Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

keminek
15. čer 2010

díky za další pozitivní zprávy 😀 jako vždy.. dneska jsem tam volala a slečna na recepci opět velmi ochotná, taktéž jako vždy 😉

petka80
15. čer 2010

Ahoj!

Tak to je supr, že se Antynce vede dobře, snad už brzo půjdou domů.....

Keminku - návštěvy jsou fakt v poho, určitě klidně na pokoj, když jsem tam byla já, tak tam měli dokonce napsáno, že jsou od 14 do 20 hod 😕
Měla bys ses tam někdy v týdnu od 36+0 stavit na monitor a porodopis a pak už tam nemusíš až do porodu, pokud můžeš chodit na monitory ke svýmu dr.
A už ses teda rozhodla definitivně nebo máš ještě neco v záloze 😉 😀

Budku teda neznám. A nepletete si to holky s dr. Muškou? Ten je takovej nerozhodnej a ne moc příjemnej 😅

Miládku já miluju, měla jsem ji u 1. porodu 😵

petra.vavra
15. čer 2010

ahoj holky, tak my byli na neplánované návštěvě v Nera včera večer a Bůh mi seslal toho nejlepšího co mohl, byl tam Winter. Trošku jsem špinila, tak jsem raději jela. Mimi v pořádku, nacvičovalo právě boxing. Nechápu, že nemá co jiného v 22,00 na práci. Asi prasklá nějaká cévka kvůli rostoucí děloze. Byla tam PA co mi měřila tlak a teplotu a prostě paráda. Rodícím večer a v noci jsem celkem záviděla. Na Budku jsem slyšela chválu a Muška je s prominutím de.il. Ani na oddělení ho nemají rádi. 😉

antynka1
15. čer 2010

Ahojky, tak se konečně hlásím doma z porodnice 😉 A k těm doktorům, opravdu byla řeč o Muškovi - nikoli o Budkovi - s Budkou jsem byla spokojená - a dr. Muška? No comment.......... Přesně jak psala Peťa - i na oddělení jsem nechteně slyšela jednu debatu sestřiček o něm 😉
Peťo - tak hlavně, že jste v pořádku.
No jinak jsem z porodnice nadšená, je to blbý takhle říkat - ale starali se o mě jak o princeznu a povzbuovali mě, když už mi bylo fakt ouvej - jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Až se trochu aklimatizuji, tak když budete chtít vědět podrobnosti, tak napíšu 😉

petra.vavra
15. čer 2010

@antynka1 Ahooooj, tak to je nááádhera. Já když jsem tam včera byla, tak jsem si na tebe hned vzpomněla, ale myslím že v deset večer je na návštěvu trochu pozdě a měla jsem trochu jiné starosti, akorát jsem se musela v duchu smát. Jak mi tam bylo dobře. Prostě klid. Hlavně jsem byla v porodnici a bylo tam naprosté ticho. To bylo vskutku obdivuhodné.
Moc se těším na tvůj popis porodu, nemůžu se dočkat....koho jsi měla apod.... 🙂 JInak Vám oběma přeji hodně štěstí a pohody. 🙂

lucie.krajcarova
15. čer 2010

čauky Anty 🙂 holky, omlouvám se, že jsem spletla ta jména doktorů.. je to pro mě těžké, když osobně neznám ani jednoho 😀

keminek
16. čer 2010

luci, jasný 😀 a já bych to muškovi možná řekla, kdyby to na mě zkoušel, že ho všichni drbou, ať si to uvědomí 😀
petko díky 🙂 no já se zatím nejvíc kloním k neratkám, už jsem se objednala na tu prohlídku, ale koukám ještě na 2 další, abych prostě mohla jen zvednout telefon, zeptat se, jak kde maj plno a vyjet 😀 Abych pak nečučela, kam pojedu, kdyby byl stop stav.. 😝

antynka1
16. čer 2010

Ahojky,
tak píšu jak to u mě probíhalo.
Takže minulé úterý mi po té šílené bouřce praskla voda. Tak jsem vyrazily do Nerátek. Tam mi natočili monitor, PA mě vyšetřila a už jsem se šla ubytovat - měla jsem nadstandard - což bylo super. Řekli mi, že když do 12 hodin neporodím, tak mi nasadí ATB - celou středu bohužel nic, jenom šílené bolesti v podbřisku - i po 10 minutách. Ráno mi hned dali ty ATB. Takže monitory, ozvy - no prostě samá kontrola. Ve středu večer jsme se domluvily, že ve čtvrtek ráno začnou vyvolávat. Takže mi dr. Budka dal ráno tabletu a zase jsme čekli jeslti se to rozjede - no bohužel vůbec nic - akorát ty bolesti podbřišku už byli úplně šílený. Všichni se mi snažili ulevit a povzbudit mě - byli prostě super a patří jim za to velký dík. Byla už jsem vyřízená i psychicky, tak mi dr. Budka vysvětlil, že se nemá bát, že mimčo hlídají a ví co dělají. Ostatní mě hodně podporovali psychicky - a dodávali mi odvahu. Večer se tedy rozhodlo, že už nemá cenu to prodlužovat a v pátek mi udělají císaře- dali mi tedy něco na spaní a proti těm bolestem - to fungovalo 2 hodiny - no takže jsem už byla dost hotová. Je to divný, ale když jsem šla kolem sálů, kde nějaká mamina řvala při porodu bolestí, tak já už jí normálně záviděla.... No a v pátek po poledni na to vlítli - přede mou byla ještě jedna sekce. Operovala mě dr. Jarošová a dr. Budka - ze samotného zákroku vám toho moc neřeknu - byla jsem úplně mimo... Takže když mi řekli - máte holčičku, tak jsem ani moc nereagovala .... Za chvilku mi jí donesli ukázat. Pak jí dali na dětský box, kde už s ní byl celou dobu manža. Pak mě dovezli na pokoj, manža tam za mnou přišel a za chvilku dovezli i malou a hned mi jí dali přisát a už nám jí tam nechali - já ležela jak zdechlina - nesměla jsem se hýbat - takže s po celou dobu staral tatínek. Na noc jel domů, tak malá byla na novorozeneckém. Ráno mě přišli rozhýbat, přijel manža, dovezli nám malou a od té doby už byla celou dobu se mnou. Pak jsme trochu bojovali s kojením - museli mi jí dokrmovat - neměla jsem vůbec žádné mlíčko a malá šla pořád s váhou dolů....... No naštěstí jsme to zvládli i když to byli nervy, protože jak byla malá zesláblá a měla i slabou žloutenku, tak jsme do ní nemohli nacpat ani ten Nutrilon....... Teď už se cpe jak o závod 🙂
A jak už jsem psala, všichni (až na tu jednu vyjímku) byli super a byli velkou oporou. Takže jsem ráda, že jsem se rozhodla zrovna pro Nerátky a příště jdu rozhodně zase tam. Jeslti se budoucí rodičky chtějí na něco zeptat tak, můžete, dokud si to pamatuju 🙂

petka80
16. čer 2010

@antynka1 Anty, teda, to sis užila 😖 Ale hlavně že to dobře dopadlo 😵 Veliká gratulace ještě jednou!
A jsem ráda, že jsi byla v N. spokojená 🙂 Nadstandard je super, viď? 😉 Já byla táááák šťastná, že ho mám..........

lendam
16. čer 2010

Lukasek uz je take na svete, sekce v po, 3850g, 49cm. Uz se tesim domu.

antynka1
16. čer 2010

@lendam Gratuluji!!! Tak to jsme tam museli být spolu - mě pustili včera 😉 Ale neviděla jsem tě tam... A je to pěkný macík!

antynka1
16. čer 2010

@petka80 přesně - nadstandard byl super 🙂 Neměnila bych 😀

petka80
16. čer 2010

@lendam Veliká gratulace k Lukáškovi 🙂 A jinak všechno v poho? Těšíme se pak na popis porodu...... 😉

@antynka1 Tak to je bezva! A jaké vlastně byly míry? Trefil se Winter nebo ne?

antynka1
16. čer 2010

@petka80 Witer se vůbec netrefil, odhadoval 3800 g a malá měla 3180 g a 48 cm 😀 Ale jinak je WInter bezva.

@petra.vavra hele nedá mi to a musím ti to napsat - zahlídla jsem v porodce úplně úžasně charismatického a krásného doktora - tak jestli tohle nebyl Bílina, tak tedy nevím 😀 To musel být on. Akorát si neumím představit, jak se s takovýmhle sexy chlapem bavím o výtocích a podobně 😀 😀 😀

petra.vavra
16. čer 2010

@antynka1 no tak to byl určitě on 😀 😀 😀 , já s ním mluvím jen o tom, jak se nyní cítím 😀 😀
já jsem nikdy neměla žádný problém, takže jsem to s ním řešit nemusela, ale prostě když k němu přijdeš a už jenom když on pozdraví, tak je to, jak když kecáš s kámošem. Aspoň já to tak mám, naprosto mu důvěřuju a věřím, je to jediný doktor, o kterém toto řeknu. Po tom potratu mě úžasně podržel a zároveň mi nedal prostor pro to, abych se uzavřela a podívej, jak dobře to zatím vypadá...
Jinak Winter se většinou netefí 😀, ale jako doktor je výbornej. Když jsem ho v pondělí viděla mezi dveřma, tak jsem mu řekla, že mi ho poslalo samo nebe. Nejlepší UTZ-kař v Nera. Sednul si v klidu všechno probral a hlavně mi nedal ani jednou najevo, že ho v deset večer obtěžuju tím, že malinko špiním. Naprosto chápal, jak mi je a tak se mnou i jednal. Prostě paráda. 😉

petra.vavra
16. čer 2010

anty a moje dcera si s ním už tyká 😀 ...minule všem v čekárně pěkně řekla, že se jmenuje Tomášek a hned mezi dveřma ordinace, prej Čau.... 😀

lucie.krajcarova
16. čer 2010

Jéé Lenka má už taky miminko, gratulace!!!! a na Bílinu jsem moc zvědavá, fotku nemáte? 😉

keminek
16. čer 2010

antynko, moc gratuluju k miminku! Přeji vám hodně šťastných chvil 🙂 🙂 🙂 Ten tvůj popis je supr, přístup v Nera je fakt dobrý - hodně dobrý! 😉 😎

lendam
17. čer 2010

porod popisu z domova. Anty, nerozjela se mi laktace, jak dlouho jsi cekala ty? Poradite co delat? L

petka80
17. čer 2010

@lendam - hlavně klid, někomu se rozjede laktace později, klidně až po týdnu. Obzvlášť po císaři. Hlavní je pořád přikládat zhruba po těch 2 hodinách a ono se to nakonec rozjede, neboj. Když bude mít malej hlad, tak dokrmit stříkačkou UM, ale to přikládání nevzdávat 😉 Mně přikrmovali obě holky a pak jsem kojila normálně, takže to nic neznamená.

petka80
17. čer 2010

@antynka1
@petra.vavra
Tak proč ten Winter ty odhady dělá, když je úpně mimo 😅 Já už psala, že mně odhadovat 3400 a bylo to nakonec 4050 😕 😀
Ale jinak souhlas, sympaťák to je a moc mě tenkrát uklidnil, když jsem u něho byla v poradně a byla na nervy z přenášení 😔

antynka1
17. čer 2010

@lendam Já s tím měla stejný problém - takže radím hodně pij - tak minimálně 3 litry denně, pravidelně přikládej a řekni jim ať ti udělají kojící čajíček - mě ho dali celou konvici. Ale bacha - až se mlíčko spustí, tak ho hned vysaď - bylinkové čaje se ze začátku nemají a Kristýnka měla po tom zelené kakání. A hlavně, hlavní roli hraje psychika, takže buď v pohodě. A jestli ti budou Lukáška přikrmovat, tak se toho neboj, bude mít alespoň sílu na sání. A ono se to rozjede, uvidíš 🙂 Ale u tebe to bude asi pomalejší - u mě se mlíčko spustilo třetí den - ale je to tím, že se mi rozběhl spontánní porod (i když ne tak úplně 😠 )

keminek
17. čer 2010

@lendam někomu se rozjede až za 5 dní. Vím, že je to teď pro tebe velmi stresující, ale udělej všechno proto, abys byla co nejvíc v klidu. Největšího klidu dosáhneš, když ti to začne být naprosto jedno, ale to se mi to kecá..
Nicméně zkus to. Psychika je u kojení hodně moc důležitá. Když je nějaký problém s mlíčkem, tak stres ten problém spolehlivě a vcelku rychle podpoří. Naopak klid ten problém řeší. Je to tak, mám s rozjížděním kojení bohaté zkušenosti, dnes už bych se tím tak nenervovala.
Já to rozjela tak, že jsem zakoupila elektrickou odsávačku Medela (na rozjetí je praktičtější ta, která má dva odsávací nástavce, aby ti to šetřilo čas, já měla jen na jedno prso). Viz www.medela.cz
Protože normální běžné rady nezabíraly, zkusila jsem to intenzivněji. Nejprv jsem klasicky přikládala mimi častěji, pak jsem ho měla přicuclé pořád (bylo starší). Nějak jsem neviděla výsledek. Ale tohle je takové první řešení.

No a pak jsem kojila co hodinu a půl 1 - 2 dny. Po každém kojení odsála (v noci též). Je to náročné. Poté jsem intervaly prodloužila na 2-3 hod. a po každém kojení odsála. Stačí opět tak den. Poté jsem ob kojení vynechávala odsávačku. Pak jsem odsávala třeba jen 4x denně a snižovala to, až jsem ji mohla vysadit zcela. Ono musíš intervaly postupně natahovat a odsávačku vynechat. Nesmíš si myslet, že budeš odsávat do zblbnutí a mlíka odsaješ každým dnem víc a víc. Není to tak, protože s každým kojením a odsáváním to prso vyprázdníš na dno a na další kojení tam toho pak moc není. Přidává se stres a je to začarovaný kruh. Jakmile ale odsávačku vysadíš a prodloužíš intervaly, tak uvidíš, že jsi kojení nastartovala 😉 U tebe je to jiné, mimi je malé, laktaci rozjíždíš. Ale ten stimul z odsávačky je efektivní. Pokud by miminko nepilo z prsa nebo pilo krátce, dokrm POMALU stříkačkou (tvým MM, MM z banky, UM) a sama prsa stimuluj odsávačkou.

Mlíčko v porodnici se mi v pohodě rozjelo, krizi jsem měla až ve 3 m., ale takovou, že jsem z obou prsou odsála třeba 5 ml. A nešlo o spouštěcí reflex zablokovaný, ty prsa byly fakt 100% prázdný. Bylo to kvůli retencím a následnému mému stresu.

podívej se určitě na stránky www.kojeni.net do databáze otázek a odpovědí. A také se koukni do Techniky kojení na kojení s kojícím polštářem. Dej si mimi na polštář, pohodlně si ho naštěluj, uvolni se, uvolni si ramena. Bude ležet na boku a ty si ho můžeš posouvat na obě prsa. Dotkneš se jeho pusinky a až ji otevře hodně, tak ho dlaní zezadu za hlavičku na to prso namáčkneš. Ono obejme i dvorec a lépe se přisaje. Konkrétně jsou to obrázky s názvem fotbalová poloha a tanečník.
A tady video:

https://www.youtube.com/watch?v=Ox8ht-EVnQA


https://www.youtube.com/watch?v=WOQzEN_dcPc
keminek
17. čer 2010

jinak to intenzivní kojení s odsáváním je jen pro případ, že by nefungovaly tradiční rady nebo se ti to stále nezdálo ono.. 😉 Věř si, rozjede se to. Psychika dělá s kojením divy. Snaž se být v klidu a jak píšou holky, taky hodně pij.
A nejseš zdaleka jediná, takové problémy má během kojení většina žen a všechny mají stejné pocity.

ivana24
17. čer 2010

Ahoj, gratuluju k novým miminkům.....musím tu napsat na obhajobu mudr Wintera, mě se trefil úplně přesně, tipoval Báru na 3700g a fakt tolik měla, ať tady nemá chudák jen špatné odhady....Já jsem nevěděla, že je tak dobrý na UTZ.....byla jsem u něj jen na tom v 32tt i s Filípkem i s Barunkou a byl opravdu milý a důsledný 😵
Mudr. Bilina je jak pěkný chlap, tak hlavně milý a lidský, rodil mi SC Barunku a teda nemělo to chybu, ikdyž nešla vytáhnout a bylo slyšet, že toho má dost, tak tak mile povídá, no králíčku, tak pojď ven...obdivovala jsem ho, jak se ovládal 😉

lendam
17. čer 2010

diky vam vsem za podporu, vyzkousim vse. L

petra.vavra
18. čer 2010

@lendam - nechci ti radit, ale nedá mi to nereagovat ...
1) rozhodně bych nepoužívala odsávačku, nejen že ti to zničí prsa, ale rozhodně nevysaje to co má...vysávají jedno místo. Určitě je lepší masírovat prsa a zkoušet odstříkávat. nahřát je a zkoušet to. Krouživými pohyby. Rozhodně je dobré poradit se s laktační poradkyní. Věř, že opravdu dobrá laktačka ti nedoporučí odsávačku. Měla jsem vlastní poradkyni, takže píšu jen její slova. Ještě k tomu nahřívání. Chce to prso nahřát třeba utěrkou, ale na konec zase schladit, aby se nedělal zánět. Pokud budeš potřebovat, klidně napis. Jsem s ní v kontaktu pořád, takže není problém.
2) na rozjetí laktace doporučuju homeopatika, v každé lékárně ti je prodají a fungují 😉

lendam
18. čer 2010

Tak si me tu jeste nechali, homeopatika mam a beru. Maly spi 4 az 6 hodin v kuse a neni k probuzeni, tak prece jen zkousim stimulaci tou odsavackou. Dnes tu maji frcak , 2 sekce a dvojcata..

petra.vavra
18. čer 2010

@lendam Terka se taky nechtěla budit, tak mi řekli, at jí budím a rozbaluju jí, aby jí bylo chladno a ona se o to víc probere. Jak jí pak hřeješ ty, tak usíná, takže to nějak nakombinovat 🙂 . S odsávačkou je to samozřejmě tvoje věc, ale pro prsa, která nikdy nekojila to prostě dobrý není, když máš pak mlíko už ano.

keminek
18. čer 2010

@lendam mně v tomhle případě, kdy byl spavý, pomohl dokrm 20 mm, bylo to někdy 3. nebo 4. den. Sál jen pětičky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru