Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

0snezenka0
31. říj 2011

@janovkov .. no já tam rodila 03/2008 plánovaným císařem a manžel u toho na sále taky mohl být (to už jsme věděli dopředu, že je to možné :o)).. teď ale mají na svyých webových stránkách, že to možné není (a myslím, že už to tady i někdo psal..). Já tedy doufám, že tentokrát to vyjde přirozeně, ale kdyby náhodou.... tak mě to docela překvapilo ☹

0snezenka0
31. říj 2011

@rebelie .. jo, jo určitě se poptám.. musím pozjišťovat, co půjde... jsem zvědavá, snad to bude v pohodě 🙂

alushka
31. říj 2011

Ahoj holky, jak čtu diskuzu, tak pár komentářů: 🙂 Muška je mimoň🙂, ale nakonec se s ním dá domluvit, všichni ostatní jsou úplně super. Já měla u porodu (teda až na konci, protože v Nerátkách pokud je vše OK, tak dr. přijde až na úplný konec) dr. Wintera a ten byl bezvadný, naprosto skvělý! Na monitory a do ambulance jsem chodila v pondělí k dr. Budkovi a ten byl taky v pohodě, jen takový nemluvný, tak bylo potřeba se ho na všechno jmenvitě zeptat. Rodila jsme s PA Vladkou Niederhafnerovou (doufám, že to píšu dobře🙂 a byla skvělá, hrozně milá a trpělivá a nechala mě vybrat polohu (řekla mi jich pár), jaká mi vyhovuje a masírovala záda a tak.
S tou JIP je to blbý☹ Ale každá porodnice má svoje. jak se píše výš, v Krči je JiP a mamky tam nemůžou být pořád☹ Mým kámošku, co rodiladvojčata v Krči císařem a pak byly týden na novoroz.JIP, kam za nimi chodila 5x denně na kojení a čekala, až se uvolní pokoj, kde by se dvojčaty sžila, po týdnu potřebovali postel, tak jí vykopli z porodnice domů a jezdila 5x denně za dětmi na kojení!! a asi za 2 dny se konečně uvolnil pokoj, tak tam byla s nimi ještě další týden. Díky tomu, že neměla s dětmi celodenní kontakt a taky je na JIP přikrmovali a dávali jim dudlík, tak se vůbec nerozkojila☹

rebelie
31. říj 2011

@janovkov No jo, ono asi když půjde o život, tak to nebudu toilk řešit... ale je fajn, že tam manžela pustí a snad by mu dali mimčo i pochovat, když by to jeho stav umožňoval...

konsa
31. říj 2011

@rainfairy říkala mi to moje PA minulý týden. prý ještě není přesné datum, ale musí to být hotové do 19.12. (kvůli dotacím).
@rebelie já mám na Mušku taky špatný názor. Jak píše @alushka je to mimoň a domluvit se s ním podle mne moc nedá (jelikož on nekomunikuje). Já ležela V Nera 4 dny ny vyvolání, k tomu jsem ho chytla párkrát i na poradně, takže myslím, že jsem měla docela šanci ho poznat. Jako jediný nerespektoval moje výslovné přání, že chci vědět vše co se mnou udělají, než to udělají.
Dále jsem z něj měla pocit, že ani pořádně nerozumí své práci, protože u mě řešil naprosto nesmyslně to, že kvůli vrozené srdeční vadě (banalitě, kterou má 10% populace) nemůžu rodit přirozeně a pořád mě chtěl posílat na císaře. Až jsem si vydupala at mě prohlídne místní kardiolog.....A pak mám jednu úsměvnou historku po porodu, kdy v mých papírech viděl operační protokol a tak mi hledal marně jizvu po císaři na břiše 😀 Tak jsem mu vysvětlila, že je to zpráva o revizi, nikoliv o císaři....
Ale kamarádce údajně zachránil syna, když jako jediný hbitě vzal u porodu ten extraktor (nebo jak se to jmenuje) a vytáhl ho tím. Takže možná odborník bude....

rebelie
31. říj 2011

@konsa Díky za zkušenosti. Tak uvidíme, asi se napíšu schválně do poradny na úterý, abych ho omrkla... Já teď nějak hysterčím z té porodnice. Vím, že Neratovice jsou nejlepší možná volba, ale stejnak jsem nervózní... Musím se nějak smířit s tím, že mi nikdo nezaručí, že se všichni budou ke mně chovat slušně a že budu vždy seznámena s tím, co se chystají udělat... Myslím, že v Nera je asi největší pravděpodobnost, že to tak bude, ale i tak jsem nervózní... Možná to je jen panika z porodu (protože jinak zatím žádné noční můry, ani strach z bolesti nic), tak snad se to nějak utřese...

janovkov
31. říj 2011

@alushka To mne mrzí - mám s Krčí stejnou zkušenost. Protože pro mne neměli místo, začali našeho Vojtu přikrmovat a já to pak horko těžko doháněla. Nehledě na to, že když jsem tam nakonec byla s Vojtou na pokoji, tak mne jedna sestřička hrozně ráda shazovala, jak mi to nejde, jak bych měla už kojit víc a jak teda musím dokrmovat apod. No přístup hrozný. Takže jsem se pak rozkojovala až do konce šestinedělí. Je to špatné, když máma nemůže být se se svými dětmi. Ale jiná sestřička i doktorka byly fajn. Stejně to byl oproti porodu v Neratovicích šok a jak mi ještě pracovaly hormony, tak z toho mám ještě více zvýrazněný ten špatný pocit. Takže u mne jedině Neratovice, když bude v těhu všechno v pořádku. Krč už nikdy více.

konsa
31. říj 2011

@rebelie žádný hysterčení, klid 😉 to je normální - já byla taky nervní, přesně z důvodů, co píšeš.....
Minulý týden na prohlídce nám Miládka řekla něco úžasnýho: "Mimi si samo vybere, kdy a za asistence koho se chce narodit". Já tomu věřím, že to tak je, takže žádný strachy - pokud si budeš přát mít u porodu třeba Dr. Budku, tak určitě bude mít ten den službu on a ne Muška🙂
Jinak se tam fakt všichni chovají úžasně. A pokud jim dáš jasně najevo, že si nenecháš jen tak něco líbit (že tě zajímá, co s tebou budou dělat) a že o tom chceš rozhodovat ty, tak to budou respektovat. Samozřejmě všechno s úsměvem, ne jim diktovat ;).
Ale já měla výhodu v tom, že jsem tam ležela 4 dny na té vyvolávačce, takže za tu dobu jsem si tam mohla v klidu tak nějak "vydobít" určitý respekt (nebo jak to říct). Možná kdybych přijela v bolestech, nebyla bych už schopná s nimi cokoliv řešit a vše by bylo jinak....

rebelie
31. říj 2011

@konsa Díky moc za povzbuzení. Mně Miládka dnes říkala totéž a věřím tomu, že má pravdu. Bohužel taky říkala, že pokud k nim necítím 100% důvěru a mám pochyby, že se mám poohlédnout jinde - jenže kde??? Ale já mám sice obavy a snažím se o nich mluvit, nicméně věřím, že od nich dostanu tu nejlepší péči, kterou tady dostat lze... Tak snad to bude všechno OK... Asi jsem fakt divná, protože zatím se nedostavil strach z bolesti nebo z toho, že nastane nějaký průšvih, prostě jen z toho, zda mě budou respektovat... Příští týden mě čeká ambulance u paní primářky a poslední schůzka s Věrkou...

hest
1. lis 2011

@rebelie neboj, já tam přijela vždy až v porodních bolestech a byli všihcni bezvadní, toho Mušku doporučuju zkusit jednu dvě poradny a trochu se nenechat odbýt a být trochu od rány, on pak dá pokoj-) při Vojtíškovi mě v poradně sekýroval kvůli tlaku a dělal všmožné haló, tak jsem si na příště nechala změřit ty tlaky u své dr, a donesla mu papír, ordinoval někdo jiný, ale on se tam mihnul, takže jsem ho donutila na ty papíry mrknout a to víš, si prd pamatuje, takže byl totálně nahranej, bo nevěděl která bije-) a pak už si na mě nedovoloval-) u prvního porodu jsem měla Wintra, u druhého někde pobíhal Budka, ale nestíhal, já jsem si rodila sama-))) takže jen s PA, a oba jsou milí, vtipní-) PA jsou řekla bych všechny moc fajn, nepotkala jsem tam žádnou co by mi nesedla a to nejsem typ co by mi sedl každý-) držím palce, @konsa se ti to blíží, viď-) včera jsem manželovi říkala, že mít druhého kluka, tak je jasné, že do třetího jdu natuty-) ale teď už mám "splněno", a koukala jsem, že kromě propadlé klenby se mi odhalily krčky u zubů..docela si připadám po těch dovu těhu zhuntovaná, vůbec nechápu, jak někdo ve zdraví ustojí třeba čtyři děti-))

petra.vavra
1. lis 2011

@rebelie já si myslím, že to je úplně normální stav, ono se to rychle změní, až půjdete na věc, ať už s Mili nebo Věrkou 😉
Já jsem neměla strach ani u jednoho porodu z bolesti a je to 100% lepší, i když člověk podruhé ví, do čeho jde, ani tak jsem neměla strach a myslím, že se to zvládlo lépe, než při vystresování, jak stráááášně to bude bolet. Ona ta bolest je vlastně taková jiná bolest....Když se řízneš do prstu, tak to bolí jako svině a bolí to ještě pěkně dlouho, pokud je ten řez špinavým nožem a ještě pěkně tupým. Ale tady to bolí, pak zase nebolí, bolí, nebolí....no a pak najednou to nebolí vůbec a během pár chvilek už si ani nedokážeš vzpomenout, jak to vlastně bolelo...já neznám nikoho, kdo by byl schopen mi popsat porodní bolesti, aby to mělo hlavu a patu. Pro mě je to prostě adrenalinový zázrak, jak to tělo funguje!!!
Uvidíš, bude to perfektní! A s tím doktorem má asi Miládka pravdu, taky jsem chtěla Wintera a Viky se pro něj rozhodla 😎

konsa
1. lis 2011

@rebelie to není zas tak divné, že se nebojíš bolesti - já to měla stejně. A není opravdu čeho se bát, protože to bolest je "krásná", protože je z ní něco úžasného - mimi 🙂 A jak píše @petra.vavra hned na ni zapomeneš (já bych jí taky nepopsala 😉 ).
Co se týče té důvěry, tak jsem to měla podobně, ale prostě Neratovice byly nejlepší volba. Ještě jsem přemýšlela o Vrchlabí, ale zas takový blázen, jet v únoru přes půl republiky a do hor, jsem nebyla.....
Jaktože příští týden poslední schůzka s Věrkou? Vy se nebudete scházet až do porodu? Já myslela, že to tak je.... A ty chodíš normálně do ambulance? Mě PA říkala, že v rámci jejích služeb budu chodit na kontroly nahoru do porodnice, kde mi ona natočí monitor a pak mě tam zkoukne Dr., takže tam strávím třeba jen hodinku času. Věrka to tak nemá?

konsa
1. lis 2011

@hest jojo blíží 😀 a mimi se stále neumoudřilo a je pořád KP 😠 K tomu zhuntování - mám úplně stejné pocity jako ty-taky mi připadá, že to tělo je ted nějaký o dost horší, než při prvním těhu. A to já měla víc než rok na to, abych se po porodu dala dopořádku (narozdíl od tebe) 😉 Jestli třetí dítě, tak jedině za delší dobu, až se napraví všechny škody 😀

rebelie
1. lis 2011

@hest @petra.vavra @konsa Holky, díky moc. Včera jsme to ještě večer probírali s manželem, tak je to snad lepší... Myslím si, že jsme se spíš nějak nepochopily s Miládkou a že trochu jedna mluvíme o voze, druhá o koze, nebo že ona ty moje obavy bere vážněji než jaké jsou, a pak mě odrazuje od porodu v Nera, z čehož jsem já zoufalá, protože mám pocit, že lepší volbu nemám (do Vrchlabí jet v prosinci nechci)... Fakt jsem zvažovala, jestli mám začít řešit porod doma, ale jednak to stejnak chce mít variantu porodnice připravenou a druhak mi přijde, že je to na trochu pozdě (mám necelých 40 dnů do porodu)...
@konsa Mám poslední z těch "povinných" 3 úvodních schůzek, které by měli proběhnout do 36tt, pak budu chodit na poradny a asi budu chodit k Věrce, to ještě přesně nevím, ale zároveň chci trochu omrknout ty doktory, tak možná půjdu dobrovolně na ambulanci, ještě nevím... Příští týden jdu na tu první ambulanci, kam jsem se měla normálně objednat... A s tím KP se netrap, mě se mimi otočilo někdy mezi 32 a 34tt... A Ivana Königsmarková včera uklidňovala jednu maminku v 35tt, že se ještě může otočit...

petra.vavra
1. lis 2011

@konsa mě se Viky otočila v 32tt 😉 drž se, vše je možné, ještě místo má 😉

konsa
1. lis 2011

@petra.vavra @rebelie holky, dík 🙂 konečně tomu začínám vnitřně věřit, že se otočí. Dneska jsem si totiž tady psala s jednou maminou ohledně moxování a nějak jsem tomu uvěřila, takže mám objednané tyčinky a hned jak přijdu začnu s "čínským šamanstvím" 😀 a to by v tom byl čert, aby mímo neposlechlo 😉

rebelie
1. lis 2011

@konsa Tak doufám, že to pomůže 🙂. Mně se zase líbilo, jak píše Stadelmannová, že mu máš svítit na cestu, aby se otočilo (jenže Ti prej má PA poradit, jakým směrem by ta otočka měla proběhnout)... Ale myslím, že máš určitě ještě velkou šanci, že se otočí... Prý taky pomáhá zkusit se zamyslet, proč tam to mimčo dřepí, jestli třeba na něco nepřijdeš... Budu držet palce!

verbalinka
2. lis 2011

@konsa jojo, přetočit se může i těsně před porodem 😉 A je pravda, jak píše @rebelie , že je třeba se zamyslet, proč si tam tak dřepí. Třeba má svůj důvod, oni dobře vědí, co dělají 😉 Ale chápu, že "hrozba" císaře je nepříjemná 😅 A s tím strachem tě úplně chápu, ale poradím z vlastní zkušenosti věřit, že vše, co se děje, je správné a pro tebe a dítě to nejlepší. Já chtěla přirozený porod a následné události před porodem mě tak vystresovaly, že jsem rodila tak klasicky, jak jsem vůůůbec nechtěla a prožívala u porodu dost velký stres. Takže klid a věřit, že vše bude v pořádku 😉

rebelie
8. lis 2011

Ahoj holky, přináším čerstvé zprávy - v Nera bude možná od 26.11. do 19.12. omezenej provoz (předělávali by něco na pokojích, prý se to chystá už posledních 5 let a nikdy k tomu nedošlo, ale kdo ví, asi záleží, jak spočítaj, zda jim zbyly prachy) a během toho, snad začátkem prosince, dokonce 3 dny úplně zavřeno...

jasekd
8. lis 2011

Nahodou jsem zahlidla, ze resite KP, tak mne se prvni dite otocilo v 33.tt, na holku uz jsem mela termin na plan. sekci - 32.tt hlavou, 36.tt KP, no a 37.tt hlavou, pak jsem se teda bala, ze to zmakne jeste zpatky, ale uz byla hodna, sekci jsem rusila tesne pred jejim terminem. Nakonec jsem 10 dnu prenasela, holka byla docela velka, 3,6 kg, ale mela jsem hodne vody a tak mela misto, zadne cviky ani jina opatreni jsem nedelala, drzim palce 🙂

bbn
9. lis 2011

@rebelie tak já se dneska taky ptala a bylo mi řečeno, že budou mít jen pár dnů na konci listopadu omezený provoz, zavření se prý vůbec neplánuje. Tak teď babo raď, každý tam říká něco jinýho 😒

rebelie
9. lis 2011

@bbn No, tohle jsou informace, co mám ze včerejška... Dneska jsem se v ambulanci už nepřeptávala, ale zase jsem se dozvěděla, že maj teď 2 dny stop-stav...

rebelie
14. lis 2011

Tak nějaké info o omezeném provozu a částečné rekonstrukci už visí i na stránkách Almedy... O úplném uzavření tam ale nic nepíší, tak uvidíme, jak se to vyvine...

0snezenka0
15. lis 2011

Ahoj, já si do Neratovic volala (teď jsem 35tt) a 22.11. tam jdu na první poradnu a monitor.. o žádném zavření porodnice tam nikdo nic nevěděl.. na recepci mi řekli, že tyto informace dostávají o jednotlivých oddělení s dostatečným předstihem a o všem vždycky vědí. Takže by to mělo být v pohodě 😉
Jinak ještě k té poloze KP. Já mám 3,5 letého syna a ten byl od 20tt v poloze KP a zůstal tak až do porodu, takže to byl plánovaný císař - ale to byl neúplný KP - měl nožičky po stranách podél těla a paty na ouškách 🙂, takže neměl moc ani šanci na nějaké přetáčení..
Teď jsem v 35tt a malá byla v poloze KP taky už někdy kolem toho 20tt, pak na všech dalších ultrazvucích.. na tom "velkém" ve 32tt mi doktorka řekla, že je hlavičkou dolů, tak jsem byla ráda, že si to rozmyslela a už tak zůstane... na konci 33tt jsme měli ještě jeden speciální placený utz a tam se zase ukázalo, že je znovu hlavičkou nahoru.. tak jsem to při další poradně říkala své doktorce a ta (ve 34tt) mrkla a hlavička zase dolů 😎 Takže mně se vlastně malá během 14 dnů 3x otočila a mám takové tušení, že tam stejně ještě pořád v nějaké ustálené poloze není - nevím, uvidím až na dalším vyšetření.. ale mele se tam, kope a cítím pořád takové ty tlaky a přesuny, tak jsem zvědavá, jak to u nás nakonec všechno dopadne... 🙂

rebelie
15. lis 2011

@0snezenka0 Tak možná se nakonec tomu uzavření vyhnou, ale omezení provozu je už asi jisté, už to visí i na webu... rekontruují pokoje, ne porodní sály, takže je to "jen" o omezení počtu lůžek... Jinak držím palce, aby mimčo už zůstalo hlavičkou dolů... Co se týče polohy na ultrazvuku ve 20tt, tak mi přijde úplně irelevantní, v tu dobu se tam podle mě může mimčo točit ještě jak na kolotoči...

nohata
15. lis 2011

@konsa
@rebelie Holky, koukám, že se tu bavíte o cvičení, když je mimčo KP? Poradíte co je to za cvičení nebo kde ty cviky najít?? Já se dnes dozvěděla, že je mimčo KP a to už jsme byli hlavičkou dolů ☹ Pořád si říkám, že se třeba ještě umoudří... Chjo, kéž by 😢

rebelie
15. lis 2011

@nohata Já Ti něco pošlu vykopírovaného ze Stadelmannové, ale Konsa toho má asi víc, a pak možná umí poradit @azeretka, které se tedy mimčo zatím neotočilo, ale konzultovala to s Ivanou K., takže taky o tom asi ledacos ví... Jinak pro případ, že by mimi KP zůstalo je důležitá informace, že pokud bys to chtěla zkusit přirozeně, tak s tím největší zkušenosti mají na Vinohradech, ale Tvoje mimčo má ještě hafo času udělat kotrmelec...
@konsa A vůbec, co vy - jak jste na tom - stále KP?

petra.vavra
15. lis 2011

Já teda nejsem pro nějaké násilné otáčení miminek při KP, ani pro nějaké cvičení apod., to miminko ví proč tam sedí a ať si sedí. To buď volit pordo KP, kdo se na to cítí a má zkušeného porodníka, který to umí nebo raději CS, přestože je to operace jako každá jiná, akorát, že je z toho miminko 😵 .
Můj kamarád je gynekolog a když jsem toto řešila já, tak mi řekl, že porod KP je druhý nejpřirozenější porod, jenže pro doktory v dnešní době je snadnější udělat CS než pořádně vést porod KP. Já jsem se zde setkala s mnoha maminkama co rodily KP i první miminko a žádná na to nevzpomíná jako na něco strašného. Samozřejmě, že je to strašně osobní a žádná mamina to nechce moc řešit, ale nějak se na toto zapomíná. Ale je to jen můj názor 😉

rebelie
15. lis 2011

@petra.vavra Já bych třeba otáčení taky hodně zvažovala, ale cvičení mi jako takový zásah nepřijde, spíš jako daní šance tomu miminku se otočit... Ale obecně bych teda zkoušela především miminko přemluvit, nebo se s ním prostě nějak domluvit s tím, že pokud zůstane KP, tak k tomu asi má důvod... A s tím, že KP je druhá nejpřirozenější poloha souhlasím, bohužel málokde si na to troufaj, proto jsem psala info o těch Vinohradech...

azeretka
15. lis 2011

@nohata jestli už bylo mimi hlavou dole, tak bych věřila, že se ještě otočí zpátky, je to známka toho, že mu v tom nic nebrání a zřejmě má dost místa, máš na to v klidu ještě čtyři týdny než to vůbec budou doktoři výrazněji řešit, já ho měla vždy KP a tak už bohužel zůstalo, ač jsem se snažila dělat doma všemožné cviky. Dnes jsem se dozvěděla na UTZ, že mám málo plodové vody, což je možná příčina toho, co mu bránilo se otočit. Ivana mi včera dala kontakt na dr. Dvořáka z Bulovky, že má jisté zkušenosti s otočením mimča pomocí vnějšího hmatu, měla jsem v plánu se s ním domluvit na schůzce, ale po tom dnešním UTZ to nechám být a nebudu riskovat, volím jistotu, tedy císaře

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru