Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

rintintyna
24. únor 2010

ahoj kočky 😵 misha hl, já ale přeci nikomu žádné kurzy nenutím, jenom jsem psala naši zkušenost 😉 Petka 80 jj už se Ti to také blíží 😵 no já včera rekapitulovala před manželem, co nás teď vše čeká, že příští čtvrtek bychom měli jít opět k dr Winterovi na kontrolu té velikosti miminka a průtoků a on se zhrozil, bo na to úplně zapomněl a má ten den nějaké důležité školení 😠

misha_hl
24. únor 2010

Dodatečně Ahoj všem :D Já neříkám, že někomu něco nutíš... Já bych chtěla, ale jaksi nejni hlídání...

rintintyna
24. únor 2010

jo aha, já to asi nějak špatně pochopila, omlouvám se, jsem dnes nějaká vztahovačná, bo ráno jsem měla na košili u jednoho prsu pár kapek mleziva s příměsí krve, což se může stát, jak jsem vyčetla, ale jsem z toho rozvrkočená, navíc ráno SMS z manželova domova, že jim umřel pejsek, tak to je zase dopo na pikaču 😒 No kromě toho kurzu jsem si zakoupila knihu Hovory s porodní bábou od Jany Doležalové. Jsou to vlastně rozhovory s Ivanou a kniha obsahuje spoustu informací, které nám pak Ivana předávala na kurzu. Popřípadě mě napadá, pokud nemáš hlídání, tak Ivana poskytuje i individuální poradnu a tam by určitě nevadilo, když příjdeš i s klukama 😉 Jinak vše se odehrává pod střechou A-centra, Praha-Karlín, webovky jsou tuším www.materství.cz nebo tak nějak, teď nevím přesně, ul. Vítkova 😉

misha_hl
24. únor 2010

rintin to je v pohodě. To co jsi psala se kldině stát může. Průšvih je když by bylo mlezivo zelené nebo nějak zapáchalo... Mrknu na tu knížku. Se dozvím třeba něco nového...Pejska je mi líto. Když se to kazí tak pořádně :(

rintintyna
24. únor 2010

misha díky, ale je pravda, že už delší dobu ochrnoval na zadní nožky a měl dost léta, takže je mu teď určitě lépe 😉 Nevím, z jakého konce či okolí Prahy jsi. Knihu bych Ti klidně mohla i zapůjčit, ať nemusíš kupovat, no ono vlastně ty knihy půjčují i v tom Áčku

lucie.krajcarova
24. únor 2010

Nevíte, jestli v porodnici dělá ještě PA JItka? nevidím tam její jméno..

rintintyna
24. únor 2010

Luci, tak to fakt netuším, zatím jsem o nikom takovém neslyšela, můžu se zkusit zeptat Věrky 😉

lucie.krajcarova
24. únor 2010

Rinti, to budu ráda, ta mě provázela císařem. znám i Miládku, ta mě zase učila kojit 😅

petka80
24. únor 2010

misho - no, http://www.almeda.cz/, jsou nový, ne? Ještě nedávno podle mě měli jiný. A je tam právě i ta nová primářka uvedená, to to taky dřív neměli aktuální.

rinti - ta knížka je super 😵 Ale to už jsem ti myslím psala 🙂
No blíží se to děsně, mně to pořád nějak nedochází, mám asi 5 a půl týdne do termínu 😅

misha_hl
24. únor 2010

Petko já ta má pořád ještě promáře Bílinu :(

misha_hl
24. únor 2010

Tak už vím proč, dělá to ten můj prohlížeč

petka80
24. únor 2010

misho 😕 😀 Už to vidíš správně?

rintintyna
24. únor 2010

ok luci poptám se, snad nezapomenu, Věrka nás seznámila ještě s PA Evičkou, tak je úplně mlaďoučká a rodila by nás, kdybychom to nestihli do 24.2. bo tam pak pár dní nebude ani Věrka, ani Miladka 😨 jj Peti, fakt to valí, my už smontovali postýlku a o víkendu, bych jí chtěla už dát na místo, což znamená trochu přestěhovat pár drobného nábytku a už vych ji chtěla i nazdobit 😵 Jinak včera jsem byla na té kraniosakrální terapii, zatím z toho mám neutrální pocity, respektive bylo to velice příjemné, bo se jednalo o opravdu jemné dotyky v oblasti páteře, kyčlí, ramenou a hlavy. Byla jsem tedy upozorněna, že následující 3 dny se mohu cítit, jako by mě paní mlátila klackem a je pravda, že už večer po tom, jsem docela cítila bederku, ale dnes celkem v poho.

petka80
24. únor 2010

Holky, asi hlavně rinti - měla bych dotaz ohledně tý první poradny ve 36 tt. Co všechno se tam dělá? Monitor, porodopis.... a ještě něco? Já už si to vůbec nepamatuju, jak to bylo v 1. těhu, ale právě si říkám, že u toho snad ani nebyl doktor, je to možný? A že by mě někdo vyšetřoval vnitřně, to už si vůbec nevzpomínám...... 😕
Díky a dobrou 🙂

petra.vavra
24. únor 2010

holky...dělá v Neratovicích ještě Bilina???? Jsem docela zděšená z těch nových stránek Almedy ☹

petra.vavra
24. únor 2010

tak už nic....jsem jen nějaká zmatená, koukala jsem na oddělení a ne na ambulance... stejně je strašné, jak se to tam změnilo za poslední dobu.. 😲

petka80
25. únor 2010

Peti, no nevím, třeba můj gynekolog v N. taky externě pracuje (dr. Kačer), ještě před měsícem jsem se ho ptala a pořád prý tam je, ale uvedenej tam taky nikde není 😕
Jo, teď taky koukám, že Bílina tam je.......

konsa
25. únor 2010

Ahoj holky, tak se hlásím po týdnu konečně zpět z porodnice 🙂 Bylo to náročný, ale stálo to zato!
Ve středu večer jsem nastoupila. Přijímal mě Dr. Muška (jediný doktor, který mě teda v Nera vůbec nesedl – a nejen mě!).Je hodně zmatený a nervní – teda nechtěla bych, aby mě rodil......Ten večer ještě nic nepodnikali. Kontrakce chodily pořád stejně (tak po půl hodině, hodině), ale byla jsem otevřená stále jen na 1,5 (to už sem byla 4 týdny). Ráno zavedli první tabletu na otvírání (to už měl naštěstí službu Dr. Budka a ta mladá doktorka). Po ní přišly silnější bolesti břicha, bolesti zad atd. Nicméně stále jsem se neotvírala. Večer zavedli další, v pátek ráno a pátek večer další....Stále nic☹ Byla jsem už úplně hotová a vyčerpaná z bolestí po tabletách, občasných kontrakcí a ze 3 probdělých nocí v bolestech. Večer jsem trochu zkolabovala, že mi museli dát infuzi na „oživení“. Ráno jsem měla „slíbeno, že se začne vyvolávat natvrdo!! Nicméně ráno o vizite přišel Dr. Budka s tím, že si to rozmyslel, že mi dají ten den volno a nic dělat nebudou. At zavolám manžovi a jdeme někam ven, na oběd atd. Já absolutně ožila🙂 Byl to absolutně balzám a já byla šťastá, že se odreaguju. Domluvili jsme se s manžou, že přijede kolem 11té. Jenže já najednou začla cítil hodně křížové bolesti, které se stupňovali. Když přijel manža šla jsem ještě na vyšetření a ejhle – začla jsem se otvírat a na monitoru už byly pěkný kopečky. Oběd jsme už nestihli 😉

konsa
25. únor 2010

Ve 12.15 jsem šla na přípravu. Pak jsem chvíli hekala na pokoji. Ve 13.30 prdli vodu. To už jsem byla na sále a kontrakce byli fakt intenzivní. Jediný problém byl, že jsem musela být celou dobu napojená na monitoru! Malá měla totiž v kontrakcích špatné ozvy☹ nicméně jsem se různě polohovala na křesle, klečela, dřepěla, manža mě otíral studenou žinkou a masíroval. PA Eva obětavě přidržovala monitor, abych se mohla co nejvíc hýbat. Řvala jsem jak tur, ale pomáhalo mi to 😉 Pak mě PA pustila na chvíli do sprchy. Tam teda nic moc úleva. Naopak – úplně mě to dostalo, že jsem sotva došla zpátky a už si jen lehla na bok. Přišel Dr.Budka. Byla jsem už pěkně otevřená, nicméně kontrakce prý nebyli pravidelné, aby vypudili malou. Tak mi píchli oxytocin. Přišla první kontrakce po oxi– šííílená bolest. Začla jsem ale cítil hrozný nutkání na tlačení. Řekla jsem manžovi at dojde pro PA, že musím tlačit. Ta tomu nechtěla věřit, když přišla – už byla vidět hlavička 🙂 No a pak na další 2 zatlačení byla Terezka venku🙂 To bylo v 15.58 (ve finále tedy krásný a rychlý porod). Celé to odrodila sama úžasná PA Eva Kovaříková. Dr. Přišel až na porod placenty. Malou mi hned položili na břicho. Pupečník museli bohužel střihnout hned (měla ho omotaný kolem patičky), tak jsme se domluvili aspon na darování pupeč. krve. Bohužel se nechtěla odloučit placenta, takže mě museli dát narkozu a sahnout pro ní. Předtím se ale 1,5 hodiny snažili aby se odloučila přirozeně -PA mi dávala čuchat nějaké bylinky, přikládali mi malou k prsu, atd. Fakt musím poděkovat za trpělivost. Celou tu dobu čekání jsme si povídali s Dr. Budkou a PA Evou (byla fakt sranda).
Celkově teda pěju jen chválu na Neratky. Jsou tam všichni neuvěřitelně milý a ochotní. Dětské sestřičky a doktoři se fakt obětavě starají o děti, radí, ukazují jak kojit, přebalovat. PA a asistenky jsou všechny taky moc milé a ochotné. Nemůžu si vynachválit přístup PA Evy, která byla fakt úžasná, splnila všechna moje přání a neuvěřitelně mi v bolestech pomáhala. No a taky chválím Dr. Budku za jeho přístup (nejen, že vše vysvětlí a prodiskutuje,než něco uděla, ale jsem přesvědčená, že jeho rozhodnutí pustit mě v tu sobotu ven na oběd s manželem mě psychicky vyklidnilo tak, že jsem mohla nakonec porodit krásně a přirozeně.
Jsem fakt šťastná, že jsem mohla rodit v Neratovicích.

Omlouvám se za ukrutně dlouhý příspěvek, ale měla jsem potřebu vylíčit, jak skvěle se v Nera rodí 😉

petka80
25. únor 2010

Konsa - veliká gratulace 😵 a moc díky za popis porodu, to je paráda, že jsi byla spokojená a všechno proběhlo takhle pozitivně. I když teda užila sis taky dost 😒
No, hned mám lepší náladu a těším se do Nerátek 🙂

petra.vavra
25. únor 2010

Konsa super 🙂))))

antynka1
25. únor 2010

Konsa - paráda 🙂

petra.vavra
25. únor 2010

holky já jsem našla, že ryntitina porodila 25.2. v 37tt, tak předpokládám, že jde o tu naší... 😲

antynka1
25. únor 2010

Tak super, RInti moc a moc gratuluji 🙂

antynka1
25. únor 2010

Tak jsem to taky našla, tak Rinti také braly placentu pod narkozou.

misha_hl
25. únor 2010

Tak to jí to vyšetření asi nedopadlo... Gratuluju Rinti...

Konso jak dlouho jsi byla pod narkozou?

hest
25. únor 2010

Tak jsme dneska vyrazili na proochajdu, s kočárkem jsem vzala i psindy, jsme naťapali 7km-) psi odpadli, malej sal jak savec z prsu a pak jeste vyzunkl stodvacitku nutrilonu a opadl..no ja mamm taky vcelku dost-)

hest
25. únor 2010

smarja jak sem sla cist prispevek od konsy, tak mi to huplo sem, pardon za prispevek mimo misu, Konso gratulace, melas to teda husty, ale zmakla jsi to, jsem rada, ze tak jako me, se ti tam libilo a byli na tebe hodni-) ja bych priste sla zase jen tam-)

konsa
26. únor 2010

misho: pod narkozou jsem byla prý chvíli - snad 15 min ( a to říkali, že měli problém mě vzbudit, takže standardně je to asi kratší)

hest: dík 🙂 holky ti určitě odpustí, žes to napsala sem 😉

gratulace Rinti 🙂 To jsme se v Nera skoro možná mohly potkat....

lucie.krajcarova
26. únor 2010

Konsa, to je úžasné, napsala jsi to moc hezky! a jsem ráda, že PA Eva je dobrá, asije za Jitku, takže super náhrada. A Tereza je nádherná!!!!!!!!!!!!!§
Ta Rintintina mě teda dostala, opravdu to asi přišlo dřív!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru