Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

enah
29. led 2014

@lucie_1986 mne to cislo neprekvapuje. nevim podrobnosti predpokladam ,, ze je to jako z cisari v Podoli. Do podoli chodi rizikove = vic cisaru. Do Neratovic chodi vic tzv. alternativnich, ktere si casto nedavaji robit screeningy a tripple testy, a nebo se i rozhodnou prijat nejak poskozene dite, s tim, ze se s nim rozlouci po narozeni a ne uz pred. Ja taky nevedela jestli me dite nebude nejak poskozeno - a to jsem v prvnim mesici brala chinin 😖. V 7 mes. mi dali infuze krve a nejake chemky injekce pro ktere jsem omdlela... No stale jsem verila, ze me dite bude zdrave. Chodila jsme na prohlidky do Podoli - a dr. nechapali proc nemam ty a ty testy... to muze byt riziko u porodu... me moc sypaticky neprisli tak jsem rodila v Neratovich. PS: dite mam zatimv 5 mesicich zcela zdrave a hodne sikovne.

lucinacka
2. únor 2014

@enah @lucie_1986 Urcita novorozenecka umrtnost existuje bez ohledu na porodnici, proste ikdyz doktori delaji co muzou, tak to nedopadne vzdycky. Prumerna perinatální úmrtnost (=sleduje jak děti živě narozené a zemřelé do 7 dní po porodu, tak děti narozené mrtvé, a vztahuje je k počtu všech narozených dětí) 0,3% rocne a kdyz vypocitam neratovickou umrtnost (2 umrti rocne, na cca 870 porodu), tak mi vychazi 0,023%.

elzu
5. únor 2014

S porodnicí v Neratovicích jsem byla velice spokojená a tady je můj děkovný dopis vedení: myslím, že vyjadřuje mnohé...

Vážená paní vrchní sestro,
budou tomu téměř čtyři měsíce, kdy jsem u vás na gynekologicko-porodnickém oddělení v Neratovicích porodila svého druhorozeného syna Jáchyma. Před porodem jsem se dlouho rozhodovala, do které porodnice půjdu rodit. A jsem ráda, že jsme se s mužem nakonec rozhodli pro Neratovice.
Byl to tak nádherný zážitek, že jsem si ho chtěla ponechat v paměti přesně takový, jaký pro mě byl-proto nacházím slova až nyní, proto Vám píši až teď.
Ráda bych prostřednictvím tohoto e-mailu poděkovala celému týmu gynekologicko-porodnického oddělení a zdůraznila pár "momentů", za které jsem vaší porodnici byla skutečně vděčná.

1. Děkuji, že umožňujete rodičkám zamluvit si svou vlastní porodní asistentku. Rodila jsem s trpělivou podporou, přijetím a porozuměním porodní asistentky Jarmily Trhoňové. Dodnes na ni s vděkem vzpomínám, neboť mě dokázala podržet a povzbudit v situacích, kdy jsem to nejvíce potřebovala. Nebyla to pouze její profesionalita, ale především empatie, která mě utvrdila v přesvědčení, že zvládnu porodit sama s co nejméně medicínskými zásahy, co nejpřirozeněji, co nejjemněji pro mě i pro dítě. Chci jí tímto poděkovat, že respektovala veškerá má porodní přání, že nás její nadhled provedl celým porodem a udělal z něj chvíle, na které vzpomínáme s láskou a radostí. Děkuji ti, Járo, i touto cestou!

2. Děkuji ošetřujícímu lékaři, MUDr. Jaroslavu Chocholatému, že nevstupoval do porodního procesu, když to nebylo potřeba. Děkuji, že se "mě nesnažil porodit", jak tomu mnohdy a mnohde bývá. Kromě vstupního vyšetření při příjmu a vyšetření během druhé doby porodní tedy vedla porod "má" porodní asistentka Jára a já jsem se díky tomu cítila nerušená, nepozorovaná a téměř "jako doma"-věřím, že je to jeden z důvodů, proč porod proběhl bez porodních, kolemporodních i poporodních komplikací.

3. Děkuji, že podporujete raný kontakt matky a dítěte, bonding. Mým snem bylo podat si dítě z porodních cest rovnou na své břicho-tak, abych to byla první já, jehož teplo poprvé ucítí, abych to byla já, jeho matka, kdo ho bude objímat, radovat se z něj a držet jako první. Je v tom pro mně skrytá symbolika, díky které se umocnil fakt, že stejně jako jsem tady pro něj byla v prvních sekundách, budu tady pro něj po celý svůj život.

4. Děkuji pediatrům, že souhlasili s vyšetřením a ošetřením dítěte až po dvouhodinovém bondingu na sále, během kterého se Jáchym krásně přisál. V tuto dobu se zastavil čas a já jsem ráda, že nás nikdo nerušil, že s námi opět byla pouze Jára, se kterou jsme porodily placentu, zašila mě a donesla peřinu (ano, to jsou ty detaily, nad kterými se člověk pousměje, když se zmíní, ale právě tyto detaily dělají porod přirozeným).

5. Děkuji, že jsem po celou dobu mohla být se synem.

6. Děkuji, že se mi po porodu sestra mile představila a převzala mě do péče. Zvláštní, že většina lékařů, které jsem potkala, se nepředstavuje.

7. Děkuji, že umožňujete rodit ambulantně. Děkuji paní pediatričce, MUDr. Heleně Kuzielové, že mě fakticky a bez zastrašování informovala o případných rizicích a komplikacích, které mohou v prvních hodinách života novorozence nastat, a ačkoli nebyla z našeho rozhodnutí nadšená, své osobní názory nám nevnucovala. Děkuji, že s rychlostí vyhotovila propouštěcí zprávu. Stejně tak děkuji i panu porodníkovi, který by se byl choval rovněž velice profesionálně, kdyby vynechal poznámky o tom, že medicínu jsem zřejmě nestudovala pořádně a gynekologii jistě přeskočila, kdyby se mi nevysmíval, že nejsem celebrita, abych mohla jít domů se třemi porodními asistentkami. Jeho názor bych si ráda vyslechla a respektovala, kdyby měl formu medicínské debaty a ne bu-bu-bu autoritativní zastrašování. Časy se změnily a platí, že ne dobro, ale "vůle pacienta je nejvýš".

8. Děkuji Jáře, že mě následujícího dne vyšetřila a zkontrolovala. Děkuji, že mi poradila ohledně kojení a toho, co nás může v rámci něj potkat. Děkuji, že mi napsala ještě nejednu SMS, aby zjistila, jestli něco nepotřebuji, jestli jsem zdravá a hojím se bez komplikací. je pěkné vědět, že se o vás někdo zajímá, ačkoli už by nemusel.

Myslím, že v tuto chvíli jsem vyčerpala vše, co jsem chtěla ohledně svého porodu napsat. Slova díků však nevyčerpám nikdy. Můj druhý porod byl krásnou ukázkou toho, že i v porodnici se dá rodit "přirozeně", že blízkost ženy, porodní asistentky, která vás podpoří, respektuje a vede, je pro rodičku stejně důležitý a přínosný jako bezpečné zázemí. Nikdy jsem nepodceňovala rizika, která se při porodu mohou objevit, a která jsou potřeba urgentně řešit, nikdy jsem nezlehčovala zázrak celého zrození, proto jsem byla otevřená jakémukoli zásahu, které by vedlo k záchraně mně nebo mého dítěte. Přesto si myslím, že čím více zásahů do přirozeného průběhu porodu, tím více rizik, tím více komplikací. A právě proto děkuji, že mají-li ženy zájem, necháváte je, aby s vaší pomocí rodily samy- jako jedinečné obdivuhodné bytosti, kterým schopnost porodit dána z té nejhlubší podstaty.

Za celou svou rodinu,
s přáním všeho dobrého Vám, vašemu týmu, i všem, kteří k vám s důvěrou přicházejí,
MUDr. Z. L.

pajdika17
7. únor 2014

@ljonas Ahoj holky, byly ste na tom kurzu? jaké to bylo ? jsem objednaná na tři kurzy, nevíte jestli to dělá pořád ta stejná asistentka nebo jich potkáme víc ? chtěla bych si nějakou vybrat.

ljonas
7. únor 2014

@pajdika17 ahoj podle toho co nám říkala tak kurzy vedou různé - šestinedělí vede dětská zdrav sestra a laktační poradkyně, porod porodní asistentka.
co se týká I. hodiny tak je to spíše pro ty co chtějí otěhotnět jinak jsou to věci co už jsem měla všechno načtené, pokud jsi ve II trimestru tak ti neřekne nic nového co si nenajdeš na netu, ale také mám balíček tak půjdu na všechny, věřím že porod a šestinedělí bude více konkrétní a ne jen to co je na internetu.

okarina14
11. únor 2014

Rodila jsem v Neratovicích v půlce ledna 2014 a bylo to super. Chtěla jsem přirozený aktivní porod v přátelském prostředí s někým blízkým, využila jsem proto možnosti domluvit si jednu z tamních porodních asistentek jako doprovod k porodu - byla mi doporučena Jarmila Trhoňová a já ji mohu zas jen doporučit dál. Před porodem jsme se opakovaně sešly v kavárně, povídaly o porodu, prošly můj porodní plán...

Byla jsem prvorodička. Porodní stahy mi začaly v půlnoci a celých následujících 12 hod. jsem strávila doma jen s manželem, měnila polohy, dala si vanu, nebyla nijak omezována. S Járou jsem celou noc konzultovala situaci po telefonu; zpětně nutno říct, že jen díky její podpoře jsem zůstala doma - kde jsem měla maximální svobodu a pohodlí - tak dlouho. Do porodnice jsme dorazili ve 13:00, vyšetření ukázalo otevření na 9 cm, tak jsme šli rovnou na sál tlačit. Rodila jsem na zemi na žíněnce opřená o porodní stůl, vkleče, na porodní stoličce... Malý byl na světě za 2,5 hod. po příjezdu do porodnice. Úplně přirozeně 🙂 Na sále byl jen manžel a Jára. O doktorce jsem vůbec nevěděla, prý ke konci seděla na židli za mnou a jen přihlížela. Malý šel ihned do mé náruče, kde zůstal další 2,5 hod., pak ho na sále jen vyšetřili a šli jsme na plný rooming-in.

Co se ostatního personálu týká, za 3 dny jsem narazila jen na jednu ráznější sestru z novorozeneckého oddělení, všichni ostatní byli maximálně vstřícní, milí a ochotní. Jo a před porodem mi Jára zajistila prohlídky u MUDr. Richarda Vanka, který mi vyšel vstříc a nedělal téměř žádná vyšetření a zodpovídal mé zvídavé otázky.

stassy
12. únor 2014

@okarina14 To zni pekne, posledni dobou mam spis pocit, ze to tam jde do kopru. Bylo by fajn, kdyby Tvuj popis byl stardartem. 🙂
Ta moznost vyberu konkretni PA je placena zalezitost nebo jak to funguje? Koukam, ze jses z Prahy - jezdila jsi do Nera kazdy tyden na CTG ke konci tehotenstvi? Nejak nepredpokladam,ze by byla moznost,ze by ona vybrana PA jezdila za Tebou domu.. 🙂

okarina14
16. únor 2014

@stassy
Výběr konkrétní PA a to, že mi byla k dispozici před, během i po porodu je placená záležitost. Cena byla podobná, jako když jsem koukala po dule nebo soukromé PA.
V Neratovicích to funguje tak, že když si tam přivedeš soukromou PA zvenku, tak nemůže vést Tvůj porod, ale plní tam jen funkci jakoby duly. Ale když si vybereš jednu z tamních PA (v současnosti je na webu na stránce Gynekologicko-porodnického oddělení seznam šesti PA), může Tvůj porod vést.
Na monitor a do poradny jsem od 36. týdne dojížděla do Neratovic vlakem, cca 30 min. + 15 min. pěšky do nemocnice, měla jsem ty výlety ráda 🙂

stassy
16. únor 2014

@okarina14 Díky. Já jsem původně z Neratovic, takže vím, že cesta tam je na chviličku, ale jelikož mám tři děti a nemožnost hlídání, byla by mi možnost dojezdu PA za mnou domů více než sympatická. 😀
Mohla bys mi prosím napsat, na kolik konkrétně vlastní PA vyšla? Třeba přes zprávu, jestli to nechceš psát sem veřejně. 😉 Díky.

enah
15. bře 2014

@stassy porodila som tam v srpnu 2013 a pristup personalu, skvela Pa, volna poloha na tlacenie, nezasahujuci lekar (prisiel ma vysetrit az po porode) a pediatricke vysetrenie 2hod po narodeni - teda dokonaly bonding - to vsetko splnili , bez toho aby stihli citat moj porodny plan... @okarina14 tesi ma, ked citam, ze tento priebeh moze byt standardom.)

florentyna777
23. bře 2014

Ahoj holky!
Píšu úplně nejčerstvější vzpomínky z Nera porodnice. Mému malému už bude čtrnáct dní! Prošla jsem všechny tři kurzy těhotenství, porod , novorozenec, ten poslední vedla Květa Nováková, byla super, taková máma, má mnoholeté zkušenosti a tak nám poradila i spoustu fíglů v péči o miminko. Cítila jsem, že si ví rady v každé situaci. Moc jsem si přála, abych se s ní potkala u porodu, a světe div se, měla zrovna službu, když jsem v noci přistála na porodnici. Manžel byl dost bezradný! Por.as. Květa mě provedla mně celým porodem, pomáhala mi, masírovala mi záda, poradila mi úlevové polohy, jenom jsem na něco pomyslela a nebo ani nepomyslela, už jako by mi četla myšlenky, mi to nabízela a radila co a jak. Všechno mi vysvětlila a mně se všechno hned lépe snášelo, i ve chvílích, kdy jsem si myslela, že to vzdám! A protože se blížilo předávání služby, Květa měla jít domů, a viděla na mně, že bych byla ráda, kdyby zůstala, byla se mnou na sále do porodu a jsem moc ráda! Všechno to štěstí vnímala se mnou a mým manželem! Neměla jsem zaplacenou žádnou por. as. ale s Květou jsem to zvládla. Fakt si myslím, že by měla dostat metát! Dělá svojí práci s láskou!

holkamalaholkamala
26. bře 2014

Rodila jsem v neratovické nemocnici před třemi roky a i já můžu říct, že Květuška Nováková byla super, moc hodná a moc mi pomohla. Umí to s maminkama i s dětmi, měla jsem problémy s kojením, chodila za mnou a pak se mnou seděla na dětském boxe a naučila přikládat malého, kojila jsem dva roky. Je dětská sestra a porodní asistentka, tedˇ si dělala i kurz laktační poradkyně, jak mi říkala kamarádka, která rodila v Neratovicích také. Jestli se nám podaří druhé dítě/už na tom pracujeme/, půjdu rodit do Nera a chtěla bych se tam s ní potkat.

hedvika_x
16. dub 2014

V Neratovicích jsem rodila před třemi týdny a dodnes na vše vzpomínám s radostí a velkým dojetím. Porod byl vedený porodní asistentkou, bez přítomnosti lékaře a od začátu do konce probíhal přirozeně, v klidné a velmi intimní atmosféře, bez jakýchkoliv zásahů nebo urychlování jeho průběhu. Moje porodní asistentka Jarka Karbusová byla vždy poblíž, aby poradila a pomohla, ale současně nám s manželem nechávala velký prostor strávit ten čas spolu a v soukromí. Jarku mohu jen doporučit, vnímala jsem ji jako velkou oporu a současně jako profesionálku, která má vše pod kontrolou a přesně ví, co dělá. Můj porodní plán byl respektován do puntíku. K dispozici byla sprcha, vana, gymnastické míče. Rodila jsem na své přání v kleče na žíněnce, všude bylo tlumené světlo a poblíž pouze manžel a Jarka. Ihned po narození mi dceru položili na břicho (kůže na kůži), přinesli mi velkou peřinu a nechali nás tři, novou rodinu, dvě hodiny o samotě vychutnávat ten zázračný moment. Od jejího narození až po odchod z porodnice se vlastně nestalo, že bych byla od dcery oddělena, a to ani na vteřinu. Obrovský dojem na mne v Neratovicích udělal personál, který zřejmě soutěžil o to, kdo bude k novopečeným maminkám nejpříjemnější, nejochotnější a nejvstřícnější. Od uklízeček až po staniční sestru byli všichni neuvěřitelně milí a jejich otázka "nepotřebujete něco? mohu pro vás něco udělat?" nikdy nebyla frází. Všichni se usmívali, vždy zaklepali na dveře, vždy se představili, vždy ihned splnili to, co slíbili. Ano, jsou to zdánlivě maličkosti, ale v rozměrech českého zdravotnictví je to téměř unikát. Pokud bych naopak měla něco zkritizovat, pak tým lékařů (s výjimkou pediatrů), ti se naopak nikdy nepředstavili a najevo dávali spíše nezájem a nechuť komunikovat. V celé mozaice úžasných zážitků a dojmů to ale bylo zanedbatelné, na Neratovice nedám dopustit a budu doporučovat všem, jejichž hodina H se bude blížit.

evakondelik81
5. čer 2014

Pokud se rozhodujete, kde budete rodit, Neratovice mohu jen a jen doporučit... Jsem opravdu moc ráda, že jsem si vybrala právě tuto porodnici. Rodila zde moje kamarádka a byla moc spokojená a také vzhledem k tomu, že je tato porodnice nejblíž mému bydlišti, nebylo o čem uvažovat.
Určitě doporučuji prohlídku porodnice, která je každé pondělí odpoledne a stojí 100 Kč. Řeknou vám vše potřebné, ukážou vám porodní sály a pokoje, takže aspoň víte, do čeho jdete 🙂
Na monitoru jsem byla v Neratovicích dvakrát, jinak jsem chodila ke své paní doktorce, ale při druhém monitoru jsem potkala porodní asistentku Pavlínu Prusenovskou. Byla moc milá a usměvavá a já jsem si říkala, že by bylo fajn, kdyby byla i u mého porodu.
V sobotu 27. dubna mi během dne začaly bolesti, ale myslela jsem si, že to jsou jen poslíčkové. Manžel byl v zahraničí a měl se vrátit v neděli večer. Říkala jsem si, že to určitě ještě počká, chtěl být u porodu a já ho tam chtěla také. Jenže to nakonec dopadlo trochu jinak. V 9 večer jsem si dala vanu a kontrakce se rozjely ještě víc. V půlnoci jsem volala do porodnice, paní na telefonu doporučila, že mám ještě na 20 minut vlézt do vany a jestli se kontrakce nezastaví, tak ať prý přijedu. V půl druhé v noci už mě můj taťka vezl do porodnice. Jaké bylo překvapení, když na příjmu byla právě Pavlína. Porodní plán jsem neměla čas dopsat, ale všechno probíhalo přesně tak, jak jsem to chtěla napsat do plánu.
Rodila jsem jen za přítomnosti Pavlíny. Byla opravdu úžasná. Byla mi skvělou oporou, povzbuzovala mě, když jsem potřebovala, použili jsme aromaterapii, myslím si, že díky masáži hráze při porodu nedošlo k nastřižení (toho jsem se nejvíc bála..) Na sále bylo krásné přítmí, mohla jsem měnit polohy jak jsem chtěla a nakonec jsem malého porodila ve stoje na žíněnce 🙂 (Gravitace krásně pomohla, když malý nechtěl ven) Po porodu mi malého hned dali do náruče, pak mi ho vzali jen na pár minut, aby ho změřili a zvážili a pak nás nechali dvě hodiny na sále spolu. Přinesli mi deku a byli jsme tam jen my dva... Opravdu na porod vzpomínám jako na moc krásný zážitek.
Zůstali jsme v porodnici nakonec 4 dni, protože malý nepřibíral. Všichni se o nás ukázkově starali, byli milí, usměvaví. Poradili s kojením, měla jsem pocit, že se v jakoukoliv denní či noční hodinu mohu na cokoliv ptát, nikdy jsem neměla pocit, že bych je obtěžovala. S malým jsem byla pořád, ale bylo fajn vědět, že kdybych potřebovala, že se o něj sestřičky postarají.
Opravdu mohu Neratovice jen a jen doporučit... Všichni jsou opravdu skvělí.

evaamy
18. čer 2014

nevíte v kolikátým týdnu bych se tam měla zaregistrovat k porodu? to je vtipný, sotva jsem zjistila, že jsem těhotná, už se musím zajímat o porod 😀

alushka
18. čer 2014

@evaamy V neratovicích se registrovat k porodu nemusíš, jen okolo 33. tt zavolat a objednat se na první monitor a kontrolu v 36.tt. V pražských porodnicích je potřeba se registrovat okolo 14.tt

evaamy
18. čer 2014

@alushka děkuji za info

evaamy
19. čer 2014

myslíte, že vadí, že je porodnice daleko? dneska jsem manželovi řekla, že chci rodit v Neratovicích a on namítl, že to je moc daleko. jako je to daleko, bydlíme na Hájích- jižní město. tak se chci zeptat, kdy se jezdí rodit? jestli jdu do porodnice den před termínem nebo až když praskne plod. voda. prominte za hloupé otázky, ale toto jsem se nikde nedočetla

niophen
20. čer 2014

Někdy je daleko i pár metrů od baráku 🙂 ale u prvního porodu bych řekla, že času bude dost... pokud bude tvůj porod standardním prvním porodem, dostaneš pravděpodobně někdy v noci kontrakce, které si budeš "užívat" nějakých deset dvanáct hodin, ne-li déle, než se miminko doopravdy narodí, takže věřím, že za tu dobu se v pohodě do Neratovic dostanete. Mám osobně vyzkoušené, že v době, kdy není provoz (tedy v noci rozhodně), se dá dostat autem z Jižního Města do Neratovic (a to i při dodržování všech silničních pravidel 😀) za nějakých čtyřicet minut. V nejhorším jezdí městská z několika stanic metra C, to se dá ve dne stihnout v pohodě i do hodiny. Osobně bych ale do porodnice, která se mi líbí, jela klidně i přes půl republiky, protože dobrá porodnice zato stojí. A konkrétně v Praze bych asi nerodila ani za nic (věc na dlouho diskuzi), to už zkuste radši okouknout třeba Benešov....
Jinak k otázce porodu a odjezdu do porodnice: přinejmenším v Neratovicích mají (nebo alespoň před dvěma lety měli) tu praxi, že doporučují zavolat, když se "začne něco dít". Tzn. do porodnice volat/jet až ve chvíli, kdy buď praskne plodová voda, respektive se obecně doporučuje dostavit se do porodnice do dvou hodin (takže i to do Neratovic v pohodě stíháte), pokud tedy neměla ta plodová voda nějaké podezřelé zabarvení (správně má být čirá) nebo zápach - to je pak třeba jet více než ihned! nebo když nastanou kontrakce, ideálně pravidelné, po čtyřech/pěti minutách... Ale to je právě nejlepší si zavolat, oni už poradí, zda je čas vyrazit, nebo si třeba dát horkou koupel, protože se jedná možná jen o poslíčky atd. Den předem nastupuješ myslím jen k plánovanému císařskému řezu.
Mimochodem - je možné, že budou mít nááááhodou v Neratovicích plno (to ti sdělí právě po telefonu), pak mají jako náhradní možnost porodnici na Mělníku, a též je dobré vědět, že rodí děti myslím že až od 36. týdne, tedy donošené, neb na nedonošené nejsou zařízení (pak opět posílají obvykle na Mělník). Takže případně doporučuji si z tohoto důvodu prohlédnout i nemocnici na Mělníku, přeci jen je lepší, když člověk ví, do čeho jde, a kde mají třeba sesternu nebo záchody 🙂

alushka
20. čer 2014

@evaamy já jsem z Horních Měcholup (tedy kousek od Hájů) a v noci jsme dojeli do Neratovice za 30 min, přes den je to 45 min. Já jsem měla druhý rychlý porod, od první kontrakce (poslíčky během dne nepočítam, to jsem věděla, že nerodím) 2 hod, a to jsem ještě stačila zavolat švagrové do Berouna, aby přijela hlídat staršího, čekali jsme než dojede a jeli jsme do Neratek a stihli jsme to🙂 je fakt, že v porodnici jsem byla 20 min🙂 první porod jsem měla 5,5 hod, takže taky dost času. Za mně v pohodě do Neratek stíháš.
Jako nejblíž máš asi Krč, tam dojedeš tak za 15 min až20 min a do Podolí je to 20 min, s provozem 30 min, takže sice je to blíž, ale řekla bych, že 20 min už nehraje tak velkou roli🙂

lucinacka
20. čer 2014

@evaamy Ja jsem mela stejne obavy, bydlime v Braniku. A vyresila jsem to tak, ze jsem registrovana v Podoli, pujdu tam na monitor a zapsani porodopisu v 36tt, od 37.budu ale dochazet do Neratek. V Podoli jsem se jich na to ptala a neni to problem. Kdybych citila, ze uz prevoz do Neratek nedavam, jeli bychom do Podoli. Pokud bude vse probihat v pohode, pojedu do Neratovic.

vercahl
22. čer 2014

Rodila jsem v Neratovicích 2x 2009 2013 a vždycky s Květuškou Novákovou, pořád je stejně hodná, usměvavá, milá, vlídná, ochotná!
Prostě taková víla! Pomohla mi na por.sále, s přebalováním, koupáním a pak s kojením, vlastně díky jí kojím, protože s Vojtou, ten první mi to fakt nešlo, připadala jsem si nešikovná, ale s pomocí Květušky jsem vše zvládla. Moc ráda na ní vzpomínám!

hhani
30. črc 2014

Ahoj holky..Chtela bych se zeptat zda je mozne si v Neratovicich vybrat PA a popr. kolik stoji...Mate nektera zkusenost? Dekuju 😉

hedvika_x
31. črc 2014

@hhani Je. Můžeš si vybrat PA a chtít u porodu pouze ji, tj. vyloučit doktora (samozřejmě pokud nejsou nějaké komplikace). Nevím, jestli se cena u jednotlivých PA liší nebo jestli se třeba nezměnila, proto ji tu nechci psát. Nicméně připrav si několik tisíc + porodnice bude chtít dalších asi 1500, přestože logika tohohle poplatku mi zůstala skryta. Je to spousta peněz, ale pro prvorodičku to určitě stojí za to. Víš, kdo tam s tebou bude, máš na telefonu někoho, kdo poradí, pomůže s porodním plánem, zodpoví otázky... koneckonců co všechno ta cena zahrnuje ti nejlépe vysvětlí samotné PA.

alushka
1. srp 2014

@hhani jen myslím, že si jde vybrat jen z jejich PA, co jsou zaměstnankyně nemocnice. Cizí PA tam může být, ale jen jako osoba při porodu (třeba jako manžel), nesmí zasahovat do porodu, ani jinak radit.
Tak nějak jsem to pochopila z toho, co jsme podepisovali před porodem

lucinacka
17. srp 2014

Ahoj holky, uz ma odrozeno a Neratovice doporucuji! Skvela pece, naprosto uzasny personal a to jak doktori, porodni asistentky, detske sestry... Mela jsem s sebou svou PA, ktera sice porod nevedla, ale do jeho prubehu zasahovala a personal s ni spolupracoval. Na vsechny zasahy se ptali, nechali dotepat pupecnik a nechali nam 2 hodiny na bonding. Miminko jsem dostala hned po porodu na prsa, pediatr prohlizel az po skonceni bondingu.

hlasil
23. srp 2014

@hedvika_x Ahoj, prosím tě, jakých 1500 navíc za tu PA? V ceníku nic takového není a nemocnice přímo přeci nemůže vybrat něco jiného, než inzeruje. Jiná věc je cena za tu PA, ale to se přeci hradí přímo jí a jde to oficiálně mimo nemocnici (i když s jejich přimhouřeným okem). Snažím se v tom trochu zorientovat, přemýšlíme, jestli si znovu někoho dojednat nebo ne. PA, kterou jsem měla u prvního porodu, už tam bohužel nepracuje.

hedvika_x
23. srp 2014

@hlasil Nebyl to poplatek v pravém slova smyslu. Musela jsem ale začít chodit do jejich VIP gyn. ambulance Lady Care, což bylo zpoplatněno právě těmi 1500 Kč. Bylo mi to prezentováno jako podmínka pro možnost porodu pouze s PA. Nesouhlasila jsem s tím a komunikovala kvůli tomu i s vedením nemocnice, ale bezvýsledně. Nakonec jsem se na to vykašlala a zaplatila, aby byl klid. Jinak ale, jak píšu výše, bylo vše na jedničku a nelituji ani koruny do porodu v Neratovicích investované. A tohle se třeba už od března změnilo, počítám, že jsem nebyla jediná, komu se takový přístup nelíbil. Nejlepší je samozřejmě zeptat se tam. Jinak všechny PA, které jsem tam potkala, byly úžasné.

hlasil
23. srp 2014

@hedvika_x Děkuji. Tak to chápu, že se ti to nelíbilo, ten program nezahrnuje nic, co bych využila, když tam chci "jen" rodit. Já právě váhám, zda je vůbec nutné mít nějakou PA dojednanou, když tam jsou dobré všechny.

lucinacka
24. srp 2014

Jak jsem slibila,pridavam zkusenost s Neratovickou porodnici. Byla jsem na 100% spokojena, super pristup, porod prirozeny bez medikace, meli jsme plny bonding, pediatr maleho prohlidl az po 2 hodinach. Rodila jsem teda 2 hodiny po prijmu, takze rychlovka... Jedine, co bylo trochu rusive byly monitory co 2 hodiny, ale stihla jsem jen 2, na tom druhem mi praskla voda a do 20 minut byl maly na svete. Mohla jsem si zvolit porodni polohu, rodila jsem na boku. Rodila me PA, doktorka jen prihlizela, maly ale sel ven s rukou u hlavy, takze se pridala az ke konci, kdy mu bylo potrba zmenou porodni polohy trochu pomoct /z boku me presunuly na zada, natahly nohy a byl hned venku/. Jsem bez nastrihu, diky te ruce u hlavy ale trhnuta na hrdle a trochu na hrazi. Na vsechno se me Dr. ptala, jestli uz muzou prestrihnout pupecnik, jestli chci injekci na odlouceni placenty...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru