Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

uyvona
10. pro 2008

Ivana 24:

Já jsem měla krizových prvních 14.dní, kdy jsem byla totálně mimo, přecitlivělá a také jsem brečela kvůli všemu. Ale je to normální. Srovnávají se hormony. Také mi asi dva týdny trvalo, než jsem si zvykla být mámou, tedy nežli to na mě dolehlo. Malej totiž ze začátku furt po kojení spal, takže jsme si miminko moc neužívali. Užíváme si ho až teď, kdy už vyžaduje pozornost a už nespí, jako dřív.
Když je mimčo, tak člověk začne chápat a myslet úplně jinak, což je krásný pocit. Životní hodnoty člověk totálně přeorganizuje a život má hlavně nějaký smysl.

ivana24
11. pro 2008

To určitě. Je to totální změna, no buď ráda, že malinký spal, to ten náš jen a jen řval, to bylo hrozný a trvalo mu to půl roku. Děs. No doufám, že o to teď bude malá hodnější. Ale prý jsou holky uřvanější 😝 , tak to nevím jak to budu zvládat...no ale páreček je fajn.
Může se tě uyvono ještě zeptat? Pořád platí, že plínky na mimčo v Nera dostaneš, že? Akorát vlhké ubrousky sebou. Je to tak? Možná si to už psala, tak promiň. Jsem teď nějaká sklerotická.... 😨

petronelie
11. pro 2008

Olioli: Kujeme taky za vlastní zkušenost 🙂

Ivana 24: Mě bylo jedno, kdy porodím. Ale nechtěla bych být těhu v létě, protože špatně snáším dusno a vedro 🙂 Prostě jsme to zkusili a byli jsme překvapení, páč to vyšlo hned. Mímo si nevybírá. Jinak čekáme chlapečka - Davídka.

lucie.krajcarova
11. pro 2008

Yvono, máš krásné miminko! Jak mu říkáte? Předpokládám, že jméno má po tatínkovi? s bráchou jsme to měli taky tak, třetí Vladimír v řadě ☹ a tak hodné miminko, jako máš ty, bych taky chtěla. bojím se toho křiku..

Holky, co se týče plenek, do porodnice mám vzít určitě jednorázovky? Normálně bych chtěla mít jen látkovky, ale do porodnice to asi není moc pohodlné, že?

ivana24
11. pro 2008

To Lucie: No to si dobrá, jít do látkových. Já bych do porodnice brala jednorázovky, mám pocit že v Nera je dávají...
Petronelie: David je moc hezké jméno.....
Filip je v červnu a to bylo super, nemusela jsem ho tolik oblékat, jen body a šlo se. To teď to bude horší..

lucie.krajcarova
11. pro 2008

Ivano, myslela jsem si to 🙂 tak si aspoň neponesu domu špinavé plíny. To víš, rodím poprvé, tak se na vše musít ptát 😀

ivana24
11. pro 2008

Moje kamarádka taky používá látkové plínky, ale když někam jede tak dává jednorázovky, samozřejmě ekologické. Je to teda náročné hlavně časově, já vás obdivuju 😵 , já bych na to byla líná......

olioli
11. pro 2008

V Neratovicích dávají jednorázové plenky Huggies, naše malá na ně měa alergii, takže jsme museli změnit. Je dobré mít v záloze jinou značku. Jinak kosmetika pro miminka je tam k mání, mají na výběr z několik značek, my tam používali a doma používáme Welledu. Poporodní vložky často doplňují, ty sebou brát nemusíte. Přímo na šestinedělí je možné kosmetuku, odsavačky apod. zakoupit.

uyvona
11. pro 2008

Lucie:
mimču říkáme Vládíček,Vládik, ale také i Prdelinka, Miláčku, prostě takové ty zdrobnělinky. Křiku se neboj, to víš, ty první dny je to o nervy, tedy myslím doma. V porodnici pláč více miminek na pokoji příjde v pohodě a ani Tě nenapdne (tedy u mě to tak bylo), že by se navzájem rušili. Měli jsme z toho docela srandu, když se konzertovalo. Nejhorší je pak doma rozeznat, proč pláče, jestli hlady nebo bolesti v bříšku, ale to se také pak naučíš rozeznat. Instinkt je instinkt 😉

Ivana 24 a Lucie:

Plenky s sebou neberte, tam dostanete jednorázovky. Také dostanete přebalovací podložky. Jen si s sebou vezměte ty vlhké ubrousky, ty tam nedávají. Zavinovačku a oblečky jsou erární (toho se nebojte, jsou v dobrém stavu a čisté)

lucie.krajcarova
12. pro 2008

Yvono, díky za info, zase o starost míń 🙂 Už se do těch Nerátek začínám těšit 😉

lucie.krajcarova
12. pro 2008

měly jste svoje povlečení? Myslím kvůli tomu příjemnému pocitu. Taky jsem slyšela, že tam mají barevně vymalováno, což musí být taky fajn. Nemám ráda sterilní prostředí 😖

uyvona
12. pro 2008

Lucie, povlečení je také erár, a bylo některé barevné, některé bílé, ale většinou barevné. Jinak je to tam barevně vymalované. To se mi také líbilo, protože též nesnáším nějaké zelené kachlikárny či bílou barvu. Je to tam opravdu v pohodě 🙂 . I porodní stoly vypadají moc hezky.
Tam si akorát vezmi oblečení pro miminko na převoz domů. To je jediné. Kalhotky síťované dostaneš ve 2ks a vložky jsou na wc také v dostatečném množství. My měli koupelničku také barevnou, červeno-modré dlaždičky.

sluninka
12. pro 2008

ahojte holky...

tak jsem byla dnes na monitoru, dneska tam nebyla ta sestra co to normálně dělá, tak mi ho natáčeli přímo ve 4.patře na porodním oddělení, opět jsme narazily na velice příjemnou a ochotnou sestřičku... čekala jsem asi 10 minut a po mě šla ještě jedna mamina

na prohlídku jsem šla k dr.Winterovi, příjemnej, ochotnej a hlavně jde vidět, že je to porodník, ptala jsem se na pár věcí a vše mi srozumně vysvětlil

Jinak prohlídky porodnice nejsou teď v prosinci možný, prej snad z technických důvodů ( třeba mají málo sester, nebo moc rodiček)

Opět mě celý 4. patro přesvědčilo, že tam o nás bude perfektně postaráno 😵 😵

lenka1302
12. pro 2008

Sluninka,já jsem celé těhu chodila k dr.Winterovi a nemůžu si stěžovat.Na cokoli jsem se zeptala ochotně mi odpověděl ,i sám se ptal jestli chci něco vědět k porodu

lucie.krajcarova
12. pro 2008

Leni, díky moc za tu odpověď, to mě těší, že tam vládnou barvy, třeba si ani nebudu připadat jako v nemocnici 😉

petronelie
13. pro 2008

ahoj sluni,

díky za info. A máš přímo svého porodníka nebo tě odrodí ten, co bude mít službu?
Já to asi nechám tak....🙂 Prý jsou tam všichni profíci.

sluninka
15. pro 2008

petronel... nemám svýho porodníka, přijde mi zbytečný dávat tisíce za to, že chci tohodle porodníka..jak píšeš profíci jsou tam všichni, atestaci na rození dětí mají a navíc stejně když si někoho zaplatíš a on zrovna bude u jinýho porodu, tak ty peníze letí oknem 🙂

za ty "drobný" raději koupím něco prckovi, z toho budu mít větší radost 😵 😀

ivana24
15. pro 2008

Ahojda,
já mám svého porodnka, ale jen kvůli tomu, že opět musím na císařský řez. U prvního jsem to nechala tak jak vy (také jsem raději koupila o něco víc Filípkovi) 😲 , ale teď to mám horší, tak raději....
Sluninko, já věřím, že nám dáš info, až porodíš, budeme jen rádi, že jo lucko a petronel....
Taky už se tak těšíte na prcka? Já teda stále nemám představu, jak zvládnu mímo a vedle toho bude běhat to naše malé šídlo, no nějak se to musí, že?

sluninka
15. pro 2008

ivan...určitě dám vědět podrobnosti jak vše probíhalo 😉

jinak na malou se taky už strašně těšim, hlavně až shodim ten těžkej balvan a budu zase normálně dejchat 😀

jak jsem teď byla v porodnici, bylo super vidět ty spokojený maminy co si po chodbě hrdě vozily ty majinký štěstíčka 😵

ivana24
16. pro 2008

Sluninko,
máš to za pár, teď se přehoupnou vánoce a Natálka půjde na svět 😔 a pak už se jí nezbavíš.
Jak já ráda říkám, pak na hodně dlouho nikdy nebudeš sama, protože když budeš kojit, tak to nejde 😉 , ale je to fajn...
Taky se na Barču těšíme, hlavně teda Filip. Ono ho to brzy přejde až bude řvát a řvát 😝

petronelie
17. pro 2008

Ahoj sluni, tak s tím porodníkem mám stejný názor. Sice můj mudr. je hrozně fajn a mohla bych si ho vybrat, ale nebudu ho otravovat a penízky se nám hodí třeba na skříň pro malého,která pořád chybí. Takže se taky nechám překvapit, kdo tam bude. Jinak porodní asistentky jsou tam prý super všechny. Ještě mi kamarádka poradila zaplatit si 1000 Kč za velké porodní lůžko. Tak uvidíme.

Sluni, už to máš za pár, wow 😀

Já se tam jedu podívat 5. ledna, tak jsem zvědavá.

😉

sluninka
21. pro 2008

ahojík...no už nám klepe pomalu na dveře, dneska má svátek, tak pěkně v bříšku vyvádí potvora jak kdyby to tušila 😀

jinak jsem byla na kontrole a dr mi říkal, že malá má teď cca 3400g 😅 šmarjá, a to máme ještě do porodu dost času, tak snad už nebude nabírat, nechci malýho sloníka 😀

lucie.krajcarova
22. pro 2008

sluninko, tak to hezky rostete 🙂 ale ultrazvuk prý to odhadnu +-400 g, tak třeba to tak strašné nebude. Taky bych nechtěla rodit dítě větší než 3,5 kg 😉

lucie.krajcarova
22. pro 2008

Holky, co jste tam rodily, napíšete jména některých správných sester? abych třeba hned věděla, že jsem se dostala do správných rukou 😉

uyvona
22. pro 2008

Tak už se vám to holky blíží 😉 🙂
Já rodila nejprve u PA Miládky a po střídání služby u PA Jitky. Obě skvělé, hodně radí a uklidňují. O tohle strach nikdo nemějte, žádné nepříjemné PA tam nejsou 😉.
Lucko, nemusíš mít strach rodit větší dítě, větší váha nemusí znamenat větší objem 😉 . Třebas mé mimčo měl 3980kg a 53cm, byl hodně mohutnej, ne ani tlustej a vyfaldíkovanej, ale mohutnej kostrou (po tátovi 😉 ). No je fakt, že normálně by neprošel, jelikož má gorilý ramena, takže proto ten císař.
Ale neměj strach z většího mimča. Já dělala vše proto, aby velké bylo, takže jsem hodně jedla a naštěstí jsem nepřibírala, a přibíralo miminko, hlavně ten poslední měsíc. Když mi malého měřili na výpočet váhy v 30tt na UZ, tak měl cca 1600g a za 10týdnů řádně přibral fest. Já jedla tzv.ve dne v noci. Měla jsem nespavost, tak jsem prostě jedla 😉 😀 😝

lucie.krajcarova
22. pro 2008

yvon, díky za uklidnění. a tys jako měla jíst víc, aby víc přibíral? Jinak já se spíš krotím, nechci vidět to shazování po porodu 😠

uyvona
23. pro 2008

Já jedla nenuceně, prostě jsem furt na něco měla chuť a nelituji toho. V těhotenství se v jídle fakt neomezuj, aby bylo mimčo pěkně tučňoučké. Jinak já jsem v porodnici nechala 10kg a pak jsem během dalšího týdne spadla na mou původní váhu. Takže jsem shazování po porodu ani řešit nemusela. Horší je, že po císaři mám mírný břišní převis, takže to budu řešit později, abych svaly spevnila.

KRÁSNÉ VÁNOCE 🙂

ivana24
4. led 2009

Tak Sluninko, moc myslím a dej vědět, jak si vše zvládla. Plivu na dálku pro štěstí 😀

petronelie
6. led 2009

Ahoj ivano, zrovna jsem včera byla na prohlídce v Neratovicích a když jsem potkávala těhulky, říkala jsem si...jestlipak ta rodička na porodním sále, co chudinka rozdýchávala kontrakce, není sluninka? Taky na ní myslím. A v Nerátkách se mi moc líbí. 🙂

ivana24
7. led 2009

Ahoj Petronelie
taky na ní myslím. Hlavně aby byla i s miminkem OK. Já jdu zítra, pořád je malá KP, tak jsem zvědavá co na to primář. Nevíš, jak je to s tím prohlášením o narození dítěte, co musíš mít sebou u porodu? Já myslím, že ho dávají v porodnici, ale už je to nějaký pátek co se narodil Fífa 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru