Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

kocicinka
10. dub 2009

Ted myslís co? Nejak jsem se ztratila. Akutního císare bych taky nechtela...

lucie.krajcarova
10. dub 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat maminek, jestli v nerátkách nechávají rodičkám těhu průkazky nebo si je berou?

lucie.krajcarova
10. dub 2009

Koči, na předchozí stránce jsi psala, že při vaší návštěvě tam byly 4 akutní sekce, fakt akutní a neplánované? Vím o spoustě mamin, co tam měly plánované císaře z určitého důvodu, tak se mi to nechce zdát...

kocicinka
11. dub 2009

Jo taaak 🙂 . Chtěli jsme se tam jet podívat, tak jsem to pondělí volala, zda se prohlídky skutečně konají a ta osoba, se kterou jsem mluvila mi řekla že to dnes nejde, že mají 4 akutní sekce a ve dvou nestíhají. Víc o tom nevím...

sluninka
11. dub 2009

luci...berou je všem..jedna mamina si jí chtěla nechat, a musela ji odevzdat,tak si ji aspoň okopírovala...

sluninka
18. dub 2009

Lucí...jé mooooc gratuluju k Martínkovi, teda to čučim,že už je venku, tak ať s ním máte jen samou radost 😵

lucie.krajcarova
18. dub 2009

ahoj ahoj, tak už vím, co to je akutní sekce - i když se spinálem 😀 v neděli to na mě nečekaně přišlo a ve čtvrtek už jsme jeli domů, huráá!

sluninka
18. dub 2009

😀 to byla rychlovka...a jak se vám daří? vše v pořádku? 😵
jak jsi byla spokojená s porodnicí? 😉

kocicinka
19. dub 2009

Taky gratuluji!

ivana24
21. dub 2009

Lucko, gratuluji 😉 Přeji hlavně pevné zdraví celé rodince. Tak jsem zvědavá na tvoje info....

lucie.krajcarova
21. dub 2009

Sluni, máme se fajn, v porodnici to bylo bezvadné, zvlášť všichni na sále a PA, zvlášť Jituška, ta o mně pečovala jako o vlastní 😉 , z dětských sester moc chválím Markétu Hronkovou. jídlo hrůza, ale jinak moje dojmy hodně pozitivní. a jak jsem byla dobře naladěná, tak jsem se i dobře hojila a Marťa přibýval na váze, takže jsme šli domů za něco málo víc než 72 hodin 🙂 skoro jako po porodu. Jinak mě operoval MUDr. Ptáček, fakt vtipnej, že jsem se chvílema neudržela, asistovala MUDr. Kalivodová, kterou jsem znala z vyšetření. malej se narodil ve 20,32, takže první noc jsem byla bez něj a čekala, až chytnu zase cit do nohou po spinálu 😒 to bylo děsné. druhý den jsem omdlela ve sprše... ale pak už se to lepšilo. snažila jsem se neležet, protože jizva nejvíc bolela, když jsem se zvedala z lehu do sedu... všechno dobře dopadlo. třetí den po operaci jsem byla sama na trojlůžáku a už jsem se docela nudila (to je značka toho, že mi bylo dobře 😀 )

sluninka
22. dub 2009

luci..m ytaky rodili po 21h a v noci mi malá chyběla, tak jsem s ní byla celou dobu na dětským..nemohla jsem spát, jedna mamina vedle mě chrápala a a tý druhý stráááášně pištělo mimčo 😀
taky jsem pak zůstala sama na 3lůž. takže nuda 😀

uyvona
23. dub 2009

Ahoj Lucí,
také se přidávám k ostatním a blahopřeji k narození chlapečka. Je moc hezký?
A na které pokoji jsi ležela? PA Jitku jsem měla po vystřídání noční směny. Je milá a tím i hodně známá, že je moc hodná. A porod OK? Jak dlouho Ti trval?

yvn

petronelie
23. dub 2009

Ahoj holky (aloha Ivuš 😀)

Luci, gratuluju k Martínkovi 🙂 a vítej do klubu maminek. A teď další paní na holení 😀 😀 😀
Jinak Míla Ptáček je fajné - znám a super 😀

petronelie
23. dub 2009

Jéééé, teď jsem na Martínka koukla...krásnej chlapeček. To ten náš opičák roste jako z vody, už s ním je sranda. Přeju Ti, ať je Martínek pohodové miminko, ten náš lumpík je zlatej...prostě pohodář, ikdyž jako o papání a pozornost si zařvat umí. Ale já věděla už předem, že miminka jen nespí a nepapají.

ivana24
23. dub 2009

Luci, jsem ráda, že jsi byla spokojená. Jídlo je děs souhlasím. Myslím, že jste spíš čekali holčičku, co? Ale Marťa je moc krásný, povedl se vám 🙂 🙂 🙂
Pet čus bus 😀 😀 😀
Uyvono: Luca taky rodila královsky 😀 😉
Jo a mudr Kalivodová mi taky asistovala, teda ne mě ale prim. Bilinovi 😀 😀 😀 a PA Jiťa byla superrrrr, ta mi tak mile řekla, že jdem na klystýr, že jsem se snad na něj i těšila 😉

sluninka
23. dub 2009

😕 teda já si ty jména vůbec nepamatuju 😀 akorát vim jak vypadali, ale to je asi málo,co? 😀 😅

lucie.krajcarova
23. dub 2009

tak holky, díky moc za gratulace a přáníčka. Yvono, byl to císař, i když s kontrakcema. pravidelně od 16,30 a malej se narodil v 20,32. a bylo to překvapení, chlapečka nám podle utz netipovali 😀 ale podle tvaru břicha jo! co říkáte těm dětským sestrám? jednu bych fakt přetrhla 😠 jednou v noci jsem za ní šla, aby dala malému příkrm, že ho kojím 1,5 hodiny (kdo ví, kolik jsem v té době měla mlíka), ona mu sice dala Bebu, ale nenapsali to do propouštěcích papírů... pediatr se hodně zlobil... a navíc si říkám, že to mohlo být bolení bříška!!! mohla nezkušené mamině lépe poradit!!!! byla to taková starší, docela nesympatická, nevím, obecně si chtělqa vždy pokecat, ale moc neporadila...

lucie.krajcarova
23. dub 2009

koukám, že asi žádná nová mamina nebude rodit v N., no škoda..

ivana24
23. dub 2009

Lucko,
nebyla taková kudrnatá tmavovlasá?

kocicinka
23. dub 2009

Luci: Já budu v Nera nejspíš rodit. Jedna z mých (zatím) nezodpovězených otázek se týká podpory kojení v Nera. Přijdou za vámi? Pomůžou? Vysvětlí? Dneska jsme kojení probírali na kurzu a mám z toho docela zamotanou hlavu, říkám si jak to zvládnu...
Lucko a ještě jeden dotaz... co ty kontrakce? Jak moc bolely? Bylo to jako silné menstruační bolesti, nebo by se daly popsat nějak jinak? Jako bolest spíš ostrá, tupá, řezavá....? Díky 😅

ivana24
26. dub 2009

Koci..........mě v Nera učili přikládat mimčo a pak kontrolovali, zda to dělám dobře. Teda u prvního. U druhého jsem mimi přiložila sama, ona hned sála, tak jsem jejich pomoc nepotřebovala 😉
Kontrakce cítí každá ženská jinak, já je měla jak trochu větší bolesti při menstruaci (dál jsme nedošli, měla jsem taky akutního císaře)

kocicinka
26. dub 2009

Díky... Nevíte taky někdo, jak je to v Nerat. s odnášním miminek po porodu? Jestli je ošetří na tom boxu, co je naproti vám a potom dají zpět k mamince, nebo odnesou do inkubátoru na prohřátí?

lucie.krajcarova
26. dub 2009

Sluninko, jestli myslíš PA Jíťu, tak ne, tmavé vlasy jo, ale rovné v culíku. o kudrnaté nevím...

Koči, hned ti to povím: každý den za mnou přišla nějaká sestřička a ptala se, jak jde kojení, když to moc nešlo, tak poradila s vázáním do plíny, přinesla kojící klobouček (používáme doteď), poradila s polohou. po císaři jsem kojila vsedě, po porodu většinou kojí vleže. jinak ti miminko hned nechají, po císaři jsem ho měla k dispozici už hodinu potom co se narodil, ale jelikož to bylo v noci, tak jsem si ho nechala odvézt, když jsem se nemohla hýbat po spinálu. Jinak běžně děti nechávájí s maminkami, ale až po všech vyšetřeních. jak jsem viděla, v inkubátoru na chvíli skončily vdšechny děti, ale ne na dlouho. jak říkám, chlapečka jsem měla do hodiny u sebe a do té doby s ním byl tatínek.

kocicinka
26. dub 2009

Luci děkuju moc. Já právě nechci, aby mi ho někam nosili, chci aby ho ošetřili, přičemž bych na něj ráda po celou dobu viděla a pak šupky ke mě. Nechápu, proč dávají zdravé děti do inkubátoru...Kamarádce taky malou odnesli a dost těžce to nesla( malá měla přitom OK teplotu). Ach jo.

lucie.krajcarova
26. dub 2009

Koči, když jsem neměla spontánní porod, tak nevím, jak to běží u něj. ale garantuju ti, že po tom inkubátoru ti dítě odvážet nebudou, určitě tě s ním nechají na sále a pak na pokoji už to bude jen a jen na tobě. Je fakt, že tam do inkubátoru dávají asi všechny děti. ty se zatím ještě rozhoduješ, kde budeš rodit?

kocicinka
27. dub 2009

No, já jsem rozhodnutá pro Neratovice a jako druhou, "záložní" mám Hořovice. Ale kdyby to mělo být tak jak říkáš, že do inkubátoru putují všechny děti, tak v Neratovicích asi rodit nebudu chtít. Nevím, jak je to jinde, ale třeba v těch Hořovicích prý dávají děti do inkbátoru jen když fakt mají problém s teplotou, tak mi to řekla paní na porod. sále, když jsem tam volala. Kdežto jaká je praxe v tomto ohledu v Neratovicích mi ještě nikdo z tamního personálu neřekl.

olioli
28. dub 2009

Ahoj kocicko, my už sice máme od (velmi spokojeného) pobytu v Neratovicích téměř 6 měsíců 🙂 aleco se týče inkubátoru, malou tam nedali a z maminek, se kterýma jsem tam byla tak téměř také nikdo. Dokonce byl vyhlášen stop stav a inkubátor byl prázdný.. To je má zkušenost s tímtó.. Jistě Ti ale rádi přímo odpoví, když tam zavolkš nebo ještě lépe, když se tam zajedeš podívat, tuším každé pondělí odpoledne...

uyvona
28. dub 2009

Holky, mě malého do inkubátoru dali, ale mám obavy, že tam dávají skoro každé mimčo, já byla po císaři. A mimča do inkubátoru dávají na vyrovnání teploty. Jinak po porodu dávají mimčo k matce. Má kolegyně rodila o měsíc dřív, tedy v září r.2008 a po umytí malou ji hned dali k prsu na sále. Po císaři mi dali malého po 5ti hodinách, až když viděli, že jsem schopná po narkoze být v poho. Měla jsem celkovou narkozu na mou žádost.

Kocicinka: Jinak co se týče kontrakcí, nevím,u mě to s bolestí přirovnávající k menzesu nemělo co společného. Mimčo tlačí na kostrč a to není nic příjemného a dost to bolelo. Je mi líto, že to říkám takto na férovku, ale zatím mi to tak potvrdila každá, i má matka. Ale v tu dobu jsem bolest nevnímala, hlavně jsem vnímala dítě, tzn. jestli má dobré ozvy na monitoru atd. Já měla silné kontrakce a bolestivé asi 8h, ale to uteče jako voda. Ani já bych na sále neřekla, že se bude tak brzy rozednívat. Šla jsem po 22h a odjela po 8h ranní. Ta bolest je vedlejší a hlavně k porodu bolest patří, a až budeš po porodu, tak zjistíš, že to byla ta najkrásnější bolest na světě. A mimčo za výdrž rozhodně stojí. Né nadarmo se říká, že žena vydrží víc, jak zvíře.
Myslím si, že bolest zubů je daleko horší, nežli porod, tak to vnímám já. U porodu víš, že Ti bolest ustane, ale u zubu nikdy nevíš, to může trvat několik dní (hlavně u lidí, co se bojí zubaře)
Takže pokud možno, porodu se nebát, já se také nebála a těšila se na něj, věděla jsem, že nechci EPI, a že si to chci prožít tak, jak mi bylo dáno. Vydržela jsem, jako osatní ženy a hlavně že je mimčo v poho.

Teď řeknu něco morbidního, ale pravdivého, nežli jsem jela do porodnice, taxem řekla, že kdyby se se mnou něco stalo, tak hlavně aby o dítě bylo postaráno, a že já jsem v tu chvíli pase. A takhle myslíš i u porodu, Ty jsi pase, dítě je prvořadé. Jediného, čeho jsem se u porodu bála byla možnost, že by použili lékaři kleště nebo vakupumtu. Naštěstí díky mohutnosti tělíčka mého malého, se tak nestalo a malej zůstal v bříšku a čekla až mu bříško lékař otevře 🙂)

Takže hodně štěstí a žádné strachy. Zvládli jsme to my, zvládnou to další.

lucza
5. kvě 2009

Petronelie: jak si psala o tom že když se chce tak to jde jen to neco stojí, to je tvůj odhad nebo to víš na jisto..?

Sluninka: No vzhledem k mé postavě 150 se trošku děsím většího děcka, mam hubenoučkou malou postavičku a vzhledem k tomu že přítel má necelý metr devadesát tak se trošku obávám že by to šlo ztuha..proto bych dala přednost plánovanému císařskému řezu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru