Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petronelie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucie.krajcarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hest
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucie.krajcarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petronelie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucie.krajcarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucie.krajcarova
7. led 2010

holky, rodičky, kde jste?

sven
7. led 2010

Ahoj holky, mám dotaz - najdu někde na netu odkaz přímo na porodnici v Nerátkách? Našla jsem stránky jen nemocnice a sice je tam třeba psané co co stojí, ale fotek jsem tam moc nenašla ☹. Bohužel mám porodku v Nerátkách trošku z ruky (bydlím u Kladna), ale fakt mě to láká tam rodit. Akorát nevím ty komplikace s dopravou - že tam člověk musí jezdit na monitory před porodem a tak. Nevím, zda bych to zvládla. A ještě dotaz - určitě se to tu probíralo, ale nemám to sílu te´d vše pročítat, jak je to tam s porodem? Otec může být s maminou od samého začátku? Nebo je ženská teprve na "hekárně", kde je jich víc a až pak, až třeba nález postoupí může přijít partner? A rodí se tam od začátku až do konce v jedné místnosti a nebo vás pak na 2. dobu porodní stěhují na porodní sál? Díky za odpovědi.

lucie.krajcarova
7. led 2010

sven, asi konkrétní stránky nenajdeš. ale udělej si tam cestu, oni tě rádi provedou 😉 s otcem ti neporadím, my měli císaře a byl tam se mnou furt - i ty tři hodiny předem. a měla jsem jen obyč. pokoj třílůžák. Je tam koupelna pro rodičky, kde si můžeš dát vanu. Koukni ke mně do alba, je tam pár fotek. prostředí je velice příjemné a útulné.

sluninka
7. led 2010

sven..já dorazila do porodky s konatrkcema, nicméně mě napojili v sesterně na monitor, kde byl se mnou i manžel. tam jsme čekali a čekali. pak jsem šla do tý koupelny, kde je ta vana, opět mě napojili na monitor a zase jsme čekali, já lítala teda na záchod, velká, malá, asi nervy 😀 pak mě odvedli na pokoj, nechtěla jsem nadstandart, mám ráda společnost 😉 tam jsem se měla převlíknout do trika v čem budu rodit, tam byl se mnou manža, já jsem byla ráda, že chodim 😀 pak jsem šla na chodbu, protože jsem potřebovala chodit, pak jsem šla opět na monitor a udělali mi klystýr (MM byl stále se mnou, což teda obdivuju, ale ptali se jestli chci aby tam byl a já jsem chtěla, on taky, bál se o mě), šla jsem se osprchovat (MM pořád se mnou) a pak jsme šli na sál... byly volný oba,tak se ptali jestli chci na ten menší (zadarmo) nebo ten větší, kde je i místo kde ošetřujou hned mimi, ten se platí,ale nevim kolik. já chtěla na ten menší, je my sympatičtější. napojili na monitor a pak následuje už jen ta "sranda" 😀 takže můj 5ti hodinovej porod 😉
po celou dobu, při vstupu do porodnice až k samotnému vykouknutí malý byl manža se mnou, jsem za to ráda, ten chlap je tam prostě potřeba 🙂 po porodu mě teda na chvilku opustil-šli vážit, měřit a koupat malou, MM se mě ptal jestli má jít s ní, nebo zůstat se mnou...chtěla jsem aby byl celou dobu s ní, ať není sama, já mu řekla, že si jen odrodim placentu a to už je brnkačka 😀 takže to odešel a přišel za mnou pak až na pokoj, byl s malou u inkubátoru, kde se ohřívala 😉

uff... 😅 😀

lucie.krajcarova
7. led 2010

sluni, úplně se mi orosily oči, jak jsem to četla 😅

misu
8. led 2010

ahoj holky.. koukám, že je to tu nějak promazaný od adminů.. moc tomu nerozumím.. občas sem nakouknu a nepříjde mi,že by to tu bylo nějak závadný 😎

my zatím držíme 2v1 a asi ještě nějaký čas vydržíme.. od příštího týdne začínám jedzdit na monitory do Nerátek, tak jsem zvědavá, jak to tam pofrčí a jestli tam nebudu kysnout x hodin..

jinak taky souhlasím s tím, že asi není problém mít manžela pořád u sebe.. my měli minule císaře a nadstandard.. byl pořád se mnou na pokoji a pak i na sále a jak píše sluni, pak odešel s malou koukat, jak ji měří, váží apod.. a dělal si první záběry 🙂 , zatím co mě šili.. pak za mnou přišel na pokoj a byl zase se mnou tam.. takže přístup fakt super a pokud jde vše bezproblémů, tak je nedělají ani oni..

ivana24
8. led 2010

swen...odkud jsi? Já jsem přímo z Kladna a v Nera jsem rodila 🙂 Cesta autem 45min což se dá 😉 - na Buštěhrad a pak přes Kralupy. Jsme to měli nacvičený, protože malý chtěl na svět o 3týdny dříve, tak jsme se bali, jak to bude s druhým. Jinak u CS byl se mnou celou dobu manžel a to jak při prvním - akutním, tak i při druhým plánovaným. Takže neboj, jsou fakt vstřícní a vyhovi naprosto všemu. Ba naopak jsou rádi, když manžel pomáhá.... Na Kladně rodit nechceš???

petka80
8. led 2010

jj, otec může být v Neratovicích pořád s tebou (teda aspoň u normálního porodu). A pokud budeš mít jednolůžák, může tam s tebou (a pak s vámi) i spát.
V N. právě žádná hekárna není, člověk je během 1. doby porodní buď u sebe na pokoji nebo na operačním sále, nebo v koupelně, na chodbě atd, dle libosti 😉 🙂

hest
8. led 2010

jj my zatím taky držíme v kuse, ale trápí mě tlak-) nicméně misu pojedu do Neratek v pondělí do poradny-) kdy jedeš ty?

sven
9. led 2010

Ivana24 - díky, uklidnila jsi mě, že i z Kladna se to dá zvládnout 🙂. Já bydlím kousek od Buštěhradu.
Kladno je taky v záloze, ale přeci jen je to tam asi takové víc "nemocniční". Ty jsi se rozhodla pro Neratovice místo Kladna proč?

luciasek001
9. led 2010

Ahoj holky, hlásím se po delší odmlce, bohužel jsme mezitím neporodili jen mi kleknul počítač. Ode dneška už to funguje tak snad budu chvíli online. U nás se zatim nerodí, malému/ý se prostě ven nechce, termín už je za námi. Takže v úterý další kontrola a když se stále nebude nic dít tak ve čtvrtek máme nastoupit do porodnice a budou to zkoušet vyvolávat. No jsem na to zvědavá. A jak to jde tady?

ivana24
10. led 2010

sven...já chodím k Bilinovi (je kamarád bratra 😉)) několik let, chodíme tam celá rodina, tak proto Neratovice, u prvního jsme bydleli v Kolíně, to bylo ještě dál a jeli jsme akutně a vše krásně stihli. U Barči jsme jeli plánoveně na CS a v pohodě. 15.2. v neděli, strašně sněžilo, 16.2. jsem se probudila a z okna nemocnice viděla zasněžené Neratovice 😉 za dvě hoďky jsme měli Barunku. Kladno jsem měla taky v záloze,ale jsem ráda, že jsem tam jet nemusela. Z kladenskou nemocnicí nemám moc dobré zkušenosti 😒 teda s jinými odděleními. Ke komu chodíš v Nerátkách??? Jeeeeee já bych hned jela ještě pro jedno 😀 ale pak když to marodí, tak dvě bohatě stačí 😅 😔

sven
11. led 2010

Ivana24 - já ještě nejsem ani v půlce těhu, takže jsem v Neratovicích ještě nebyla, ale jak jsem tak hledala na netu a ohlasy k tomu, tak mi tato porodka přijde, že mi je taková nejsympatičtější.

Můžete mi napsat, co je třeba, kdy se tam přihlásit, že tam chci případně rodit a tak? Registrace do určitého termínutam nutná tuším není, ale nevím, jak se to prakticky dělá, jestli se tam mám pak objednat na monitory atd. Nebo jestli je třeba možné chodit na monitory jinam (blíž) a tam jet až rodit - poraďte.

sluninka
11. led 2010

luci... 😉 že by nostalgie? já se na další návštěvu porodnice už těšim

misu...jak kdyby to nebylo jedno :-/ neřeknu kdybysme řešily kde kupujem kočárek, ale tohle se týká všechno porodu v Nerátkách, tak nevim co jim pořád vadí 🙄

sven... od 26tt tam MŮŽEŠ jezdit na monitor, ale pokud má Tvůj dr monitor,tak tam jezdit nemusíš 😉 já to mám eteda do Nerátek dál než ke svýmu dr,ale stejně jsem jezdila na monitor tam, chtěla jsem to tam poznat 😉

luciasek001
11. led 2010

sven, registrace k porodu dělají až od 36.tt kdy s tebou sepíšou porodopis a všechno k tomu potřebné a pak už tam jezdíš vlastně každý týden na monitor a kontroly. Jak psala sluninka tak tam můžeš jezdit i dřív na monitory pokud ho nemá tvůj doktor. Ale poslední dobou je na tom monitoru docela nával, minule jsem tam vytvrdla skoro 4 hodiny i s prohlídkou. Takže se to chce obrnit trpělivostí a velkou svačinou. Nevim jestli už mají nějak volněji v těch termínech na objednání. Ale bylo mi řečeno, že těhotný vzít musejí. Je to vždycky dopoledne, monitor je od 8.00 a prohlídka od 9.00 hodin. Snad jsem ti trochu pomohla.

nenno
12. led 2010

Všem co rodily přirozeně v Neratovicích,nevíte jaký mají přístup k nástřihům hráze?Dost se teď všude mluví a píše o tom že nástřihy jsou v této době dost rozšířené a v mnoha případech i zbytečné,že je někdy doktoři provádějí jen ze zvyku,bez nutnosti k tomuto zákroku.Že jsou i porodnice kde se nástřihy provádějí pořád a u všech .Jak je to s Neratovicemi?Nebo konkrétně s doktory?Jak to chodí tam?Děkuji za zkušenosti.

mar26
12. led 2010

nenno určitě je nedělaj všem...švagrová tam rodila 2x a ani jednou nástřih,já teda s nástřihem,ale asi byl třeba..nevím,ale přišlo mi to jako to nejmenší z porodu 😅

petra.vavra
12. led 2010

nenno- já jsem po 10 hodinách strávených na porodním sále procitla a po všech těch bolestech jsem jediné nechtěla a to byl nástřich...měla jsem s sebou soukromou PA a ta to věděla a řekla, že určitě pokud nebude potřeba, tak ho doktor dělat nebude. Musím jen a jen chválit pana doktora, který dělal vše proto, aby nástřih nemusel udělat a PA interní také a nebyl!!! Co je opravdu důležité je poslouchat pokyny doktora a on musí mít dostatek trpělivosti a času. Spousta nástřihl se dělá jen z důvodu, že doktor nechce čekat a tak si on sám pomůže, také on sám dost dobře vidí, zda je žena schopna porodit s nástřihem nebo bez. Doporučuji dělat masáž hráze, tomu určeným olejem. Já dělala asi týden a snad to i trochu pomohlo.

sluninka
12. led 2010

nenno... u mě to bylo tak, že jsem se sama trošičku natrhla (ale vůůůbec jsem nic necejtila, měla jsem jiný starosti 😀 )
takže pak to šití bylo krátký a stehy jsem vůbec necítila...

konsa
13. led 2010

ahoj holky, nechce se mi číst celou diskuzi, ale chci se zeptat, jak respektují v neratovicích porodní plány, jsou zvyklí s nimi pracovat? dá se rodit v jiné poloze než na koze ? (v kleče, porodní stolička atd.)?

petra.vavra
13. led 2010

konsa- k porodním plánům jsou více než příznivý.... pokud není při porodu nějaký problém, v podstatě se řídí oni tebou a ne ty nemocničním příkazům... 😉 my jsme stoličku použili také na dorotování mimi a posléze rodili v podstatě v sedě na křesle, tzn. celý porod jsem v podstatě viděla a bylo to úžasný 😉

lucie.krajcarova
13. led 2010

Konsa, měla jsem porodní plán i na císaře a vše splnili na jedničku s hvězdičkou 😉

konsa
14. led 2010

holky, díky za info 🙂 to je fain, že respektují plány - to není všude zcela obvyklé ☹
ještě mám dotaz, jestli vám nevadilo, že první dobu porodní trávíte na pokoji vlastně před jinejma maminama, co už porodily? A naopak, nevadilo vám to pak když už jste měly míma u sebe, že tam třeba jedna heká a připravuje se na porod (včetně toho, že tam je s ní manža). Teda pokud jsem správně pochopila, že to tam takhle chodí.....

sluninka
14. led 2010

konsa... mě to vůbec nevadilo, že jsem na pokoji s maminama, co už to měli za sebou..já pak stejně šla na chodbu chodit...nemohla jsem ležet.. a na druhou stranu, když tam šla rodit nějaká maminka a já už měla malou na pokoji, taky mi to nevadilo, byla jsem tak zahleděná do malý, že i kdyby ta ženská rodila přímo vedle mě,tak mi to je fuk 😀
i když teda slyšet jak ty ženský řvou a že jsou některý vážně hysterický 😅 😀 to si většinou člověk říká:chudák, už aby to měla taky za sebou 😉 tohle bych asi neřešila...každá si tam všímá sama sebe, před porodoem máš jiný starosti a po porodu taky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru