Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
6. dub 2009

Sluni, aha, to je pravda, může to být podle váhy miminka. Ale kratší doba než po 5 dnech to asi nebude ne?

sluninka
6. dub 2009

luci..tak to nevím, já jsem nastoupila v po a šla domů v pátek, ale jen proto že mi malá nepřibírala, ale měla jsem normál porod... dr mě chtěl pustit už ve středu,ale kvůli malý jsem musela vydržet

kocicinka
6. dub 2009

Ahoj holky, mám prosbu: dneska se tam pojedu podívat, ale nevím, jak se tam jede z Prahy? Poradíte mi prosím? Mám tam být v 15 hod, tak abych to stihla... díky moc! Prý tam jede nějaký Nerabus z Holešovic, ale nevím, která je to zastávka a jak se tam potom jde... 😅

lucie.krajcarova
6. dub 2009

koci, asi jsi to zvládla, jinak z Letňan přes čakovice jede bus 351 a stojí na zastávce Náměstí republiky, to je asi 7 min. pěšky do nemocnice. cesta trvá asi 30 min. busem

kocicinka
6. dub 2009

Díky, už jsem to zvládla. Ani jsem nepočítala, že se ta prohlídka bude konat, protože dva pondělky předtím se to rušilo kvůli přeplněnosti... Jela jsem tam z Holešovic Nerabusem a potom jsem se ptala lidí kudy tam.
Mno, jinak co mě zarazilo nevím, za co chtějí těch 15OO za porodní sál... rejžujou tam teda dost. Jinak je fajn, že tam tatínek může být u sekce, to jsem opravdu ráda!

kocicinka
6. dub 2009

Holky...nemáte některá taky pocit, že se tam snaží protahovat pobyt kvůli penězům? Připadá mi divné, že se tam pouští po 5 dnech a jinde po 3...

lenka1302
7. dub 2009

kocicinko:já jsem v Nera rodila v listopadu,porodila jsem malou v neděli v deset hodin večer a ve čtvrtek jsme šly domů

lucie.krajcarova
7. dub 2009

Koči, právě můj manža bude u císaře, je to sice drahé oproti normálnímu porodu (600 kč), ale pro mě tam bude důležitý, tak do toho jdem. Jinak vůbec nemám pocit, že by to tam prodlužovali. Známou brali císařem v pondělí, ve středu ještě malý moc nepřibíral, a v pátek šla domů. zdají se mi právě vstřícnější, i když je to soukromá porodnice. Jinak třeba OZP přispívá na nadstandard i na přítomnost otce u porodu, to je příjemné.

lucie.krajcarova
7. dub 2009

tak koukám, že jsem měla štěstí, my tam byli před 3 týdny a prohlídka byla moc fajn, PA Pavla mi odpověděla na všechny otázky. co ty,ještě se rozhoduješ?

kocicinka
7. dub 2009

Já se rozhoduji mezi Hořovicema a Nerátkama. Tedy mám v plánu obě dvě- protože v Nerat. bývá často stopstav. Takže bych v tom případě jela do Hořovic a naopak. Ty Nerátky mají u mě mínus, že se tam za všechno hodně platí... třeba jsem nepochopila, proč chtějí za porodní sál 1500 a za ten malý ošklivý 500...
Jinak neviděli jsme pokoje... Ty ano? Jsou hezké?

lenka1302
7. dub 2009

kocicinka:platí se pordní lůžka na porodních sálech,ale včem je v nich rozdíl tak to nevím,to nám moc nevysvětlili 🙂
Já jsem byla na čtyřlůžáku a dobrý,sprcha WC,lednice,televize na pokoji

lucie.krajcarova
7. dub 2009

Pokoje jsou prima, barevné, s barevným povlečením. stůl na jídlo a na kytky. byla jsem tam na návštěvě za známou, byl to třílůžkáč. samozřejmě samostatná koupelna.

kocicinka
7. dub 2009

No právě, ty porodní lůžka mi prijdou úplně normální, polohovatelná, ale to mají všude... v Hořovicích ještě modernější a neplatí se...Takže sice říkají, že porod je tam zdarma, ale ve finále tomu tak není ani náhodou. Člověk se tam pěkně prohne. A platí se tam i za všechny pokoje, i za ty 4 lůžkové 😖 Prostě rejžujou, kde můžou- návlekama za 2 koruny počínaje... 😖

lucie.krajcarova
7. dub 2009

Koči, je pravda, že to je soukromá porodnice a tak to i beru. ale slyšela jsi, kolik stojí epidurál u veřejné nem. u apolináře? 4700 Kč. a tady je zadarmo.. takže nic není úplně bílé a úplně černé. a v těch Hořovicích jsi už byla? Jak jsou daleko od Prahy?

lucie.krajcarova
7. dub 2009

teda v Krči.

kocicinka
7. dub 2009

Fakt jo??? Vždyť ho proplácí pojišťovna...To je síla tedy.... No ten epidurál mě příjemně překvapil, aspoň něco zdarma 😉 V Hořovicích jsem byla, jeli jsme tam z Karlína cca hodinu. Je to tam vážně mooooc krásný! V každém porodním sále máš ošetřovací pultík pro mimi, ledničku, gauč s TV, porodní stoličku, žebřiny, WC, koupelnu se sprchou a masážní vanu, za kterou se sice platí když jí použiješ 1000,- ale to je tak jediný poplatek, který jsem tam zaznamenala. Na pokojích internet...je to taky soukromá nemocnice.Epi taky zdarma.

lucie.krajcarova
7. dub 2009

tak my to budeme mít do neratovic 12 km, tak už to neřeším, chodím tam na monitor a pak i na vyšetření a jsem maximálně spokojená s přístupem. a pravda je, že když se mě jiní doktoři ptají, kde budu rodit, a řeknu, že tam, tak jsem ještě nezaznamenala negativní reakci.. a zase o Hořovicích slyším prvně.

kocicinka
7. dub 2009

Moje doktorka upřednostňuje velké pražské porodnice- Apolinář, Podolí. Nic jiného.....Na Nerátky prohlásila, že blbý, páč tam nemají jipku a když něco, tak vozej jinam. No uvidí se. Ono to nějak vykrystalizuje. Jde mi hlavně o to, abych mohla rodit tak, jak je to příjemné mě a né pánům doktorům. Doufám, že mi to vyjde.

ivana24
7. dub 2009

Teda já nevím, ale mě to tak strašné cenově nepřišlo 🙂 Zase mě přijde, že to za tu péči stálo. A prodlužování péče? Z čeho soudíš? Sekce v pondělí a v pátek domu, to je super, třeba v Mělníce jsi 10dní 😢 A normální porody - v sobotu porod, v úterý domů 😉 Ano dětská jipka není, ale v kolika porodnicích u nás je? Samo, kdyby mimčo chtělo na svět dřív, tak do Nera určo ne! Ale jinak já mohu doporučit. Ale je fakt, já upřednostňuji menší porodnice než ty velké...

kocicinka
8. dub 2009

Ivana24: Mě to, že tam dětská JIP není nevadí, jen jsem psala, co mi odpověděla moje doktorka 😔
Já taky upřednostňuji menší porodnice. K Apolináři a do Podolí by se mi nechtělo, opět jsem psala jen názor mojí doktorky, když jsem to s ní konzultovala...
Jinak ohledně toho prodlužování péče soudím dle slov PA, která nás tam provázela.
Cenově mi to strašné taky nepřijde, jen jsem psala, že tam na všem rejžujou, což je fakt, protože vybírají za to, co je jinde normál a hradí to pojištovna, ale s tím už se budu muset smířit, pokud tam budu chtít porodit. Každý jsme na tom finančně jinak, tak i každý jinak pociťujeme ceny.

lucza
8. dub 2009

Ahoj holky 🙂 chtěla bych se zeptat zda nevíte jak je to v Nera s císařem na přání..zda jsou ochotný vyjít vstříc nebo jaké pro to musí být důvody. díky a všem budoucím maminkám hodně štěstí 😉

ivana24
8. dub 2009

Kocicinka..je to soukromá nemocnice, tak platíš...vím, že jsme na tom každý finančně jinak, ale uvidíš, ono po porodu se plaší hormony, jsi citlivá, vyplašená a v Nera jsou sestry jak na dětském tak na šestinedělí opravdu milé a pomáhají. Já osobně si nedokážu představit, že by na mě byl někdo nepříjemný...Jen jsem chtěla ze svývh zkušeností napsat, že ta péče je opravdu dobrá.... 😉
Lucza....já měla císaře kvůli KP miminka

sluninka
8. dub 2009

lucza...na 100% si nemůžeš sama "naordinovat" císaře, musí pro to být závažnej důvod..a pochybuju o tom,že v jiný porodnici to bude jinak...dr neradi dělají císaře - přece jenom je to operace...já jsem ho měla mít kvůli tomu,že jsem těžkej astmatik, moje dr z plicáku mi chtěla napsat císaře automaticky, ale nakonec jsme se dohodli na přírodním porodu a jsem za to ráda, bolest přebolí a nezůstane Ti na těle nic 😉
proč chceš tak nutně císaře?? 😉

lucie.krajcarova
8. dub 2009

Lucza, sice v Neratovicích je vyšší procento císařů, ale nemyslím si, že by to bylo na přání... pořád je to operace, něco nepřirozeného. Taky mě to čeká kvůli špatné poloze miminka, kdyby to šlo, tak bych radši rodila..
dnes opět po kontrole, vše v pořádku, na porod to nevypadá, tak za týden tam nastupuju na plánovaného císaře. z přístupu mám fakt prima pocit. dnes točili monitor přímo v porodce ve 4. patře, tak jsem si to tam mohla malinko okouknout. Zvláštní je, že mi to tam tak příjemně vonělo 😉

lucie.krajcarova
9. dub 2009

taková otázečka: když jde otec k porodu, platí dole na recepci? a pak další platby za pokoj, za sál atd se platí na konci pobytu? Nechávaly jste si něco proplatit pojišťovnou?

petronelie
9. dub 2009

sluni: V Neratovicích si můžeš domluvit císaře 😀 Když se chce, všechno jde...jen to něco stojí 😀
Já osobně bych dobrovolně na císaře nešla 😀

sluninka
9. dub 2009

luci...když je otec u porodu, platí se to až v tom celkovým vyúčtování...

petronel...jo když se to bere takhle tak dneska zaplatíš už všechno 😉

lucie.krajcarova
9. dub 2009

Sluni, tak jo, díky, aspon se za mnou nemusí hnát s peněženkou 😀

kocicinka
9. dub 2009

Petronelie:Tak že by tam kvůli tomu bylo vyšší procento císařů? Je to možné? Minulé pondělí, když jsme tam chtěli jít na prohlídku tak měli zrovna 4 akutní sekce 😲

lucie.krajcarova
9. dub 2009

Koci, ale to by byly asi plánované operace ne? akutní bych teda nechtěla..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru