybuje i tak, ve čtvrtek i pátek pobíhal po oddělení a snad tam má jeden oper. den říkala sestra, ale nebyla si jistá. R.

lucie.krajcarova
12. pro 2009

ahoj skoromaminky i maminky 🙂 to je prima, že je vas tu tolikk nových a tolik vánočních 😀 to jsem nevěděla, že Bílina už není primář..
Jinak u císaře jsem měla ta´tku u hlavy a pak následoval malého u všech vyšetření a pak si ho hřál na prsou a udělal první fotku, je to bomba 😅

antynka1
13. pro 2009

Ahojky,
tak Raduš vidíš - vše zlé je po něco dobré a teď víš, o čeho jdeš. Hlavně, že jsi už v pořádku.
A když jdete na toho císaře - budete si nechávat celkovou anestezii nebo částečnou? Je super, že se tam potkáte - budete tam mít spřízněnou duši.
Jo a Raduš - ty platby platíš rovnou při odchodu neb to pak můžeš platit převodem na účet?

raduskaberuskakolin
13. pro 2009

Ahoj, oni tu celkovou snad ani nechtějí dávat, přechází i na miminko a celkově je to mnohem větší zátěž. Nechám to na nich, ale asi epi, jako minule a co jsem tam viděla, celkovou měla jen holčina, které se kvůli vysoké váze epi nepodařila napíchnout. Platí se hned na odchodu dole v pokladně, hotově nebo kartou, ale kartou jen do 23.12.09 letos, tak pozor! Dostanete účet za věci jako ubytování, otec u porodu, punčochy, náramek, apod..a druhý na regulační poplatky. R.

janne75
13. pro 2009

Ja se ptala Wintera, když jsme dojednávali termín, a taky upřednostňoval jen epi, je fakt že prospat narození miminka by mi přišlo divný, a navíc jestli nebude moc být manžel u porodu, tak alespoň já ať jsem při vědomí.. jen mám trošku hrůzu, že ač by člověk neměl nic cítit, občas se stane, že o něčem ví, i když to nebolí.. mně se to u jedné operace stalo, a fakt že nic moc (věděla jsem o naříznutí kůže i o šití). Ale je to asi individuální a třeba teď to bude jiné. Ale zase oproti porodním stahům by to i tak byla procházka růžovým sadem 😀 😀 😀 , já posledně bušila bolestí do dlaždiček ve sprše 😎 , ještě nerodící spolubydlící docela koukaly 😅, ale zase jak to bylo silné, tak i rychlé 😵, takže na porod vlastně mooooc ráda vzpomínám 😀 .

A ještě k té narkóze, kamarádka byla na pokoji s jinou maminkou, která měla celkovou a prý ji bylo špatně ještě 3 dny po porodu. Tak myslím že já mám určitě jasno....

misu
13. pro 2009

Ahoj holky.. tak určitě bych dala taky přednost epi u císaře... mám jednu za sebou v Neratovicích a v pohodě. Napíchnutí bez problémů a nic jsem necítila.. teda jenom jak se průběžně otřásám, jak mi tam lovili v břiše a tahali Edu na svět.. takový divný pocit, že jsem věděla, že se tam něco děje.. ale celkovou si taky neumím představit, malou nám přinesli hned ukázat na sál a manžel pak odešel s ní na měření a další věci, zatím, co mě zašívali.. takže celkově pohoda. Pravda je, že se na jednu stranu člověk vyhne těm porodním bolestem, ale s tou jizvou pak je to taky masakr, jsem se 14dní potom sotva pohla a překulit se v posteli nebo bezbolestně vstát - ani náhodou.. ale to všechno přebolí 😉
Jsem zvědavá, jak dopadneme tentokrát.. ptala jsem se ve čtvrtek Wintera, jaký jsou praktiky v Nera u druhýho porodu po císaři a říkal, že není vyloučený klasický porod, ale že se vše odvíjí až od těch posledních dnů - poloha, velikost mimi, otevírání a rychlost porodu.. tak uvidíme..

lucie.krajcarova
13. pro 2009

Taky velmi doporučuji epidurál - či spinál, je to lepší pro miminko i pro matku, aby mohla reagovat!!!! do narkozy bych se nechala uspat jen v největší nouzi 😖

raduskaberuskakolin
14. pro 2009

Holky, já se snad toho čtvrtka nedočkám 🙂 , jsem čím dl nervoznější, jako by to bylo poprvé 😖 , mám pořád pocit, aby se do té doby ještě malé v bříšku něco nestalo, no je to o nervy a to budu rodit vlastně už v 38+4, čekat třeba do 42.t.t., to by mně kleplo definitivně 😀 . Chtěla jsme se ještě zeptat Janne75 - budeš si brát nadstandard nebo jak to vidíš? Radka 😵

misu
14. pro 2009

holky, chtěla jsem se zeptat, jak jste tu psaly, že máte na sekci nástup až v pět hodin večer.. to znamená jako den před sekcí nebo vám budou dělat císaře už ten den?

raduskaberuskakolin
14. pro 2009

Den před sekcí. R.

janne75
14. pro 2009

Jo taky uz začínám počítat dny Radko 🙂 , Vendu jsem rodila asi 3dny před termínem, ale si nepamatuju že bych byla takhle nervní, teď když vím kdy - i když to je tak na 99% - tak je to jiný..Já ještě řeším, že se budu hned shánět po doktorovi, aby mi ohmátnul bříško, zda se přeci jen mimčo neotočilo, abych neposlala manžela pryč a on se pak zase pro mě nehnal. Ale zatím mi přijde, že ho cítím stále stejně. Přiznám se že nadstandard za 1500,- by byla pro nás vcelku rána do peněženky, a navíc já mám ráda trošku lidi kolem sebe, žádnou samotku (je to vidět i na těch románech co tu vždy píši 😀 😀 😀 ), takže se zeptám co je volného a dle toho, prima by byl 2 nebo 3lůžák. Navíc já tenkrát nadstandard viděla a přišlo mi to strašně stísněný, fakt nic pro mě. Vzhledem k návštěvám by to asi byla lepší volba, ale nějak to zvládnu, takhle by zase chyběl doma malému a bude fajn, když se konečně pořádně kluci užijí. Ono to zase takové omezení nebude, stejně by tam se mnou hodiny netrávil 😎. Dorazíme tam nějak před tou 5, my ještě povezeme vedle do vesnice dát na hlídaní malého, aby v nemocnici nebrečel a pak pojedeme tam, uvidíme jak to časově vyjde. Máme to skoro "za rohem" 😉, přes jednu vesnici a Kostelec. A ještě se zeptám, případně i ostatních co už rodily v Neratovicích sekcí, trvali na klistýru před operací nebo jste uhájily Yal? Mně primář řekl že u sekce chce klistýr, přitom mám kamarádku na chirurgii a ta nad tím kroutila hlavou, že oni u všech operací upřednostňují Yal gel... Jana

janne75
14. pro 2009

...a pozor, zvládla jsem si konečně uložit i fotku do profilu 😉 , já většinou vše píši z noťase a fotky jsou v compu, ale nedávno jsem si vzpomněla a nějaké foto jsem si sem přehrála... abyste mě v té porodnici všechny poznaly 😀 😀 😀 ..... A Radko, třeba budou mít volný komplet 2lůžák a sejdem se na něm, nebo na trojce, to je jedno 🙂, jestli teda nakonec nedáš přednost nadstandardu.. A i kdyby tak na sebe určo narazíme na příjmu a na chodbě 🙂

raduskaberuskakolin
14. pro 2009

Ahoj, já fotku nahrát nezvládám, ale budu si tě pamatovat a já mám černé sestříhané vlasy a černé brýle, to nepřehlédneš 🙂 . Jistě se potkáme, já bych brala ten 2 nebo 3 lůžák. Ted jsem byla na 2lůžáku a super, jinak ten je také braný jako nadstandard a tatínek tam kdykoli může. Za ty peníze taky🙂...Ohledně klistýru nevím - před 5ti lety jsem si jen sama dal YAL a stačilo, ted moje spolubydlící měla sekci sice neplánovanou, ale nijak akutní a nedali jí dokonce nic. Já mám s sebou YAL, s klistýrem nepočítám, ale co naděláme, jestli to bude muset být 😝 ..A Janne, kam jdeš na příjem, na těch papírech je nějaká příjmová kancelář, ale já půjdu asi normálně na oddělní, ne? R.

janne75
14. pro 2009

... i na to jsem se ptala, když jsem tam byla minulý týden,...normálně rovnou nahoru.. ono je na tom papíru i dřívějši čas, tak mi to nesedělo a raději se ještě zeptala... tak díky za prima info, se budu případně bránit 😎....
Posledně při prohlídce porodnice mi vrchní řekla, že si Yal ani nemusím brát, že ho tam mají vždy, no raději jsem ho přibalila.. pak PA rovnou začala připravovat klistýr před porodem, tak říkám, že bych raději Yal.. mrkla do skříně a že ho bohužel nemá 😠 , tak nakonec šla pro ten můj 🙂 .. Jo důvěřuj, ale raději se připrav 😀 😀 😀 , jinak byla PA úplně super, ale na tohle si pamatuju

raduskaberuskakolin
14. pro 2009

No tak já jsem ted v šoku, koukám na ten YAL a on je od října prošlej :- 😒 😒 😒 😒 , co ted? Myslíš, že by to mohlo něčemu vadit? Nějak mně v lékárně nenapadlo to zkoumat a mám ho doma už tak asi 4 měsíce, ach jo..a on je jen na předpis, co? To je kšeftík, no v nejhorším se po tom po.. 😀 😀 😀, ale to je stejně ten účel 😎 😎 😎 😎, R. Jinak si neberu ani ty porodnický vložky, vybalila jsem to z tašky, protože jich tam na WC bylo vždycky fůra, ty je bereš? Beru hlavně vložky do podprsenky a pak Bepanthen, i když malé balení bylo i u nás na pokoji, olejíček od Weledy tam byl taky a Rybilka, plínek měli taky hodně, tak ty taky neberu.

janne75
14. pro 2009

no ja mam Yaly dva 😉 , tak ti klidně ráda jeden věnuji, mám od kamarádky z chirurgie.. jen je nemám v krabičce, jak to tam mají v megabalení... tak ani nevím datum spotřeby - ale přinesla mi je tak před měsícem, tak to bude ok.. ale myslím že by tomu i tak nemělo nic být, k jídlu to není, tak tam ta záruka nehraje určitě takovou roli 😀 .. zeptáme se, ale určitě sebou beru oba. No a na tu první noc beru jen věci pro sebe, plus bepanthen, omrknu a uvidím, možná na 4-lůžáku, kdyby nic jiného volného nebylo, by mohl být větší nedostatek,, ale to bych hned cinkla manželovi a on by vše potřebné přivezl...navíc se tam dá tuším i leccos koupit.. ale minule jsem vůbec nevěděla co s sebou, tak jsem prakticky nic neměla a bylo to v pohodě, jen jsem si nechala přivézt vlhčené ubrousky. Kdybysme něco potřebovaly akutně tak to nechám přivézt pro nás obě, přeci jen to máte trošku dál 😉.. Teď akorát sepisuji "Manuál pro otce na mateřské dovolené" 😀 😀 😀, tak se snad vrátím a nebude to tu jak po výbuchu 😅

raduskaberuskakolin
14. pro 2009

Taky mu ted píšu, co všechno uklidit a udělat, až budu v porodnici 🙂 . Ubrousky jsou potřeba, po těch se té spolubydlící ptaly, jinak nic. Fakt je, že nevím, jak na víclůžkovém pokoji, ale koupit se tam dá leccos, takže i tak by to šlo vyřešit. Ted jak jsem tam byla, tak mi paní ze 4lůžáku říkala, že tam je týden jen s jednou maminkou, takže za ty peníze docela slušný, já za to samé platila 🙂 , jo, náhoda je náhoda, jsem zvědavá, jak moc nás tam bude. R.

ivana24
14. pro 2009

Holky, tak u mě v nera trvali na klistýru, že to prý vyčistí lépe tak nevím, jo a při prvním akutním jsem neměla nic. Tak se připravte na to , že vám budou YAL rozmlouvat, mám ten svůj ještě doma 🙂

lucie.krajcarova
14. pro 2009

holky, tak já neměla klystýr ani yal, po příjezdu do tří hodin sekce...

misu
15. pro 2009

taky jsem při sekci neměla ani jedno.. asi něco jako lucie.. bylo to akutní ( i když tak napůl) - sekce taky cca 3.4 hodiny po příjezdu do porodky.. nepamatuju si, že by mi něco takovýho dělali 🙂

ivana24
15. pro 2009

Při akutním nedělají noc, ale když je plánovaný a mimi vydrží tak si to užijete se vším 😀 😀
Už se vám to krátí... 😲

janne75
15. pro 2009

No tak jsem ještě brouzdala a zatím jsem nenarazila na žádnou hrůznou reakci po klistýru 🙂 , spoustu maminek mu dává i přednost 😀 ,, tak se asi necháme překvapit, zkusím se zeptat jestli je to opravdu nutný a uvidíme. Každopádně jste mě docela překvapily, já taky rodila do cca 3 hodin po příjezdu do porodnice, a to přirozeně, ale Yal mi tedy aplikovat v pohodě stihli 🙂....vlastně to byla jedna z prvních věcí po vyšetření na příjmu, co jsem absolvovala, tak se divím, že jiné porody se obejdou bez toho 😀 😀 😀 a přitom byly cca stejně dlouhé...
Jo holky, krátí se to, ale občas mám pocit, že už je to čekání k nevydržení, zabalím si tašku a vyrazím 😉,, už se na drobka moooc těším.. pokud tedy bude tak hezky spinkat jako Venoušek 😀 😀 😀

antynka1
15. pro 2009

Tak už se vám to holky pěkně krátí, tak moc moc držím palečky a je krásný, že už v pátek budete držet své mrňousky v náručí. Tak hlavně ať je vše bez problémů a jste na Vánoce doma 🙂 Tak se moc moc opatrujte a ozvěte se až se vrátíte domu 🙂

raduskaberuskakolin
15. pro 2009

Moc díky a určitě se ozveme, Janne, my se uvidíme zcela jistě, těším se, já jdu dneska ještě k mojí dr. na monitor, doufám, že bude vše ok a pak už jen zítra finální úklid domu a pak nástup, já se táááááááááááááááák těším, jsem jak blázen, doma už se mnou nic není, jen hekám a fnukám. Mojí malé už je naštěstí 5, doma to beze mne vydrží v pohodě, bude u babičky, tu miluje. Tak pa holky, už se sem asi do čtvrtka moc nedostanu, pak poreferujeme, Radka 🙂 🙂 🙂

hest
15. pro 2009

Tak holky, držím palečky a budeme se těšit na echo až se vrátíte-) Já jedu do Neratek příští pondělí na první poradnu, tak jsem zvědavá jaké to tam je-)

lucie.krajcarova
15. pro 2009

Taky budu na všechny maminky teď myslet, ať vám to dobře dopadne 🙂 Raduško a máš super přístup, že se těšíš, u mně to bylo taky tak, byla jsem celá rozechvělá 😅
Hest, odkud jsi?

janne75
15. pro 2009

.. děkujeme za držení palečků, snad budeme opravdu obě do vánoc doma.. Vendovi jsou necelé 3, tak jsem docela zvědavá, jak to zvládne najednou bez maminky 🙂, ale tatínek nebude chodit do práce, tak to spolu nějak překlepou. Já mám pocit že uklízím pořád 😎 , to je děs, minulý týden jsem tvrdila, že vysávám a vytírám naposled, a co myslíte že jsem před chvilkou skončila 😀 ...ještě oběhnu poslední návštěvy u kamarádek a snad to nějak do toho čtvrtka uteče.. jen už teď vím, že tu první noc v porodnici určitě neusnu, jak budu natěšená na miminko, pořád si pamatuju, jak to bylo nádherný, když mi Vendu v noci přivezli a položili vedle mě na polštář,,,taky jsem do rána nezamhouřila oko 😵 😵 😵

hest
15. pro 2009

luci: Jsem z Prahy 6.

Mj viz to objednávání, jelikož jsme původně registrovaná u Apolináře, chtěla jsem se objednat na příští týden..smůla-) Mají plno, takže mě na první poradnu objednali až na 30.12, tak jsem ráda, že ty Neratovice jsou vstřícnější-)))

polakovi
15. pro 2009

ahojky všem, jééé to se nás sejde v Neratovicích 😀 já mám termínek tuto neděli... budeme společně slavit s našema dárečkama Štedrý den 🙂 ???
Všem držím palečky...

polakovi
15. pro 2009

koukám, že mám v profilu 18.prosince, ale dle pana doktora 20.12. ... 😀 to jsou zmatky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru