Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

kacik91
15. čer 2016

Dekuji za odpoved holky,prave jsem tady cetla v konverzacich ze jedine s PA te uprednostni k prijmu ci co,tak mi to bylo divne.To by pak kazda tehulka mela svou PA a to je asi nereslne 😀 o tom balicku 1500,- jsem se dovedela od kamaradky,ktera tu rodila.Ja samy nic takoveho na strankach nenasla :( A staci to nahlasit pri registraci k porodu ze chci tento balicek?A jeste jedna otazka kdy si mam zacit vypisovat porodni plan?Dekuji

kercitka
16. čer 2016

@kacik91 No ono pokud máš PA vezmou tě na jisto. Ale i z ambulance Premium by tě měli upřednostnit před těmi, kteří ji nemají. Objednává se na čísle přímo do ambulance Premium. Porodní plán stačí k porodu. Ale je lepší ho mít při registraci (mě se na něj ptali) .

kacik91
16. čer 2016

Takze zavolat si extra na registraci k porodu a pak jeste na tu ambulanci premium.Dobre.Jeste se hloupe zeptam jestli tech 1500,-zahrnuje i nadstandart pokoj?A jestli to zahrnuje cely pobyt v porodnici a nebo se tech 1500,-plati kazdy den znovu,podle delky pobytu v porodnici.Dekuji za trpelive odpovedi

hani1234
16. čer 2016

@kacik91 1500 zahrnuje jen ambulanci , ceny za nadstandard najdeš v jejich ceníku , tuším 1200/noc a mají snad i dražší , nevím

kercitka
16. čer 2016

@kacik91 Přesně tak. Těch 1500 je jen za ambulanci. Pokoje se platí zvlášť. My platili 1400 za noc.

lusesita25
16. čer 2016

Holky kde mam hledat monitory? Zitra jdu na ne poprve tak at to nehledam dlouho. Jo a taky me zajima jestli se hlasite nekde na recepci nebo neco takoveho. Moc dekuju vsem za pomoc.

kercitka
16. čer 2016

@lusesita25 Já se nikde nahlásila. Jestli jdeš do ambulance Premium, dáš se do prava, po schodech nahoru a tam do leva. Na konci chodby je čekárna.

pekkaa
16. čer 2016

@lusesita25 ja vzdy sla rovno do 4.patra (kdyz vejdes do nemocnice tak nalevo od recepce a pak vytahem). Tam je venku cekarna a pred dverma zvonek. Tam jsem vzdy po prichodu zazvonila, vysla sestra a rekla mi co a kam nebo jestli mam jeste pockat..

kacik91
17. čer 2016

Ahoj holky,chci se zeptat uz treti den se nemuzu dovolat na gyn.ambulanci kvuli registraci k porodu.Doufam,ze na strankach je dobre cislo 😄A jeste mi poradte kde najdu cislo na ambulanci premium ...dekuji

kacik91
17. čer 2016

A vcera jsem si predbezne domluvila PA Ditu Schniererovou,ceka nas schuzka tak jsem zvedava 🙂

pekkaa
17. čer 2016

@kacik91 pokud se mas potkat s Ditou, tak ona te myslim zaregistruje. Zeptej se ji na to. Tak to bude nejlepsi

chiarapietra
17. čer 2016

Ahoj, k porodu se registruje až od 28.tt. V porodnici mají takto daná pravidla a respektují je, aby to prý nebylo nefér vůči těm, které pak v tom 28.tt zavolají poprvé.

kacik91
17. čer 2016

Aha,tak s tou registraci to jsem netusila.Naopak jsem cetla i pravy opak ze uz nebylo temer misto v teto dobe,tak nevim.Za pokus nic nedam s uvidime co mi povi ;)

kacik91
17. čer 2016

@kercitka Ahojky,a podle ceho se lisi ty ceny pokoju?Je pravda ze narozdil od normalniho pokoje muze byt v nadstandartu i napriklad manzel prez noc?A je to o hodne vyhodnejsi mit nadstandart?

biene007
17. čer 2016

@kacik91 Cetlas web nemocnice? Ja tam ted nekoukala, ale pred 5 lety jsem si vse precetla, bylo tam uplne vsechno. Samozrejme plati umera ze cim min lidi kapacitne na pokoji, tim vic platis. Tehda manzel na 1luzaku s nami spat smel. Aktualni stav Ti opravdu sdeli Tebou vybrana PA...

biene007
17. čer 2016

@kacik91 myslim, ze jedna vec je registrace pacienta do kartoteky, druha vec je registrace k porodu.

kercitka
17. čer 2016

@kacik91 Myslim, že všechny nadstandardy jsou za 1400,- kromě jednoho, který je trošku menší pokoj. Tam se platí trošku míň. Manžel tam spát může. Můj tam byl skoro celou dobu.

kacik91
18. čer 2016

No myslim registraci k porodu no...tak ja se na vse zeptam sve PA tedy.Web jsem procitala,ale nektere veci mi tam prave chybi.Dekuji za Vase odpovedi holky🙂Hezky den

monan
20. čer 2016

Ahoj ženy. Moje dnešní zkušenost - registrace k porodu na 24.8., že se ozývám za minutu dvanáct, jsou přecpaní. Na jednu stranu chápu, že každá chceme rodit, kde je to nej pro nás a naše dítě, ale tím, že nám tu začala rodit polovina Prahy a i dalšího dalekého okolí, začíná být běžný stop stav 🙂 Já sama jsem z Nera, budu zde (možná) rodit druhé dítě, takže logisticky to bude ještě větší sranda, protože nemám hlídací tety a babičky, jen manžela. Nechci na Bulovku a nebo do Mělníka, protože to znamená pro manžela za mnou s dcerou jezdit omezeněji, neznám prostředí a tu porodnice jinde jsem si nevybrala. Vzhledem k tomu, že nemám zaplacenou PA mi asi nezbývá, než přijet s hoooodně rozjetým porodem a držet si palce, že mě někam nevyženou a že možná i zbyde nějaký ten nadstandard, aby mě mohla navštěvovat kdykoliv dcerka s manželem ☹

janickajana
20. čer 2016

@monan To je pěkný tedy a jsi se registrovala ve 28 týdnu těhu?
Mě ta registrace teprve čeká, mám termín 7.listopadu a mám předpoklady opět císař tak snad se situace v Nerátkách uklidní ☹

ponickova
20. čer 2016

@monan: Taky mám teď pocit, že tam rodí všichni. Letní termíny jsou prý vždycky nacpané, téměř ve všech nemocnicích po celé ČR. To jsem aspoň někde slyšela, realitu moravských maloměst neznám. Já sama doufám, že v polovině října už to snad bude klidnější. Mám teda soukromou PA, takže by mě přijmout tak jako tak měli, ale přece jen narvaná porodnice, nedejbože x rozjetých porodů (přece jen míst k porodu tam zas tak moc není), to asi rodinná atmosféra bude trochu potlačená... sama jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Ale samozřejmě důvody chápu. Minimálně ta pověst, která se o Neratkách táhne celou Prahou, je natolik silná, že přesvědčí každou druhou maminku, která přece chce mít krásný porod. Já ostatně nejsem jiná.

Holky, můžete z vlastní zkušenosti (či zkušenosti vašich blízkých) porovnat rozdíl na normálním pokoji a nadstandardním?

monan
20. čer 2016

Nechci Vás strašit, ale situace se neuklidní, protože ženy rodí stále a stále víc a víc se šíří, že Nera jsou dobré atd. Takže nacpáno bude pořád ☹ A mojí chybou (netušila jsem, že se registruje k porodu, před dvěma lety, když jsem rodila dcerku to nebylo, protože tam nejezdili všichni), takže jsem se registrovala teď v 30+4 s tím, že v pátek jsem se tam za Boha nemohla dovolat.

hz
20. čer 2016

@monan teda, taky bych byla nasvana, naprosto te chapu...
taky silham po Neratkach, ikdyz mam termin az o Vanocich a jsem od Jicina..povest dela hodne, nepopiram... vice takovych porodnic po republice a je vystarano..
preji pohodovy porod...

monan
20. čer 2016

@ponickova Já jsem bohužel skončila na trojáku naproti přes chodbu od porodních sálů, který se naplnil, takže jsme tam byly dvě po císaři, jedna přirozený a tři děti. Byl to masakr (4 dny takto) a proto už nikdy více ☹ Nadstandard jsem viděla jen z chodby, je malinký a prý oproti jiným porodnicícm (i třeba Mělník) nic extra, ale máš svě soukromí a neomezené návštěvy plus jsou tyto pokoje mimo obslužnou zonu, sály, sesternu, koupelnu pro rodící atd. Na fotkách jsou docela věrně vyfocený.

monan
20. čer 2016

@hz No, ještě že třetí už neplánuju 🙂 Plánuju asi tedy přijet za minutu dvanáct, aby mě nemohli odmítnout, protože nic a nikoho zaplaceného nemám, jen mám tedy registraci a uvidíme. Jestli mě vyštvou do jiné porodnice, je to pro mě minimálně 20min cesty autem v kontrakcích a cizí porodnice, tak to bude velká sranda ☹ Už jsem snad i přemýšlela o ambulantním porodu, pokdu vše půjde OK. Mám zkušenosti s porodnicí v Nera super, ale díky nesoukromí a ruchu na pokoji jsem doma fyzicky zkolabovala, protože jsem za 5dní naspala asi 15h max, po kouscích, protože mám slabé spaní normálně a po sekci a s dvěma maminkama a třema mimčama to byl mordor :D

ponickova
20. čer 2016

@hz: Přesně tak .... kdyby takové byly i jiné porodnice, vůbec by se to nedělo. Na jednu stranu je to vlastně až smutné, že ženy do porodnice, kde ji a její potřeby respektují, musí jezdit xx km, ne-li víc. Mělo by to být dnes už běžné, bohužel se to neděje...

@monan: Jako počítám se vším, popravdě. Budu držet palce, ať ti to vyjde... Naprosto chápu, že tě to naštvalo. Ono řešení je prý soukromá PA, ale jednak to není finančně dostupné pro všechny a taky to podle mě ještě nic nezaručuje, může se stát prostě všechno ... nebo minimálně nevím, kde prostě budu rodit, když budou oba sály obsazeny. Jak se to pak řeší?

ponickova
20. čer 2016

@monan: Díky za vylíčení pokojů. Tak jsem to nějak očekávala. Tak to budu doufat v nadstandard.

hz
20. čer 2016

@monan zkusenost nemam, ale podle me te prijmou. o prachy jim evidentne uz nejde, bo maji porodnici natrisklou, spise o povest. a neprijmout rodici zenu, ktera spadove patri do Neratovic si myslim nerisknou...ja to vidim pozitivne👍👍

verunkaaa
20. čer 2016

@ponickova Když přijedeš a mají plno, tak Tě poženou na kontrolu, aby věděli, jestli to stačí na převoz do Mělníka, nebo budou muset stahovat lůžka z chirurgie .. 😉 Já mám termín 8/8 a taky se bojím, jak to bude. Chci jet taky "na poslední chvíli", tak snad neporodíme cestou. 🙄

lusesita25
20. čer 2016

Tady v Praze jde i o to, ze registrace do porodnic zacinaji ve 14tt a konci v 16tt. Proto pokud se na tehotenstvi pride pozdeji tak vam nezbyva nez hledat v okoli. A nejak mi nevadi zda budu rodit v Neratovicich nebo nas pozenou do Melnika. Hlavne kdyz se nikomu z nas nic nestane a porod probehne v pohode.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru