Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

konsa
8. únor 2010

a peti, tobě odtekla voda, nebo kdy jste jeli? V "návodech" totiž píšou, že se má jet právě až když už máš aspoň hodinu-dvě kontra po 5 min, tak nevím, kdy případně vyrazit. Když prdne voda je to jasný, ale s kontra bych ráda vydržela co nejdýl doma, takže pak bude třeba fofr....

keminek
8. únor 2010

My to tam máme asi taky 40 minut? Ještě jsme tam nejeli, nevím.
V Brandýse prý jsou megery sestry a mají trochu v hlavách zmatky s kojením, což stresuje maminky. Což takhle rovnou Vrchlabí, to už je od Jičína co by kamenem.. 😀

konsa, mně začaly kontrakce po 5 minutách najednou po vlezení do teplé vody, do té doby byly jen slabé. A po 3 minutách byly tak za hodinu a půl a to jsme jeli. Měla jsem pocit, že už to dost tlačí na spodek a taky to bolelo, tak jsem se už bála. Ale i tak byl čas, bylo to jen otevírání. Počítali jsme tehdy na cestu 20 minut. Teď to budu muset promýšlet už víc, vyjet dřív. Jednak všechny porodnice jsou dál a také už musím řešit hlídání. V den porodu mi taky odešla zátka, ačkoliv ty slabé kontrakce už byly dva dny předem. Jiný scénář neznám, tak snad to bude stejné 😅

petra.vavra
8. únor 2010

konsa- jo jo praskla mi voda... tak jsem zavolala a domluvili jsme se. Dle mého názoru to bylo zbytečné se hned hnád do porodnice, když jsem neměla kontra. Stejně se mnou nic nedělali a v podstatě jsem 24 hodin ležele, takže kdybych příijela třeba odpoledne, myslím, že by to stačilo, ale bohužel je to takový blbý předpis. Na kontra bych asi nespoléhala, už kvůli tomu, že píšwš, že jedete přes celou Prahu a upřímně v autě bych rodit nechtěla... 😀 . Myslím, že přesně budeš vědět, kdy jet, je to takový instinkt..... já bych jela až budou kontra pravidelné třeba po 20-30 minut. Oni tě prohlédnou a když uvidí, že to nějak postupuje, tak tě pošlou třeba projít, nebo na oběd apod., takže se rozhodně nemusíš bát, že by tě připoutali a už nepusitli. Jednu holčinu honili schválně po schodech. Vidím to jak dneska, jak jí doktor říkal. No tak si dojdete pro chlebíček, za hodinu si půjdete koupit vodu a mezitím můžete s ostatníma maminkama chodit po chodbě apod. 😀 a právě taky pro ní přišel manžel a normálně si na dvě hodinky odešli na oběd a procházku 😉

rintintyna
8. únor 2010

ahoj děvčata, tak mi odjel manžel na 4 dny na služebku, tak doufám, že budu v klidu, žádné plašení atd. Dnes jdu na poslední kurz, bude kojení, tak jsem zvědavá a zároveň se moc těším zase mezi lidi 😵 Chci to doma dát trochu do rychtiku za těch pár dní, převléct postele, vysát, něco upéct atd. No začala jsem tak, že jsem zapnula telku a čučím na mého oblíbeného Posledního Mohykána 😀 Konsi nás se Ivana ptala, kdy podle našeho názoru odjet do nemocnice, padalo spousta různých odpovědí. Na to Ivana řekla, matka má odjet do nemocnice, kdykoli se už doma necítí bezpečně, takže, jak píše Vavra, dej na svůj instinkt, klidně si tam i několikrát zavolej a konzultuj po telefonu, i když telefon asi nenahradí osobní prohlídku 😉
Vavra jj, mě už po dvou letech také nezajímalo, který měsíc je vhodný a který ne. Lékaři mě akorát honili po vyšetřeních. Myslím, že nakonec mi pomohli homeopatka, léčitel, dovolená a víra 😉

konsa
8. únor 2010

tak super-dám na svůj instinkt a kdžtak se půjdeme ještě v Nera projít, nebo na oběd 😉 ono to stejně nebude tak rychlý, že bych porodila v autě, i když člověk nikdy neví 😀

petra.vavra
8. únor 2010

konsa- 😀 super přístup...jsem moc zvědavá a držím palce... 😉

konsa
8. únor 2010

petra.va: dík 🙂
holky, nevíte, kdo bývá v ambulanci v úterý? Jdu zítra na kontrolu, tak jen koho mám čekat. Doufám, že tam bude nějaký poctivec a pořádně mě prohlídne, protože minulý pátek mě vůbec nezkontrolovali, takže ani nevím, jestli malá roste, nebo ne.....

rintintyna
8. únor 2010

jéé konsi, zrovna úterek Ti neřeknu, pondělí vím, že je nějaká doktorka, čtvrtek Bílina a v pátek Winter, sapristy zrovna úterý jsem si nezapsala, ale věřím, že Tě důkladně proklepnou, zvláště když posledně nebyl čas 😉 a navíc už jsi v termínu, hele třeba až tam půjdu ve čtvrtek, tak už budeš mít Terezku u sebe 😉 😵

konsa
8. únor 2010

rintin: to neva - uvidím zítra 🙂 Já byla zatím v pondělí u Dr. Csicsaiové a v pátek u Wintera. Oba moc fain. Pak minulý pátek jsem byla nahoře u Budky.Ty jdeš ve čtvrtek k primáři? tak to máš dobrý - to budeš v nejlepších rukou 😉

rintintyna
8. únor 2010

Neee, já jdu ve čtvrtek na 3. setkání s Pa (pouze rozhovor) na vyšetření jdu až další týden 😉 už v tom mám hokej. Jsem myslela, že primář je Winter 😕 co to má proboha ta paní doktorka za příjmení? Asi jí budu říkat číča 😅 nebo šíša 😕 😀

konsa
8. únor 2010

primář by podle inet stránek měl být Bílina, ale nevím to jistě. Winter myslím je "jen" doktor (i když super 🙂 ) Mě si absolutně získal těmi jeho odhady osaháním přes břicho!
jojo, můžem jí říkat číčo, je i docela pěkná, tak se to hodí 😀

petra.vavra
8. únor 2010

tak já myslím, že primářka je Csicsaiová. Je to nová doktorka v Nera, ještě jsem ji ani neviděla...většinu doktorů znám osobně. není v úterý náhodou Kalivodová??? ta je dobrá, sice mladá, ale šikovná...

Bilina byl primář, ale už není, stejně ho každý nazývá pane primáři, toho se už nezbaví 😀 , musím se ho hned příště zeptat, proč už primář není. dle mého názoru je to z časových důvodů...

petra.vavra
8. únor 2010

holky pojďte sem, nebo nás zase smažou....nebudete litovat 😀

petra.vavra
8. únor 2010
konsa
8. únor 2010

petro.va: máš pravdu - ta číča měla na jmenovce napsané primářka. Ted jsem si to uvědomila. To nemají teda na netu moc aktuální informace. No je to lastně jedno. Tak zítra Kalivodová - hmmm, tak uvidíme. Se těším, že tam poznám zas dalšího doktora/ku. Je lepší poznat jich víc, aby pak ten, co mě bude rodit nebyl úplně neznámý 😉

petka80
8. únor 2010

konsa - Kalivodovou jsem měla u porodu, určitě se ti bude líbit, je bezva. Akorát budeš překvapená, jak je mlaďoučká 😉

rintintyna
8. únor 2010

jéé holky, tak já asi zůstanu tady, bo snad už prudilka sem nevleze 😅 (navíc to bylo hodně dávno že) a už se realizuju na tolika diskuzích, že bych v tom měla hokej za chvilku. Navíc toto se mi dobře hledá. Tak hlásím, že po posledním kurzu naprostá spokojenost. Se nás PA ptala, respektive komentovala, že už se nám určitě uvolňuje mlezivo, tak některým vyloženě prsa tečou, jiným aspoň kapou, jen já smutně opáčila, že zatím nic. Já vím, že na tom zatím nezáleží, jenom mi to prostě přišlo líto. Říkala, že to určitě nevadí a při určité péči bych také určitě něco vykouzlila. Tak jsem to pak doma zkoušela a hele ono to jde 😅 to je najednou lepší nálada 😀

lucie.krajcarova
8. únor 2010

holky, kalivodová je super, mě vyšetřovala párkrát, byla jsem šťastná. no a pak byla i u císaře, super.

tapilka
9. únor 2010

Ahoj Holky, moc se omlouvám, že vám sem do toho zasahuju 🙂 prošla jsem už snad celé tohle vlákno, ale z dnešní tel. rozhovoru jsem tedy nějaká mrzutá ☹
Asi úplně na začátek se představím, takže bydlím v Kralupech nad Vltavou, jsem 33tt a čekám své první bejbátko 😵 . Celkem dlouhou dobu jsem byla rozhodnutá odrodit ve Slaném (přece jen by se dalo říct, že Nera i Slaný máme stejně daleko, jen každou na druhou stranu). Ale po tom, co jsem se dočetla, že mimoušky snad údajně dokrmují bez vědomí mamin 😒 ... no škoda mluvit... A pak taky jsem samozřejmě jako prvorodička ze všeho taková... no asi vykulená 😕 😅 .
Dneska jsem se tedy rozhodla do Nera zavolat a ujasnit si pár věcí. Na recepci mi bylo sděleno, že se můžu přijet do porodky podívat každé pondělí od 15 hod, ale je lepší si předem zavolat. No a pak mě celkem příjemná slečna přepojila na značně nepříjemnou sestřičku 😲 De facto z našeho rozhovoru nevím absolutně nic. Chápu, že mají asi frmol, ale na druhou stranu, já chtěla jen základní info, kdy je nejlepší se přijet podívat... tedy má to cenu před 36tt? Nevyhodí mě?... po dnešku opravdu nevím....
Vlastně nemám ani strach z porodu jako takového jako z těch lidí kolem 😨 ... achjo, nejraději bych si porordila v klídku doma...
Tak doufám, že jsem vás moc nenakazila svoji depresivní náladou a všem vám přeji sluníčkový den 😀

petra.vavra
9. únor 2010

tapi- a kam chodíš k doktorovi?? z kralup do Nera je to coby kamenem, takže já bych se prostě odpoledne v pondělí vydala a pokud nebude akut porod, určitě nebude problém tě vzít na koukačku 😉 ...vím, že jsou maminky, které chodí až od 36tt a kterýkoliv den tam zajdou a když není frmol, ukážou jim co je potřeba. Asi si zrovna narazila na sestru, která prostě nemá den..... 😖

petka80
9. únor 2010

Tapillka - ahoj, to je mi líto, že máš takovou zkušenost. Já byla na prohlídce až v tom 36 tt, ale jak píše Petra, klidně tam zajeď už dřív, ať jsi klidná a můžeš si včas udělat obrázek, co a jak.

keminek
9. únor 2010

tapli, to si říkám taky, že bych si nejraději porodila doma 😀 Protože se jich taky bojím, chci mít klid a ne, aby mi tam furt někdo lezl a ještě aby u toho házel ksichty 😅

Jinak já myslím, že je fuk, v kterém týdnu se jdeš podívat do jakékoliv porodnice. Já už v jedné byla a to jsem byla asi ve 14. tt. Nejde o registraci nebo vyžizování formalit nebo o prohlídky. Jde jen o okouknutí, jestli tam chceš nebo ne.

konsa
9. únor 2010

Holky, hlásím se z dnešní kontroly. Kalivodová tam nebyla - jedna mamina mi říkala, že tam prý už nepracuje, tak nevím. Byl tam Dr. Muška - slovák. Nic moc sympaťák, ale docela se mi věnoval.

tapilka: jak píšou holky, klidně tam zajed dřív než 36tt, at máš představu co a jak. Podle mě je lepší zajet tam v pondělí na tu ofiko prohlídku. Ale ještě dopol. si tam radši zavolej, jestli jsou prohlídky a od kolika. Nás vzali třeba až od 16.00. Jinak ty prohlídky jsou super, řeknou ti pár věcí o porodu a ukážou celou porodnici a je tam i prostor se vyptat na co potřebuješ 🙂

petka80
9. únor 2010

keminku - promiň, možná to špatně chápu nebo holt jsem nějaká těhu přecitlivělá, ale už poněkolikátý od tebe čtu něco proti personálu v Neratovicích a že se jich předem bojíš, že budou házet ksichty, brát ti bez ptaní tvoje dítě, rodit budeš na chodbě atd. Já osobně jsem tam nic takovýho nezažila, naopak, pro mě byl porod v N. krásným zážitkem, takže mě tyhle řeči dost mrzí. Navíc bych řekla, že takovéto negativní naladění už předem není dobrým startem pro příjemný a pohodový porod a pro vztah s personálem už vůbec ne 😒

rintintyna
9. únor 2010

Ahoj Tapi, udělala bych to přesně jak píše Konsa 😉 bo nejlépe je určo zavolat si před výjezdem, jaká je aktuální situace. Taky si tam voláváme i když máme domluvenou schůzku, člověk nikdy neví. Jinak mě také mrzí, že jsi narazila na mrzutost, ale ono se věci přes telefon dost špatně řeší a navíc hormony pracují... taky bych mohla povídat 😉 Jinak moje velká kamarádka taky bydlela v Kralupech. Prvního chlapečka porodila ještě v Brně a i když se tam nesetkala s ničím negativním, tak pak druhý porod v Neratovicích si vyloženě užívala (a to byla nuceně na vícelůžkáči) a prý málem plakala, že už od tama musí domů, že byly všichni naprosto kouzelní 😉

rintintyna
9. únor 2010

Konsi to jsme se toho moc nedozvěděli, co ten Muška jenom zlatá říkal, jak to vypadá s Váma? hmmm 😕 😵

keminek
9. únor 2010

petko, přečti si to ještě jednou pozorněji 😉
Kdybys to přesto přehlédla, tak jsem na začátku řekla, že jsem slyšela nějaké 2 věty o novorozeneckém a zeptala se, jak to teda je a po odpovědích jsem i pozitivně reagovala. Já se na Neratovice tedy ptám, nepíšu své zkušenosti. Pokud jde o dojezd do porodnice co nejpozději, tak jde o zkušenost s mým prvním porodem někde jinde, což jsem také zmínila a poslední reakce byla na tapilku a jde v ní hlavně o přístup zdravotníků v porodnicích u nás v ČR obecně 😉 Vybírám po minulé zkušenosti přátelskou porodnici a Neratovice se dostaly do užšího výběru, ale tentokát už vím, co mě zajímá a proč, a tak se na to ptám cíleně.
Takže všechno v pohodě 😉

keminek
9. únor 2010

A pokud jde o 1. dobu na chodbě, tak to je reálná varianta v Neratovicích a zatím tak jediné větší mínus, které na nich vidím, ale to jsem taky psala, že nemají kapacitu na ten nápor a hledají improvizovaná řešení...

tapilka
9. únor 2010

Holky, mooooc děkuji. Nějak přesně tohle jsem potřebovala slyšet 😉 jste zlatíčka... jj, těhu hormony, to je věc. Tak každopádně bych tam předem volala. Určo tam zajedeme a uvidí se. Raději všechno řeším na místě a ne po tel, ale jak říkám, nerada bych byla vyhozena nerudnou sestrou, protože to už by mě pak asi už do žádné porodnice nedostali ani heverem 😀.

petka80
9. únor 2010

keminku - tak jo, o.k. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru