Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

verbalinka
9. říj 2011

@bbn díky za info 😉 Takže jediná změna je ta nemožnost otce u porodu. Ale jinak to vypadá stále super 🙂 To mám radost. Uvidím, jak na tom budu a případně si zase dám Nerátky na druhé místo 🙂

petra.vavra
9. říj 2011

@rebelie ono to neni tak jednoduché, ale i tak se to dá pochopit... 😉
@verbalinka v Nera ti miminko urcite nikdo nevezme, jak jsem psla, tak saly jsou vedle sebe, takze kdyz se miminko narodi, behem dalsich 10 vterin ho muze mit tatinek u sebe a cokoliv dalsiho muze byt v podstate v rytmu bezneho porodu, urcite ti vyjdou vstric, kdyz budes chtit. Domluvit se da temer na vsem 😉.

antynka1
9. říj 2011

No není pravda, že ti mimi po císaři hned dají - mě po císaři malou ukázali -ale ne hned, na chvilku jí někam odnesli a donesli mi jí zabalenou, ukázali mi jí, pak jí dali na vyhřátí do inkubátoru - to dávají každé miminko a hned jak mě zalátali a dali na pokoj, tak mi jí hned dovezli a teprve dali. Ale na tom operačním sále ne. Možná kdybych si to nějak domluvila, tak by to šlo, ale upřímně řečeno jsem byla tak oblbnutá a mimo, že bych z toho stejně prd měla.....

antynka1
9. říj 2011

A ještě jeden poznatek - já jsem nakonec ráda, že manža u toho císaře nebyl - protože já ten spinál snášela dost divně - připadala jsem si úplně mimo - jako kdybych se vznášela sama nad sebou - no prostě strašně divný pocit - takže bych tam manžu ani nevnímala - tedy spíše bych se necítila dobře.... Ale tohle je individuální - každá reagujeme jinak. Já byla mimo realitu a vše sledovala jak ve filmu, jako když se mě to netýká.....

alushka
10. říj 2011

tak ja se taky pridavam do diskuze🙂 Rodila jsme v Nera prirozene a dost rychle, takze asi budu rychle rodit i po druhe (sna stihnu z Prahy do Nera dojet🙂, ale kdybych musela po druhe cisarem, tak by mi nevadilo, ze u toho manza nemuze byt, on by tam stejne nechtel byt, nesnasi pohled na krev a prece jen je to operace, tak by byl rad, ze muze na tech 10-15 min, co to trva, byt na chodbe🙂) A stejne mi prijde, ze nejdulezitejsi je, aby byl manzel se mnou tu prvni dobu porodni a pak po porodu, te vlastni porod jsem stejne byla "mimo" bolesti, ze jsem ho tam stejne moc nevnimala🙂
Ale to mame kazda trochu jinak a podle mne je to i tim, ze budu druhorodicka, po prve bylo taky dulezite, aby tam se mnou manza byl 😉

petra.vavra
10. říj 2011

@antynka1 je to pravda, Lucka s nima byla tak domluvená a to co má normálně po porodu dělat maminka, dělal tatínkek. Dostal ho na své nahé tělo, tak jak byl, od krve jen s ošetřeným pupečníkem. Znám se s Luckou osobně, takže vím jak to probíhalo 😉 . Musí se to jen domluvit a pak to tak i proběhne. Všechny děti do inkubátoru nedávají, pokud není potřeba. Je to spíše tak, že ti tatínkové by si s tím maličkým nějak nevěděli rady nebo nechtějí připravit maminu o to první pochování, tak s tí otálejí a pak je miminko dočasně dáno na ohřátí. 😉

antynka1
10. říj 2011

@petra.vavra jo tomu věřím, že domluvit se to dá - však jsem to také psala, že jsem si nic nedomlouvala a že si myslím, že kdybych si to domluvila, tak malou tatínkovi dají hned. Ale měla jsem to napsané v porodním plánu - ale to nikdo neřešil... V tu chvíli jsme to prostě neřešili, tak to bylo jak to bylo 😉 já to že to není pravda - to jsme si asi nerozuměli - já to myslela tak, že mimi nedají mamince - to podle mě není ani technicky možný...

petra.vavra
10. říj 2011

@antynka1 🙂

lendam
16. říj 2011

@antynka1 Já to měla s Lukáškem úplně stejné, ukázali mi ho zabaleného, pak mě začali látat a on mezitím byl v inkubátoru na ohřátí a po převozu na pokoj mi ho šoupli pod paži. Považuji to pro mě za úplně dostatečné a jistě to nepoznamenalo náš současný vztah 🙂

konsa
19. říj 2011

Ahoj holky, rodil jste někdo v Nera KP PŘIROZENĚ? Nevíte, jak se tam staví k těmhle porodům? Je tam nějaký doktor, který to umí?
Prcek má sice ještě dost času na otočení, nicméně pokud by se neotočilo, tak bych to i tak ráda zkusila přirozeně. Jen nevím, zda to v Nera někdo rodí. Příští týden mám schůzku s PA, tak se jí schválně zeptám - právě totiž přemýšlm, jestli má cenu si jí platit, kdybych pak musela jet kvůli KP jinam.....

maximka33
19. říj 2011

@konsa za mě tam KP nerodili, měla jsem plánovaného císaře...

konsa
20. říj 2011

@maximka33 takže tě na císaře poslali automaticky, nebo jste to nějak řešili?

petra.vavra
20. říj 2011

@konsa Viktorka byla KP do 31tt a bavili jsme se o tom s doktorem a ten mi rovnou řekl, že pokud zůstane KP, tak automaticky CS, že mě KP rodit nenechá...

konsa
21. říj 2011

@petra.vavra Peti, a s kterým doktorem? (s někým v NERA?) Řekl ti důvody proč by tě KP rodit nenechal?

maximka33
21. říj 2011

@konsa jj rovnou jsme se bavili o císaři, jinak bych snad musela do jiné porodnice. moje gynekoložka říkala, že porod by doporučila u druhého a dalšího dítěte, což nebyl můj případ.

petra.vavra
21. říj 2011

@konsa s Bilinou...já jsem mu říkala, že jsem přemýšlela i o porodu KP a on mi řekl, že nepřichází v úvahu, že by to nerodil a že mi to nedoporučuje. Z mého hlediska je to asi o tom, že je jednodušší udělat CS, než něco pos.... při KP. Na druhou stranu mám kamaráda, který je gynekolog porodník a ten mi řekl, že KP je druhá nejpřirozenější poloha plodu k porodu a pokud nejsou jiné problémy a dítě nemá 4 kg a více, není důvod tak nerodit....je to asi spíš o celkové připravenosti i rodičky takhle rodit a pak na zkušenosti doktora ;)

konsa
22. říj 2011

@petra.vavra to mě teda Neratky v tomhle postoji docela zklamaly! Mno, uvidím, co mi na to řekne v pondělí PA. Trochu jsem doufala, že v Nera budou i v případě KP spíš doporučovat přirozený porod 😒
Ráda bych rodila tam, ale na císaře dobrovolně nejdu! Já si právě o KP toho dost zjištovala a rozhodně to není hned indikace k císaři (pokud není nějaký jiný problém - třeba váha dítete....). I když právě bohužel dneska většina porodníků KP rodit nechce, takže posílají ženský na císaře úplně zbytečně..... 😠

@maximka33 tak to mě mrzí, že tě hned hnali na císaře. Ono ani u prvorodiček KP nemusí být problém.....Jak jsem psala výše - snad nebudu muset jít kvůli tomu jinam. Nebo hlavně, snad dostane mimís rozum a otočí se 🙂

rebelie
22. říj 2011

Holky, neděste mě, na posledním utz bylo mimčo KP a já doufala, že v Nerátkách by mi to dovolili aspon zkusit přirozeně... Budu se taky muset zeptat PA a začít mimču důrazně domlouvat, aby se přetočilo...

petra.vavra
22. říj 2011

@konsa tak treba se tam s nekym domluvis, ale asi to bude muset byt na 100%, aby az to na tebe prijde, si nedopadla jako ja....

konsa
23. říj 2011

@rebelie se schválně zeptej, třeba se dozvíš víc než v pondělí já 😉 Dám v pondělí vědět, co mi řekla Pavla a taky jdeme rovnou na prohlídku porodnice, tak se můžu zeptat i PA, co nás bude provádět....

@petra.vavra jojo, uvidím, třeba se s někým domluvím....

rydal
23. říj 2011

Chci se zeptat na domlouvani si doktora-porodnika. Jak to funguje (je podepsana nejaka smouva, domluvene podminky, kdy musi prijet atd..+ kolik to stoji (predpokladam, ze to neni zadarmo..)?

@petra.vavra cetla jsem Tvuj popis druheho porodu - teda na zacatku to musel byt stres, kdyz zadny Dr. nechtel dorazit..ale nakonec nadherny zazitek - gratuluju!!

petra.vavra
23. říj 2011

@rydal máš IP 😉
@konsa dej pak vědět, moc mě to zajímá 😉 ...

já sem holky budu muset přestat chodit, nebo si snad pořídím ještě jedno 😀

rebelie
23. říj 2011

@konsa My už na prohlídce porodnice byli, ale zítra jdeme na kurz a ve středu máme schůzku s Miladou Barešovou, tak se poptám... (ale popravdě hlavně doufám, že si mimi dá ještě říct a KP se nás nebude týkat).

konsa
24. říj 2011

@rydal proč si chceš domlouvat doktora? Pokud nenastane nějaká komplikace, tak stejně celý porod vede porodní asistentka, dělá ti podporu, komunikuje s tebou a víceméně tě odrodí (třeba u terezky mi doktor přišel až na porod placenty). Takže spíš doporučuji objednat si PA - k jejich službám patří nejen schůzky před porodem, kde se probírají tvoje přání, vedení porodu, ale také konzultace po porodu, pomoc s kojením a s péčí o mimi. Stojí to většinou, co vím kolem 6 tis. a opravdu se to za ty peníze vyplatí.
Podle mě domluvit si doktora jsou vyhozené peníze (pokud už ted nevíš, že budou nějaké komplikace - třeba porod KP, jak tu ted řešíme 😉 )

rebelie
24. říj 2011

@rydal Souhlas s konsa, já bych taky spíš šla do smluvení si PA (hlavně i kvůli té pomoci po porodu, myslím, že lékař by Tě "jen" odrodil, zatímco PA se s Tebou schází před porodem, po porodu vás přijde zkontrolovat a pomůže třeba i s kojením a pak jí ještě rok můžeš kdykoliv zavolat o radu).

petra.vavra
24. říj 2011

@rebelie
@konsa
tak to jste mě pobavily...včera jsem to samé psala @rydal do IP s těma PA 😀 ...po mé zklušenosti bych se na MUDr taky vyprdla...zbytečné peníze, a že nemalé.... 😝

konsa
24. říj 2011

Ahoj holky, nesu zprávy o KP - bohužel špatné 😒 Opravdu tam prý nikdo KP rodit nebude (automaticky císař). Takže se pomalu začínám poohlížím po jiné variantě, kde by mě kdo v nejhorším odrodil. Neporadíte?

Jinak jsem nadšená ze schůzky s PA - je opravdu úžasná a tak doufám, že mímo se umoudří a otočí, abych mohla rodit v Nera.

Jo a vlastní PA doporučuji i z důvodu, že se od 36tt nechodí dolů do poradny, ale nahoru do porodnice přímo k PA, která natočí monitor a prokonzultuje vše hned s Dr., takže prý maximální doba strávená tam je hodina. Když si vzpomenu, že jsem tam v minulém těhu několikrát strávila celý den, tak jsem z téhle možnosti nadšená. A taky mě prý přijmou i když bude stopstav, takže další velké plus 🙂

rebelie
24. říj 2011

@konsa No, to jsi mě tedy nepotěšila. Celkově mám dnes nějak moc špatných zpráv o Nera... prý jsou teď nějaký divný a třeba dost pruděj s ambulantním porodem... a já si je vybrala jako k přirozeným porodům vstřícnou nemocnici, kde není problém se domluvit... Mám teď od dvou lidí dobré reference na Mělník, tak o tom celkem začínám uvažovat, ale jak to tam maj s KP nevím... Kamarádka říkala, že nejvíc zkušeností s vaginálním porodem KP maj snad na Vinohradech, nebo U Apolináře (teď si nejsem jistá, která z těhlech dvou porodnic to byla). Každopádně já doufám, že náš prďola se ještě otočí...

anicka164
24. říj 2011

@konsa Ahoj, taky trochu uvažuju nad Neratovicema, ale ještě nejsem napevno rozhodnutá. Docela mě zaujalo, co píšeš o poradnách před porodem u vlastní PA - nejde se s ní domluvit, i když bych pak rodila jinde? Nechce se mi někde trčet celé dopoledne, když mám ještě staršího špunta... A nevíš, kolik by to stálo?

petra.vavra
24. říj 2011

@konsa a koho sis vybrala, kdyžtak IP 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru