Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

yvetta
31. črc 2016

@kristyn.g - ja som bola spokojna asi zavisi aj od porodu ja som mala dobry porod. Rodila by som znova kazdy den 😀 u mojho porodu ani nikto nebol a chcela som mat intivny porod nie ako na Vaclavaku 😝 platila som si sukromnu PA, ktora mi radila a podporovala 😅
@urtica - hlavne je to o tom, ze asi ani nestihaju. Ja som rodila minuly rok v cervenci a bol stop stav prijali ma ako poslednu a nikto u mojho porodu nebol len moja sukromna PA. Ja som bola rada, ale videla som, ze toho maju dost.

kristyn.g
31. črc 2016

@urtica co to sleduju také mi to přijde, že chtějí víc peněz vybrat a bezproblémové porody...

kristyn.g
31. črc 2016

@yvetta já bych si asi neplatila, navíc se bojím komplikací a záleží mi na přístupu, věřím že kdo má porod bez komplikací tak to má asi fajn.

yvetta
31. črc 2016

@kristyn.g - ja prave neverim lekarom a preto som si platila PA - mam negativne skusenosti pri potrate. Otazka je, ktora porodnica ma dobry pristup... Myslim, ze dolezita je aj psychika ja som si nepripustala ziadne komplikacie a ani neboli. 😅

urtica
31. črc 2016

@yvetta To je docela dost možné - je to taky důvod, proč jsou pražské porodnice povětšinou jen "továrny na maso". Ležela jsem po potratu na Bulovce - doktoři ve valné většině totálně vyhořelí, apatičtí, bez zájmu, někteří vyloženě nepříjemní.

Nechtěla bych tam rodit, ale při tom provozu co tam byl, jsem se jim vůbec nedivila...měla jsem pocit, že po měsíci takové služby bych vypadala stejně.
Celý systém je špatně...tolik malých dobrých porodnic skončilo...proč?

urtica
31. črc 2016

@kristyn.g Zkuste to zkonzultovat s nějakou zkušenou dulou...porodnice mají proježděné a odzkoušené, mohla by vám pomoct najít to, co hledáte...

yvetta
31. črc 2016

@urtica - suhlas s Bulovkou ja som tam isla ked sa mi spustil potrat. No hruuuzaaa, hnus...necakala som, aby ma tam niekto lutoval ale aspon 1% empatie, ale to tam nebolo. Boli tam vsetci ako stroje naprogramovane na to co maju hovorit 😖

urtica
31. črc 2016

@yvetta Jj, přesně tak.
A to nemluvím o tom, že sedíte v čekárně - tušíte, že Vaše miminko odešlo - a kolem chodí rozjaření čerství rodiče a nosí si ty malé zázraky v náručí a v košíku, protože porodnice je hned vedle čekárny gynekologie...
Ležela jste na lůžkovém?? Je hned pod porodnicí...není nad to poslouchat po potratu křik narozených miminek...já tam byla dva dny a bylo to pro mě opravdu psycho...

yvetta
31. črc 2016

@urtica - ja som potracala doma bola som len cca 8tt a nechcela som reviziu. Som velmi rada, nastastie som bola len na pohotovosti asi 2krat, ale naozaj ludia tam nevedia vobec jednat...Ja by som sa tak ku svojim klientom v praci nemohla chovat a tiez mi idu niekedy na nervy. 😠

ryna
22. srp 2016

Zdravím, není mi z diskuzí jasná jedna věc - mám v plánu rodit v Neratovicích v lednu a chtěla bych se domluvit s jednou z jejich interních PA, aby mi asistovala u porodu. Můžete mi prosím napsat, kolik to asi tak stojí a jestli je do těchto peněz zahrnut i ten poplatek za tu premium ambulanci? Není mi úplně jasné, zda už domluva s místní PA mi zajistí nějaká privilegia nebo ne, tu ambulanci jinak nemám v plánu si platit samostatně.

ponickova
31. srp 2016

@ryna: Vlastní PA vyjde na 10 tisíc a ambulance Premium se platí zvlášť. Abys mohla využívat služeb vlastní PA, musíš mít zaplacenou i tuto ambulanci. A ta ambulance premium ti zaručí přijetí do porodnice i přes STOP stav (ten je tam poslední dobou častý, i když v lednu je prý slabší měsíc) a přednostní místo na nadstandardu. ;)

kacik91
2. zář 2016

@ryna ahojky,kazda PA stoji jinak,zdeli ti to na soukrome schuzce kolik si za sve sluzby rika.Do te ceny je zahrnuto asistovani u porodu,a za urcity priplatek je schuzka s PA pred porodem.Cili venuje se ti pred behe a jedna navsteva v sestinedeli u tebe doma.Samozrejme nemusis tyto schuzky mit,ale je to lepsi si myslim.Protoze se dovi ona neco o tobe a naopak,muze s tebou jit i manzel.Ambulance VIP je za poplatek 2000,- nebudes tak cekat tri hodiny v cekarne,coz je ke konci bezva.Bylo to drive 1500,- ale jelikoz je zrusen poplatek za otce u porodu,pridali tu 500stovku sem.

ponickova
6. zář 2016

Já schůzky před porodem určitě doporučuji, na všech jsme byli s manželem a musím říct, že naše PA se nám vždy maximálně věnovala, odpověděla na všechny dotazy, vše perfektně vysvětlila a sama se zajímala. V podstatě mi hodně dodala odvahy a porodu se nebojím.

sarusa
8. zář 2016

Holky prosím,měla jste některá zaplacenou PA při porodu Pavlína Ptáčková/sedláčková-vrchní sestra? Díky moc za vaše zkušenosti.

pernicek1
8. zář 2016

@sarusa Nemůžu doporučit 😅

kacorina
8. zář 2016

Pavlina mi přišla dobrá.Viděla jsem jí na monitorech .A jedné mamince na pokoji byla u porodu a chvàlila ji.

pernicek1
8. zář 2016

@kacorina Když je všechno standardní a tabulkové, tak je dobrá ;)

kacorina
8. zář 2016

@pernicek1 nechápu

pernicek1
8. zář 2016

Jakmile začneš vybočovat z tabulek, např když se porod protáhne, tak vůbec neberou ohledy a zvláště Pavlína se snaží s člověkem manipulovat a vydírat stylem: "musíme to udělat pro to miminko". Odmítá komunikovat, neodpovídá na otázky a vůbec nejedná profesionálně. Projevilo se, že vůbec nečetla ani porodní plán...

sarusa
8. zář 2016

@pernicek1 no já zase četla,že je dost zaneprázdněná jako vrchní sestra a že na rození trochu dlabe ☹

kacorina
8. zář 2016

@pernicek1 a tys ji měla u porodu?Ona jako vrchní setra chodí k.porodům?No nezlob se.ale pokud se s miminkem něco dělo tak se nedivím .že vybočili s por.plánu.Oni jsou odborníci a ne my.Jà màm s ní dobrou zkusenost

kacorina
8. zář 2016

@sarusa tak si asi můžeš vybrat z více porodních sester.

pernicek1
8. zář 2016

@kacorina Ano, měla jsem ji u porodu. Vyhozených skoro 16 tisíc korun, paráda. 😠 ...a velká zkušenost a ponaučení. Vše co slibují vypadá moc hezky, realita pokulhává.

lenkaluk
8. zář 2016

A holky, jakou PA byste si v Neratovicich vybraly? A kdy je idealni cas si ji zamluvit? Chtela bych tam rodit. Diiiky.

sarusa
8. zář 2016

@lenkaluk no co nejdříve.Já chtěla na prosinec a jediná Pavlína je volná...já strašně chtěla Járu Trhalovou.

sarusa
8. zář 2016

@kacorina bohužel,všechny mají plno,nebo přes svátky nerodí.

kacorina
9. zář 2016

@sarusa aha..a ja myslela .že všechny tam chodí k porodu a že je z čeho vybírat.Já tedy nikoho zaplaceného neměla.ale spokojená jsem byla moc.To chcete říct .že to stojí 16tis??

biene007
9. zář 2016

@pernicek1 Někoho pomluvit po porodu, který neproběhl podle představ maminky je děsně jednoduché. Ale ubližujete tím té Pavle - můj porod s ní také nebyl jaký jsem chtěla, ale nikdy bych jí za to neodsoudila. Z lidské stránky je moc fajn, empatická, dokáže napínavou situaci zvládnout s nadhledem a v tomto je pro mě profík a proto si ji beru i ke svému druhému porodu. Všichni jsou jen lidi a v oblasti služeb, kor ve zdravotnictví, nemůžete nikdy 100% vyhovět představám klienta / pacienta. Práce s lidmi je ta nejtěžší a v porodnici se jedná o život dvou osob - maminky a mimča, tak snad poslechnu, co mi říká zdravotník a nebudu si vynucovat za každou cenu svou... neznám Váš případ a vy zas ne ten můj, nechci tady rozpoutávat žádné nekonečné polemiky, jen bych doporučila trochu přibrzdit s tak drsnou kritikou...

kacorina
9. zář 2016

@biene007 souhlasim s tebou.Prace s lidmi je hodně náročnā a hàzet špínu na někoho .kdo se nemuže branit je ubohe

pernicek1
9. zář 2016

@biene007 tak se holky neptejte, kdyznejste s to smirit se s odpovedi, ktera cam nepasuje do kramu 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru